Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 91 to 120 of 170
  1. #91
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλησπέρα πιπι μου και καλή μας εβδομάδα!!

    Τις είδα τις φωτό επιτέλους
    Κοίτα, επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, θα στο πω πολύ απλά:

    Έχεις πολύ καλό καλούπι, είσαι λεπτή, πολύ καλές αναλογίες!
    Χωρίς κανένα ίχνος υπερβολής το σώμα/πρότυπο που έχεις άνετα το καταφέρνεις.
    Είναι ένα σώμα σφιχτό, χωρίς έντονη μυικότητα με θυληκές γραμμές, τύπου fitness με την γενικότερη έννοια του όρου..

    Αυτό που θα σε βοηθήσει είναι αυτό που λέγαμε από την αρχή: συστηματική προπόνηση με βάρη.
    Τα βάρη δεν θα σε φουσκώσουν, ίσα ίσα θα τονίσουν τις καμπύλες σου και θα πετύχεις την πολυπόθητη σύσφυξη.
    Αυτό όμως δεν θα το πετύχεις πηγαίνοντας 1-2 φορές την εβδομάδα..
    Θέλει πρόγραμμα και αφοσίωση.
    Ξέρω, έχεις βαρύ πρόγραμμα, ειδικά με το μωρό, αλλά βάλε τα δυνατά σου όσο μπορείς.
    Μη ξεχνάς πως κι εγώ νοικοκυρά είμαι και εργαζόμενη κι ότι κάνω το κάνω από μόνη μου, ούτε προπονητή έχω να μου χει έτοιμα προγράμματα ούτε σεφ να μου φτιάχνει τα γεύματα..

    Άρα αφού μπορώ εγώ μπορούν όλες να το καταφέρουν! Απόφαση θέλει.

    Και είμαι σίγουρη πως θα κάνεις σούπερ κορμάρα γιατί έχεις τα θεμέλια ;-)


    Όσο για τη διατροφή που γράφεις, έχω να προσθέσω μερικά πραγματάκια γιατί έχει αρκετά κενά:

    1 ρυζογκοφρετα με μια φετα κοτοπουλο
    1 πορτοκαλι
    Πρόσθεσε άλλη μία ρυζογκοφρέτα με μια φέτα κοτόπουλο.


    μεσημερι 4 ασπραδια με κολοκυθακια +ρυζι
    Πρόσθεσε και άλλο ένα αβγό ολόκληρο μαζί με τον κρόκο.

    μια χουφτα καρυδια
    Όπως κρατάς τη χούφτα τα καρύδια, πάρε ένα γιαούρτι και ρίχτα μέσα


    σολωμος φιλετο ,σπανακι ,ρυζι ,φακες σαλατα .
    Οκ αυτό το αφήνουμε όπως έχει.


    Σιγά σιγά όπως βλέπεις η διατροφή σου βελτιώνεται.
    Δεν γίνεται από τη μια μέρα στην άλλη να την κάνουμε τέλεια, αλλά με μικρές και σταθερές αλλαγές!


    Και πάλι μπράβο για τη θέλησή σου

  2. #92

    Default

    :)

    poses meres proponisis hriazome ?gia posi ora tin fora?se rotao gia na to organono!!!

  3. #93
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλημέρα πιπι!
    Θα σου πρότεινα ως περίοδο προσαρμογής στην αρχή να κάνεις 2 φορές την εβδομάδα βάρη και 2 αερόβια (αν μπορείς σε ξεχωριστές μέρες αλλιώς θα το φτιάξουμε μετά τα βάρη να κάνεις λίγο διάδρομο).

    Η διάρκεια δεν θα ξεπερνάει τα 30 με 40 λεπτά το πολυ!

  4. #94

    Default

    ma nomiza oti η προσαρμογη ειναι αυτη η γυμναστικη που κανω τωρα !!οχι ε?

    στο gym που θα παω εχει τα παντα !!!θα μπορω να παω 3 φορες την εβδομαδα αλλα μπορω και μια μερα 4η !να παω για τρεξιμο !!

  5. #95

    Default

    εχει και προγραμματα αεροβια bare a terre pou einai pio dinamiko apo kati dancing pou den mporω na sygxronistω και νυσταζω στο μαθημα...

    ειχες δικο με δυο ρυζογκοφρετες ειμαι καλυτερα!!!!!δεν πειναω..

  6. #96

    Default

    ΑΥΡΙΟ¨

    Πρωι 4 ασπραδια 1 κροκο

    1 πορτοκαλι



    μεσημερι κοτοπουλο με φασολακια



    απογευμα γιαουρτι με καρυδια



    βραδι ντακος κρητικος με ενα παξιμαδι (ολικης)2ντοματες μισο κεσεδακι κοτατζ και ριγανη

  7. #97
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    ma nomiza oti η προσαρμογη ειναι αυτη η γυμναστικη που κανω τωρα !!οχι ε?
    Όχι
    Αλλιώς είναι να κάνεις τις ασκήσεις στο γυμναστήριο, με μηχανήματα και ελεύθερα βάρη κι αλλιώς στο σπίτι με αλτηράκια. Θα το καταλάβεις στην πορεία αυτό.


    εχει και προγραμματα αεροβια bare a terre pou einai pio dinamiko apo kati dancing pou den mporω na sygxronistω και νυσταζω στο μαθημα...

    Αν σου αρέσουν τα μαθήματα αερόμπικ, μπορείς αντί για διάδρομο ή ποδήλατο να παρακολουθείς αυτά. Διάλεξε εκείνα που σου αρέσουν περισσότερο!


    ειχες δικο με δυο ρυζογκοφρετες ειμαι καλυτερα!!!!!δεν πειναω..
    ;-)


    ΑΥΡΙΟ¨

    Πρωι 4 ασπραδια 1 κροκο

    1 πορτοκαλι
    Βάλε 2 ρυζογκοφρέτες ή 2-3 φρυγανιές.


    μεσημερι κοτοπουλο με φασολακια
    Δεν ξέρω αν το κάνεις, μπορείς να προσθέσεις στα φασολάκια 1 κουταλιά του γλυκού ωμό ελαιόλαδο.



    απογευμα γιαουρτι με καρυδια
    μια χαρά



    βραδι ντακος κρητικος με ενα παξιμαδι (ολικης)2ντοματες μισο κεσεδακι κοτατζ και ριγανη
    Κάντο ολόκληρο το κεσεδάκι! Αν πεινάσεις φτιάξε και μια σαλάτα ή βράσε λαχανικά ανάμεικτα (κατεψυγμένα) αν έχεις.
    Last edited by Kardoula; 18-01-11 at 13:29.

  8. #98

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Όχι
    Αλλιώς είναι να κάνεις τις ασκήσεις στο γυμναστήριο, με μηχανήματα και ελεύθερα βάρη κι αλλιώς στο σπίτι με αλτηράκια. Θα το καταλάβεις στην πορεία αυτό.
    το αλλιως πως το εννοεις καρδουλα μας?

  9. #99

    Default

    καρδουλα,παντα βαζω ωμο λαδακι ακομα και στα μεσημεριανα αβγουλακια ...2 το μεσημερι 2 το βραδι ...τοθ γλυκου ..πολυ ειναι ?

  10. #100

    Default

    Quote Originally Posted by Strength View Post
    το αλλιως πως το εννοεις καρδουλα μας?
    μαλον γιατι στο σπιτι εχω μονο 2 χαζοαλτηρακια?????

  11. #101
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by pipi fakidomiti View Post
    μαλον γιατι στο σπιτι εχω μονο 2 χαζοαλτηρακια?????
    Έτσι ακριβώς!
    Strength κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.. Πχ εσύ έχεις επενδύσει σε σπιτκό γυμναστήριο έστω με αυτά τα βασικά που έχεις πάρει μέχρι στιγμής. Κι έχεις και μια εμπειρία από γυμναστήριο τώρα πρόσφατα.

    Η πιπι από την άλλη έχει και μεγάλο διάστημα να πάει και η εκγύμναση που έκανε μέχρι τώρα δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτή που θα έχει όταν με το καλό γραφτεί και ξεκινήσει.

    καρδουλα,παντα βαζω ωμο λαδακι ακομα και στα μεσημεριανα αβγουλακια ...2 το μεσημερι 2 το βραδι ...τοθ γλυκου ..πολυ ειναι ?
    Μια χαρά είναι πιπι!

  12. #102

    Default

    καλήμερα!!!

    αυριο ¨

    πρωι μουσλι με γαλα


    μεσημερι ¨κοτοπουλο μπροκολο


    2 ρυζογκοφρετες



    αρακας φασολακια κοτοπουλο



    τι θα καταφερω μ αυτη την διατροφη΄μειωση λιπους και θρεψη μυων ?θελω α χασω και 2 κιλακια πριν ξεκινισω το gym ....na eimai stegni apo lipos!!!


    pοs mporο eykola na ypologιζω τις θερμιδες ?


    τελικα με τις εξετασεις μου ..ειναι ολα καλα!!!μονο με το υπευχογραφημα του θυρεοειδους ειδαμε οζους και θυρεοειδητιδα ..αλλα θα ψαξω να βρω ενδοκρινολογο !δεν νομιζω οτι θα χρειαστει να αλλαξω διατροφη.

    να εχουμε ολοι μια ομορφη μερα!!!!θα εχει και σημερα ηλιο!!!!

  13. #103
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default


    τι θα καταφερω μ αυτη την διατροφη΄μειωση λιπους και θρεψη μυων ?θελω α χασω και 2 κιλακια πριν ξεκινισω το gym ....na eimai stegni apo lipos!!!
    Kαλημέρα πιπι μου! Πανέμορφη μέρα έξω, ότι πρέπει για καφεδάκι!!

    Μ'αυτή τη διατροφή που γράφεις παραπάνω το μόνο που θα καταφέρεις είναι και να πεινάς και να μη χάνεις ούτε λίπος ούτε να τρέφεις τους μύες σου.

    Όσο λιγότερο τρως τόσο το σώμα σου αντιστέκεται γιατί του δίνεις την εντύπωση πως λιμοκτονεί και προσπαθεί να κρατήσει καβάτζα για να επιβιώσει.

    Για να το αποφύγεις αυτό πρέπει να τρως πιο ισορροπημένα γεύματα.
    Που είναι τα αβγουλάκια, γαλακτοκομικά, κουάκερ, φρούτο, ρύζι, μακαρόνια ολικής. πατάτες;

    2 ρυζογκοφρέτες δεν θεωρείται ουτε καν σνακ! Πρόσθεσε και μια πηγή πρωτείνης όπως πχ αβγά ή γιαούρτι.

    Γιατί βιάζεσαι να χάσεις 2 κιλά? Βρε πιπι μου, αυτό που θες είναι σύσφιξη, θα φύγει και το λίπος, αλλα όχι έτσι όπως τρως.
    Και σίγουρα δεν θα φύγει σε 2 ή 3 βδομάδες.
    Μην βιάζεσαι, κάτσε να αρχίσεις γυμναστήριο, απόλαυσέ το και θα έρθουν τα αποτελέσματα.
    Να δεις και τι θα σου πει και ο γιατρός και ανάλογα διαμορφώνεις τη διατροφή σου και πάλι.

    pοs mporο eykola na ypologιζω τις θερμιδες ?
    Εγώ τις υπολογίζω με βάση τις ετικέτες στη συσκευασία και από το www.calorieking.com
    Last edited by Kardoula; 19-01-11 at 12:02.

  14. #104

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    καλημερα, αν πας σε καλο ενδοκρινολογο δεν εχεις κατι να φοβασαι, απο μικρο παιδι εχω οσα λες κ αλλα πολλα με το θυροειδη.
    καλος ενδοκρινολογος= αυτος που δε κοιταει να σε χειρουργησει να τα τσεπωσει κ αντιμετωπιζει το θεμα φαρμακευτικα για αρχη

    ΥΓ υπαρχει κοκκινος μικρος θερμιδομετρητης που χωραει κ στην τσαντα σου της lala cook, αυτον χρησιμοποιω εγω παροτι εχω δοκιμασει πολλα.
    Last edited by Strength; 19-01-11 at 13:22.

  15. #105

    Default

    βρε κοριτσια παλι βλακειες κανω?????? και πειναω και δεν χανω??? δυο κιλα σε 3 εβδομαδες δεν ειναι πολλα καρδουλα!!!!

    ουφ ...τσαμπα βραζω κοτοπουλα...


    μπορειτε να μου βρειτε μια διατροφη σωστη να χανω μακροχρονια ..δηλαδη οχι πανω απο 1200 θερμιδες και να χανω λιπος αλλα οχι μυες....


    strenght,telika απο χτες που το εμαθα ειδα οτι εχει ι μιση ελλαδα θεμα με θυρεοειδη ...τι να πω ..τουλαχιστον ξερω τι εχω .....και να σκεφτεις οτι τισ εξετασεις τις εκανα ετσι στο ξεκουδουνο χωρις κανενα συμτωμα ...οχι δεν θελει χειρουργιο..ισως μια παρακεντιση στους οζους ...

  16. #106

    Default

    ο κοκκινος θερμιδομετρητης...πω ,πω χρονια πισω ....εφηβεια!!!..θα τον παρω ..αφου ζω την δευτερη εφηβεια τωρα!!!!¨)

  17. #107
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πω πω ρε φιλενάδα που τον θυμήθηκες τον κόκκινο θερμιδομετρητή; Xαχαχα!! Εννοείται πως τον είχα κι εγώ! Best seller ήταν!!

    Πιπι μη μου αγχώνεσαι καθόλου, θα τα βρούμε όλα! Είμαι στη δουλειά τώρα, θα σου γράψω αργότερα.

    Φιλιά στην κοριτσάρα σου! Πες μας και κανα νέο για το μωράκι σου, μας αρέσουν οι μωρουδοϊστορίες!

  18. #108

    Default

    ax mh mou les τετοια γιατι δεν θα σταματαω.....!)οταν την ταιζω περνει το κουταλι και με ταιζει κι εκεινη και κανει μαμα μαμαμα μαμ!!!!!

    στο babyswimming otan tis κανουν μακροβουτι εγω ειμαι στην ακρη και την περιμενω να μου την δοσουν αγκαλια ...μολις βγαλει το κεφαλακι της απο το νερο ..ψαχνει απελπισμενα να με δει ..και μου λεει ..τα(τζα) μαμα!!!!!


    και βεβαια ξεκαρδιζετε στα γελια οταν με βλεπει να κανω κοιλιακους!!!!

  19. #109

    Default

    kalhmera!!!!!

    σημερα θα φαω βρωμη ......τελικα θα την φαω με γιαουρτι και θα ριξω και καρυδακια μεσα !!!!!η βρωμη ειναι και τελεια μασκα για το προσωπο ..ετσι την ηξερα εγω ...

    θελω να φαω σοκολατα σημερα ...ξερετε γιατι ...1η μερα ...


    παω να βρασω(αβγα,φασολακια,μπροκολα )....να ειμαι ετοιμοπολεμη

    καρδουλα το πιτουρο νομιζω το ειδα στο green farm...παω καθε δευτερα γιατι πηγαινω σε ενα play and learn εκει διπλα την μικρη μου.

    θα εχει ωραια μερα και σημερα...οταν βγει ο ηλιος θα παω καροτσαδα(αεροβια)

    καρδουλα ,τι συμβαινει στους μυες και γενικα στο σωμα σε μια γυναικα 40 ετων ,εκτος απο ταν γνωστα ...υπαρχει κατι εξτρα που πρεπει να κανω?


    θελω μετα απο 10 χρονια ...να κανω ποδηλατο με την κορη μου !!!

  20. #110

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    πιπι βαλε λιγο τοταλ 2%, 1 κ.γ. κακαο, 1/2 κ.γ. φρουκτοζη, ανακατεψε γερα κ ετοιμο το γλυκο σου!
    κουραγιο! εγω μολις τελειωσα αλλα τις εφαγα τις σοκολατες μου καθοτι δεν πηγαινε κατι αλλο κατω καποιες μερες με τον χαλια λαιμο...

  21. #111

    Default

    den se prolava..και εφαγα βρωμη με γιαουρτι ( ολυμπος στραγγιστο 2%) καρυδια και μελι.τωρα παω ναδω τις θερμιδες.....

    μονο σοκολατα ε? θελω να σε λυπηθω και δεν μπορω....χιιχιχιχχιχιχιχι...λενε περαστικα σε κατι τετοιο?

  22. #112

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    περαστικα κ ανεπιστρεπτη λενε γιατι αλλιως καηκα με τα γλυκα...παροτι ευσωμη μια ζωη ποτε δεν ημουν του γλυκου,
    κοβωντας το τσιγαρο 2 χρονια πριν αρχισα να τρωω γλυκα.
    κ τωρα που το ξανακοψα εχω μια ΜΑΝΙΑ για κατι γλυκο
    κ πλακωνω τα γιαουρτακια με κακαο τι να κανω...ναναι καλα η καρδουλα που μας ειπε το μυστικο.

    Λακτα φαν εισαι?

  23. #113
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Όπα άκουσα το όνομά μου;;

    Πιπι κι εγώ εκείνες τις μέρες ψοφάω για γλυκό, να ναι καλά όμως το καρδουλογλυκό μου

    Την επόμενη φορά θα κάνεις το εξής: ρίξε το γιαούρτι σε ένα μπολ, βάλε κακάο, φρουκτόζη ή άλλο γλυκαντικό, κακάο, λίγο νερό και ανακάτευε να γίνει κρέμα.
    Μετά θα βάλεις 1-2 ρυζογκοφρέτες σε κομματάκια.

    Κάντο και θα με θυμηθείς ;-)


    καρδουλα ,τι συμβαινει στους μυες και γενικα στο σωμα σε μια γυναικα 40 ετων ,εκτος απο ταν γνωστα ...υπαρχει κατι εξτρα που πρεπει να κανω?
    Συμβαίνουν οι γνωστές εκφυλιστικές αλλοιώσεις.. οτιδήποτε αντιστεκόταν το έλκει η βαρύτητα προς τα κάτω Επίσης σιγά σιγά μπορεί να εμφανιστούν σημάδια οστεοπόρωσης (ανάλογα την προδιάθεση και τη διατροφή που είχε η γυναίκα όλα αυτά τα χρόνια)

    Αν όμως συνεχίσεις να γυμνάζεσαι και να τρως σωστά δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Όπως λέει και το γνωστό ασμα: oι σαραντάρες ίσον με 2 εικοσάρεεεςςςςς
    Last edited by Kardoula; 20-01-11 at 13:11.

  24. #114

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    ωπα ωπα αναβαθμιστηκε το καρδουλογλυκο, εγινε με κομματακια...υπεροχης τραγανης γκοφρετας!!!
    (δεν ειναι κ τοσο καλη αλλα με λιγη φαντασια απο ρυζογκοφρετα γινεται γκοφρετα χεχε)

  25. #115
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Χαχαχα! Έτσι έτσι!!

    Εμένα μου τρέχουν τα σάλια κάθε φορά που το τρώω. Δοκιμάστε το κορίτσια, είναι ότι πρέπει για να ξεγελάσουμε το μυαλό μας από τις σοκολάτες!

  26. #116

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    αντε κοπηκε το τσιγαρο, τα γλυκα τωρα σειρα γμτ
    ειχε δικιο ο musclemar, ενα ενα τους στοχους αλλιως πνιγεται κανεις

  27. #117
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Αν και την έχω και στο λογκ μου, σας βάζω κι εδώ τη φωτό από το καρδουλογλυκό με ρυζογκοφρέτα για να σας ανοίξω την όρεξη, χεχε

    Last edited by Kardoula; 20-01-11 at 13:36.

  28. #118

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    καλα παω για θερμιδομετρηση κ ενταξει του γλυκου στο μενου αμεσα.
    η πιπι μας μαλλον ειναι λακτα φαν

  29. #119

    Default

    to eida to kardoulogliko και σε φωτο!!!!θα το τιμησω αυτες τις¨"μερες!"!!!!!και ιη ρυζογκοφρετα μια χαρα ειναι τισ τρωει και ι κορη μου...αφου τις τρωω εγω !!!!!!
    εχω στο ντουλαπι και καλαμπογκοφρετες που ειναι πολυ νοστιμες ...τις τρωμε αυτες ι τισ βαζω πισω,πισω με τις σοκολατεσ ,μπισκοτα ,τσουρεκια,..σταματαω εδω!!!!!

    strength, η ζαχαρη προκαλει εθισμο κι εγω την εχω πατησει λιγο με την ζαχαρη ..εμενα πολλες ωρες νυστικη με πολυ εντονους ρυθμους με αποτελεσμα να χτυπαω σοκολατες για να συνελθω ....οταν μπηκα στο φορουμ ..εκεινη την ημερα ειχα φαει 13 μελομακαρονα ....το νουμερο ηταν τυχαιο...στο 13ο ενιωσα ομορφα !!!!!

    για το τσιγαρο ...ειχα διαβασει το βιβλιο του αλαν καρ το εχεις διαβασει?εμενα με ειχε βοηθησει ..εχω να καπνισω 22 μηνες!!!

  30. #120

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Αν και την έχω και στο λογκ μου, σας βάζω κι εδώ τη φωτό από το καρδουλογλυκό με ρυζογκοφρέτα για να σας ανοίξω την όρεξη, χεχε

    αυριοοοοοοο θα τσακισωωωωωωω!!!!


 
Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Χαλάρωση Κοιλιάς/Στήθους
    By kfoititis in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 15
    Last Post: 27-08-10, 13:10
  2. Χαλάρωση κοιλίας
    By Torek in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 13-07-09, 04:24
  3. Ασκήσεις και χαλάρωση
    By blackpit in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 404
    Last Post: 11-06-07, 23:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •