Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 60 of 115
  1. #31
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Quote Originally Posted by kusta80 View Post
    Σοβαρα ρε???Και ειχα παει στα εγκαινια να δω τι παιζει εκει μεσα αλλα τα 70 Ευρα το μηνα με αποθαρρυνανε.Τι περιμενεις απο ιδιοκτητη γυμναστηριου που εχει καριερα στο μπαλετο....
    Μαλλον πρεπει να μαζευτουμε μερικα καλοπαιδα απο την αρενα για ομαδικη εγγραφη...
    Καιρό είχα να σε δω εσένα θηρίο! Έφυγα από Λάρισα Σεπτέμβρη.. στο γυμναστήριο εκείνο έκανα 3μηνο απ την αρχή δυστυχώς και περίμενα να τελειώσει. Του πήγα 4 πελάτες και έφυγαν και οι 4.. Το γυμναστήριο είχε πτώση σε πελάτες 40% έμαθα μετά. Να το κλείσει ο φλούφλης και να πάει να ανοίξει κομμωτήριο καλύτερα. Εκτός αν θέλει να απευθύνεται σε κόσμο που preworkout έχει μουσακά γιατί εκεί απευθύνεται.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by noz1989 View Post
    Το gym απλα εχει αλλο target group!

    Και με τις διαφημισεις αυτες προσπαθει να μαζεψει κοσμο, το μεσο ''ασχετο'' δηλαδη που δεν ξερει τπτ απο γυμναστηρια fitness κλπ.
    To κακό δεν είναι οτι είναι φιλικό προς τους ασχέτους, άλλωστε όλοι πριν ξεκινήσουν οποιαδήποτε ασχολία άσχετοι είναι με αυτήν, το κακό είναι οτι με τον τρόπο λειτουργίας του και την πολιτική που ακολουθεί επιτίθεται ευθέως σε αυτούς που θέλουν να ασχοληθούν σοβαρα με την γυμναστική και θέλουν να τα δίνουν όλα στο γυμναστήριο. Αντι οι έμπειροι και ανεπτυγμένοι σωματικώς να αποτελούν παράδειγμα προς μίμησιν για τους υπολοίπους και να τους δίνουν επιπλέον κίνητρο στην αλυσίδα αυτήν παρουσιάζονται ως ηλίθιοι, παλιοχαρακτήρες, αλλαζόνες και απομακρύνονται από αυτήν. Το να είναι κάποιος "λαπάς" και άχρηστος (δεν αναφέρομαι στους γέρους που εμφανίζονται στα βίντεο) είναι (κακώς) δικαίωμα του, το να προωθείται όμως η αχρήστευση και η αδυναμία εις βάρος της ασκήσεως και της δυνάμεως είναι εξοργιστικό και πολύ ανησυχητικό. Μην ξεχνάμε οτι αν γίνει μόδα κάτι στην Αμερική αργά ή γρήγορα θα έρθει και εδώ...

  3. #33
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Μα εχει ερθει και εδω! Πραγματα που εχω ακουσει απο γνωστο μου ο οποιος μετα ανοιξε γυμναστηριο και ησυχασε: ¨Μην φωνασκειτε¨, ¨μην ερυθριαζετε¨, ¨μην ιδρωνετε¨!!! ¨ΜΗΝ ΙΔΡΩΝΕΤΕ¨??!!! Αυτο το εχουν πει σε δυο ακομα γνωστους μου. Ειναι δυνατον?
    Ειναι αλλο να υπαρχει σεβασμος μεταξυ των συναθλουμενων ανεξαρτητως επιπεδου και αλλο να υπαρχει ευθεια βολη και δωγμος της αποφασιστικοτητας, της θελησης και της προσπαθειας. Ολα οσα πρεπει να ειναι ο αθλητισμος δλδ.
    Και απο που και ως που δε μπορουν να συνυπαρχουν το θηριο με την κοπελα, με το μεσηλικα, με τον τραυματισμενο που παει για αποκατασταση? Δεν το καταλαβαινω. Ισα ισα που ο ενας τραβαει τον αλλο. Το κλιμα ειναι το Α και το Ω μεσα στο γυμναστηριο. Οταν βλεπεις τον αλλο να κανει προπονηση χωρις αυριο, ¨παιρνεις¨ και εσυ, ανεβαινεις, ειναι τεραστια η διαφορα.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  4. #34
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Quote Originally Posted by Μιχάλης View Post
    ...Μην ξεχνάμε οτι αν γίνει μόδα κάτι στην Αμερική αργά ή γρήγορα θα έρθει και εδώ...
    Τότε θα είναι καιρός να ξαναγεμίσουν τα underground σιδεράδικα που τα βάρη είναι κολλημένα με ηλεκτροκόλληση, όσοι γουστάρουν την προπόνηση απλά όλοι μαζί θα αλλάξουν γυμναστήριο. Το μόνο κακό με τα σιδεράδικα είναι ότι δεν εχουν καθαρά μπάνια να ευχαριστηθείς ένα ζεστό ντουζάκι. Είναι ωραίο να εχεις καθαρό και χλιδάτο χώρο και με πολλά βάρη.. Αν δυστυχώς αλλάξουν τα πράγματα τότε αναγκαστικά θα πάμε σε σιδεράδικα ξυπόλητοι σαν τον Arnold lol.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  5. #35
    Senior Bodybuilder alexgi's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Πάτρα,Κόρινθος
    Posts
    1,888

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Δηλαδή επικροτούμε την φθορά ξένης περιουσίας, αν μας πουν τίποτα είμαστε έτοιμοι να δείρουμε κάποιον σωματικά κατώτερο μας χωρίς να μας ασκήσει βία, αλλά μετά όταν υποτιμούν την νοημοσύνη μας, μας πειράζει. Να σε προκαλέσει κάποιος που είναι 60 κιλά και να τον δείρεις, κατά πάσα πιθανότητα, είναι εύκολο, το να μην τον δείρεις είναι το δύσκολο. Γι' αυτόν που έχει συμπεριφορά μαϊμούς που της κρατάνε τη μπανάνα έξω από το κλουβί δεν χρειάζεται να πω κάτι, τα λέει όλα μόνος του. Τέτοια σκεπτικά δίνουν δικαιώματα στους διαφημιστές να κάνουν τέτοιες διαφημίσεις και στον κόσμο να λέει αυτά που λέει.
    καλα μην τρελενεσαι.....ενα χιουμοριστικο σχολιο εκανα...γιατι....μ φανηκε αστειο το σκηνικο....αυτο μονο....δεν ειμαι υπερ τετοιων συμπεριφορων,δεν επικροτω τετοια σκεπτικα.....γενικοτερα....αλλα στην προκειμενη περιπτωση....εκανα χαβαλε απλα!!!!!!!!!

  6. #36
    Pumping Iron Arnoldone's Avatar
    Join Date
    31-03-08
    Location
    Behind You
    Posts
    439

    Default

    Οι κυβερνήσεις όλων των κρατών μάλλον δεν αρέσκονται στο να βλέπουν μια κοινωνία να γυμνάζετε , να τρώει σωστά ,και να γνωρίσει κάποια στιγμή της ζωής της " τη δύναμη και τη πειθαρχία " των αλτήρων , γιατί μάλλον αποτελεί ενα αγκάθι στα σχέδια του λεπτεπίλεπτου υπνωτισμού - ελέγχου...ίσως είμαστε απο τα πιο μικρά αλλά ισχυρά και ανθεκτικά μέρη ,ενός συνόλου πληθυσμού ο οποίος είναι άρρωστος σε συνήθειες όπως: μείωσης της σωματικής δύναμης και συστηματικής εξασθένησης του οργανισμου ...
    Συνεπώς μάλλον τα planet fitness απο τη μια κάνουν άριστη διαφίμηση με πίτσα και γλυκά για τον κάθε πικραμένο ..αλλά ίσως και δείχνουν ενα μελλοντικό " τόπο " γυμναστηρίου αφυδατωμένου εντελώς απο σταγόνες ιδρώτα - δύναμης - πειθαρχίας , σωματικής υγείας που είναι το ενα μέρος της ισότητας "Αν το σώμα βρίσκεται σε καλή υγεία , τότε και το μαυλό μπορεί ".
    Φανταστείτε μια μάζα απο bodybuilders να κατέβουν διαδήλωντας ...
    I m not a human being , I can t understand human behavior , I have a target now to change a Future humans can t do themselves!
    It's Up to You, Get a Better Life..from Now and On ...The Changing Begins NOW not later...!!!

  7. #37
    Senior Bodybuilder alexgi's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Πάτρα,Κόρινθος
    Posts
    1,888

    Default

    φιλε arnoldone σε βρισκω παρα πολυ σωστο!!!!!!!!!οσο για την πορεια που λες θα πρεπε να κατεβουν σε εθνικη γιατι αλλιως δεν θα τους χωρα ο δρομος κυριως σε πλατος!!χαχχαχα

  8. #38
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post
    Τότε θα είναι καιρός να ξαναγεμίσουν τα underground σιδεράδικα που τα βάρη είναι κολλημένα με ηλεκτροκόλληση, όσοι γουστάρουν την προπόνηση απλά όλοι μαζί θα αλλάξουν γυμναστήριο. Το μόνο κακό με τα σιδεράδικα είναι ότι δεν εχουν καθαρά μπάνια να ευχαριστηθείς ένα ζεστό ντουζάκι. Είναι ωραίο να εχεις καθαρό και χλιδάτο χώρο και με πολλά βάρη.. Αν δυστυχώς αλλάξουν τα πράγματα τότε αναγκαστικά θα πάμε σε σιδεράδικα ξυπόλητοι σαν τον Arnold lol.
    +1
    Καλύτερα ίσως...
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  9. #39
    Junior Bodybuilder anastop1's Avatar
    Join Date
    10-11-07
    Location
    .
    Posts
    149

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post
    Κάποιος ανέφερε παραπάνω ότι ευτυχώς που δεν περνάνε αυτά στην Ελλάδα αλλά εγώ στη Λάρισα στην περιοχή του πρ. Ηλία πήγα πριν 2 χρόνια σε γυμναστήριο που δεν ήθελαν φουσκωτούς και τα όργανα ήταν με αστεία κιλά..Άντε να μην αναφέρω το όνομά του αλλά η γυμνάστρια που ηταν και φίλη μου μου ειπε ότι εχουμε να κάνουμε με καραγκιόζηδες.. μάλιστα της είπανε τι μας εφερες εδω το φουσκωτό, εμεις δεν απευθυνόμαστε σε τέτοιους. Επισης της ειπανε ότι δεν μπορούμε να του πούμε να φύγει επειδή δεν εχουμε το δικαιωμα γιατι σαν πελατης μας πληρωνει αλλά έβαλαν λόγια σε όλους τους άλλους πελάτες ότι ήρθε ο ταδε μπιλντεράς και μας χαλάει τη μόστρα. Ο ενας γυμναστής μάλιστα μου ειπε κάποια στιγμή "μηπως κανεις κανα κοκτειλ με αυτά που τελειώνουν σε ίνη..?" Λέω δηλαδή τι εννοείς? Και μου λέει πρωτεινη κρεατινη γλουταμίνη. Για να τον ξενερωσω να το μεταφερει και στα αφεντικα του του ειπα ότι αυτά τα δίνουν σε χορευτριες στο μπαλέτο. Εμένα μου αρεσουν τα ενεσιμα και προφανως αυτός τους το σφύριξε και από τότε μου στραβομουτσούνιαζαν με το που εμπαινα για προπόνηση και μετα από λίγο καιρό εφυγα.
    Συμφωνώ υπάρχουν γυμναστήρια που δεν θέλουν άτομα που μπορούν να κάνουν κάτι παραπάνω από έναν μέσο άνθρωπο
    Εγώ με τον κολίτο μου αποφασίσαμε για αλλαγή να αλλάξουμε για λίγο γυμναστήριο
    και 2 εβδομάδες μετά την εγγραφή στο καινούριο και αφού μας είχαν πάρει τα λεφτά είδαμε ταμπελάκια στα μηχανήματα με τα μέγιστα κιλά που επιτρεπόταν να βάλουμε
    (πρέσα 160 κιλά ? τροχαλία -80 κιλά lol ) και εννοείται τους ξεχεσαμε και φύγαμε
    Βεβαία κάνανε και άλλες μ-----ιες όπως αφήνανε ανοικτά τα παράθυρα και έκανε ρεύμα φωνάζανε να μην χτυπάνε τα κιλά κάτω δεν δε αφήνανε να φορτώσεις κιλά και να κανείς σταυρό με μπάρα το μαγαζί τελικά ήθελε μονό αρχαρίους

  10. #40
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    να μην ξεχναμε οτι πελατες που πληρωνουν τη συνδρομη τους και πανε 1 φορα την εβδομαδα και οταν πανε χρησιμοποιουν τα μικροτερα κιλα δεν προκαλουν φθορες απο τη χρηση των οργανων, αρα τετοιοι πελατες φερνουν μεγαλυτερα κερδη στην επιχειρηση
    επισης τα ατομα αυτα ειναι πολυ περισσοτερα απο εμας που κανουμε κατι παραπανω. οποτε και το ταργκετ γκρουπ ειναι μεγαλυτερο!

  11. #41
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by cano View Post
    να μην ξεχναμε οτι πελατες που πληρωνουν τη συνδρομη τους και πανε 1 φορα την εβδομαδα και οταν πανε χρησιμοποιουν τα μικροτερα κιλα δεν προκαλουν φθορες απο τη χρηση των οργανων, αρα τετοιοι πελατες φερνουν μεγαλυτερα κερδη στην επιχειρηση
    επισης τα ατομα αυτα ειναι πολυ περισσοτερα απο εμας που κανουμε κατι παραπανω. οποτε και το ταργκετ γκρουπ ειναι μεγαλυτερο!
    Ισχυει.
    Και ειναι οι ιδιοι που θα κοιταξουν πρωτα τις σαουνες και τις κουρτινες, τις μοκετες και τον κλιματισμο και μετα θα δουνε τα οργανα και τις μπαρες. Βεβαια, εδω την ευθυνη την εχει ο ιδιοκτητης που δεν τον μαθαινει τί πραγματικα πρεπει να κοιταει. Βγαζει περισσοτερ λεφτα ετσι. Το προβλημα τους δεν ειναι η φθορα των αλτηρων, αλλα οτι η σαουν και η πισινα, τα αερομπικ και ο χορος αφηνουν πολυ περισσοτερα λεφτα. Θελουν αυτον που θα κανει ετησια συνδρομη και θα παει ενα μηνα. Θελουν αυτον που θα κανει και ενα σωρο αλλα μαθηματα (πιλατες, λατιν, φατην κτλ.). Και για να ειμαστε ειλικρινεις αυτος ο καποιος, ειναι οι γυναικες.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  12. #42
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Παρακολουθωντας ολο αυτο το thread και συναμα με τις καθημερινες επικρισεις που δεχομαι (δεχομαστε) Αναρωτιεμαι τελικα μηπως εμεις ειμαστε οι λαθος ,στη πραγματικοτητα το κοινο που ειναι μαζι μας ειμαστε εμεις και μια πολυ μικρη μαζα που δεν ασχολειται με το ΒΒ αλλα αναγνωριζει αυτο που κανουμε ...Η μητερα μου με εχει φαει μη πριστεις αλλο παιδακι μου ποπο δεν εισαι καλος ετσι κλπ ,πισω απο τη πλατη μου ακουω συκοφαντιες για φαρμακα ,θεωρουν οτι αυτο που κανω (κανουμε ) δεν ειναι γυμναστικη ,οτι και καλα χανεται η καλαισθησια του σωματος και στην τελικη εγω ειμαι σε εμβρυικο σταδιο ,που να ημουν κανας φιτνες ,δε συζηταμε για κατηγορια ΒΒ και προβληματιζομαι γιατι δεχομαι κριτικες και απο ανθρωπους που πραγματικα δεν ζηλευουν ,αν δεν ειχα και εσας εδω μπορει να με ειχαν πισει οτι ειναι στραβο αυτο που κανουμε...Πραγματικα το fitness planet δημιουργηθηκε απο τη λαθος εντυπωση που εχει ο κοσμος για εμας αλλα εμεις τι θα μπορουσαμε να κανουμε για να τους αποδειξουμε οτι δεν ειναι αυτο που νομιζουν.
    Last edited by veggeto; 16-01-11 at 19:26.

  13. #43
    Bodybuilding Competitor
    Join Date
    28-03-10
    Posts
    595

    Default

    αυτο που λες φιλε vegetto ειναι μεγαλη κουβεντα.σιγουρα φταιει κι ο "κοσμος του bbing" και εχει κι αυτος ενα μεριδιο ευθυνης για την αντιμετωπιση που δεχεται.
    σε μια στραβη κατασταση ποτε δε φταει μονο η μια πλευρα.αυτο ειναι νομος. το θεμα ειναι αν ο "κοσμος του bbing" κανει τη δικη του αυτοκριτικη. γιατι για να διεκδικησεις κατι,ο,τι κι αν ειναι αυτο(καλυτερη αντιμετωπιση εν προκειμενω) πρεπει να εχεις κανει την αυτοκριτικη σου πρωτα να αναγνωρισεις τις υποχρεσωσεις σου και τα τυχον λαθη σου και μετα να απαιτεις (δικαιως,δε λεω οτι απαιτουμε αδικως να εχουμε καλυτερες για εμας συνθηκες) απο τα γυμναστηρια και τον "εξω κοσμο".

    δυστυχως ομως πολυ φοβαμαι πως λιγοι,πολλοι λιγοι κανουν αυτου του ειδους την αυτοκριτικη.

  14. #44
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    ΠΟΛΕΜΟΣ παντου!
    Απο καθε μετεριζι. Το προβλημα δεν ειναι ο ¨κοσμος¨. Ειναι η αγορα και οι κατευθυνσεις που αυτη θελει να δωσει με βαση το πού διαβλεπει κερδος. Και το κερδος ερχεται απο τις νεες αγορες που ανοιγονται αν μετατραπει ο αθλητισμος σε lifestyle και wellness και διασκεδαση (βιομηχανια παροχης ψυχολογιας δλδ.).
    Εχουν γυρισει τη φαση, απο τη δεκαετια του 80` που οποιος ΔΕΝ φωναζε ηταν δακτυλοδεικτουμενος, αλλα η φαση θα γυρισει ξανα. Δεν ξερω αν θα ειναι αργα ή γρηγορα, αλλα εγω δε μπορω να αποδεχτω οτι θα υπαρχει κοσμος που θα μπαινει και θα κανει λιγοτερο απο αυτο που μπορει. Σαν αντρας ρε παιδι μου, μπορεις να αρχισεις να σηκωνεις σιδερα και να συγκρατησεις τον εαυτο σου, απο το να δωσεις τον καλυτερο σου εαυτο? Και επειδη αυτη η μαχητικοτητα ειναι γραμμενη στο DNA νομιζω οτι δεν προκειται να εκκλειψει ποτε.

    Απλως αναρωτιεμαι, τι ειναι καλυτερο, να ¨ομαδοποιηθουμε¨ σε σιδεραδικα και ετσι να διεκδικησουμε μεγαλυτερο μεριδιο της αγορας ή μεσα απο τα κοινα γυμναστηρια να ασκησουμε πιεση προς την hardcore πλευρα...?
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  15. #45
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Επειδή είχα κάνει κι εγώ παρόμοιες σκέψεις πριν κάποια χρόνια, και με απασχόλησε το θέμα, κατέληξα πως είναι στην ανθρώπινη φύση αυτό που δεν μπορεί να φτάσει, να προσπαθεί να το γκρεμίσει. Κάτι τέτοιο γίνεται και στην περίπτωσή μας. Φυσικά οι γονείς φωνάζουν από ενδιαφέρον και ίσως φόβο για την γενικότερη υγεία του παιδιού τους, όπως και οι φίλοι. Οι υπόλοιποι όμως που δεν ξέρουν πως να φτιάξουν το σώμα τους, αλλά και αυτοί που ξέρουν και τα παρατάνε γιατί δεν έχουν υπομονή, θέληση και επιμονή, αντιδρούν έτσι από φθόνο. Όσο για τα φάρμακα που λες, έχω ακούσει μπρος και πίσω από την πλάτη μου πράγματα και θάμματα. Πλέον τους λέω ένα ευχαριστώ και τους χαμογελάω. Ξέρεις γιατί? Γιατί αν το σώμα μου/σου έχει φτάσει σε τέτοια μορφή, κάτι κάνω/κάνεις σωστά και πάνω απ'όλα αποδίδει η επιμονή, η δέσμευση και η προσπάθεια που καταθέτεις στο σίδερο.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  16. #46
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Savage αναρωτιεμαι μερικες φορες ποσο στο κοσμο τους ειναι τυποι σαν και αυτους που πανε στο Planet fitness κοροιδευοντας τον εαυτο τους και απο την αλλη διαπιστωνω οτι αυτοι που πραγματικα ειμαστε στο κοσμο μας ειμαστε εμεις , η διαφορα μας ομως ειναι οτι εμεις δεν τους τις λεμε για το junk food, τα ποτα και την αστατη ζωη ενω αυτοι κρινουν την δικια μας ξενερωτη ζωη (γι` αυτους) και πιστευω οτι ο τομεας της αυτοκριτικης ειναι περισσοτερο δικο μας κομματι για 2 λογους ,ο 1ος γιατι ειμαστε πολυ σκληροι με την εικονα του εαυτου μας και ο δευτερος γιατι δεχομαστε κριτικη καθε μερα απο αυτους ,αρα η αυτοκριτικη ,μας εχει γινει βιωμα ,δεν νομιζω οτι εχουμε τοσο μεγαλο μεριδιο ευθυνης εμεις οσο η δικια τους ξεροκεφαλια.

  17. #47
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Quote Originally Posted by alexgi View Post
    φιλε arnoldone σε βρισκω παρα πολυ σωστο!!!!!!!!!οσο για την πορεια που λες θα πρεπε να κατεβουν σε εθνικη γιατι αλλιως δεν θα τους χωρα ο δρομος κυριως σε πλατος!!χαχχαχα
    http://www.youtube.com/watch?v=ESCqT07y9nk Ετσι θα γινει!!
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  18. #48
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    28-05-08
    Location
    .
    Posts
    12

    Default

    είναι όλα θέμα μάρκετινγκ. τι είναι $10 για να γραφτείς γυμναστήριο για ένα μήνα? Αν γραφτούν 100 σε ένα γυμναστήριο τέτοιο οι 60 μπορεί και περισσότεροι θα παν για μια βδομάδα το μέγιστο. και εκτός από αυτό σκεφτείτε και πόσα άτομα ασχολούνται σοβαρά στα γυμναστήρια -) αν το δείτε με το μάτι κάποιου αρχάριου που δεν έχει σκληροπυρηνικό χαρακτήρα στο άθλημα θα προτιμήσει σίγουρα ένα τέτοιο γυμναστήριο πιστεύω. ο τρόπος που το πλασάρουν σίγουρα είναι προσβλητικός.

  19. #49
    Junior Bodybuilder convicted's Avatar
    Join Date
    06-11-10
    Posts
    176

    Default

    το μονο μεμπτο που βλεπω στην ολη υποθεση ειναι οι συμπεριφορες που συναντησε ο αφθαρτος για παραδειγμα, δλδ να στο λενε εμεσα και με τοσο αγενη τροπο οτι το γυμναστηριο τους δεν απευθυνεται σε εμας, αλλιως δεν βλεπω τον λογο που χαλιεστε, δικαιωμα του καθενος να οριζει τους κανονες στην επιχειρηση του εφοσον δεν προσβαλλουν την αξιοπρεπεια του εκαστοτε πελατη, ο αλλος θελει να βλεπει μονο στο γυμναστηριο του χαζογκομενες που κανουν ολη μερα προσαγωγους και απαγωγους, δεν σαρεσει φιλε πηγαινε στο επομενο γυμναστηριο , υπαρχουν πολλα γυμναστηρια για να επιλεξει κανεις, εδω σε λιγο δεν θα εχουμε λεφτα να πληρωσουμε την συνδρομη

  20. #50
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by convicted View Post
    το μονο μεμπτο που βλεπω στην ολη υποθεση ειναι οι συμπεριφορες που συναντησε ο αφθαρτος για παραδειγμα, δλδ να στο λενε εμεσα και με τοσο αγενη τροπο οτι το γυμναστηριο τους δεν απευθυνεται σε εμας, αλλιως δεν βλεπω τον λογο που χαλιεστε, δικαιωμα του καθενος να οριζει τους κανονες στην επιχειρηση του εφοσον δεν προσβαλλουν την αξιοπρεπεια του εκαστοτε πελατη, ο αλλος θελει να βλεπει μονο στο γυμναστηριο του χαζογκομενες που κανουν ολη μερα προσαγωγους και απαγωγους, δεν σαρεσει φιλε πηγαινε στο επομενο γυμναστηριο , υπαρχουν πολλα γυμναστηρια για να επιλεξει κανεις, εδω σε λιγο δεν θα εχουμε λεφτα να πληρωσουμε την συνδρομη
    αυτο που μας νευριαζει ειναι ο τροπος που διαμηφιζουν το γυμναστηριο που λιγο-πολυ παρουσιαζουν αυτους που ασχολουνται συστηματικα ως χαζους,αργοσχολους και καφρους..αν εκαναν μια νορμαλ διαφημιση χωρις να προσβαλλουν τοτε δεν θα ειχαμε κανενα μα κανενα προβλημα!!!

  21. #51
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    σωστα ο καθενας βαζει τους κανονες για την επιχειρηση του αλλα οπως λεει και ενας weight lifter στο ντοκυμαντερ bigger stronger faster "who are you to judge me and who am i to judge you"
    Ποιοι ειμαστε εμεις που θα κρινουμε τον κοσμο που θελει να κανει αυτου του ειδους τη γυμναστικη και να τρωνε σαβουρα αλλα και ποιοι ειναι αυτοι που θα κρινουν εμας επειδη δεν ακολουθουμε τα δικα τους προτυπα "σωστης συμπεριφορας"

  22. #52
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Μα αν ενα γυμναστηριο εχει ολα κιολα π.χ.200 κιλα ΣΥΝΟΛΟ (φαντασου να κανουν κιαλλοι δλδ), δε στρεφεται εναντιον μου? Δεν με αξοστρακιζει απο το χωρο? Δε μειωνει τις επιλογες μου? Δε μου ασκει πιεση σαν αθλουμενο και σαν ατομο? Και στην τελικη δεν αποτρεπει τους μελλοντικους αθλουμενους ακομα και να σκεφτουν οτι υπαρχει και αυτο το ειδος της προπονησης?
    Με λιγα λογια ειναι μια διελκυστινδα. Αυτο μου φταιει.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  23. #53
    Junior Bodybuilder convicted's Avatar
    Join Date
    06-11-10
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Μα αν ενα γυμναστηριο εχει ολα κιολα π.χ.200 κιλα ΣΥΝΟΛΟ (φαντασου να κανουν κιαλλοι δλδ), δε στρεφεται εναντιον μου? Δεν με αξοστρακιζει απο το χωρο? Δε μειωνει τις επιλογες μου? Δε μου ασκει πιεση σαν αθλουμενο και σαν ατομο? Και στην τελικη δεν αποτρεπει τους μελλοντικους αθλουμενους ακομα και να σκεφτουν οτι υπαρχει και αυτο το ειδος της προπονησης?
    Με λιγα λογια ειναι μια διελκυστινδα. Αυτο μου φταιει.
    αμα δεν σαρεσει ξαναλεω αλλαζεις γυμναστηριο,αληθεια σε σιδεραδικο εχεις δει πολλες κοπελες? Εχεις αναρωτηθει μηπως τον λογο? Αμα δεις ομως μια γκομενα η εναν φλωρο δημοσιο υπαλληλο που απλα ειπε να παει να παιξει λιγα δικεφαλα πριν παει σπιτι του να δει master chef , να κανουν παραπονα στον ιδιοκτητη για τις φωνες την ιδρωτιλα και τα λοιπα των σιδεραδικων θα ελεγες αμα δεν σας αρεσει τραβατε αλλου ρε μαγκες απλα πραγματα, ο καθενας ειναι ελευθερος να επιλεξει το γυμναστηριο που του ταιριαζει λοιπον
    Οσο για αυτο που παρουσιαζει τους bodybuilders χαζους δεν το αντιλαμβανομαι , μια χιουμοριστικη διαφημιση ηταν κατα την γνωμη μου και τπτ αλλο, και οπως ειπε ο savage παραπανω γιαυτη την αντιληψη των bodybuilders φταινε και οι ιδιοι

  24. #54
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Quote Originally Posted by convicted View Post
    γνωμη μου και τπτ αλλο, και οπως ειπε ο savage παραπανω γιαυτη την αντιληψη των bodybuilders φταινε και οι ιδιοι
    Ναι οντως εβαλαν πολλα μυικα κιλα και δεν κρυβονται... :DDD

  25. #55
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Φίλε convicted επειδή είπες ότι βρήκες όντως μεμπτή τη συμπεριφορά τους απέναντί μου, έχω να σου πω και κάτι άλλο.. Με λέγανε πο**ταρέλι φουσκωτό σαν αυτόν που κάνει εκπομπή στο mad και είναι λίγο ψευδός, μάλιστα γνώρισα κανα 2 άτομα αρχάριους που ζητούσα βοήθεια στις μπάρες κλπ και με ρώτησαν αν εχω τσακωθει με τα αφεντικά και την κοπέλα στην υποδοχή. Λέω όχι, γιατί το λέτε αυτό? Και μου απάντησαν ότι με λένε π***ρέλι.. Οι άνθρωποι ήταν τραγικοί. Θέλανε απλά ένα γυμναστήριο απλά με ακριβό πλακάκι και ακριβή κουρτίνα και πάρκινγκ με κάμερες. Καλά όλα αυτά αλλά είναι γυμναστήριο να πάρει η ευχή.. Αν μπορεί να συνδυάσει και την αίγλη και να δίνει και τη δυνατότητα σκληρής προπόνησης είναι τέλειο. Τέλειο είναι το Home for health and fitness στη Λαμία που είναι τεράστιο, 2 όροφοι με όργανα κι ένας με σπα-σάουνες-χαμάμ αποδυτήρια τεράάάστια κλπ κλπ, είναι ίσως μέσα στα 3-4 καλύτερα που εχω δει στην Ελλάδα, καθαρότατο σε σημείο που ντρέπεσαι να κάνεις ντουζ. Εννοείται αφρόλουτρα, σαμπουάν, πιστολάκια μαλλιών, όργανα αγορασμένα το 2009 technogym με δέρματα άψογα και όλα επώνυμα, διάδρομοι, ελλειπτικά και ποδήλατα με οθόνες τηλεόρασης 15άρες-17άρες ενσωματωμένες και με υποδοχές ipod, mobile phones, ακόμη και για playstation και χίλια άλλα πράγματα που ούτε τα φανταζόμουν. Και μονίμως 2 καθαρίστριες μόλις κατέβει κάποιος από το διάδρομο πανάκια με καθαριστικά και καθάρισμα εκείνη τη στιγμή. Πισίνες ανοιχτές και κλειστές(κολυμβητήριο), καφετέρια, υπολογιστή με ίντερνετ, παιδιά μιλάμε για ωραίο χώρο.. Δεν έχω κανενός είδους συνεργασία με τον ιδιοκτήτη πέρα από ένα γεια που λέμε αλλά ο άνθρωπος είναι άψογος και προσγειωμένος.. Ρώτησα αν υπάρχει η δυνατότητα να παραγγείλουμε μια λαβή σε διαστάσεις που με βόλευαν για πλάτη σε τροχαλία και πήγανε σε σιδερά να την παραγγείλουνε όπως τη σχεδίασα. Να ειναι καλά οι άνθρωποι, ο χώρος τους και οι υπηρεσίες τους απλά εγγύηση.
    Last edited by afthartos; 17-01-11 at 01:58.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  26. #56
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-04-10
    Posts
    144

    Default

    Παιδια μηπως το θεμα το εχουμε εξαντληση !!Δεν ειδα κανενα να υποστηρίζει την αλλη πλευρα και τους εχουμε παρει μονοτερμα !! :p

  27. #57
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Quote Originally Posted by NoGutsNoGlory View Post
    Παιδια μηπως το θεμα το εχουμε εξαντληση !!Δεν ειδα κανενα να υποστηρίζει την αλλη πλευρα και τους εχουμε παρει μονοτερμα !! :p
    Ισα ισα που τους υποστηριξαμε πολυ,εμεις προσπαθουμε να τους καταλαβουμε αυτοι οχι...

  28. #58
    Junior Bodybuilder convicted's Avatar
    Join Date
    06-11-10
    Posts
    176

    Default

    αφθαρτος, αρα στα λογια μου ερχεσαι φιλε, there is good business and there is bad business , ειδες οτι το κλιμα δεν σε σηκωνε και αλλαξες gym , τοσο απλα.Παντως το γυμναστηριο που περιγραφεις πρεπει να ειναι πολυ μπομπα αλλα πεφτει μακρια απο εμας!

  29. #59
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post
    Φίλε convicted επειδή είπες ότι βρήκες όντως μεμπτή τη συμπεριφορά τους απέναντί μου, έχω να σου πω και κάτι άλλο.. Με λέγανε πο**ταρέλι φουσκωτό σαν αυτόν που κάνει εκπομπή στο mad και είναι λίγο ψευδός, μάλιστα γνώρισα κανα 2 άτομα αρχάριους που ζητούσα βοήθεια στις μπάρες κλπ και με ρώτησαν αν εχω τσακωθει με τα αφεντικά και την κοπέλα στην υποδοχή. Λέω όχι, γιατί το λέτε αυτό? Και μου απάντησαν ότι με λένε π***ρέλι.. Οι άνθρωποι ήταν τραγικοί. Θέλανε απλά ένα γυμναστήριο απλά με ακριβό πλακάκι και ακριβή κουρτίνα και πάρκινγκ με κάμερες. Καλά όλα αυτά αλλά είναι γυμναστήριο να πάρει η ευχή.. Αν μπορεί να συνδυάσει και την αίγλη και να δίνει και τη δυνατότητα σκληρής προπόνησης είναι τέλειο. Τέλειο είναι το Home for health and fitness στη Λαμία που είναι τεράστιο, 2 όροφοι με όργανα κι ένας με σπα-σάουνες-χαμάμ αποδυτήρια τεράάάστια κλπ κλπ, είναι ίσως μέσα στα 3-4 καλύτερα που εχω δει στην Ελλάδα, καθαρότατο σε σημείο που ντρέπεσαι να κάνεις ντουζ. Εννοείται αφρόλουτρα, σαμπουάν, πιστολάκια μαλλιών, όργανα αγορασμένα το 2009 technogym με δέρματα άψογα και όλα επώνυμα, διάδρομοι, ελλειπτικά και ποδήλατα με οθόνες τηλεόρασης 15άρες-17άρες ενσωματωμένες και με υποδοχές ipod, mobile phones, ακόμη και για playstation και χίλια άλλα πράγματα που ούτε τα φανταζόμουν. Και μονίμως 2 καθαρίστριες μόλις κατέβει κάποιος από το διάδρομο πανάκια με καθαριστικά και καθάρισμα εκείνη τη στιγμή. Πισίνες ανοιχτές και κλειστές(κολυμβητήριο), καφετέρια, υπολογιστή με ίντερνετ, παιδιά μιλάμε για ωραίο χώρο.. Δεν έχω κανενός είδους συνεργασία με τον ιδιοκτήτη πέρα από ένα γεια που λέμε αλλά ο άνθρωπος είναι άψογος και προσγειωμένος.. Ρώτησα αν υπάρχει η δυνατότητα να παραγγείλουμε μια λαβή σε διαστάσεις που με βόλευαν για πλάτη σε τροχαλία και πήγανε σε σιδερά να την παραγγείλουνε όπως τη σχεδίασα. Να ειναι καλά οι άνθρωποι, ο χώρος τους και οι υπηρεσίες τους απλά εγγύηση.
    Πωωωω τα σπάει και μόνο από την περιγραφή!
    Ανετα έπιανε πολλούς πελάτες αυτός οπουδήποτε αν δεν έχει εξωφρενικές τιμές φυσικά.
    Σε τέτοιο γυμναστήριο αξίζει να πληρώνεις 50 το μήνα(να ναι καλά τα Joe weider που δίνω 99-149 το χρόνο και είμαι κομπλέ :P)

  30. #60
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Τώρα θα κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου. Οι πιο πολύ από εσας είστε πιτσιρικάδες που σε 5-10 χρόνια το πολύ, με το που θα αρχίσετε να έχετε κι άλλες υποχρεώσεις και έννοιες, δεν θα θυμάστε τι χρώμα είχαν τα σίδερα. Απλά τώρα είστε στα ντουζένια σας και λέτε θα φάμε τα σίδερα.
    Έχετε γνωρίσει ποτέ από κοντά αυτούς τους BBers που θαυμάζετε? Η πλειοψηφία με το ζόρι μπορεί να μιλήσει κι αυτό με ένα πολύ απλό και ρηχό λεξιλόγιο. Έχετε αναρωτηθεί επαγγελματικά με τι ασχολούνται ή τι εκπαίδευση έχουν? Σίγουρα δεν είναι αυτοί που θα ήθελα να κρίνουν το μέλλον μου με την ψήφο τους.
    Δεν θέλω να είμαι ρατσιστής αλλά δυστηχώς είναι μια πραγματικότητα, το επίπεδο είναι πολύ χαμηλό σε πολύ μεγάλο ποσοστό σ΄αυτήν την κατηγορία των "αθλούμενων".


 
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γειά σε όλους τους Bodybuilders!!!!
    By dedis in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 10-12-10, 15:49
  2. Χαιρετω ολους τους bodybuilders....
    By slash in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 12
    Last Post: 01-11-08, 22:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •