Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 61 to 90 of 170
  1. #61
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πιπι, νομίζω στο χα γράψει και σε κάποιο άλλο ποστ, έχεις μπει στο νόημα στο πως περίπου πρέπει να κινηθείς, πώς πρέπει να είναι τα γεύματά σου, τι πρέπει να αποφεύγεις, σιγά σιγά θα μαθαίνεις ακόμα περισσότερα.

    Αυτό που σου λείπει, προφανώς επειδή και το πρόγραμμά σου λόγω της κορούλας σου είναι λίγο βαρύ, είναι να έχεις προγραμματισμένα γεύματα. Δηλαδή λίγο από δω λίγο τσιμπολόγημα από κει, δεν γίνεται δουλειά.

    Είσαι λεπτοκαμωμένη, άρα δεν θες δίαιτα. Μια διατροφή σωστή θες, με γεύματα ολοκληρωμένα που όμως θα τα χεις σκεφτεί από την προηγούμενη.
    Ειδικά όταν αρχίσεις και γυμναστήριο, τότε είναι που πρέπει να τρως καλά(και σωστά) αν θες να βάλεις λίγους μυς πάνω σου και να έχεις ωραία σχήματα.

    Γι αυτό άσε την κουταλιά κότατζ, φάε εκεί ένα κεσεδάκι και όσο για το αλάτι μη σε πιάνουν εμμονές. Το αλάτι το χρειαζόμαστε, δε λέω να ρίχνουμε με τις χούφτες αλλά μη φτάνουμε και στο άλλο άκρο.

    Ζυγαριά κουζίνας έχεις; Αν ναι, τότε 15γρ καρύδια είναι μια χαρά. Αλλιώς βάλε μια χουφτίτσα πάνω κάτω.

    Α.. για να μη το ξεχάσω.. στα φασολάκια ρε κορίτσια, ούτε σως είναι ούτε ντάκος.. γαλοπούλα είναι, χαχαχαχαχα!!!!
    Last edited by Kardoula; 13-01-11 at 18:19.

  2. #62

    Default

    exeis μια φωτο στο λοg soy που μοιαζει με κοτατζ .

    γιατι κοτατζ και οχι ανθοτυρο?

    ναι, καταλαβαινω οτι δεν τρωω με προγραμμα πιστο αλλα δεν εχω φαει καμια βλακεια εδω και μια εβδομαδα !!!!
    τρωω περισσοτερο απο πριν και εχω χασει και ενα κιλο !παλια ετρωγα βραδινο και σερνωμουνα να παω στο κρεβατι και ι κοιλια μου φουσκωνε με το παραμικρο .τωρα νιωθω ελαφρια και ξυπναω γεματη ενεργεια !εχω ξεπριστει ολοκληρη και το δερμα μου λαμπει !!εχω σκοπο να το συνεχισω ετσι ...μεχρι να αρχισω γυμναστηριο. σημερα το χαλασα γιατι ημουνα εξω μεχρι τις 3 αλλα δεν εφαγα καμια βλακεια ..η τουλαχιστον ετσι νομιζω ..

    η αληθεια ειναι οτι εχει αδειασει και το ψυγειο ....

    οσο για το αλατι δεν μπορω να το ξεπερασω τοσο ευκολα ..θελω τον χρονο μου σιγα,σιγα...:)

  3. #63
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαλημέρα Pipi!!

    γιατι κοτατζ και οχι ανθοτυρο?
    Προσωπικά μου αρέσει το κότατζ. Προτιμώ να το τρώω το βράδυ γιατί η καζείνη και τα λιπαρά κάνουν πιο αργή την απορρόφηση της πρωτείνης, κάτι που θέλω τις ώρες που θα κοιμάμαι.
    Το ανθότυρο όχι ότι είναι άσχημη επιλογή, αλλά δεν ξέρω την αναλογία σε πρωτείνη/λιπος που έχει σε σχέση με το κότατζ.
    Αν σου αρέσει τότε εννοείται πως μπορείς να τρως ανθότυρο.

    τρωω περισσοτερο απο πριν και εχω χασει και ενα κιλο !παλια ετρωγα βραδινο και σερνωμουνα να παω στο κρεβατι και ι κοιλια μου φουσκωνε με το παραμικρο .τωρα νιωθω ελαφρια και ξυπναω γεματη ενεργεια !εχω ξεπριστει ολοκληρη και το δερμα μου λαμπει !!εχω σκοπο να το συνεχισω ετσι ...μεχρι να αρχισω γυμναστηριο. σημερα το χαλασα γιατι ημουνα εξω μεχρι τις 3 αλλα δεν εφαγα καμια βλακεια ..η τουλαχιστον ετσι νομιζω ..
    Έχεις βελτιώσει τη διατροφή σου ΤΡΟΜΕΡΑ! Είσαι λίγο καιρό στην παρέα μας και έχεις κάνει μεγάλες αλλαγές. Κι ακόμα είναι αρχή.. Μπράβο ρε πίπι!!

    οσο για το αλατι δεν μπορω να το ξεπερασω τοσο ευκολα ..θελω τον χρονο μου σιγα,σιγα...:)
    Όλα θα γίνουν, σιγά σιγά. Δεν βιαζόμαστε ;-)

  4. #64

    Default

    σ ευχαριστω πολυ καρδουλα!!!!!

    περιμενω την στιγμη που θα παω gym kai θα ασχοληθω σοβαρα και με προγραμμα !!!αλλα μεχρι τοτε το φτιαχνω!!!!:):)

    σημερα εχω ελευθερη μερα!!!!γιατι θα ειμαι ολη μερα εξω και περιμενω και να αδιαθετησω και ειμαι καπως ..περιμενω και την απαντηση για τα λευκα και δεν κοιμιθηκα ολο το βραδι .
    θα παω να κανω τις δουλειες μου θα βαψω και μαλλια να παρω τα πανω μου!!!!!

    με το φαγητο θα προσεξω!!!!

    αυτα !

    να εχουμε ολοι μια ομορφη μεραααααααααααααααααα!!!!!:):)

  5. #65

    Default

    Eiμαι θεά!!!!

    δεν εφαγα πολυ!!!!!ουτε γλυκο !!!!!!ειμαι υποδειγμα πεθαρχειας και ομορφιας!!!!!

    smouch!!!!!

  6. #66
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Mπράβο ρε κούκλα!!!!

    (πώς πήγε το μαλλί,το έβαψες;)

  7. #67

    Default

    to ebaψα το ισιωσα ..θεα σου λεω!!!χαχχαχχαχααχα .η αληθεια ειναι οτι περισσοτερο μου εχει φτιαξει την διαθεση η πειθαρχεια μου..δεν μου το ΄χα !!!!!

    esy ti kaneis???

  8. #68
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Το χεις πιπι, απλά τώρα το ανακαλύπτεις ;-)

    Καλά είμαι κι εγώ, κουραστική μέρα, γι αυτό ανέβασα θερμίδες να έρθω στα ίσα μου.
    Αύριο θα βάψω κι εγώ το μαλλί, αλλα κάνω το αντίθετο.. βγαίνει καστανόξανθη η ρίζα και το βάφω μαύρο, χαχα!

  9. #69

    Default

    xaxaxxxaxa!!!!!μα αυτο ειναι και το νοημα της βαφης!!!!!να κανεις οτι γουσταρεις !!!!!σου παει το σκουρο!!!! τα εχεις μακρια ?
    λατρευω τα μακρια μαλλια!!!!

  10. #70
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Nαι, μακρύ, αν και το κοψα λίγο στις άκρες να καθαρίσει.. Αλλά είναι σπαστό. (επειδή έχουμε ξεφύγει από το τόπικ, να συνεχίσουμε την κουβέντα στην ενότητα της γυναικείας γωνιάς;)

  11. #71

    Default

    θα σου στειλω καποια στιγμη photος απο μενα και απο διασημες γυμνασμενες (εδω δεν θελω) .να αρχιζουμε σιγα,σιγα να βγαζουμε προγραμμα και διατροφη,...πλησιαζει ο καιρος..ενας μηνας!!!!

    εσυ ξερω τα εχεις ξεπερασει τα προτυπα σου!!!!!

  12. #72
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Να σου πω την αλήθεια πιπι μου, πιο πολύ απολαμβάνω το "ταξίδι" αυτό που κάνω, παρά τον προορισμό. Όσο για τα πρότυπα, ούτε καν τα χω ακουμπήσει, έτσι νιώθω.

    Θα σου στείλω το mail μου με pm και όποτε θες στείλε μου. Άντε μετράμε αντίστροφα τώρα εεεε;; ;-)

  13. #73

    Default

    kalhmera!!!

    σε λιγο θα παω super market και θα προμηθευτω τα παντα!!!!

    κοτατζ,τονο ,φιλετο ψαρι ,φιλετα(μοσχαρι -κοτοπουλο)ρυζι,μακαρονια , ψωμι για τοστ ,γιαουρτια , και πολλα ,πολλααααααα λαχανικα!!!!!...ααααα και ξηρους καρπους (καρυδια ,αμυγδαλα ).

    καρδουλα !αν εισαι εδω συμπληρωσε η παρατηρισε πανω στα παραπανω !!!!

  14. #74
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    παρε και βρωμη!! :)

  15. #75
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Μάλλον δεν σε πρόλαβα (γιατί κι εγώ για ψώνια ήμουν) αλλά μια χαρά είναι η λίστα σου!

    (αβγουλάκια δεν τρως;)
    Last edited by Kardoula; 15-01-11 at 12:55.

  16. #76

    Default

    ase τελικα εφτασα super market στις 7 ...τα αβγα τα ξεχασα γμτ.θα παρω την δευτερα..

    τι ειναι η βρωμη ?και κατι αλλο ..τα πιτακια που διαβασα οτι τρωνε τι ειναι?

    κατι ριζογοφρετες που εχω ?ποτε να τις τρωω?

    παω να φαω την τονοσαλατα υπερπαραγωγη ποy εφτιαξα!!!


    smouch!!!!

  17. #77
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    τι ειναι η βρωμη ?
    Βρώμη = κουάκερ

    www.quakeroats.gr



    και κατι αλλο ..τα πιτακια που διαβασα οτι τρωνε τι ειναι?

    Τη συνταγή μπορείς να τη διαβάσεις εδώ
    http://www.bodybuilders.gr/forum/sho...869#post899869

    Μπορείς να το τρως για πρωινό, είναι ιδανικό και πολύ νόστιμο!!!

    κατι ριζογοφρετες που εχω ?ποτε να τις τρωω?
    Μπορείς ως σνακ μαζί με 2 φέτες γαλοπούλα(ή καλύτερα αν έχεις βραστή ή κοτοπουλάκι) και τυρί! Μπορείς να τις συνδιάσεις με όποια πηγή πρωτείνη θες (αβγό, κρέας κλπ..) Είναι εύκολο να το έχεις πάντα μαζί σου και ιδιαίτερα ελαφρύ γεύμα.

  18. #78

    Default

    ωραιο το πιτακι!!!

    αλλα το θελω με τον απογευματινο μου καφε !!!!!το πρωι δεν θελω τιποτα γλυκο !!!! την ριζογκοφρετα να την τρωω το πρωι αντι για φρυγανια η ψωμι ?

  19. #79
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Όπως σου αρέσει εσένα καλύτερα, όλα σωστά είναι ή μια φέτα ψωμί ή φρυγανιά ή ρυζογκοφρέτα. Μπορείς για ποικιλία να τρως κάθε μέρα διαφορετικό.

  20. #80

    Default

    καλημερα!!

    σημερα θα φαω ριζογκοφρετα και τρικαλινο για πρωι με ενα φραπε.

    στις 12 ,1 πορτοκαλι και 1/4 μπανανα


    στις 3 στριφτουδια με κολοκυθακια


    6(baby party) θα τσιμπισω κατι lihgt.....

    9,γιαουρτι ,μελι ,καρυδια

  21. #81

    Default

    ξεχασα να πω μετα το φρουτο πριν το μεσημεριανο θα κανω 30 λεπτα αεροβια

  22. #82
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλημέρα πιπι!! Καλή δύναμη στο πρόγραμμά σου.

    Τι είναι τα στριφτούδια;

  23. #83

    Default

    κρητικο ζυμαρικο (μακαρονια )

    αλλα αμα το γραφω ετσι (στριφτουδι) δεν δειχνει πιο υγειινο ?:):)

  24. #84

    Default

    oti kai να πεις τωρα τα εφαγα!!!!χιχιχιχιχιχι!!!

  25. #85
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Xαχαχαχαχααχα! Καλή χώνεψη

  26. #86

    Default

    kardoula sou esteila photos !!!!to ksero oti ayto legete thrasos gia ta mondela pou sou esteila (einai oles ligotero apo 25).απλα να δεις το στυλ που με βλεπω!

    θα μου πεις κι εσυ την γνωμη σου αλλα νομιζω οτι θελω περισσοτερη δουλεια απο την μεση και κατω (εκτος απο τους κοιλιακους !!!)

  27. #87
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Pipi δεν μου ήρθε κανένα μέιλ σου, το τσέκαρα μήπως στο γραψα λάθος αλλά είναι οκ. Για δες το κι εσύ μήπως το έγραψες λάθος.

  28. #88

    Default

    ax !τι κριμα ...εμενα μου δειχνει οτι εχουν φυγει απο μενα στο(σωστο ) μαιλ σου.εχεις κανει send/receve ?μηπως εισαι γεματη?

  29. #89
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλημέρα Πιπι και καλή εβδομάδα να έχουμε!!
    Τα πήρα τα μέιλ σου, είχαν πάει στα spam.. δεν ξέρω γιατί..
    Θα τις δω αργότερα με την ησυχία μου που θα χω λιγότερο φόρτο εδώ στη δουλειά και θα τα πούμε ;-)

  30. #90

    Default

    ax ti ωραια ..σου εστειλα μερικα 3πλα για να δω γιατι δεν τα λαμβανεις ...και ενα σημερα

    τις 6....μαμαδο- αυπνιες.

    αποφασισα να βγαλω προγραμμα 4ημερο (δοκιμαστικα )θα σου γραφω απο την προηγουμενη τι θα φαω την αλλη μερα...αυτο το προγραμμα λεω να το ακολοyθησω και οταν παω gym.

    an θεωρεις οτι μου λειπουν συστατικα η κατι ειναι λαθος μοθ το λες και αν προλαβω το διορθωνω- συμληρωνω αμεσα ,η το σημειωνω για τιν επομενη φορα !!!

    αυριο ¨

    1 ρυζογκοφρετα με μια φετα κοτοπουλο
    1 πορτοκαλι


    μεσημερι 4 ασπραδια με κολοκυθακια +ρυζι


    μια χουφτα καρυδια



    σολωμος φιλετο ,σπανακι ,ρυζι ,φακες σαλατα .

    περιμενω να δεις και τις φωτο με αγωνια !!!!!


 
Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Χαλάρωση Κοιλιάς/Στήθους
    By kfoititis in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 15
    Last Post: 27-08-10, 13:10
  2. Χαλάρωση κοιλίας
    By Torek in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 13-07-09, 04:24
  3. Ασκήσεις και χαλάρωση
    By blackpit in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 404
    Last Post: 11-06-07, 23:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •