Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 91 to 92 of 92
  1. #91
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Σου εγγυώμαι ότι θα σου διαλύσει το σημείο όπου θα το εφαρμόσεις.
    Χμμ,δεν τις ειχα ψαξει τις διαλλειματικες ή cluster οπως τις λες!
    Κινουνται γυρω απο τον ιδιο αξονα περιπου τα clusters και drop sets.
    Θα το σκεφτω και αυτο!

    Να'στε καλα ρε παιδες για τα ωραια πραγματα που προτεινετε! :)

  2. #92
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by l3onid4s View Post
    Ωμοι - Σταυρο,οπισθολαιμιες(παντα για smith μιλαμε σε αυτη την ασκηση ετσι?) εχω ακουσει διαφορα και για αυτο τις φοβαμαι λιγο.Το συνολο του ωμου δεν πιανουν και αυτες οπως οι στρατιωτικες?

    Οπως και να εχει η πλατη θα εχει εμπροσθολαιμιες,pull over στην τροχαλια(φτερα θελω πολυ ακομη) που προτεινε και ο Δημητρης,DLs,κωπηλατικη με μπαρα αναποδη λαβη απο οτι εκανα και κωπηλατικη με αλτηρα?

    Edit: Drop set λεει να κανω και στην πρωτη ασκηση για ωμους?Δηλαδη στις πιεσεις?
    Ναι Λεωνίδα, μη κάνεις οπισθολαίμιες, εμένα ο ώμος μου έχει καταστραφεί, πονάει πάρα πολύ, δε κοιμάμαι τα βράδυα και δε βλέπω κι αποτέλεσμα... Κάνε ανθρωπέ μου οπισθολαίμιες πιέσεις, δε θα πάθεις τίποτα!!! Αρκεί να μην κάνεις παλλικαρισμούς και παίζεις κιλά σα του Levrone (κι αυτός καταστράφηκε απ' τις οπισθολαίμιες, δεν άκουγε τις φήμες...). Θέλει ήρεμα κι ωραία. Και εαν κάνεις drop set, τότε να δεις κοκκινίσμα από το αίμα που πηγαίνει και πρήξιμο. Δεν δουλεύει καθόλου το ίδιο με τις εμπροσθολαίμιες και για να στο λέω, κάποιο αποτέλεσμα έχω δει και στη προτείνω την άσκηση...

    Pull Over από ψηλά στη τροχαλία, respect μεγάλο. Φοβερή άσκηση για πλάτη. Πάω πάσο λοιπόν, κράτησέ την. Έπειτα άρσεις θανάτου, μετά κωπηλατική με ανάποδη λαβή (αυστηρά, να τραβάει η πλάτη σου κι όχι τα δικέφαλα) και έπειτα τέλος. Α! Μην ξεχνάς ραχιαίους πάντα!!!

    Προσοχή: Αυτό που λέει ο Σέργιος είναι για άλλη δουλειά. Εγώ προτείνω κάποιο bodybuilding σύστημα και μια τέτοια φιλοσοφία προπόνησης που θέλω να πρήζεσαι κι όχι να κουράζεσαι. Πρέπει να ενδιαφέρεσαι όχι τόσο για τα κιλά που θα σηκώσεις, αλλά να φεύγεις μπαλαρισμένος και να πατιέσαι μετά το σετ και να βλέπεις φλέβες και καρούμπαλα. Την εκτέλεση των drop set και άλλων συστημάτων όπως τα super set την εξηγεί ο VR2 στο άρθρο του ''Συστήματα Προπόνησης Bodybuilding"!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!


 
Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Το Πρόγραμμά μου για Όγκο προς Σχολιασμό
    By toubanos in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 21-01-10, 04:10
  2. Η διατροφή μου προς σχολιασμό...
    By tattoo in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 19
    Last Post: 29-11-07, 00:33
  3. Το προγραμμα μου προς σχολιασμο...
    By tattoo in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 15
    Last Post: 16-10-07, 08:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •