Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Bodybuilder Pantheon-'s Avatar
    Join Date
    04-02-11
    Location
    athens
    Posts
    2

    Default Διατροφή - Όγκος (Αύξηση Μυικής Μάζας)

    Χαιρετώ.

    Είμαι 20 χρονών, 175 73κιλά περίπου, και κάνω βάρη και yoga στο γυμναστήριο περίπου ένα χρόνο.

    Μέσα σε αυτό το μικρό χρονικό διάστημα έχω δει πολύ καλά αποτελέσματα (γράμμωση, άνοιξαν οι πλάτες μου κλπ)

    Όμως θα ήθελα περισσότερο όγκο, και δεν το έχω πετύχει αυτό ακόμη με διάφορες απόπειρες διατροφής. Τρώω γενικά (και για μένα σωστά πράγματα) όμως δεν παίρνω κιλά και όγκο!

    Θα το εκτιμούσα αν θα μπορούσατε να με βοηθήσετε σε σχέση με τη διατροφή που θα έπρεπε να κάνω... τι θα πρεπε να τρώω κλπ γνωρίζοντας τα κιλά μου και την ηλικία μου.

    (Μήπως το ότι μπλέκω yoga με βάρη δεν βοηθά το σώμα μου να μεγαλώσει?)

    όσο για την πρωτείνη που χρησιμοποιώ τα πρωινά και στο μεταπροπονητικό γεύμα, χρησιμοποιώ ON Hydrowhey protein (μήπως, λέω ΜΗΠΩΣ, έχει κάποια σημασία)

    επειδή έτυχε να έχω καλή σωματοδομή από μόνος μου, θα θελα τώρα στα νιάτα να δω σωστά αποτελέσματα...

    ευχαριστώ
    Last edited by Pantheon-; 04-02-11 at 05:11.

  2. #2
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Quote Originally Posted by Pantheon- View Post
    όσο για την πρωτείνη που χρησιμοποιώ τα πρωινά και στο μεταπροπονητικό γεύμα, χρησιμοποιώ ON Hydrowhey protein (μήπως, λέω ΜΗΠΩΣ, έχει κάποια σημασία)
    ΕΧΕΙ σημασια ...για την τσεπη σου.. Xαλας υπερβολικα πολλά λεφτα γ πρωτεινη.. :p

    Στα υπολοιπα θα σε βοηθήσουν οι πιο εμπειροι..

    Καλωσηρθες..

  3. #3
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Δες αυτό εδώ το topic: http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=25047

    Θα βρείς πολλά link και για διατροφή και προπόνηση. Διάβασε, ενημερώσου και θα καταλάβεις περίπου τι πρέπει να κάνεις. Όταν καταλάβεις τι παίζει δες και μια πρότυπη διατροφή για αύξηση μυικής μάζας του BigSteve (αν και είναι xtreme για το επίπεδό σου πιστεύω).

    Τέλος θα σου πρότεινα να ποστάρεις εδώ το πρόγραμμα στα βαρη που κάνεις και το πρόγραμμα της διατροφής σου, για να δούμε εάν χρήζει κάποιον διορθώσεων. Ή ακόμη καλύτερα, αφού πρώτα διαβάσεις τα άρθρα της διατροφής και ενημερωθείς να ποστάρεις τις απορίες σου και την ήδη διορωθμένη διατροφή σου (από εσένα τον ίδιο), ώστε να σου πούμε τις γνώμες μας για την "τελειοποίησή" της.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή Για Αύξηση Μυικής Μάζας
    By heavymetalidis in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 12
    Last Post: 28-06-10, 11:48
  2. H Διατροφή μου για Αύξηση Μυικής Μάζας
    By sck89 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 9
    Last Post: 18-01-10, 03:54
  3. Διατροφή για αύξηση μυϊκής μάζας
    By mengele in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 0
    Last Post: 21-06-05, 00:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •