Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 121 to 150 of 170
  1. #121
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Ενας τροπος για να μπορεσεις να μειωσεις τα γλυκα ειναι να πινεις ενα καφε γλυκο με ζαχαρινη τις ωρες που ζητας γλυκο ,ειναι πολυ αποτελεσματικος τροπος γιατι αφενος παιρνεις τη γευση που ηθελες και διεγειρεσαι με αποτελεσμα να αλαζει η εντονη επιθυμια της στιγμης.

  2. #122

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    nai πολυ με εχει βοηθησει το βιβλιο αυτο, ειναι ο θυσαυρος μου
    εχει βγαλει κ βιντεακι ο τυπος που ουσιαστικα ειναι το βιβλιο γυρισμενο σε ταινια, στην αρχη μου φανηκε γελοιο αλλα με στηριξε οταν ηθελα να το κοψω κ βαριομουν να διαβασω το βιβλιο.

    Οσο για τα γλυκα αυτο με τον καφε που λες veggeto οντως πιανει αλλα εχω κοψει την ζαχαρη
    οπου εμπαινε εξτρα απο μενα.
    αν τη ξαναρχισω στον καφε εστω κ στη μορφη φρουκτοζης τοτε θα τη ζηταω διαρκως.
    παντως ο σκετος καφες κοβει καθε πεινα κ σκεφτομαι τα μεσημερια να το καθιερωσω,
    το μονο προβλημα ειναι οταν θες να κοιμηθεις μετα...
    εχω συνδιασει τον καφε με αφυπνιση ενω δεν κανει κατι τετοιο βεβαια.
    Σκεφτομαι να καθιερωσω καποια συνηθεια μετα το γευμα που να την κανω στο καπακι ωστε να παιρνει το μηνυμα ο εγγεφαλος οτι εφαγα κ τελος.
    ουσιαστικα αυτο εκανε το τσιγαρο οταν καπνιζαμε επι δεκαετιες...

    Πιπι να μην καπνισεις ποτε ουτε 1, το 1 σου βρωμαει, λες δε πειραζει ας κανω κ αλλο εγω δεν εξαρταμαι πια,
    μετα μπαινει στο αιμα σου η παλιονικοτινη κ καπνιζεις κανονικα κ εναντια στο νομο! χεχε μετα ειναι αστα να πανε να το κοψεις, 2 φορες πιο δυσκολο απο την πρωτη φορα...γιατι εχεις ακυρωσει τον εαυτο σου.

    καλα πιασατε τα γλυκα κ το τσιγαρο, εγραψα ενα κατεβατο, νομιζω ειναι εμφανες οτι εχω στερητικο συνδρομο

  3. #123

    Default

    ola sto mialo mas einai ....distihos giati ego den eho mialo..

  4. #124

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    γιατι δεν εχεις μυαλο? μυαλο δεν εχουν οι καταστασεις που φτανουν στα ακρα οπως η βουλιμια/ανορεξια.
    εκει το μυαλο παιζει παιχνιδια χοντρα.

  5. #125

    Default

    veggeto ki ego eho thema me ton kafe mou ton pino sketo !den mporo na valo zaxari ...

    i kafeiini einai diegertiki logiko na mi kimase meta ....ego den kimame mesimeria ...giati ksipnao arga to proi!!!!

  6. #126

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    κ γω ετσι εκανα...αλλα τωρα αρχισα παλι δουλεια κ δε βολευει το συστημα καφες με το γευμα γμτ πια

  7. #127

    Default

    Quote Originally Posted by Strength View Post
    γιατι δεν εχεις μυαλο? μυαλο δεν εχουν οι καταστασεις που φτανουν στα ακρα οπως η βουλιμια/ανορεξια.
    εκει το μυαλο παιζει παιχνιδια χοντρα.
    πλακα κανω:):)...exeis απολυτο δικιο παντως αυτα ποθ εχουμε να κοψουμε η να διορθωσουμε ειναι εμεις ..δεν ειναι τιποτα !!!!!!μπροστα σε αλλα σοβαρα προβληματα .

  8. #128

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    δες το αλλιως, ο,τι περνα απο το χερι μας μαγκια μας να το κανουμε,
    για τα υπολοιπα τουλαχιστο θα εχουμε να πουμε οτι εμεις προσπαθησαμε.

  9. #129

    Default

    θα κανουμε τα παντα που περνουν απο το χερι μας!!!!..θα πουμε οτι δωσαμε ολα!!!!και θα γουσταρουμε !!!!!

  10. #130
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by pipi fakidomiti View Post
    θα κανουμε τα παντα που περνουν απο το χερι μας!!!!..θα πουμε οτι δωσαμε ολα!!!!και θα γουσταρουμε !!!!!

    Έτσι!!! Μπράβο πιπι μας δίνεις θετική ενέργεια!!

  11. #131

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    ετσι ετσι!!!

  12. #132

    Default

    http://www.youtube.com/watch?v=wuIltiOMjDU

    δεν ξερω αν θα βγει να το δειτε το εβαλα να ανεβουμε λιγο!!!!!και για να γελασουμε !!!!!

    να εχουμε μια ομορφη μερα!!!!!καλημερα!!!!!

    σημερα θα φαω καρδουλογλυκο!!!! κρεπες απο αβγα και σπανακι ...και μοσχαρακι με φασολακια ...και πιτακι !!!!!


    τωρα που αδιαθετησα νιωθω να εχω ξεπρηστει ..δεν τολμω ομως να ζυγιστω ...ειμαι σιγουρη οτι δεν εχω χασει ...γι αυτο θα φαω λιγο και νοστιμα σημερα ..εχω αναγκη να με νιωσω λιγο αδεια και να νιωσω και απολαυση ....θα κανω μονο 2κεφαλα και 3κεφαλα σημερα (ετσι δεν το λετε?)

    ομορφη μερα σημερα !!!!εχω κεφια να ειμαι κι εγω ομορφη σημερα !!!!!

  13. #133
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλημέρα πιπι!!!!

    Χαχα ωραίο το βιντεάκι, ότι πρέπει για να πάει καλά η δουλειά.

    Μη τυχόν και ζυγιστείς, αυτές τις μέρες έχεις κατακράτηση, άσε να περάσει η περίοδος και μετά.

    Μου δωσες ιδέα, θα πάρω κι εγώ λίγο μοσχαράκι εντος των ημερών, το πεθύμησα!

    Εδώ ο καιρός χάλια, βροχή, χαμός!

    Καλή μας δύναμη και καλη προπόνηση να χεις!

  14. #134

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    καλημερα, αυτα που εγραψες δεν ειναι λιγα βρε εκτος κι αν εννοεις λιγη ποσοτητα.
    εγω θαλεγα αν εχεις την αναγκη να νιωσεις αδεια περιμενε να ξεδιαθετησεις, φαε σωστα χωρις να μειωσεις φαγητο κ κανε καλη γυμναστικη, οχι μονο χερια.
    Κανε κ αεροβια μετα τα βαρη κ θα δεις για ποτε θα αδειασεις :P

    σημερα ειμαι μισο κιλο κατω κ νιωθω σα να ειμαι -5. τελος περιοδου βλεπεις.

  15. #135

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    α βρεχει?!?! ευτυχως που το ειπες καρδουλα κ ημουν ετοιμη για γενικο εξωτερικο καθαρισμα στη δουλεια. μονο χωμα υπαρχει, ξεραιλα.

  16. #136

    Default

    Quote Originally Posted by Strength View Post
    καλημερα, αυτα που εγραψες δεν ειναι λιγα βρε εκτος κι αν εννοεις λιγη ποσοτητα.
    εγω θαλεγα αν εχεις την αναγκη να νιωσεις αδεια περιμενε να ξεδιαθετησεις, φαε σωστα χωρις να μειωσεις φαγητο κ κανε καλη γυμναστικη, οχι μονο χερια.
    Κανε κ αεροβια μετα τα βαρη κ θα δεις για ποτε θα αδειασεις :P

    σημερα ειμαι μισο κιλο κατω κ νιωθω σα να ειμαι -5. τελος περιοδου βλεπεις.
    den einai mono telos περιοδου τα εδωσες ολα χτες απ οτι διαβασα...!!!!θα κανω και αεροβια εχεισ δικιο εχω και απιστευτη ενεργεια ...λετε τα πολλα καρυδια ...:):)

  17. #137

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    τιποτα δεν εκανα χθες, ημουν καπως, κ εφαγα κ πολυ, παω να ζυγισω τη μπαρα. ειμαι περιεργη!

  18. #138
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by veggeto View Post
    Ενας τροπος για να μπορεσεις να μειωσεις τα γλυκα ειναι να πινεις ενα καφε γλυκο με ζαχαρινη τις ωρες που ζητας γλυκο ,ειναι πολυ αποτελεσματικος τροπος γιατι αφενος παιρνεις τη γευση που ηθελες και διεγειρεσαι με αποτελεσμα να αλαζει η εντονη επιθυμια της στιγμης.
    Φίλιππε, για δες λίγο μερικές πληροφορίες σχετικά με την καφείνη και τις λιγούρες.. Μάλλον τελικά το αντίθετο κάνει.

    http://diet.lovetoknow.com/wiki/Caff...nd_Weight_Gain

    Don't let caffeine sabotage your efforts to lose weight. Limit your caffeine intake and you'll have better control over your appetite. Instead of a cup of coffee learn to drink herbal teas, water or drink a smoothie made with fresh fruit.
    Άρα καλά κάνω κι έχω το αρωματικό μου τσαγάκι στη δουλειά (και χωρίς καφείνη μάλιστα) με άρωμα μήλο/κανέλα.
    Last edited by Kardoula; 21-01-11 at 14:10.

  19. #139

    Default

    ante na kovo και τον καφε τωρα ...να δεις εσυ(καρδουλα )θα μου ξουρησεις και το μουστακι!!!

  20. #140

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    τελειο αυτο το αψεφημα, με τα κρυα πινω 2-3.
    Δηλαδη 2 καφεδες τη μερα ειναι πολυ βρε παιδια?
    (δεν πινω ποτε φραππε κτλ)
    επισης απο αυτα που λεει μπορει κανεις να συμπερανει οτι αυξανεται κ ο μεταβολισμος, οποτε αν δε χλαπακιασεις μετα μαλλον καλο κανει χεχε

  21. #141
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by pipi fakidomiti View Post
    ante na kovo και τον καφε τωρα ...να δεις εσυ(καρδουλα )θα μου ξουρησεις και το μουστακι!!!
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!
    Που το θυμήθηκες!!! Γελάω μόνη μου και είμαι και στη δουλειά, χαχαχαχαχα

    Κορίτσια δεν είπαμε να κόψουμε 1 καφεδάκι, απλά μη πλακωνόμαστε όποτε νιώθουμε πείνες!!
    Last edited by Kardoula; 21-01-11 at 14:38.

  22. #142

    Default

    super το καρδουλογλυκο!!!!εγω μαλον θα παχυνω ....τι ειναι αυτο το πραγμα τρωω καθε 2 ωρες...

  23. #143

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    μετραμε κ θερμιδες στο περιπου ετσι?

  24. #144

    Default

    tha pao na paro to lala cook!!!! alios de tin palevo ..

  25. #145

    Default

    καλησπερα !

    χαθηκα λιγο, αλλα προσεχω πολυ την διατροφη μου...αυτες της ημερες ειμαι λιγο στο τρεξιμο κι ετσι δεν δεν μπαινω συχνα ..τρεχω να μην εχω εκρεμμοτητες που θα παω ταξιδι ...

    τελικα ολα δειχνουν οτι θα αρχισω gym σε δυο εβδομαδες !!!!νωριτερα απο οτι περιμενα !!!!!!!!!!!


    ισως πρεπει να βγαλω προγραμμα πριν παω ....να μη με ψαρωσει κανενας πλαδαρος γυμναστης...

    οτι προγραμμα μου πειs καρδουλα θα το κανω ...αγαπημενη ασκηση τα squot!h xιrοterh mou οι προσαγωγοι !!!...sos koiliakoi!!!!

    θα πηγαινω 3 φορες την εβδομαδα ..και 2 ωρες...


    πολλαααααα πολλααααααα φιλιααααααααααααα!!!!!!!

  26. #146
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Δεν θα σε αφήσουμε να σε ψαρώσει κανένας γυμναστής, θα τον στείλεις αδιάβαστο ;-)

  27. #147
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    ειναι πολλες 2 ωρες πιπη...1.30 ωρα το πολυ μαζι με αεροβιο!!

  28. #148

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    υπαρχουν ΚΑΙ πλαδαροι γυμναστες βρε κοριτσια? τι να πω ολα τα εχουν, αλλα η πλαδαροτητα θα ηταν το κερασακι στην τουρτα!
    πιπι μη μακους εμενα, εχω μεταγυμναστηριακο συνδρομο μισους προς τους γυμναστες χεχε

  29. #149

    Default

    strength,κι ομως σ αυτο το gym pou pigeno ta paidia pou einai sta organa den ehoun kamia shesi ..mono sta programmata einai oloi foveroi !!!!!..eho toso kero na pao poy θa exoyn παρει συνταξη τωρα !!!!!!χαχχαχαχχαχα!!! ego den mporo na gimnasto spiti me tin mikri eιναι κι επικυνδινο...ακομα δεν περπαταει αλλα μπουσουλαει.
    το αβαταρ εισαι εσυ?

    καρδουλα,με την βοηθεια σου θα καταπληξω τα πλυθη !!!!αν παω αδιαβαστη θα με βαλουν να σηκωνω μισοκιλα και πολλες επαναληψεις λιγα κιλα και .....θα νυσταζω ...




    jimbliz,1μιση ωρα ειναι καλα?θα κανω ολο το σωμα καθε φορα η οxi kai aerobia καθε φορα?

  30. #150

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    pipi μου δεν ειμαι στο αβαταρ εγω, αλλα ετσι θα ηθελα να ειμαι!
    εχω κολλησει κ στο ψυγειο 1 φωτο μου (απτις μοναδικες) παμπαλαιη (μικρων ταξεων σχολειου)
    που ειμαι σε νορμαλ κιλα με μαγιο
    κ με φανταζομαι ετσι κ με γραμμωση. Ειμαι σιγουρη οτι σε καποιο ποσοστο κ σε καποια ηλικια θα το καταφερω!
    Θα μου πεις τι θα κανω στα 45 το ωραιο σωμα? (μη σου πω κ πιο μετα με τους ρυθμους που παω)
    αφου δεν το ειχα ποτε θαναι κατι διαφορετικο κ τελειο!
    καλλιο αργα παρα ποτε & μετραει το ταξιδι, οχι ο προορισμος...

    ΥΓ ειναι πιο ευκολο σπιιτι οτν εχει κλειδι στην πορτα.
    κλειδωνεις κ οσο κ να μπουσουλα δε θα κινδυνευει.
    εγω να σου πω την αληθεια μου στην "σπιτικη" γυμναστη πονταρω μετα την εγγυμοσυνη.
    αν ειμαι τυχερη κ γεννησω χειμωνα κ θαμαι σπιτι αρκετα, οποτε κοιμαται το μωρο κ εχω κοτσια τσουπ γυμναστικουλα.
    Last edited by Strength; 24-01-11 at 08:26.


 
Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Χαλάρωση Κοιλιάς/Στήθους
    By kfoititis in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 15
    Last Post: 27-08-10, 13:10
  2. Χαλάρωση κοιλίας
    By Torek in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 13-07-09, 04:24
  3. Ασκήσεις και χαλάρωση
    By blackpit in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 404
    Last Post: 11-06-07, 23:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •