Καλημερα και συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα, αλλα ηθελα να σας δωσω το πλανο της διατροφης μου. Το εχω ξεκινησει απο χθες και ειναι διατροφη 1500 θερμιδων. Αν νομιζετε οτι πρεπει κατι να αλλαξω, θα ηθελα να μου το πειτε. προς το παρον θα ξεκινησω γυμναστικη με βαρη στο σπιτι μου, δεν μπορω να παω σε γυμναστηριο προς το παρον. Εχουμε παγκο με βαρη, οποτε θα ηθελα να μου πειτε με ποιες ασκησεις να ξεκινησω. Ευχαριστω πολυ και για το καλοσωρισμα Ειρηνη.

?ΕΥΤΕΡΑ
Πρωινό: 1 φλιτζ. γάλα ?ε 1,5% λιπαρά + 1 φλιτζ. δη?ητριακά ολικής άλεσης
?εκατιανό: 1 ?ικρή ?πανάνα
Μεση?εριανό: 1 τοστ ?ε ψω?ί ολικής άλεσης,1 φέτα τυρί ?ε 10-17% λιπαρά, 1 φέτα βραστή γαλοπούλα, 2 φύλλα ?αρούλι και 2 κ.τ.σ. ?αγιονέζα ?ε 3% λιπαρά
Απογευ?ατινό: 1 γιαούρτι 2% + 1 ?ικρό ?ήλο
Βραδινό: 120 γρ. φιλέτο ?πούτι κοτόπουλο ψητό ?ε 4 κο??άτια πατάτες φούρνου + 2 φλιτζ. σαλάτα εποχής ?ε 1 κ.τ.σ. ελαιόλαδο + 1 φέτα ψω?ί ολικής άλεσης
ΤΡΙΤΗ
Πρωινό: 3 φρυγανιές ολικής άλεσης ?ε 3 κ.τ.σ. τυρί cottage
?εκατιανό: 1 πορτοκάλι
Μεση?εριανό: 1 κριθαρένιο παξι?άδι ?ε 1 ντο?άτα, ½ κεσεδάκι τυρί cottage και 2 κ.τ.γ. ελαιόλαδο
Απογευ?ατινό: 15 ανάλατα α?ύγδαλα + 3 αποξηρα?ένα βερίκοκα
Βραδινό: 150 γρ. ψάρι ψητό + 1 ?ικρή βραστή πατάτα + 2 φλιτζ. σαλάτα εποχής ?ε 1 κ.τ.σ. ελαιόλαδο
ΤΕΤΑΡΤΗ
Πρωινό: 3 φρυγανιές ολικής άλεσης ?ε 3 κ.τ.γ. ταχίνι ?ε ?έλι
?εκατιανό: 1 ?ικρή ?πανάνα
Μεση?εριανό: 1 ?εσαία αραβική πίτα ?ε 1 φέτα καπνιστό σολο?ό, 2 κ.τ.σ. τυρί κρέ?α ?ε 3% λιπαρά και 1/2 αβοκάντο σε φέτες
Απογευ?ατινό: 1 γιαούρτι 2% + 1 αχλάδι
Βραδινό: 1 ?έτριο πιάτο φακές ?ε 1 κ.τ.σ. ελαιόλαδο + 40 γρ. τυρί φέτα ?ε χα?ηλά λιπαρά + 1 φέτα ψω?ί ολικής άλεσης
ΠΕMΠΤΗ
Πρωινό: 1 φλιτζ. γάλα ?ε 1,5% λιπαρά + 3 ?πισκότα πτι-?περ ολικής άλεσης
?εκατιανό: 1 πορτοκάλι
Μεση?εριανό: 1 τοστ ?ε ψω?ί ολικής άλεσης,1 φέτα τυρί ?ε 10-17% λιπαρά, 1 φέτα βραστή γαλοπούλα, 2 φύλλα ?αρούλι και 2 κ.τ.σ. ?αγιονέζα ?ε 3% λιπαρά
Απογευ?ατινό: 1 γιαούρτι 2% + 3 φέτες ανανά
Βραδινό: 2 ?έτρια ψητά ?πιφτέκια+ 1 φλιτζ. ρύζι βρασ?ένο + 2 φλιτζ. σαλάτα εποχής ?ε 1 κ.τ.σ. ελαιόλαδο, + 1 φρούτο εποχής

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Πρωινό: 3 φρυγανιές ολικής άλεσης ?ε 3 κ.τ.γ. ταχίνι ?ε ?έλι
?εκατιανό:1 ?ικρό ?ήλο
Μεση?εριανό: 1 πίτα ολικής άλεσης για σουβλάκι + 2 καλα?άκια κοτόπουλο + 1 ντο?άτα
Απογευ?ατινό: 15 ανάλατα α?ύγδαλα + 3 αποξηρα?ένα βερίκοκα
Βραδινό: 120 γρ. ψητό φιλέτο σολο?ό + 1 ?έτρια ψητή πατάτα + 2 φλιτζ. σαλάτα πράσινη ?ε 1 κ.τ.σ. ελαιόλαδο
ΣΑΒΒΑΤΟ
Πρωινό: 1 φλιτζ. γάλα ?ε 1,5% λιπαρά + 1 φλιτζ. δη?ητριακά ολικής άλεσης
?εκατιανό: 1 ?πάρα δη?ητριακών ολικής άλεσης (?έχρι 90 θερ?ίδες)
Μεση?εριανό: 1 φλιτζ. βρασ?ένα ζυ?αρικά ολικής άλεσης ?ε σάλτσα ντο?άτα ?ε 1 φλιτζ. ?ανιτάρια, 1 κ.τ.σ. ελαιόλαδο και 4 κ.τ.σ. τυρί τρι??ένο + 2 φλιτζ. σαλάτα εποχής ?ε λε?όνι ή ξίδι
Απογευ?ατινό: 1 ψητό ?ήλο + 1 ατο?ική (100 γρ.) κρέ?α (άνθος αραβοσίτου) βανίλια
Βραδινό: ο?ελέτα ?ε 2 ασπράδια, ½ φλιτζ. ?ανιτάρια και 1 φέτα τυρί κίτρινο ?ε χα?ηλά λιπαρά, τηγανισ?ένη σε 1 κ.τ.γ. ελαιόλαδο + 1 φέτα ψω?ί ολικής άλεσης
ΚΥΡΙΑΚΗ
Πρωινό: 1 φλιτζ. γάλα ?ε 1,5% λιπαρά + 1 φέτα ψω?ί ολικής άλεσης + 1 φέτα τυρί ?ε χα?ηλά λιπαρά
Μεση?εριανό: 120 γρ. ψαρονέφρι ψητό + 2 φλιτζ. σαλάτα εποχής ?ε 1 κ.τ.σ. ελαιόλαδο + 1 φέτα ψω?ί ολικής άλεσης + 1 ?πολ φρουτοσαλάτα
Απογευ?ατινό: 2 ?ίνι σοκολάτες υγείας (20 γρ.) + 1 ?ικρή ?πανάνα
Βραδινό: 1 κριθαρένιο παξι?άδι ?ε 1 ντο?άτα, ½ κεσεδάκι τυρί cottage και 2 κ.τ.γ. ελαιόλαδο