Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 61 to 88 of 88
  1. #61
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    Καλημερούδιαα=) Σήμερα βρήκα λίγο χρόνο να γράψω...

    Τις τελευταίες μέρες κρατώ όλη μέρα διατροφή και λίγες ώρες πριν να δώσω μάθημα θέλω να φάω ένα ράφι του σουπερμαρκετ γλυκά!
    Δεν έχω και τις καλυτερες άμυνες αλλά δεν ξεφεύγω. Έκανα μόνο 2 προπονήσεις τις τελευταίες 6 μέρες και μπορώ να πω ότι βελτιώνομαι αργά και σταθερά.

    Από τα 2 κιλά των αλτήρων σε κάποιες ασκήσεις πήγα στα 5 και από 7 κιλους σε άλλες, τώρα βάζω 12-15 σε 5κιλη μπάρα και δεν μπορώ να πω ότι ζορίζομαι τραγικά.

    Σήμερα πρωί πρώι:

    15' γρήγορο περπάτημα
    45'βάρη:

    πιέσεις σε ίσιο πάγκο με μπάρα 2χ15χ12
    άρσεις θανάτου 2χ20χ15
    σκουωτ 2χ15χ15
    πιέσεις 'ωμων με μπάρα 2χ10χ10
    κάμψεις δικεφάλων με μπάρα 3χ10χ14
    εκτάσεις τετρακεφάλων 2χ15χ5

    όσο περνά ό καιρός νιώθω άρρωστη κ χωρίς ενέργεια αν δεν σηκώσω έστω και λίγα βάρη..
    Last edited by alaloum; 15-01-11 at 11:42.
    Doubt Your Doubts

  2. #62
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Quote Originally Posted by alaloum View Post
    ..όσο περνά ό καιρός νιώθω άρρωστη κ χωρίς ενέργεια αν δεν σηκώσω έστω και λίγα βάρη..
    Σωστή η φίλη..χα! Καλή εξεταστική να χεις, εγω δινω πτυχιακη και 2 μαθηματα Φλεβάρη. Μια απ τα ίδια δηλαδή, σε αισθάνομαι μια χαρα! Δεν εισαι η μονη αν αυτο σε παρηγορεί!
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  3. #63
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    thank youu aftharte κι εσύ το ίδιο! τυχερέ όπου να ναι ξεμπερδεύεις εγώ εχω ακόμα πολύ δρόμο!
    Doubt Your Doubts

  4. #64
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    koukou??

    σήμερα είχα όρεξη:D

    κάμψεις δικεφάλων με μπάρα όρθια 3 x 20 x 12.5
    εκτάσεις τρικεφάλων με αλτήρα καθιστή 2 x 20 x 5
    barbell front squat 3 x 20 x 12.5
    πιέσεις σε ίσιο πάγκο με μπάρα 3 x 20 x 12.5
    άρσεις θανάτου με λυγισμένα πόδια 3 x 20 x 10
    πιέσεις ώμων με αλτήρες καθιστή 2 x 20 x 10
    standing calf raise 1 x 20 x (βάρος σώματος)
    άρσεις θανάτου με ίσια πόδια 3 x 15 x 12.5
    προβολές με αλτήρες 3 x 20 x 8
    Doubt Your Doubts

  5. #65
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    I'm back!! ο ελεύθερος μου χρόνος πλέον είναι πολύ περιορισμένος αλλά αν δεν κρατήσω επαφή πάει την έχασα την μπάλα.

    Αυτό το διάστημα έκανα μια μινι φαση όγκου χαχαχαχχα όποτε είχα τρελό άγχος κι έτρωγα πολύ το ριχνα στα βάρη να μου φύγουν οι τύψεις:P ευτυχώς δεν ήταν πολύ συχνά...

    Ομως! Αν και στις λίγες αραιές προπονήσεις που έκανα, φρόντιζα να κάνω ζέσταμα, διατάσεις κλπ, αυτός ο πόνος χαμηλά στην πλάτη επανήλθε, αυτή τη φορά στην άλλη πλευρά, χθες σε 2 φάσεις δεν μπόρεσα να κάνω ένα βήμα.. ΠΑρόλη την ενόχληση επέμεινα στις ασκησεις μου προσεκτικά, και δεν ένιωσα πόνο ιδιαίτερο, εκτός από τις άρσεις θανάτου. Εκεί ενιωσα πως θα διαλυθεί η μέση μου και δεν έκανα άλλη επανάληψη. Δεν τίθεται θέμα λαθος τεχνικής, άρα τι φταίει? μήπως απλά δεν ήμουν συνηθισμένη? Το φοβάμαι λίγο γιαυτό θα περιμένω λίγο πάλι μέχρι να ξαναπεράσει.

    Χθες έκανα:

    Leg press: 3X15
    Leg curl: 3X15
    Chest press: 3X15X12.5
    Row: 3X15X12.5
    Lateral raise: 2X15X12.5
    Calf raise: 3X15X12.5
    Biceps curl: 2X15X12.5
    Triceps pushdown: 2X15X12.5

    Αργά στις 10 κ κάτι το βράδυ έκανα 90 λεπτά αερόβια (830 θερμίδες) με μέγιστους παλμούς 178.

    Σήμερα θα κάνω το βράδυ πάλι 1 ώρα αερόβιο.

    Σημερινή διατροφή

    8.30 -1 μπολ βρώμη και 1 κ.σ. πίτουρο σιταριού, 1 ποτήρι γάλα 0%
    9- καφές με γάλα
    10- 2 αυγά, 1 ασπράδι, 40γρ κοτόπουλο, λίγο μαρούλι
    1- 160γρ βρασμένο κοτόπουλο, 2 αγγούρια
    3- καφές με γάλα, μια χούφτα αμύγδαλα
    5- 1 σκουπ πρωτείνη
    8- 200γρ γιαούρτι με 5-6 αμύγδαλα

    1450 θερμίδες
    Doubt Your Doubts

  6. #66
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλησπέρα alaloum!!

    Με τρομάζει αυτό που λες με τον πόνο στη μέση που επιμένει.. Έπρεπε με το που ένιωσες την πρώτη ενόχληση να σταματήσεις.
    Τι να το κάνεις αν βγήκε το σετ στις άρσεις; Πρόσεξε βρε κούκλα μου μη τρέχεις και δε φτάνεις.. Μήπως να πας γιατρό;
    Πόσα κιλά βάζεις στις άρσεις;
    Last edited by Kardoula; 31-01-11 at 16:46.

  7. #67
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    12.5 σε όλες Ειρήνη
    Doubt Your Doubts

  8. #68
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ok αφού όπως είπες κι εσύ δεν τίθεται θέμα λάθος εκτέλεσης τότε θα συμφωνήσω με αυτό που είπες στο προηγούμενο ποστ σου.


    Quote Originally Posted by alaloum View Post
    Το φοβάμαι λίγο γιαυτό θα περιμένω λίγο πάλι μέχρι να ξαναπεράσει.

    Αλλά στην άκρη του μυαλού σου έχε και μια μελλοντική επίσκεψη στο γιατρό(αν δεις ότι συνεχίζεται η κατάσταση..)
    Σου εύχομαι γρήγορα να εξαφανιστεί και να κάνεις επιτέλους ανενόχλητη τις προπονήσεις σου. Καταλαβαίνω πόσο σπαστικό είναι γιατί κι εμένα με ταλαιπωρούσε ένα τράβηγμα στο πόδι που ευτυχώς μετά από 1 μήνα πέρασε.

  9. #69

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    οντως προσεξε λιγο, κ γω ανησυχησα που το διαβασα.
    τι τις θες τις αρσεις αν πονας?
    καλη συνεχεια στο διαβασμα σουκ καλη επιτυχια!

  10. #70
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    Thank you girls! Έχει περάσει -πάλι- σχεδόν τελείως, ελπίζω να μην χρειαστεί γιατρός γιατί δεν τους πάω καθόλου! δεν έχω πάει απ'όταν ήμουν βρέφος...αν ήταν στο χέρι μου δε θα πήγαινα ούτε τότε:D

    Τρίτη-Τετάρτη-Πέμπτη Έφαγα κάπου 1500 θερμίδες, κυρίως άπαχη πρωτείνη και πολλά λαχανικά, και Παρασκευή πήγα να κάνω refeed τρομάρα μου. Έφαγα κάπου 3000 θερμίδες-αουτς-αλλά έκαψα γύρω στις 2500...Το πάθημα μάθημα και θα επικεντρωθώ σε βρώμη, κανα μακαρόνι ολικής και λαχανικά την επόμενη φορά.

    Προπόνηση Βράδυ Πέμπτης:
    (αν και θα έπρεπε να προχωρήσω σε σπλιτ δεν βρίσκω χρόνο! 2-3 φορές τη βδομάδα κάνα 40' μπορώ να αφιερώσω επομένως κάνω για όλο το σώμα..)

    5' ελλειπτικό

    πιέσεις σε επικλινή πάγκο με μπάρα 3χ15χ15kg
    άρσεις ποδιών σε στρώμα 3χ20
    κωπηλατική με στραβόμπαρα 2χ15χ12.5kg
    προβολές με αλτήρες 7kg ο καθένας
    πλάγιες άρσεις με αλτήρες 2χ15χ4kg ο καθένας(τη μισώ αυτη)
    κάμψεις δικεφάλων με μπάρα 3χ12χ15kg
    πιέσεις τρικεφάλων στη τροχαλία 3χ12

    προχθές ήμουν με κολαν και πουκάμισο και μου κάνει μια φίλη 'σαν αρσιβαρίστα έγιναν τα πόδια σου!' λολ

    δεν έχει δίκιο φυσικά τι να πουν και κορμιά τούμπανο(κουχ κουχ είπε κανείς Kardoula?:)) απλά για κάποια μυαλά επιβάλλεται να είσαι στέκα!

    Πάντως για ακόμα μια φορά Ειρήνη είχες δίκιο. Όταν πρωτοέβαλα φωτο είχες πει πως τα κιλά σου είναι νορμαλ, και αυτό που θα άλλαζε το σώμα μου δεν ήταν η απώλεια λίπους τόσο όσο η αυξηση μυικής μάζας. Τα κιλά μου είναι τώρα 53 ακούνητα ήτε τρώω πολύ ήτε είμαι μέρες στρατιωτάκι! Και το σώμα μου δείχνει πολύ καλύτερα! οκ αυτά τα 2κιλά είναι και λίγο λίπος, υγρά κλπ αλλά σε καμιά περίπτωση δε μοιάζω με τα 53 που ήμουν περσυ ασπούμε. Τα κιλά στα βάρη είναι λίγα και δεν κάνω τόσο συχνά όσο θα έπρεπε, ούτε έκανα και την τέλεια διατροφή τον τελευταίο καιρό κι όμως βλέπω πολλές αλλαγές πάνω μου.
    Doubt Your Doubts

  11. #71
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Τρίτη-Τετάρτη-Πέμπτη Έφαγα κάπου 1500 θερμίδες, κυρίως άπαχη πρωτείνη και πολλά λαχανικά, και Παρασκευή πήγα να κάνω refeed τρομάρα μου. Έφαγα κάπου 3000 θερμίδες-αουτς-αλλά έκαψα γύρω στις 2500...Το πάθημα μάθημα και θα επικεντρωθώ σε βρώμη, κανα μακαρόνι ολικής και λαχανικά την επόμενη φορά.
    [B]
    Γεια σου βρε κούκλα!
    Θα θελα να σου δώσω ένα tip σχετικά με τα refeed.
    3 μέρες είναι πολύ λίγες.. Τουλάχιστον να κλείσεις 7 μέρες και μετά να κάνεις.
    Πρόσεχε γιατί είναι δικοπο μαχαίρι.. Θέλει σωστό και συνετό χειρισμό.
    Επίσης refeed δεν σημαίνει σων και καλά θερμίδες χ2. Υπάρχουν πολλές παραλλαγές.Πχ μπορείς να κρατήσεις τις ίδιες θερμίδες και να αντιστρέψεις τις αναλογίες (1500 θερμίδες από τις οποίες τα 3/4 για παράδειγμα να ναι υδατάνθρακας). Ή να κάνεις 1 γεύμα refeed. Ή όπως έκανα εγώ πριν καιρό (τρικ για να μη ξεφύγω θερμιδικά και φάω όλα τα ντουλαπια) να κάνω refeed από το μεσημέρι και μετά πχ 4-9 το βράδυ.

    Έτσι και θα παίρνεις τα πάνω σου και δεν θα νιώθεις πως έχεις ξεφύγει.
    Πειραματίσου να δεις τι ταιριάζει καλύτερα σε σένα.



    προχθές ήμουν με κολαν και πουκάμισο και μου κάνει μια φίλη 'σαν αρσιβαρίστα έγιναν τα πόδια σου!' λολ

    Αυτό είναι φοβερό κοπλιμέντο



    Πάντως για ακόμα μια φορά Ειρήνη είχες δίκιο. Όταν πρωτοέβαλα φωτο είχες πει πως τα κιλά σου είναι νορμαλ, και αυτό που θα άλλαζε το σώμα μου δεν ήταν η απώλεια λίπους τόσο όσο η αυξηση μυικής μάζας. Τα κιλά μου είναι τώρα 53 ακούνητα ήτε τρώω πολύ ήτε είμαι μέρες στρατιωτάκι! Και το σώμα μου δείχνει πολύ καλύτερα! οκ αυτά τα 2κιλά είναι και λίγο λίπος, υγρά κλπ αλλά σε καμιά περίπτωση δε μοιάζω με τα 53 που ήμουν περσυ ασπούμε. Τα κιλά στα βάρη είναι λίγα και δεν κάνω τόσο συχνά όσο θα έπρεπε, ούτε έκανα και την τέλεια διατροφή τον τελευταίο καιρό κι όμως βλέπω πολλές αλλαγές πάνω μου.


    Έτσι ακριβώς! Η ζυγαριά δείχνει απλά ένα νούμερο.. Δεν μας λέει όμως τι από αυτό είναι λίπος/μυς.
    Βρήκα μια φωτό μου πριν 7μιση χρόνια που είμαι ακριβως στα ίδια κιλά που είμαι τώρα, (αλλά τότε δεν γυμναζόμουν). Σε πληροφορώ πως είμαι η μέρα με τη νύχτα. Η ζυγαριά όμως έδειχνε 55 κιλά και τότε και τώρα!

    Μπράβο σου συνέχισε έτσι και όσο θα βλέπεις αλλαγές τόσο θα παίρνεις κουράγιο να συνεχίσεις!!

    Φιλάκια!!!

  12. #72
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    3 μέρες είναι πολύ λίγες.. Τουλάχιστον να κλείσεις 7 μέρες και μετά να κάνεις.
    o βενούτος φταίει μ'αρέσει και το δικό σου πλάνο αλλά έχω κι ένα ιστορικό διατροφικής διαταραχής και δε μπορώ να κρατώ μια διατροφή πολύ αυστηρά. Εννοώ είμαι για 2-3 μέρες άντε 5 τέλεια αλλά μετά θα κάνω την βλακεία μου δε τη παλεύω! Δοκίμασα τα πάντα, ακόμα και 'δίαιτα' στις θερμίδες συντήρησης αλλά με λίγη γυμναστική, για να μην στερούμαι, πάλι τίποτα... Οπότε δεν θ'άντεχα σαν εσένα που το κάνεις όποτε το ζητά ο οργανισμός σου(αν κ αυτό είναι το καλύτερο).

    Τεσπα ξέφυγα, ο venuto αν θυμάμαι καλά προτείνει κύκλους 4ήμερους, σήμερα ήταν το πρώτο refeed που κατάφερα να κάνω χωρίς βλακείες! Πείσμωσα να ξυπνήσω μια φορά μετά από refeed χωρίς να είμαι 3 κιλά πάνω από τις πίτες και τις κρέπες

    Πήρα 2000 θερμίδες(συντήρηση)

    5.30-- 30' αερόβια
    6.30- 100γρ βρώμη σε πιτάκι(μόνο με νερό στο αντικολλητικό), 1κ.γ μέλι, 1κ.γ κακάο
    8.00- το ίδιο
    9.30- καφέ με γάλα 0%
    11- 1 αυγό βραστό
    1.30- 100γρ(ζυγ.άβραστα) μακαρόνια ολικής, 100γρ λάχανο, 180γρ(ψημένο) στήθος κοτόπουλο
    3.30- γάλα 0% με 1κ.γ κακάο(ναι είμαι chocoholic)
    4- καφέ σκέτο
    5-- 45' αερόβια (145-170 παλμοί)
    6- 1 scoop whey, 1 μήλο
    δεν πείναγα, ήπια γύρω στις 7μισι 1 ποτήρι γάλα και θα φάω τώρα λίγο cottage.

    Υπάρχουν πολλές παραλλαγές.Πχ μπορείς να κρατήσεις τις ίδιες θερμίδες και να αντιστρέψεις τις αναλογίες (1500 θερμίδες από τις οποίες τα 3/4 για παράδειγμα να ναι υδατάνθρακας). Ή να κάνεις 1 γεύμα refeed. .
    καλά με τίποτα, άσε και τα δοκίμασα όλα, δε με σταματάει τίποτα άμα αρχίσω
    Εν πάσει περιπτώσει θα πειραματιστώ με τα υπόλοιπα που μου είπες! thank u!:)

    Καλό βράδυ σε όλους!
    Last edited by alaloum; 07-02-11 at 21:42.
    Doubt Your Doubts

  13. #73
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    A τώρα μπήκα στο νόημα ;-)
    Οκ κούκλα, αφού τότε ακολουθείς εκείνο το πλάνο, μείνε εστιασμένη εκεί! Ο Venuto είναι εγγύηση!! Με το burn the fat feed the muscle κατάφερα να χάσω 23 κιλά.

    Καλή συνέχεια και περιμένουμε update!

  14. #74
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    τέτοια να ακούω να χαίρομαι!:) είχα τις αμφιβολίες μου γιατί πολλοί κ διάφοροι λένε κατα καιρούς ότι μόνο λαλακίες λέει στα βιβλία του
    Doubt Your Doubts

  15. #75
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    O καθένας μπορεί να λέει τα δικά του (και για τους δικούς του λόγους). Γι αυτό κι εγώ δοκιμάζω και μετά βγάζω τα δικά μου συμπεράσματα. Πιστεύω αυτό είναι και το καλύτερο.

  16. #76
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    +1 έτσι ακριβώς!
    Doubt Your Doubts

  17. #77
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    Σημερινό πρόγραμμα

    8:00 - 1 scoop whey, 20γρ ίτουρο σιταριού, 40γρ νιφάδες βρώμης
    10:00
    Με 8κιλους αλτήρες στο σπίτι έκανα 3 σετ των 20 επαναλήψεων από βασικές ασκήσεις όπως προβολές, πιέσεις στήθους, άρσεις, σκουωτ, κάμψεις δικεφάλων κλπ. Μετά 10' τρέξιμο.
    10:45 - 1/2 scoop whey
    11.30 - oμελέτα με 3 ασπράδια κ ένα κρόκο, 3 φέτες γαλοπούλας, λίγα αμύγδαλα
    2:00 - 400gr λάχανο, 1 μικρή μπριζόλα χωρίς καθόλου λίπος
    4:00 - καφές με γάλα, λίγα αμύγδαλα
    5:00 - τόνος κονσέρβα με 5-6 ψιλοκομένα αγγουράκια(περι τα 600γρ) κ 1κ.σ ελαιόλαδο
    7:00 kαφές με λιγο γάλα
    μισή ώρα μετά
    αερόβια 1 ώρα
    1/2 scoop whey
    9:00 - γιαούρτι με κακάο κ γλυκαντικό (δοκίμασα το κακάο στο cottage και μου ήρθε αναγούλα..)

    Το λέω και δεσμεύομαι τέρμα οι αναβολές ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΠΟΣ ΤΩΡΑΑΑΑ (που λέει ο λόγος) , δεν αναβάλλω άλλο τις προσπάθειες μου ξέροντας ότι ανα πάσα στιγμή μπορώ να το χάσω... Θέλω να μάθω να αντιμετωπίζω σωστά το φαγητό..Πρώτα για την ψυχική μου ηρεμία και υγεία και μετά για την εμφάνιση του σώματος μου
    Doubt Your Doubts

  18. #78
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Alaloum ήθελα να σε ρωτήσω, το πίτουρο σιταριού είναι το wheat bran που χρησιμοποιώ κι εγώ; Από που το παίρνεις;





    Το λέω και δεσμεύομαι τέρμα οι αναβολές ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΠΟΣ ΤΩΡΑΑΑΑ (που λέει ο λόγος) , δεν αναβάλλω άλλο τις προσπάθειες μου ξέροντας ότι ανα πάσα στιγμή μπορώ να το χάσω... Θέλω να μάθω να αντιμετωπίζω σωστά το φαγητό..Πρώτα για την ψυχική μου ηρεμία και υγεία και μετά για την εμφάνιση του σώματος μου

    Και καλά κάνεις!!!
    Όσο το καθυστερούμε, τόσο πιο πολύ αργούμε να φτάσουμε, δηλαδή εμείς οι ίδιες γινόμαστε στην ουσία εμπόδιο της επίτευξης του στόχου.

    Σε στιγμές αδυναμίας λέω στον εαυτό μου πως τόσο κόπο έκανα πχ το πρωί να ξυπνήσω να κάνω αερόβια, τόσο ιδρώτα έριξα ή κουράστηκα στην προπόνηση, δεν αξίζει να το χαλάσω για μια ατασταλία που την επόμενη μέρα ούτε καν θα θυμάμαι τη γεύση της.
    Μια σοκολάτα πχ μας δίνει στιγμιαία ευχαρίστηση, ένα ωραίο σώμα όμως κρατάει πολύ περισσότερο!

  19. #79
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    Ναι Ειρήνη αυτό είναι, έχει το σουπερμαρκετ...η συγκεκριμένη αλυσίδα είναι μόνο εδώ στην Κύπρο. Παραξενεύτηκα κι εγώ που το είδα! ήταν 4 μεγάλες συσκευασίες, τις πήρα όλες και 1μισι μήνα μετά πήγα χθες να πάρω και ΔΕΝ βρηκαα! μάλλον ήταν καιρό στα αζήτητα κι ούτε που πήραν είδηση πως τέλειωσε... Θα σου τους κανονίσω αύριο!:p

    Σε στιγμές αδυναμίας λέω στον εαυτό μου πως τόσο κόπο έκανα πχ το πρωί να ξυπνήσω να κάνω αερόβια, τόσο ιδρώτα έριξα ή κουράστηκα στην προπόνηση, δεν αξίζει να το χαλάσω για μια ατασταλία που την επόμενη μέρα ούτε καν θα θυμάμαι τη γεύση της.
    Μια σοκολάτα πχ μας δίνει στιγμιαία ευχαρίστηση, ένα ωραίο σώμα όμως κρατάει πολύ περισσότερο!
    ONE MOMENT ON THE LIPS...ONE LIFE ON THE HIPS:P
    Doubt Your Doubts

  20. #80
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    Παρασκευή 11-02-2011 (τι ημερομηνία!)

    1ο- 60γρ βρώμη, 1 scoop whey, μισό φλτζ γάλα
    2ο- (ομελέτα)3φ. άπαχο ζαμπον, 3 ασπράδια, 1 κρόκος
    3ο- ψάρι φιλέτο, 300γρ λάχανο, μαγιονέζα light 1κ.γ
    4ο- 2κ.σ κακάο, 100ml γάλα, ζαχαρίνη
    5ο- 600γρ φασολάκια(μμμμ)
    6ο- 100γρ κοτόπουλο, 500γρ αγγούρι
    7ο- 100γρ cottage, 10gr αμύγδαλα

    Αργά το βράδυ θα κάνω 1 ώρα αερόβια
    Doubt Your Doubts

  21. #81
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by alaloum View Post
    Ναι Ειρήνη αυτό είναι, έχει το σουπερμαρκετ...η συγκεκριμένη αλυσίδα είναι μόνο εδώ στην Κύπρο. Παραξενεύτηκα κι εγώ που το είδα! ήταν 4 μεγάλες συσκευασίες, τις πήρα όλες και 1μισι μήνα μετά πήγα χθες να πάρω και ΔΕΝ βρηκαα! μάλλον ήταν καιρό στα αζήτητα κι ούτε που πήραν είδηση πως τέλειωσε... Θα σου τους κανονίσω αύριο!:p



    ONE MOMENT ON THE LIPS...ONE LIFE ON THE HIPS:P


    Kι εμένα μια από τα ίδια! Ήταν στα αζήτητα και μετά έπρεπε να κάνω παραγγελία.

    Καλή δύναμη και προσοχή στις ιώσεις, εγώ είμαι ήδη από χτες με πυρετό.

  22. #82
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    Σημερινή προπόνηση(2 ώρες πριν 60γρ βρώμη και 1 φλτζ γάλα)

    Barbell Shoulder Press 3χ10 - 15kg
    Barbell Front Squat 3χ10 - 15kg
    Lever Standing Calf Raise 3χ10
    Barbell Bent-over Row 3χ10 - 15kg
    Barbell Bench Press 3χ12 - 15kg
    Deadlifts 3x12 - 15kg
    Dumbbell Triceps Extension 3χ10 - 8kg
    Dumbbell Incline Curl 3χ10 - 8kg

    10' ελλειπτικό σε υψηλή ένταση(μέγιστοι παλμοί 190)

    Μετά το gym 1 scoop whey

    45' μετά
    ομελέτα με 2 ασπράδια, 1 κρόκο, 1φ. γαλοπούλα, 1 πράσινη πιπεριά

    Στις 11.30
    γάλα με άγλυκο κακάο
    20γρ αμύγδαλα

    1.00
    1 μέτρια τσιπούρα, 100γρ λάχανο, 1κ.γ ελαιόλαδο
    2π. diet coke

    3.30
    καφές με γάλα

    4.00
    2 φ.γαλοπούλα

    5
    καφές σκέτος,
    στις 5.30 αερόβια 1 ώρα

    7.00
    100γρ κοτόπουλο και 900γρ φασολάκια

    10.00
    100γρ cottage
    Last edited by alaloum; 12-02-11 at 20:28.
    Doubt Your Doubts

  23. #83
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    13/02

    45 λεπτά διάδρομος στις 9 το πρωί (400 θερμίδες)
    10- 1 scoop whey

    10.30- 60γρ τυρί, 1 αυγό, 200ml γάλα, 1 κάψουλα Ω3, πολυβιταμίνη

    11.30- κακάο σε νερό με λιγη ζαχαρίνη

    1.30- 2 άπαχες μπριζόλες, 1 μπωλ σαλάτα χωρίς λάδι
    1κ.σ γιαούρτι

    4.00- καφές με γάλα

    6.00- μισό scoop whey

    8.00- 100γρ cottage

    10.30- 100γρ cottage

    Σήμερα τα χέρια και οι ώμοι μου είναι τραγικά πιασμένα, αλλά στα πόδια τζίφος! Θα μπορούσα να είχα βάλει περισσότερα κιλά στο σκουωτ
    Doubt Your Doubts

  24. #84
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by alaloum View Post

    Σήμερα τα χέρια και οι ώμοι μου είναι τραγικά πιασμένα, αλλά στα πόδια τζίφος! Θα μπορούσα να είχα βάλει περισσότερα κιλά στο σκουωτ
    Kαλημέρα alaloum!

    Kι εγώ το έχω πει αυτό πολλές φορές στον εαυτό μου, όμως το μυικό πιάσιμο δεν είναι πάντα ένδειξη ότι έχουμε κάνει δουλειά. Μήπως χρειάζεται να αλλάξεις ασκήσεις για να δώσεις νέο ερέθισμα; Οι άτιμοι οι μύες συνηθίζουν πολύ εύκολα.. πρέπει συνεχώς να τους εκπλήσουμε.

  25. #85
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Θαυμάζω και την αποφασιστικότητα που εχεις και μπαίνεις σε μια σειρά, να ακολουθείς ένα πλάνο το οποίο πέρα από εμφανισιακά αποτελέσματα βάζει τακτοποίηση και στην ψυχική σου ηρεμία κλπ και το οποίο όντως ισχύει! Προχώρα και θα φτάσεις σε τρομερα αποτελέσματα, θέμα χρόνου είναι. Η διατροφή σου μου αρέσει πάάάρα πολύ!

    ΥΓ: 900 γρ φασολάκια βλέπω και κάτι μου θυμίζει :-) επιρροές από κακές παρέες ε?χαχα
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  26. #86
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post

    ΥΓ: 900 γρ φασολάκια βλέπω και κάτι μου θυμίζει :-) επιρροές από κακές παρέες ε?χαχα
    Άμα δε σας κάνω εγώ να βοσκάτε στα λιβάδια, να μη με λένε kardoula

  27. #87
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    Μήπως χρειάζεται να αλλάξεις ασκήσεις για να δώσεις νέο ερέθισμα;
    με πήρατε πρέφα απλά είναι συγκεκριμένες ασκήσεις που κάνω πολύ ευχάριστα, άσε που δεν υπάρχει η πολυτέλεια του γυμναστηριου για μηχανήματα κλπ. Θα το ψάξω όμως

    Θαυμάζω και την αποφασιστικότητα που εχεις και μπαίνεις σε μια σειρά, να ακολουθείς ένα πλάνο το οποίο πέρα από εμφανισιακά αποτελέσματα βάζει τακτοποίηση και στην ψυχική σου ηρεμία κλπ και το οποίο όντως ισχύει! Προχώρα και θα φτάσεις σε τρομερα αποτελέσματα, θέμα χρόνου είναι. Η διατροφή σου μου αρέσει πάάάρα πολύ!
    να σαι καλα aftharte! δεν είναι μόνο θέμα του στυλ 'πόσο σωστά τρώω?' ή πόσο μου αρέσει η εικόνα μου. πραγματικά όταν τρώω βλακείες σέρνομαι κι αυτό με επηρεάζει σε όλα τα θέματα.

    Πάντως βλέπω ήδη διαφορά πολλή, βλέπω σε όλο το σώμα γραμμές που δεν έβλεπα ποτέ( όχι αργούν οι ρυτίδες :P)
    αλλά.. είσαι γκαντεμιά! με πήρανε τηλ την ώρα που διάβαζα το ποστ σου να πάμε για ιταλικό. τους γυρίσα τα μυαλά γιατί τα ζυμαρικά είναι η αδυναμία μου και είναι να μην αρχίσω

    900 γρ φασολάκια βλέπω και κάτι μου θυμίζει :-) επιρροές από κακές παρέες ε?χαχα
    δεν πάει το μυαλό μου πουθενά! υπονοείς κάτι? χαχα είχα να φάω χρόνια λόγω άθλιας διατροφής και τώρα μου θύμησε η Kardoula πόσο μου άρεσαν!

    Άμα δε σας κάνω εγώ να βοσκάτε στα λιβάδια, να μη με λένε kardoula


    Who let the cows out?
    Doubt Your Doubts

  28. #88
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    14/02

    7:00
    60gr βρώμη, 1/2 scoop whey

    9:00
    καφές σκέτος

    *ΠΟΔΙΑ

    3X15X25kg κάμψεις μηριαίων δικεφάλων
    3Χ15Χ17kg άρσεις με ίσια πόδια
    3Χ15Χ20kg προβολές
    3Χ15Χ22kg Εκτάσεις τετρακεφάλων

    10' Διάδρομος
    *

    10:00
    1 scoop whey

    11:00
    1 κομμάτι κεικ βρώμης, 250ml γάλα

    1:00
    500gr αγκινάρες βραστές, 100γρ γιαούρτι 2%, 1 μικρό κομμάτι χοιρινή ωμοπλάτη

    3:30
    κακάο άγλυκο, 100ml γάλα, γκυκαντικό

    5:00
    τονοσαλάτα (400γρ λάχανο, 1 κονσέρβα τόνος, 1κ.γ λάδι)

    8:00
    1/2 scoop whey
    ...
    out, i have no idea!
    ...
    πριν τον ύπνο
    γιαούρτι 100γρ με 3-4 αμύγδαλα κ λίγο κακάο
    Last edited by alaloum; 14-02-11 at 14:47.
    Doubt Your Doubts


 
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •