Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default Νυχτερινή Εργασία & Προβλήματα Ύπνου

    Παιδια γεια σας και παλι και χρονια πολλα...
    Σας στελνω λογω του οτι εχω ενα μικρο προβληματακι...
    Λοιπον κοιταξτε πως εχουν τα πραγματα..


    Εγω δουλευα τις 3 προηγουμενες μερες σε καποια νυχτερινα κεντρα απο τα οποια τελιωνα 7 το πρωι.
    Την πρωτη και την δευτερη μερα μετα την δουλεια κοιμομουν ενα 8ωρο..
    Απο την 3η μερα ομως δεν μπορουσα να κοιμηθω...Κοιμηθηκα λοιπον μετα την δουλεια για μια ωρα και μετα δεν μπορουσα να ξανακοιμηθω.Επειτα το επομενο βραδυ(χτες δηλαδη) κοιμηθηκα με το ζορι γυρω στις 3-4 ωρες...Και εκεινο το
    απογευμα πηγα και εκανα και 15 χιλιομετρα τρεξιμο και αυξομιωσεις..Παρ'ολα αυτα ουτε σημερα μ ερχεται ορεξη για υπνο..Το μεσημερι κοιμηθηκα 1-2 ωρες και ενιωθα σαν να κοιμηθηκα για 9+ ωρες...Ουτε εχω πολυ ορεξη για το φαγητο(αυτο πιστευω οτι οφειλεται στο οτι ειμαι χαλια ψυχολογικα και μου χει ξανατυχει)αλλα αυτο για τον υπνο δεν ξερω...

    Τι λετε πανω σ'αυτο εσεις?Σας εχει συμβει κατι παρομοιο?

  2. #2
    Pumping Iron outnumb's Avatar
    Join Date
    18-01-10
    Location
    North, very north
    Posts
    422

    Default

    γεια σου και χρονια πολλα! αυτο με την ασχημη ψυχολογια που λες μπορει να ευθυνεται... μηπως παιρνεις και κανενα συμπληρωμα με διεγερτικα;

  3. #3
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Εμένα ναι. Όταν εκανα κάτι με μια γκόμενα που την είχα σαν όνειρο δε μπορούσα να κοιμηθω για πολλες μερες φυσιολογικά σαν ανθρωπος. Μόνο τότε.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  4. #4
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Eπειδή δουλεύω βράδυ μπορώ να σου πώ ότι μετά το τρίτο βράδυ συνεχόμενης δουλειάς(σχολάω 6.30 το πρωί) με πιάνει υπερένταση και λειτουργώ σαν ρομποτ....χωρίς ύπνο πέφτω για να κοιμηθώ κοιμάμαι για μια ώρα και συκώνομαι και αισθάνομαι ότι κοιμόμουν 2 μέρες! φαγητό τρώω απο συνήθεια! καθώς δεν έχω καθόλου όρεξη...μπορεί να είμαι και τελείως καλά απο θέμα ψυχολογίας αλλά δεν είμαι και νταουν! Πάντως μετά το 3ο βράδυ μπορώ άνετα να δουλέψω 7-8 νύχτες με ελάχιστο ύπνο!
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  5. #5
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default

    Φιλε outnumb οχι δεν περνω κανενα απολυτως συμπληρωμα.

    Αφθαρτε,αν εκανα κατι με μια κοπελα π μου αρεσε
    δεν θα ειμουν τελιως χαλια ψυχολογικα ;) ...

    Και τελος
    Παβλο,και γω τελιωνω κατα τις 7.30-8.00...Εχω απο δευτερα γυμνασιου που δουλευω στην νυχτα,
    αλλα ποτε δεν το χα παθει...Το σκεφτηκα και γω οτι μπορει να ναι η ψυχολογια μ,αλλα δεν το πιστευω και τοσο..
    Απλα πιστευω οτι λογω της ψυχολογιας μου δεν μπορω να φαω..Παρ'ολα αυτα δεν νιωθω κουρασμενος στο σωμα..

  6. #6
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    αν δουλευεις περιστασιακα νυχτα και δεν εχει συνηθισει ο οργανισμος σου τοτε εχει να κανει με το βιολογικο σου ρολοι, ειναι φυσιολογικο να συμβαινει αυτο αν δουλευεις μια φορα στο τοσο νυχτα.
    δουλευα νχτα πολλα χρονια και παρολα αυτα οταν ειχα καποιο ρεπο δε μπορουσα να κοιμηθω βραδυ, κατι αντιστοιχο παθαινεις κι εσυ,
    παιζει ρολο και το ψυχολογικο οπως επισης και το αγχος, αλλα πιστευω κυριως ειναι το οτι δεν εχεις σταθερο ωραριο στον υπνο.
    Παντως ο νυχτερινος υπνος δεν αναπληρωνεται με τιποτα!

  7. #7
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default

    Οντως εχεις πολυ δικιο ειδικα στο τελευταιο..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απογευματινή / Νυχτερινή Έξοδος - Τι Να Πιω ;
    By KaKoFoNiX in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 85
    Last Post: 14-12-14, 18:20
  2. Replies: 2
    Last Post: 29-11-10, 02:18
  3. Προβλήματα Ύπνου
    By Infidel in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 14
    Last Post: 25-05-09, 06:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •