Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    14-01-11
    Posts
    1

    Default Χαλάρωση μετά από χάσιμο βάρους.

    gia sas,eime 18 xronwn exw ipsos 173 kai baros 72 kila.tha ithela tin simvouli sas. to dekevri tou 2009 eimoun 106 kila den pigene allo kai apofasisa na 3ekinisw diaita, distixws logw ton panelliniwn den mporesw na 3ekinisw tautoxrona gymnastirio den eixa ton xrono.mexri telos maiou eixa kataferei na paw 90 kila.prwti iouniou 3ekinisa gymnastirio paralila me tin dieta pou ekana kai katafera na ginw 72 kila ton oktobrio.apo tote mexri kai simera eime statheros sta 72 kila apla paw gymnastirio giati to problima mou eine i xalarwsi pou exw meta apo to xasimo 34 kilwn.den 3erw ti na kanw gia na to simazepsw.skeftomai na xasw akoma 8-9 kila gia na dw pws 8a diamorfwthei to swma mou.ti prepei na kanw eseis ti lete?

  2. #2

    Default

    καλημερα,
    το ιδιο θεματακι εχω κι εγω, αλλα ειμαι μια εβδομαδα στο φορουμ και τα παιδια με βοηθανε πολυ !
    προσπαθησε να βαλεις καμια φωτο για να σου ποθνε ακριβως τι να κανεις!!!!

    μη συνηθιζεις να νιωθεις τον εαυτο σου πλαδαρο !!!

    και μη γραφεις greeklish ειναι κανονας(το ξέρω ειναι δυσκολο)

    συγχαριτηρια πατνως για τα κιλα που εχασες!!!!

  3. #3
    Bodybuilding Newbie elias1988's Avatar
    Join Date
    11-08-09
    Location
    Greece.
    Posts
    57

    Default

    Τα ίδια κι εγώ φίλε μου, πόσα χρόνια είμαι σε χαμηλό βάρος και λίπος (πάνω από 15% δεν έχω πάει) και η πέτσα εκεί.
    Σε κάποιους φεύγει, σε κάποιους μένει...είναι θέμα επαναφοράς-γενετικό.
    Οι λύσεις είναι 2, ο δύσκολος και ο επίπονος, παίρνεις μυΐκά κιλά (δε νομίζω ποτέ να γίνει τσίτα, εκτός αν γίνεις coleman) και ο δεύτερος, χειρουργείο. Ο 3ος που λογικά δεν υπάρχει (τουλάχιστον για μένα, αλλά θα το ξαναπροσπαθήσω πάλι φέτος) είναι να πέσεις πολύ χαμηλά σε ποσοστό λίπους, ώστε να φύγει όσο γίνεται το δυνατόν περισσότερο λίπος και τότε θεωρητικά, θα μαζέψει το δέρμα. Εγώ δεν πήγα στο 5%, αλλά κρατήθηκα κοντά στο 7-8% για πάνω από 2μηνο και δεν άλλαξε τπτ.
    Φέτος, αν αντέξω θα πάω για πιο κάτω...
    Εύχομαι πραγματικά φίλε να βρεις λύση (αν υπάρχει κι άλλη) γιατί πραγματικά σε καταλαβαίνω.

  4. #4
    psarokokovios1's Avatar
    Join Date
    18-01-11
    Location
    χανια
    Posts
    1

    Default

    Τα ιδια και εγω παιδια εχω υψος 1,90 και ειχα φτασει 131 κιλα το 2005, το 2006 δεν πηγαιννε αλλο και κατεβηκα στα 82 κιλα χωρις διατροφη..το αποτελεσμα ηταν να εξαφανισω την μυικη μου μαζα τελειως..τα τελευταια 3,5 χρονια εχω σταθεροποιηθει στα 93-95 κιλα κανοντας πολυ αεροβια προπονηση λογω οτι επαιζα ποδοσφαιρο και 1 φορα τιν εβδομαδα γυμναστηριο. Τωρα 1 μηνα εχω ξεκινησει μονο γυμναστιριο..τι να κανω για να φυγουν τα σωσιβια απο την μεση μου..αεροβια δεν πιανει, εχω τρεξει παρα πολυ!!!!
    Last edited by psarokokovios1; 18-01-11 at 05:07.

  5. #5
    Bodybuilding Newbie elias1988's Avatar
    Join Date
    11-08-09
    Location
    Greece.
    Posts
    57

    Default

    Φτιάξε λίγο τη διατροφή σου και υπομονή και επιμονή.
    Το χειρουργείο θα μας "φτιάξει", αυτό είναι δεδομένο, αλλά αν αναλογιστείς, την ταλαιπωρία (δε θα μπορείς να κουνηθείς για μήνες, βγαίνεις εκτός ρουτίνας), τον πόνο (....έχει πολύ), την ουλή (προσωπικά εμένα δε με ενοχλεί τόσο αυτό, αλλά θα είναι μια κυκλική γραμμή σαν ζώνη!), και φυσικά το κόστος (κανά 5άρι) αξίζει και με το παραπάνω να κάνεις, (και όλοι μας με αυτό το πρόβλημα), υπομονή και να βρούμε λύση (αν υπάρχει, θέλω να είμαι αισιόδοξος) ώστε να αποφύγουμε τα ράμματα.

  6. #6
    New Member nisgia's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    athens
    Posts
    48

    Default

    ακομα ενας στην παρεα με το ιδιο θεμα!!!ποσο ενοχλητικο να εχεις ενα γυμνασμενο σωμα με καλη μυικοτητα και φλεβικοτητα αλλα με δερμα και νερα στην κοιλια....η μονη σιγουρη και ουσιαστικη λυση ειναι το μαχαιρι αλλα ειναι πολυ επιπονη και δαπανηρη...απο εκει και περα ειναι καθαρα θεμα δερματος και γονιδιων πως και ποσο θα σουλουπωθει το δερμα απο μονο του νομιζω...
    οσο για το να ριχνεις πολυ το λιπος σου αποψη μου ειναι πως ισως ειναι και λαθος..προσωπικα σε περιοδους που αδυνατιζα πιο πολυ και στεγνωνα το εν λογω προβλημα τονιζοτανε πιο πολυ..ενω σε φαση ογκου οπως τωρα κρυβεται καπως...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απώλεια Βάρους Και Χαλάρωση Δέρματος
    By Panagiotis in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 26-06-10, 22:18
  2. όγκος ή χάσιμο βάρους
    By atomsk in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 03-07-09, 15:19
  3. Χάσιμο Βάρους
    By MiSsPiNk in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 10-01-05, 09:40

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •