Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 30 of 73
  1. #1
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default Συμπληρώματα στα 16-17

    Παιδιά, θέλω να κάνω μια ερώτηση. Έχω βρεί στο ίντερνετ ενα συμπλήρωμα για πριν την προπόνηση. Αν επιτρεπεται μπορώ να σας στείλω και τον αντιστοιχο σύνδεσμο. Είμαι 16 χρονών προς τα 17 και κάνω σχεδόν 1μιση χρόνο γυμναστήριο καθημερινά(βάρη 3 φορές την εβδομάδα και τις άλλες 3 αερόβια) και έχω σκοπό να πάρω αυτο το συμπλήρωμα πριν την προπόνηση για να αυξήσω τα κοιλά, την δύναμη και την αντοχή μου κατα την διάρκεια τησ προπόνησης. Υπάρχουν παρενέργειες(αυπνίες,δυσκοιλιότητα?) σε τέτοιου είδους συμπληρώματα ? κάνει να πάρω στην ηλικία μου ? Ευχαριστώ προκατβολικά

  2. #2
    Bodybuilding Newbie marcovermars's Avatar
    Join Date
    31-08-10
    Posts
    93

    Default

    Προεξασκητικο μην παρεις σε αυτην την ηλικια(οχι οτι θα σε βλαψει αλλα δε το χρειαζεσαι) και γενικα μαθε να αντιμετωπιζεις τα συμπληρωματα διατροφης σαν ''μπονους πιστα''!
    αρα αστα για αργοτερα,συνεχισε τις προπονησης σου,φτιαξε στο βελτιστο την διατροφη σου και αργοτερα ξεκινα με 1 πρωτεινουλα.

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    τι τρελα σας εχει πιασει ολους τους 16ρηδες με συμπληρωματα??καλα καλα δεν ξερετε τα βασικα περι διατροφης και προπονησης αλλα τα συμπληρωματα κατευθειαν.δεν σου χρειαζονται σε τετοια ηλικια και αν παρεις απο τωρα νιτρικα στα 20 σου τι θα παρεις δηλαδη??πρωτεινη/πολυβιταμινη και αν..κ αυτα υπερβολικα μου φαινονται..

  4. #4
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    σωστα τα λενε τα παιδια πιο πανω ...οργανωσε τη διατροφη σου που ειναι το 70% και τα συμπληρωματα αστα για πιο μετα οταν θα εχεις τερματισει κατα καποιο τροπο ...

  5. #5
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    οκ ρε παιδιά μην βαράτε. :) Εγώ απλως ήθελα μια βοήθεια στην προπόνηση. Μου αλλάξατε γνώμη αν και με τα συμπληρώματα είναι εμφανή τα αποτελέσματα . Αλλα απο περιέργεια δεν προκαλούν τίποτα ? μα τίποτα ? Και οταν λέτε περι διατροφής μπορει να με βοηθήσει κανένας να καταλάβω? Οι πρωτεΐνες στην τροφή λειτουργούν οπως αυτές στα συμπληρώματα?

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    28-06-10
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by gikamc View Post
    οκ ρε παιδιά μην βαράτε. :) Εγώ απλως ήθελα μια βοήθεια στην προπόνηση. Μου αλλάξατε γνώμη αν και με τα συμπληρώματα είναι εμφανή τα αποτελέσματα . Αλλα απο περιέργεια δεν προκαλούν τίποτα ? μα τίποτα ? Και οταν λέτε περι διατροφής μπορει να με βοηθήσει κανένας να καταλάβω? Οι πρωτεΐνες στην τροφή λειτουργούν οπως αυτές στα συμπληρώματα?
    Φιλε μου οπως λεει ενα παιδι πιο πανω...Ξεκινα αν θες με μια απλη πρωτεινη whey καθαρη 100% και τιποτα αλλο...βελτιωσε την διατροφη σου και θα δεις θαυματα...Σκεψου οτι μια μεριδα πρωτεινης σε σκονη περιεχει πχ 30γραμμαρια πρωτεινης απο την οποια ο οργανισμος σου θα παρει τα 20γραμμαρια...Ε με την τροφη για να παρεις αυτα τα 20γραμμαρια πρεπει να φας 5κιλα κοτοπουλο στηθος που λεει ο λογος χωρια τις θερμιδες,τα λιπη κλπ κλπ...Παραδειγμα ειπα...Μην τρομαζεις...Τιποτα καλυτερο απο μια καλη διατροφη...
    Οσο για το αν προκαλουν...Οταν εισαι μικρος δεν θα δεις πολλα αλλα αργοτερα θα παθεις και θα φριξεις...Οποτε μακρια απο διαφορες μακακιες που υποσχονται διαφοροι μακακες...Και ειδικα απο φαρμακα...Μικρος εισαι δεν χρειαζεται να βιαζεσαι μα τα γκομενακια δεν θα φυγουν...:ΡΡΡ
    Last edited by geoland; 06-01-11 at 00:55.

  7. #7
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Quote Originally Posted by geoland View Post
    Φιλε μου οπως λεει ενα παιδι πιο πανω...Ξεκινα αν θες με μια απλη πρωτεινη whey καθαρη 100% και τιποτα αλλο...βελτιωσε την διατροφη σου και θα δεις θαυματα...Σκεψου οτι μια μεριδα πρωτεινης σε σκονη περιεχει πχ 30γραμμαρια πρωτεινης απο την οποια ο οργανισμος σου θα παρει τα 20γραμμαρια...Ε με την τροφη για να παρεις αυτα τα 20γραμμαρια πρεπει να φας 5κιλα κοτοπουλο στηθος που λεει ο λογος χωρια τις θερμιδες,τα λιπη κλπ κλπ...Παραδειγμα ειπα...Μην τρομαζεις...
    Ρ
    Οσο παραδειγμα και να ηταν απεχει πολυ απο τη πραγματικοτητα ,100 γραμμαρια στηθος κοτοπουλο εχουν οση ποσοτητα πρωτεινης εχει ενα σκουπ πρωτεινης και τις ιδιες θερμιδες και σαφως ειναι ποιοτικα ανωτερο απο τη σκονη ,Η καλη διατροφη μπορει να γινει και χωρις συμπληρωμα ...

  8. #8
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    10-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    Προπροπονητικο θες?2-3 ωρες πριν την προπονηση Ρυζι-κοτοπουλο...
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...

  9. #9
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Βρε πιες εκεί μια κούπα πράσινο/μαύρο τσάι σκέτο χωρίς κανένα γλυκαντικό μισή ώρα πριν την προπόνηση και δε θα ξέρεις τι σου γίνεται! Ή πιες γαλλικό καφέ σκέτο επίσης..
    Εγώ πάντως προπροπονητικό 2 ώρες πριν έχω 12 ασπράδια και 200 γρ ρύζι για να πάρεις μια ιδέα. Πριν την προπόνηση πίνω κι ένα καφεδάκι φίλτρου σκέτο και είμαι κουφέτο.
    Γενικά πλακώσου στο φαγητό σωστής ποιότητας γιατί δε φαντάζεσαι στην ηλικία που είσαι πόσο καλά δουλεύουν οι ορμόνες σου.. Ακολούθησε ένα πλάνο φαγητού φουλ πρωτεινες/υδατανθρακες/καλά λίπη για κανα χρονο κι αν δεν τριβεις τα μάτια σου εγω να μην ξαναμπω στο φορουμ. Αν αρχίσεις από τωρα συμπληρώματα, στα 20-22 σου θα έχεις πιάσει πατάρι επεμβαίνοντας στις ορμόνες σου και θα είναι ότι χειρότερο. Ασφαλώς και δουλεύουν τα συμπληρώματα(όχι όλα κι όχι τα ίδια σε όλους) αλλά πρέπει να έχεις μια πολύ καλή προεργασία πάνω σου, να γνωρίζεις το σώμα σου και να το έχεις ήδη πιέσει με "καθαρό" τρόπο πρώτα για να σου δωσουν τη διαφορά τα συμπληρώματα. Αυτά και από μένα. Σε 1,5-2 χρονάκια εγώ θα έπαιρνα πρωτείνη-πολυβιταμίνη άντε και κανά bcaa αμινοξύ κατά τη διάρκεια της προπόνησης και μετά από κανά χρόνο ακόμα θα έπαιρνα και κρεατίνη. Στα 20 μου δηλαδή. Αυτό έκανα κιόλας. Καλή αρχή γενικά και keep going!!
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  10. #10
    Junior Bodybuilder Akantzos's Avatar
    Join Date
    07-09-10
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    169

    Default

    Γεια σου φίλε. Να σου πω την άποψη μου πάνω στο ερώτημα σου. Και εγώ πάω γυμναστήριο 1.5 χρόνο με σωστή διατροφή Ότι διαφορά έχω δει είναι από την διατροφή και τίποτα άλλο. Πριν μερικές μέρες παράγγειλα μια πρωτεΐνη για μετά την προπόνηση επειδή είναι πιο γρήγορα απορροφήσιμη και μόνο μετά την προπόνηση, αλλά παράλληλα συνεχίζω την καλή διατροφή.Χωρίς καλή διατροφή τζάμπα θα πετάς τα λεφτά σου και θα επιβαρύνεις τον οργανισμό σου. Και καλύτερα φτιάξε σωστή διατροφή και μετά από κάποιο καιρό ξαναβλέπεις για συμπλήρωμα. Άλλωστε για αυτό έχουν χαρακτηριστεί ως <συμπληρώματα διατροφής> , συμπληρώνουν την καλή διατροφή.
    Last edited by Akantzos; 06-01-11 at 12:32.

  11. #11
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Προπροπονητικο ε? Νιτρικη μπανανα! Και για δυσκολες προπονησεις, 2 μπανανες! Με το που πατησεις στο gym. Θα με θυμηθεις.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  12. #12
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Τι είπες ρε μούτρο!!! Νιτρική μπανάνα,χαχα. Σωστός!
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  13. #13
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    σσσστ! Αυτα τα μυστικα τα ξερουν λιγοι...
    Αλλοι παλι φοβουνται οτι θα θολωσουν. Αλλα τη δυναμη που σου δινει πραγματικα δεν την περιμενεις.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  14. #14
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Αν υποθεσουμε οτι ενας ενηλικας μπορει να κερδισει 3-4 μυικα κιλα το χρονο, ενας εφοιβος μπορει να κερδισει τα διπλα ...εισαι μονιμα σε light κυκλο κατα καποιο τροπο ,φαε σωστα και καθαρα και θα απωγειωθεις ,δες το Jimbliz μεσα σε δυο χρονια τι εχει κανει στην ηλικια σου ξεκινησε και ακολουθησε αυτα που περιπου σου λεμε.

  15. #15
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    σσσστ! Αυτα τα μυστικα τα ξερουν λιγοι...
    Αλλοι παλι φοβουνται οτι θα θολωσουν. Αλλα τη δυναμη που σου δινει πραγματικα δεν την περιμενεις.
    Χαχα, εγω τρωω 3-4 κάθε μέρα. Μόνο φόβο δεν έχω να θολώσω. Εχω θολώσει ήδη :Ρ Όποιος φοβάται μη θολώσει λιγάκι ας ξεφοβηθεί. Μέσα στο πρόγραμμα είναι όλα.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  16. #16
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by veggeto View Post
    Αν υποθεσουμε οτι ενας ενηλικας μπορει να κερδισει 3-4 μυικα κιλα το χρονο, ενας εφοιβος μπορει να κερδισει τα διπλα ...εισαι μονιμα σε light κυκλο κατα καποιο τροπο ,φαε σωστα και καθαρα και θα απωγειωθεις ,δες το Jimbliz μεσα σε δυο χρονια τι εχει κανει στην ηλικια σου ξεκινησε και ακολουθησε αυτα που περιπου σου λεμε.

    thanks ρε!!!!

  17. #17
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Η αληθεια πρεπει να λεγεται παντα!!!

  18. #18
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    Αυτο που λές με την μπανάνα μια δυο πριν την προπόνηση θα το δοκιμάσω αυριο κιόλας...και τον γαλλικό καφέ. Οταν λέτε να οργανώσω σωστά την διατροφή μου..πως να την οργανώσω αφου δεν ξέρω. προτείνετε τίποτα ρε μάγκες...ασ πούμε εγώ μολις ξυπνάω πίνω μια κούπα 250ml γαλα πλήρες και μετά τρώω η κέικ, μιλόπιτα η κανενα τόστ.. το μεσημέρι τρώω κανονικά μεχρι να χορτασω και οχι περιορισμένα πράγματα και το βράδυ αν ειμαι έξω κανα πιτόγυρο και αν ειμαι σπίτι κανα τόστ η γαλα με κορν φλειξ..Δεν είμαι χορτοφάγος...μονο λίγες φορές την εβδομάδα τρώω λαχανικά...τι να κάνω ?

  19. #19
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    αα και εγω ΔΕΝ θέλω να χρησιμοποιήσω 100% whey PROTEIN ήθελα μια βοήθεια για την προπόνηση μόνο....και αποκλειστικά γι αυτό...

  20. #20
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Καταρχην κανεις τρομερα διατροφικα λαθη και λες οτι θες να παρεις συμπληρωματα ,απο το πρωτο πραγμα που πρεπει να αρχισεις ειναι να οργανωσεις αυτο το κομματι ,πρεπει να εχεις σε καθε γευμα πρωτεινη και να τρως οχι μεχρι να σκασεις αλλα οσο πρεπει,το πολυ φαγητο δε σου κανει καλο ουτε μπροστα σε παει,επισης πρεπει να τρως ποιοτικες και καθαρες τροφες ,βρωμη,ρυζι ,πατατες ,λαχανικα απο υδατανθρακες και κοτοπουλο,ψαρια,μοσχαρι, αυγα ,γαλα απο πρωτεινες, εσυ εδω αναφερεις κεικ πιτογυρα κλπ,ειναι τελειως ακυρα για ΒΒ ,ριξε μια ματια εδω http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=24807 να δεις πως τρωει περιπου ενα παιδι που ασχολειται με τα βαρη στην ηλικια σου και παρε και ψαξε και λιγο στο φορουμ και προσαρμοσε μια διατροφη στα μετρα σου.Το οτι δεν ξερεις δεν ειναι κακο σαφως και εμεις ειμαστε προθυμοι να σε βοηθησουμε αρκει να καταλαβεις.

  21. #21
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    πολύ καλή διατροφή κανει εκείνος...Θα προσπαθήσω να κόψω το junk food που τρώω σχεδόν 1 φορά την εβδομάδα και βράδυ...το πρωί θα πίνω 2 ποτήρια γάλα και θα τρώω μία μπανάνα...μου αρκεί...μετα στο σχολείο δεν τρώω τίποτα για να μην κάνω υπερβολές...Το μεσημέρι δυστυχώς τρώω οτι τρώνε και οι υπόλοιποι στο σπίτι...δεν ξέρω αν θα μπορέσ ω να κρατίσω την διατροφή μου και το μεσημέρι....πριν την προπόνηση μια μπανάνα και ένα καφέ γαλλικό με λίγο γάλα...μετα την προπόνηση ενα φρούτο...το βράδυ θα τρώω ενα γάλα με κορνφλειξ και μία κουταλιά του γλυκού ζάχαρη και οχι τοστ και τέτοια που έλεγα...Μόνο το μεσημεριαό αποτελεί πρόβλημα: μια φορά την εβδομάδα σπανακόριζο, μία φορά κοτόπουλο στο φούρνο, μια φορά κρέας, 2 φορά όσπρια, και 2 φορές ζυμαρικά...καλα είναι?

  22. #22
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Quote Originally Posted by veggeto View Post
    Καταρχην κανεις τρομερα διατροφικα λαθη ...
    Δεν κάνει διατροφικά λάθη, δεν κάνει καν διατροφή lol. Φτιάξε τη διατροφή σου και ούτε φαντάζεσαι τι θα δεις πάνω σου... η σωστή σειρά είναι να φτιάξεις τέλεια διατροφή, καλή προπόνηση όσο μπορείς κι έπειτα αν δεις ότι κάτι χρειάζεται συμπλήρωση και δεν μπορείς για κάποιο λόγο να το πάρεις από φαγητό να μπεις σε πρωτείνες. Φίλε μου κάνε διατροφή σαν το πλάνο που σου έδειξε ο veggeto, κάνε και προπόνηση μέχρι αηδίας για κανα 6μηνο με ένα χρόνο και θα πάθεις πλάκα..
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  23. #23
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    ναι το κατάλαβα...αλλα ρωτάω καλή ειναι η διατροφή που είπα πιο πάνω

  24. #24
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    για μενα στην ηλικια σου δεν χρειαζεσαι συγκεκριμενη διατροφη.τρωγε πολυ απο τις τροφες που εβαλε ο veggeto και θα εισαι μια χαρα!!οσα γευματα προλαβαινεις!!το ιδανικο ειναι να τρως ανα 3 ωρες..και κοψε ή περιορισε πολυ τη σαβουρα!!

  25. #25
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    ευχαριστώ πολύ φίλε και εγω αυτό πιστεύω...θα προσπαθήσω οσο μπορώ να αυξήσω τισ πρωτεϊνες στα γεύματα και να τρώω πολυ λίγο το βράδυ

  26. #26
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Δεν είδα το ποστ σου το τελευταίο γιατί έγραφα και έπρεπε να κάνω refresh. Η διατροφή σου πάλι δεν είναι καλή. Είναι ελλειπής. Στο σχολείο λες δεν τρως για να μην κάνεις υπερβολές, αν θες πες μας λιγάκι τι εννοεις να μην κάνεις υπερβολές γιατί δεν κατάλαβα, εννοείς ότι δεν πεινάς ή απλά σου φαίνεται κάπως πολύ φαγητό να φας κι εκεί? Είναι πολλές οι ώρες που μένεις νηστικός όμως. Εγώ θα έτρωγα κι ένα τοστάκι με μαύρο ψωμί +γαλοπούλα+τυράκι light(ποσότητες ανάλογα με βάρος/ύψος που έχεις). Επίσης μεταπροπονητικό βάζεις ένα φρούτο. Πρωτείνη?? Κανά αυγό? Κανά γάλα/γιαούρτι ή κάτι τελοσπάντων που να έχει πρωτείνη?? Άντε το μεσημέρι κομμάτια να γίνει φάε ότι έχει το μενού. Την υπόλοιπη μέρα μην τη βγάζεις νηστικός. Αν θες αντικατάστησε και τη ζάχαρη με μέλι. Καλύτερο είναι. Τη ζάχαρη θα τη σιχαθείς αν δεις ότι για να τη φτιάξουν κατά τη διάρκεια της κατεργασίας της τη βάζουν μέσα σε υδροχλώριο. Μελάκι του Θεού. Αν θες βεβαια κανά ωραίο πραματάκι πάρε και φυστικοβούτυρο να τρως. Πολύ χορταστικό και ωραίο.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  27. #27
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Quote Originally Posted by jimbliz View Post
    για μενα στην ηλικια σου δεν χρειαζεσαι συγκεκριμενη διατροφη.τρωγε πολυ απο τις τροφες που εβαλε ο veggeto και θα εισαι μια χαρα!!οσα γευματα προλαβαινεις!!το ιδανικο ειναι να τρως ανα 3 ωρες..και κοψε ή περιορισε πολυ τη σαβουρα!!
    Εξαρτάται.. αν έχει προδιάθεση να είναι ένα παχύσαρκο παιδί τότε πρέπει να προσέξει πολύ σε ποσότητες. Δεν ξέρουμε καν πως είναι η κατάσταση του. Ούτε εικόνα εχουμε ούτε βάρος/ύψος κλπ. Πάντως ο bigsteve όταν πήγαινε σχολείο είχε τα μπροκολάκια του κι οι άλλοι τον κορόιδευαν αλλά όταν τον είδαν κομμάτια την επόμενη μέρα είχαν όλοι δεκατιανό ένα ξυνόμηλο.. Εξαρτάται και τι στόχους έχει.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  28. #28
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Επηδη εισαι λιγο χαμενος θα προσπαθησω να σε βοηθησω με κατι εφικτο ,ενα πλανο που μπορω να σου προτεινω ειναι το εξης:
    1ο γευμα 500 ml γαλα 100 gr βρωμη 1 μπανανα
    2o γευμα 2 τοστ με ψωμι ολικης αλεσεως με 6 φετες γαλοπουλα και 4 φετες τυρι χαμηλων λιπαρων
    3ο γευμα οτι εχει στο σπιτι απλα να εχεις παντα και 150 γρ κοτοπουλο ,μοσχαρι,ψαρι απλα προσπαθησε να μην ειναι τηγανιτα και με πολλες τσιγαρητες σαλτες

    πριν τη προπονηση πιες κανα καφεδακι οπως σου ειπαν τα παιδια δε χρειαζεσαι κατι αλλο
    -προπονηση
    4ο γευμα ομελετα 6 αυγα με 2 κροκους και δυο φρουτα οτι γουσταρεις

    5ο γευμα 150 γρ. τονο ή κοτοπουλο με λαχανικα και ελαιολαδο

    6ο 1 γιαουρτακι και κανα ξηρο καρπο χλωρο

    τωρα και καποιες μικροαλλαγες μπορεις να τις κανεις αλλα πανω κατω καπως ετσι πρεπει να τρως κατα ενα 80 %...

    ΟΧΙ ΝΗΣΤΙΚΟΣ ,ΟΧΙ ΣΚΑΣΜΕΝΟΣ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ!!!
    Last edited by veggeto; 06-01-11 at 15:08.

  29. #29
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    χαμέμος δεν ειμαι...απλά άσχετος στο θέμα οκ ?

  30. #30
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Quote Originally Posted by gikamc View Post
    χαμέμος δεν ειμαι...απλά άσχετος στο θέμα οκ ?
    Με τι καλη εννοια το ειπα ,οτι θα εχεις χαθει με τις τοσες γνωμες που ακους ,που ειναι λογικο.


 
Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμπληρώματα
    By vagos789 in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 15
    Last Post: 10-09-09, 16:44
  2. συμπληρωματα
    By vagelis in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 14-05-08, 15:16
  3. Συμπληρώματα
    By kostaszs in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 13-04-08, 17:19
  4. Συμπληρώματα...
    By ikamak in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 04-02-07, 06:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •