Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 30 of 69
  1. #1
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default Λόγοι που οι γυναίκες δεν βλέπουν αποτελέσματα

    Διαβάζοντας ένα άρθρο στο διαδίκτυο, μου έδωσε την ιδέα να γράψω κι εγώ αλλά με μια χιουμοριστική(αλλά και καυστική) ματιά, τους λόγους για τους οποίους οι περισσότερες γυναίκες δεν βλέπουν τα πολυπόθητα αποτελέσματα στο σώμα τους στο γυμναστήριο..



    ΛΟΓΟΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ



    - Ε ναι λοιπόν, οι περισσότερες γυναίκες που πηγαίνουν στο γυμναστήριο θέλουν να βγάλουν τη σέξυ γατούλα που κρύβουν μέσα τους. Κάνοντας δυναμικές ασκήσεις με βάρη αυτή η εικόνα εξαφανίζεται, αφού πρέπει να ρίξουν ιδρώτα και αυτοσυγκέντρωση ..Σιγά μην κάτσουν να χαλάσουν την εικόνα τους..


    - Τα ρούχα που φοράνε είναι τόσο κολλητά(σε σημείο που λες, «τώρα θα σπάσουν οι ραφές») που δεν τους επιτρέπει να κάνουν σωστά την εκτέλεση μιας άσκησης . Τι;; Να φορέσουν πιο άνετες φόρμες ;; Αστειεύεστε βέβαια..


    - Φοράνε πάντα make up (ποτέ δεν ξέρεις πότε θα σκάσει μύτη ο Σάκης Ρουβάς..) οπότε το παραμικρό ζόρισμα στα βάρη θα έχει δραματικά αποτελέσματα στο πρόσωπό τους (και δε λέει να σε δει ο Σάκης με μουτζουρωμένο μάτι..)


    - Πιστεύουν ότι μπορούν να πάρουν μυική μάζα τόσο εύκολα, που δεν ακουμπάνε αλτήρα που ζυγίζει πάνω από 1kg. To παραμικρό έξτρα βάρος θα της μεταμορφώσει σε Σουγκλάκο..


    - Προσπαθούν μονίμως να κάνουν «γράμμωση»! (πού πας ρε Καραμήτρο;; Αφού δεν έχεις μύες να γραμμώσεις!!!)


    - Προπονούν τα πόδια ώστε να «νιώσουν κάψιμο». (Και όταν λέμε κάψιμο, εννοούμε με τον αλτήρα του 1kg.)


    - Όλες θέλουν σφιχτό και πεταχτό ποπό αλλά όταν τις πεις να κάνουν squat ass to the grass μετά την πρώτη επανάληψη τα παρατάνε γιατί αισθάνονται τρομερό κάψιμο!


    - Αρνούνται να κάνουν αερόβια υψηλής έντασης επειδή θα μοιάζουν σαν ξεμαλλιασμένες/αναψοκοκκινησμένες και θα λαχανιάσουν (και όχι δεν το θέλουμε αυτό, χωρίς ανάσσα πώς θα κουτσομπολεύουμε με τη φιλενάδα το τεκνό που είναι παραπέρα;!)


    -Αρνούνται να κόψουν τα διάφορα «γυναικεία σνακ», όπως φρούτα, γιαούρτι (αυτά με την πέτσα κι όλας που είναι από τα πιο λιπαρά..), μπάρες με δημητριακά και βιταμίνες(τα οποία έχουν και ζάχαρη αλλά κάνουμε πως δεν το βλέπουμε..) γιατί είναι «υγιεινά». Ναι, αλλά για να χάσετε τα «ψωμάκια» και την κυτταρίτιδα πρέπει να τα κόψετε κυρίες μου.


    Πάρτε το απόφαση αγαπητές μου, αν δεν ιδρώσετε και αν δεν κάνετε σοβαρές προπονήσεις με βάρη, το μόνο πράγμα που θα ακουμπάει τον ποπό σας θα είναι το πάτωμα:D

  2. #2
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    Μεγάλα λόγια αλήθειας.....απο αυτά που πονάνε λίγο.....

  3. #3
    Bodybuilding Newbie Μαρία's Avatar
    Join Date
    16-04-08
    Location
    .
    Posts
    47

    Default

    χα,χα,χα πολύ καλό.Να προσθέσω και ένα κορυφαίο,μετά το γυμναστήριο μπορούμε να φάμε ελέυθερα οποιαδήποτε σαβουρίτσα(κυρίως με γεύση σοκολάτα)γιατί με τόσο γυμναστική τις κάψαμε τις θερμίδες!!!!!!!(αυτό κάνουν οι φίλες μου και βλέπουν μετά απο 1 μήνα να έχουν πάρει κιλά κυρίως λίπος όταν ξεκινάνε Gym)Αφου τις κάψανε τις θερμίδες,είναι free να φάνε όλο το ζαχαροπλαστείο μετα!!!!

  4. #4
    Advanced Bodybuilder BALOTSAS's Avatar
    Join Date
    27-04-08
    Location
    Athens,Greece
    Posts
    824

    Default

    ωραιο τοπικ Ειρηνη
    μπραβο
    First we take Manhattan then we take Berlin

  5. #5

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Kardoula



    -Αρνούνται να κόψουν τα διάφορα «γυναικεία σνακ», όπως φρούτα, γιαούρτι (αυτά με την πέτσα κι όλας που είναι από τα πιο λιπαρά..), μπάρες με δημητριακά και βιταμίνες(τα οποία έχουν και ζάχαρη αλλά κάνουμε πως δεν το βλέπουμε..) γιατί είναι «υγιεινά». Ναι, αλλά για να χάσετε τα «ψωμάκια» και την κυτταρίτιδα πρέπει να τα κόψετε κυρίες μου.


    </blockquote id=quote>


    +1000

    και σε +1 σε όσα γράφεις Ειρήνη!

  6. #6

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Kardoula



    ΛΟΓΟΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ώρα που περνάνε ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ


    </blockquote id=quote>

    Στο μόνο που διαφωνώ είναι ο τίτλος :D:D

  7. #7
    Advanced Bodybuilder W3rtY's Avatar
    Join Date
    15-07-06
    Location
    Chalkis, Evoia, Greece.
    Posts
    909

    Default

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ έλιωσα από τα γέλεια !!!
    ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΔΙΑΤΑΖΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΚΤΕΛΕΙ !!!
    Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ !!!
    “When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.” (Jimi Hendrix)
    “It is better to have a lion at the head of an army of sheep, than a sheep at the head of an army of lions” (Daniel Defoe)

  8. #8

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Respect Kardoula[:-thumbu], ειδικά αυτό με τα γυναικεία σνακ, όλα τα λεφτά....:D (έτσι ακριβώς είναι)

    Έχει να φύγει με forward τώρα σε πολλές παραλήπτριες...:D

  9. #9
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-06
    Location
    Greece.
    Posts
    189

    Default

    αυτο πρεπει να το δειξω στην δικια μου

  10. #10
    Pumping Iron
    Join Date
    18-10-07
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    376

    Default

    Αχ καρδούλα πόσο δίκιο έχεις... Και το χειρότερο είναι να σου κάνουν υποδείξεις σε περίπτωση που σηκώσεις αλτήρα πάνω από 3 κιλά!!
    Λες και τους έχω ενοχλήσει ποτέ ρωτόντας τους τι καταλαβαίνουν αν ανεβοκατεβάζουν ένα 3κιλο.
    Αλλά αυτό με τις μπάρες δημητριακών... Μήπως υπάρχει σύγχιση στα κορίτσια μεταξύ μπάρας gym και των εν λόγω εδεσμάτων???? (ως προς το αποτέλεσμα)
    ,___,
    [O.o]
    /)__)
    -"--"- http://diotima-diotima.blogspot.com

  11. #11
    Pumping Iron
    Join Date
    17-05-05
    Location
    Larisa
    Posts
    466

    Default

    Eγώ πάντως διαφωνώ με το 1ο!
    Θεωρώ ότι είναι πολύ σέξι μια γυναίκα να "παίζει" με βαριά κιλά, να κάνει σοβαρές προπονήσεις και γενικά να ξέρει τι κάνει και γιατί.
    Επίσης δε βρίσκω λόγο να μη φοράει μια γυναίκα όμορφα ρούχα στο gym και όχι οποιαδήποτε φαρδιά φόρμα βρει μπροστά της.Ένα κολάν και ένα μακό μπλουζάκι (έστω και κολλητό-ειδικά αν μιλάμε για "κορμί")νομίζω ότι είναι μια χαρά. Μια ωραία εμφάνιση δίνει ενα ψυχολογικό boost και δε νομίζω ότι εμποδίζει τις δυναμικές προπονήσεις.
    Αυτό με τα φρούτα και το γιαούρτι δεν το κατάλαβα για να είμαι ειλικρινής!Θεωρώ ότι είναι σημαντικές τροφές, είδικά τα γαλακτοκομικά για μια γυναίκα,εκτός και αν μιλάς για ποσοστά κάτω του 17-18% που δε νομίζω να αφορά το μεγαλύτερο ποσοστό του γυναικείου πληθυσμού. Ασε που παρακάτω δε νομίζω να είναι και τόσο υγειινό.Στο 18% φαίνονται κοιλιακοί φέτες και μπορείς να το διατηρήσεις μια χαρά και με φρουτάκια και με γιαούρτί(φυσικά στα πλάισια μιας διατροφής στο 40-40-20).Για τις μπάρες συμφωνώ!

    Και ναι, εγώ βάζω μια γραμμή με μολύβι πάνω από τα μάτια στο gym (με ότι χρώμα μου κάνει κέφι)και....ναι δηλώνω Υ-Π-Ε-Υ-Θ-Υ-Ν-Α ότι κάνω "σοβαρές" προπονήσεις!
    ΣΤΑΥΡΩΣΤΕ ΜΕ!!!

  12. #12
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Lara μάλλον δεν κατάλαβες σε τι κατηγορίες γυναικών απευθύνεται το παραπάνω κείμενο..
    Αλίμονο δεν είπαμε να πάμε γυμναστήριο σαν λέτσιοι με ξεχειλωμένες φόρμες, αναφέρομαι στις περιπτώσεις που μερικές βλέπουν το γυμναστήριο ως πασαρέλα φορώντας ό,τι πιο στενό υπάρχει ώστε να προκαλεί τα αντρικά βλέμματα.
    Συμφωνώ πως όταν διαθέτει κάποια κορμί δεν ειναι αντιαισθητικό να φοράει όμορφα αθλητικά ρούχα στην προπόνηση, αρκεί να μην την παρεμποδίζει στη σωστή εκτέλεση των ασκήσεων.
    Ούτε θα σε σταυρώσουμε επειδή φοράς μολύβι ματιών:D Αναφέρομαι στην κατηγορία εκείνων των γυναικών που βάφονται λες και είναι έτοιμες για τα μπουζούκια και πάνε να κάνουν προπόνηση της πλάκας.
    Ναι, συμφωνώ ότι είναι σέξυ μια γυναίκα να κάνει σοβαρή προπόνηση, αλλά εγώ εννοούσα πως δεν το θεωρούν ΑΥΤΕΣ σέξυ:D
    Όσο για τα γαλακτοκομικά και τα φρούτα, εγώ προσωπικά τα κόβω από ένα σημείο της δίαιτας και μετά. Εξαρτάται βέβαια από τον άνθρωπο.
    Δεν θα πάθουμε και τίποτα αν τα κόψουμε για ένα διάστημα:D

  13. #13
    Advanced Bodybuilder W3rtY's Avatar
    Join Date
    15-07-06
    Location
    Chalkis, Evoia, Greece.
    Posts
    909

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Kardoula

    Lara μάλλον δεν κατάλαβες σε τι κατηγορίες γυναικών απευθύνεται το παραπάνω κείμενο..
    Αλίμονο δεν είπαμε να πάμε γυμναστήριο σαν λέτσιοι με ξεχειλωμένες φόρμες
    </blockquote id=quote>

    ΧΙΧΙΧΙ φαντάζεσαι να σκάμε μύτη στο γυμναστήριο σαν γυφτάκια !!! Πουλάω χαλία εδώ τα καλά χαλία !!!:D:D
    ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΔΙΑΤΑΖΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΚΤΕΛΕΙ !!!
    Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ !!!
    “When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.” (Jimi Hendrix)
    “It is better to have a lion at the head of an army of sheep, than a sheep at the head of an army of lions” (Daniel Defoe)

  14. #14
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by W3rtY

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Kardoula

    Lara μάλλον δεν κατάλαβες σε τι κατηγορίες γυναικών απευθύνεται το παραπάνω κείμενο..
    Αλίμονο δεν είπαμε να πάμε γυμναστήριο σαν λέτσιοι με ξεχειλωμένες φόρμες
    </blockquote id=quote>

    ΧΙΧΙΧΙ φαντάζεσαι να σκάμε μύτη στο γυμναστήριο σαν γυφτάκια !!! Πουλάω χαλία εδώ τα καλά χαλία !!!:D:D
    </blockquote id=quote>
    :D:DΌχι, χαλιά, πατάτες!!(μη ξεχνάμε τη διατροφή ε)

  15. #15
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:toubanos21 Posted - 22 Feb 2009 : 11:29:02 PM
    --------------------------------------------------------------------------------
    αυτο πρεπει να το δειξω στην δικια μου </blockquote id=quote>\
    λεω να κανω κ γω το ιδιο..[:-blindfold]
    μπραβο ειρηνη![:-thumbu]

  16. #16
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ευχαριστώ Δημήτρη και τα υπόλοιπα παιδιά για τα καλά σας λόγια!

  17. #17

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Lara
    Θεωρώ ότι είναι πολύ σέξι μια γυναίκα να "παίζει" με βαριά κιλά</blockquote id=quote>
    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kardoula
    Ναι, συμφωνώ ότι είναι σέξυ μια γυναίκα να κάνει σοβαρή προπόνηση
    </blockquote id=quote>

    Όλο λόγια ακούμε, και φώτος δεν βλέπουμε..[:-shades][:-propeller][:-party][:-devil]

  18. #18
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    χαχαχαχα respect Ειρηνη συμφωνω απολυτα

  19. #19
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-02-09
    Location
    Chania-Athens, Greece.
    Posts
    219

    Default

    Πολύ καλό το topic και πάρα πολύ εύστοχο! Αλλά ξέχασες κάτι! Τα διαλείμματα που κάνουν τα εν λόγω κοριτσάκια σε κάθε σετ (γύρω στο 5') για να δουν πόσοι τις κοιτάνε, αν μπήκε κανείς καινούριος στο gym, να φτιάξουν το μαλλί για το επόμενο σετ κτλ! Πάντως για τα γαλακτοκομικά να υπενθυμίσω και να κάνω γνωστό σε όσους δεν ξέρουν οτι είναι απαραίτητα για τις γυναίκες καθώς η οστεοπόρωση ξεκινάει από τα 7 τους χρόνια περίπου... Κάτι τελευταίο θα πω για το ενδυματολιγικό. Ας ντύνονται όμορφα αλλά με μέτρο γιατί και εμείς να συγκεντρωθούμε θέλουμε να κάνουμε το κάτι παραπάνω θέλουμε και η συγκέντρωση πρέπει να περιορίζεται στο πάνω κεφάλι!! :D
    Train Hard, Push yourself Forward--&gt; Enjoy the Result!!!

  20. #20

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vandoulas12

    η οστεοπόρωση ξεκινάει από τα 7 τους χρόνια περίπου...
    </blockquote id=quote>

    όχι και στα 7:D

    πολύ πιο μετά !

  21. #21

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vandoulas12
    Πάντως για τα γαλακτοκομικά να υπενθυμίσω και να κάνω γνωστό σε όσους δεν ξέρουν οτι είναι απαραίτητα για τις γυναίκες καθώς η οστεοπόρωση ξεκινάει από τα 7 τους χρόνια περίπου...
    </blockquote id=quote>

    Να μην υπερβάλλουμε φίλε vandoula :D Έχεις δίκιο μέχρι ενός σημείου για τα γαλακτοκομικά αλλά η οστεοπόρωση είναι κατά βάση θέμα ορμονικής φύσεως (γι'αυτό άλλωστε τα ποσοστά αυξάνονται κατακόρυφα στις γυναίκες μετά την εμμηνόπαυση).

    Edit: Ανδρέα, το παμε, καλύτερα να φτιάξουμε κοινό προφίλ :D

    - Ετσι όπως πάει είναι η μόνη λύση:D

  22. #22

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Αμάν ρε Γιάννη:D:D:D!!!

  23. #23
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-02-09
    Location
    Chania-Athens, Greece.
    Posts
    219

    Default

    Εμένα παιδιά πάντως όσο υπερβολικό και αν ακούγεται μου το είπε μια μικροβιολόγος όταν πήγα να πάρω εξετάσεις της αδερφής μου... Μιλούσαμε γενικά για διατροφή και μου είπε να τρώει γαλακτοκομικά η μικρή γιατί πάνω κάτω αρχίζει τότε η οστεοπόρωση και ξαναλέω αρχιζει οχι σαπίζει!! χαχα :D
    Train Hard, Push yourself Forward--&gt; Enjoy the Result!!!

  24. #24

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vandoulas12

    Εμένα παιδιά πάντως όσο υπερβολικό και αν ακούγεται μου το είπε μια μικροβιολόγος όταν πήγα να πάρω εξετάσεις της αδερφής μου... Μιλούσαμε γενικά για διατροφή και μου είπε να τρώει γαλακτοκομικά η μικρή γιατί πάνω κάτω αρχίζει τότε η οστεοπόρωση και ξαναλέω αρχιζει οχι σαπίζει!! χαχα :D
    </blockquote id=quote>


    συνωνοματε το οτι καποιος ειναι μικροβιολογος δεν σημαινει οτι εχει ολες τις σωστες απαντησεις[:-shades]

  25. #25
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    To peak bone mass density (ελληνικά : το μέγιστο της οστικής πυκνότητας )στις γυναίκες (ελληνίδες) είναι περίπου 27 χρονών.Μετά υπάρχει στασιμότητα μέχρι 30-32 και απο εκεί και πέρα αρχίζει ο κατήφορος της οστικής πυκνότητος.Μπορεί να υπάρχει βέβαια οστεοπόρωση και στα 35 λόγω αφαίρεσης γυναικολογκών οργάνων και προωρης εμμηνόπαυσης.Αλλα ως επι το πλείστον γύρω στα 45 -πάνω στην εμηνόπαυση δηλαδή- αρχίζει και εμφανίζεται οστεοπόρωση (T score &lt; -2.5). Στους άντρες αργεί 2 με 5 χρόνια αναλόγως βέβαια με την παραγωγή τεστοστερόνης...

    +1 kardoula nice topic θα το κάνω εκτύπωση να το κοτσάρω στο ψυγείο της δικιάς μου...
    YOU can('t)change genes...

  26. #26
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-02-09
    Location
    Chania-Athens, Greece.
    Posts
    219

    Default

    Εντάξει παιδιά εγώ έκανα λάθος... Δίκιο έχετε τώρα μίλησα με την μητέρα μου (που της είχε πει τα ίδια) και μου είπε οτι υπάρχει πιθανότητα να ξεκινήσει από τόσο μικρή ηλικία σε σπάνιες περιπτώσεις. Συγγνώμη και πάλι που το είπα έτσι αυθαίρετα! :D
    Train Hard, Push yourself Forward--&gt; Enjoy the Result!!!

  27. #27
    Pumping Iron
    Join Date
    17-05-05
    Location
    Larisa
    Posts
    466

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Kardoula

    Lara μάλλον δεν κατάλαβες σε τι κατηγορίες γυναικών απευθύνεται το παραπάνω κείμενο..
    Αλίμονο δεν είπαμε να πάμε γυμναστήριο σαν λέτσιοι με ξεχειλωμένες φόρμες, αναφέρομαι στις περιπτώσεις που μερικές βλέπουν το γυμναστήριο ως πασαρέλα φορώντας ό,τι πιο στενό υπάρχει ώστε να προκαλεί τα αντρικά βλέμματα.
    Συμφωνώ πως όταν διαθέτει κάποια κορμί δεν ειναι αντιαισθητικό να φοράει όμορφα αθλητικά ρούχα στην προπόνηση, αρκεί να μην την παρεμποδίζει στη σωστή εκτέλεση των ασκήσεων.
    Ούτε θα σε σταυρώσουμε επειδή φοράς μολύβι ματιών:D Αναφέρομαι στην κατηγορία εκείνων των γυναικών που βάφονται λες και είναι έτοιμες για τα μπουζούκια και πάνε να κάνουν προπόνηση της πλάκας.
    Ναι, συμφωνώ ότι είναι σέξυ μια γυναίκα να κάνει σοβαρή προπόνηση, αλλά εγώ εννοούσα πως δεν το θεωρούν ΑΥΤΕΣ σέξυ:D
    Όσο για τα γαλακτοκομικά και τα φρούτα, εγώ προσωπικά τα κόβω από ένα σημείο της δίαιτας και μετά. Εξαρτάται βέβαια από τον άνθρωπο.
    Δεν θα πάθουμε και τίποτα αν τα κόψουμε για ένα διάστημα:D
    </blockquote id=quote>

    Nαι βρε kardoula κατάλαβα ότι αναφέρεσαι σε ακραίες περιπτώσεις, απλά είπα να αναφέρω ότι υπάρχει η χρυσή τομή.Δε χρειάζεται να είμαστε ούτε σαν το "Ζουγκλάκο" ούτε όμως και σαν "πεταλουδίτσες"!

    Ευτυχώς τα τελευταία χρόνια βλέπω όλο και λιγότερες τέτοιες περιπτώσεις στα gym!

  28. #28
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    Lol...'πεταλουδίτσες'....άσχετο αλλά είχα καιρό να ακούσω αυτόν τον χαρακτηρισμό....μου θύμισε παιδικά χρόνια και βόλτες με αντροπαρέες....και φυσικά τους θεεικούς στίχους....'Είσουνα μια πεταλουδίτσα...οχι απο εκείνες των αγρών.....'

  29. #29

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Lara


    Nαι βρε kardoula κατάλαβα ότι αναφέρεσαι σε ακραίες περιπτώσεις, απλά είπα να αναφέρω ότι υπάρχει η χρυσή τομή.Δε χρειάζεται να είμαστε ούτε σαν το "Ζουγκλάκο" ούτε όμως και σαν "πεταλουδίτσες"!

    Ευτυχώς τα τελευταία χρόνια βλέπω όλο και λιγότερες τέτοιες περιπτώσεις στα gym!
    </blockquote id=quote>

    Lara αν καποια γυμναζεται σκληρα χωρις να ναι Ζουγκλακος ή πεταλουδα ειναι η Ειρηνη (kardoula) .Το κειμενο κατευθυνεται προς τις 'πεταλουδιτσες' , οχι σε κοπελες που γυμναζονται σκληρα.

  30. #30
    Pumping Iron
    Join Date
    17-05-05
    Location
    Larisa
    Posts
    466

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Lara


    Nαι βρε kardoula κατάλαβα ότι αναφέρεσαι σε ακραίες περιπτώσεις, απλά είπα να αναφέρω ότι υπάρχει η χρυσή τομή.Δε χρειάζεται να είμαστε ούτε σαν το "Ζουγκλάκο" ούτε όμως και σαν "πεταλουδίτσες"!

    Ευτυχώς τα τελευταία χρόνια βλέπω όλο και λιγότερες τέτοιες περιπτώσεις στα gym!
    </blockquote id=quote>

    Lara αν καποια γυμναζεται σκληρα χωρις να ναι Ζουγκλακος ή πεταλουδα ειναι η Ειρηνη (kardoula) .Το κειμενο κατευθυνεται προς τις 'πεταλουδιτσες' , οχι σε κοπελες που γυμναζονται σκληρα.
    </blockquote id=quote>

    Δεν καταλαβαίνω Ανδρέα τι εννοείς με αυτό το post.
    Φυσικά δεν είπα ούτε ότι η kardoula δεν γυμνάζεται σκληρά, ούτε τη χαρακτήρησα "Ζουγκλακο ή πεταλουδα"!
    Και ακριβώς αυτό που λες κι εσύ γράφω:"ότι το ποστ αναφερεται σε ακραίες περιπτώσεις", δηλαδη σε κοπέλες που πάνε στα gym λες και πάνε για νυχτερινή έξοδο.Δεν έγραψα ποτέ ότι αναφέρεται σε γυναίκες που γυμνάζονται σκληρα.

    Και ξαναγράφω ότι δε χαρακτήρησα την kardοula ούτε το ένα ούτε το άλλο!


 
Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •