Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 14 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 91 to 120 of 391
  1. #91
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Κάτσε όταν λες γυναικείο στήθος πρέπει να μου πεις τι εννοείς. Έχεις πάρει κιλά κι έχει γίνει, πρόκειτε για κάποια μορφή γυναικομαστίας ή απλά το χρησιμοποιείς σκωπτικά για να δείξεις πόσο λίγα είναι τα 55 κιλά που σηκώνεις τώρα;!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  2. #92
    New Bodybuilder
    Join Date
    12-06-11
    Posts
    3

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Κάτσε όταν λες γυναικείο στήθος πρέπει να μου πεις τι εννοείς. Έχεις πάρει κιλά κι έχει γίνει, πρόκειτε για κάποια μορφή γυναικομαστίας ή απλά το χρησιμοποιείς σκωπτικά για να δείξεις πόσο λίγα είναι τα 55 κιλά που σηκώνεις τώρα;!
    Σταυρο εννοω λιπος και κρεμασμα. κατα τη διαρκεια της ασκησης σφιγγει κανονικα. Οντως ειναι απελπισια να συγκρινεις το παρελθον με το παρον αλλα εχω υπομονη και θεληση. Στην ασκηση που θα μου προτεινεις θελω να μου πεις και την κλιση (οριζοντια/επικληνης κλπ).

  3. #93
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Γι' αυτό που μου λες είναι μάλλον θέμα να αδυνατίσεις να χάσεις λίπος, ώστε να φύγει από εκείνο το σημείο που σε ταλαιπωρεί.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  4. #94
    New Bodybuilder
    Join Date
    12-06-11
    Posts
    3

    Default

    μαζι με τα βαρη ξεκινησα και την αεροβια χαμηλης εντασης για καψιμο λιπους. Θα δουμε σε κανα διμηνο. Σε ευχαριστω

  5. #95
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-06-11
    Location
    athens
    Posts
    8

    Default

    πολυ ωραιο αρθρο ,ειδικα για εμας τους καινουργιους .εγω κανω 3 σετ των 10 επαναληψεων μονοζυγο μετα 2 σετ των 35 επαναληψεων 5 κιλα βαρακια απλο σηκωμα .μετα 2 σετ των 25 επαναληψεων 5 κιλα βαρακια ανοιγματα για ωμους ,2 σετ των 15 επαναληψεων 5 κιλα στα ποδια (δεν παω γυμναστηριο και βαζω τα βαρακια πανω απο τα δαχτυλα και τα σηκωνω),3 σετ των 15 επαναληψεων ραχιαιους ,2 σετ 25 επαναληψεων καμψεις και 3 σετ των 25 επαναληψεων κοιλιακους,ενδιαμεσα κανω διαφορες ασκησεις προθερμανσης και ανοιγματα .μου προτεινεις καμια αλλη ασκηση; εχεις καμια ενσταση αν ειναι πες γιατι ειμαι καινουργιος και ακομα ψαχνομαι .αν εχετε γνωμη και γνωριζετε απαντηστε και αλλοι. ευχαριστω για την απαντηση.

  6. #96
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Το μόνο που θα μπορούσα να σου πω είναι να προσθέσεις προτάσεις ώμων, πλάγιες εκτάσεις ώμων σκυφτός, κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης, εκτάσεις αλτήρα για τρικεφάλους, κωπηλατική με αλτήρα και προβολές για πόδια.

    Ασκήσεις που πρέπει να βρεις κάποιον να στις δείξει. Επίσης να κάνεις κάτι με τα set και τις επαναλήψεις σου, γιατί έτσι όπως το κάνεις τώρα δεν είναι σωστό. Χρειάζεσαι ή γυμναστήριο, ή βαρύτερους αλτήρες.

    Καλή συνέχεια.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  7. #97
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-06-11
    Location
    athens
    Posts
    8

    Default

    δηλαδη σταυρο για προτεινε μου εσυ ενα προγραμμα με ασκησεις ,με τα υπαρχοντα υλικα(μονοζυγο,βαρακια 5κιλα,2κιλα,σχοινακι) και εξηγησε τα μου αν μπορεις γιατι λεφτα και χρονο για γυμναστηριο δεν εχω.αν μπορεις προτεινε και μερες ,ποσες την εβδομαδα και διαφορα μεταξυ τους για ξεκουραση.για να γνωριζεις ειμαι 17 ετων ,1.83 υψος και 60 κιλα(το ξερω πολυ λεπτος)και στο προγραμμα διατροφης (του cuban) εχω βαλει 3-5 φορες την εβδομαδα αθληση και αυξηση μαζας.επεισης αν και δεν ειναι του θεματος ,αλλα για να μην φορτωνω το φορουμ με θεματα ,μου προτεινεις να παρω κανενα συμπληρωμα(πρωτεινη κ.α.)και αν ναι καθε ποτε να παιρνω και ποσο ποσοτητα την ημερα να παιρνω και αν μπορεις προτεινε και και καποιο ονοματικα επειδη ειμαι ασχετος.

  8. #98
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    κάπως έτσι μπορείς να το κάνεις:

    Πλάτη: μονόζυγο ανοιχτή λαβή, μονόζυγο κλειστή λαβή, κωπηλατική με αλτήρα.

    Στήθος: κάμψεις στο πάτωμα, κάμψεις με τα χέρια να ακουμπούν σε κάποιο ψηλό σημείο όπως πχ. ένα τραπεζάκι σαλονιού, ανοίγματα αλτήρων όρθιος από κάτω προς τα κάτω (μη μου ζητάς περαιτέρω εξήγηση για την άσκηση μπες λίγο στο nternet ψάξου για ασκήσεις με αλτήρες να δεις ποιά εννοώ).

    Δικέφαλα: κάμψεις δικεφάλων, κάμψεις σφυριά και κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης.

    Τρικέφαλα: εκτάσεις αλτήρων και scull crashers ξαπλωμένος.

    Ώμοι: Προτάσεις, πλάγιες εκτάσεις και πλάγιες εκτάσεις σκυφτός.

    Πόδια: προβολές μόνο... δε μου έρχεται κάτι άλλο.

    Προσπάθησε να κάνεις 3 set από 12-8 επαναλήψεις.

    Το τι θα κάνεις κάθε μέρα βρες το μόνος σου, δε ξέρω το καθημενιό σου πρόγραμμα. Επίσης οι αλτήρες που έχεις δεν κάνουν. Θες περισσότερους και μεγαλύτερους. Με τα λεφτά που θα δώσεις γι' αυτούς μπορείς να πληρώσεις ένα μήνα γυμναστήριο.

    Μη δώσεις λεφτά για συμπλήρωμα. Δώσε τα να πας γυμναστήριο γιατί με τόσο περιορισμένο ασκησιολόγιο και μόλις στα 60 κιλά δε θα πας μακριά.

    Καλή συνέχεια.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #99
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Συγχαρητήρια για το άρθρο σου καταρχήν!

    Κατά δεύτερον επειδή κάποιες βδομάδες λόγω άλλων αθλημάτων,θα πηγαίνω 3 φορές γυμναστήριο την εβδομάδα μπορώ να ενσωματώσω τα πόδια στη μέρα με τους ώμους;

    Τέλος,μιας και είμαι σε ποσοστό λίπους 15,5% και σε φάση γράμμωσης και χάσιμο λίπους μήπως θα ήταν καλύτερο την αερόβια να την βάλω διαφορετικές μέρες από το γυμναστήριο;;

  10. #100
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by vanzel View Post
    Συγχαρητήρια για το άρθρο σου καταρχήν!

    Κατά δεύτερον επειδή κάποιες βδομάδες λόγω άλλων αθλημάτων,θα πηγαίνω 3 φορές γυμναστήριο την εβδομάδα μπορώ να ενσωματώσω τα πόδια στη μέρα με τους ώμους;

    Τέλος,μιας και είμαι σε ποσοστό λίπους 15,5% και σε φάση γράμμωσης και χάσιμο λίπους μήπως θα ήταν καλύτερο την αερόβια να την βάλω διαφορετικές μέρες από το γυμναστήριο;;

    Στο πρώτο που ρωτάς είναι στο χέρι σου να διαχειριστείς το χρόνο σου. Αν νομίζεις ότι μπορείς να βγάλεις το πρόγραμμα έχοντας την ίδια μέρα πόδια και ώμους, τότε ΟΚ. Μπορείς πάντως να ξεφύγεις και από την ημερολογιακή εβδομάδα και να κάνεις 4ήμερο χωρισμό στα βάρη και η 4η ημέρα να γίνεται την επόμενη ημερολογιακή εβδομάδα κι όχι την ίδια με αυτή που θα έχεις τις τρεις προηγούμενες ημέρες.

    Σχετικά με την αερόβια τώρα, αφού κάνεις κι άλλα αθλήματα και δεν έχεις χρόνο για βάρη, πώς θα χωρέσεις την αερόβια χωριστά από το γυμναστήριο;! Για μένα είναι και πάλι θέμα το πως θα διαχειριστείς τον χρόνο σου. Εγώ πάντως σε περίοδο γράμμωσης έβαλα αερόβια είτε το πρωί με άδειο στομάχι είτε μετά τα βάρη.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  11. #101
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Στο πρώτο που ρωτάς είναι στο χέρι σου να διαχειριστείς το χρόνο σου. Αν νομίζεις ότι μπορείς να βγάλεις το πρόγραμμα έχοντας την ίδια μέρα πόδια και ώμους, τότε ΟΚ. Μπορείς πάντως να ξεφύγεις και από την ημερολογιακή εβδομάδα και να κάνεις 4ήμερο χωρισμό στα βάρη και η 4η ημέρα να γίνεται την επόμενη ημερολογιακή εβδομάδα κι όχι την ίδια με αυτή που θα έχεις τις τρεις προηγούμενες ημέρες.

    Σχετικά με την αερόβια τώρα, αφού κάνεις κι άλλα αθλήματα και δεν έχεις χρόνο για βάρη, πώς θα χωρέσεις την αερόβια χωριστά από το γυμναστήριο;! Για μένα είναι και πάλι θέμα το πως θα διαχειριστείς τον χρόνο σου. Εγώ πάντως σε περίοδο γράμμωσης έβαλα αερόβια είτε το πρωί με άδειο στομάχι είτε μετά τα βάρη.
    Μα τα άλλα αθλήματα είναι η αερόβια.Τρέξιμο βουνού και ορειβασία.Και ειδικά η ορειβασία λόγω ότι είναι εκτός Αθηνών πρέπει να γίνεται άλλες μέρες από τα βάρη.Άρα έλεγα Δευτέρα Τετάρτη Πέμπτη βάρη και ΠΣΚ ορειβασία ή τρέξιμο βουνού.
    Βέβαια τις εβδομάδες που θα μένω Αθήνα θα κάνω 4 μέρες βάρη και 2 τρέξιμο βουνού,το προτιμώ πολύ περισσότερο από τον άχαρο διάδρομο.Διάδρομο μόνο χειμώνα μετά τα βάρη και αυτό κάποιες φορές.
    Αερόβια πρωί δεν γίνεται λόγω πολύ πρωινής δουλειάς.
    Πιστεύω βγαίνουν πόδια με ώμους μαζί.Αν όχι θα το κάνω όπως είπες.
    Πάντως με έβγαλες από αδιέξοδο για το τι πρόγραμμα να ακολουθήσω μιας και το έχω αφήσει εδώ και 2 χρόνια το γυμναστήριο και τα έχω ξεχάσει.Ευχαριστώ!

  12. #102
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    συγνωμη η ορειβασια ειναι αεροβια κ αν ναι,απο που προκυπτει αυτο;;;;

    η γνωμη μου ειναι να γυμναστεις αναλογα με τον στοχο σου.Ετσι θα διαμορφωσεις το προγραμμα σου.Δηλ αν τα βαρη τα κανεις για να δυναμωσεις κ να ανεβασεις τις επιδοσεις σου στην ορειβασια τοτε 2 φορες την εβδομαδα αρκουν κ σπλιτ προπονησης με βαρη χωρισμενο για 2 μερες.Οι μερες αυτες καλο θα ειναι να εχουν μια διαφορα 2-3 , 24ωρων.

    Αν κανεις ορειβασια απλα για διασκεδαση κ τα βαρη για να φτιαξεις ωραιο κορμι αποκλειστικα,τοτε 3-4 προπονησεις με βαρη την εβδομαδα.

    Μην το παρακανεις απο ενθουσιασμο γιατι ειναι ευκολο να υπερπροπονηθεις κ να τραυματιστεις.Ενας συνδιασμος απο σπορ ειναι οτι καλυτερο αλλα θελει πολυ σωστη καθοδηγηση για να το ευχαριστηθεις κ να μην σου γινει εφιαλτης!

  13. #103
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Η ορειβασία( που κάνω εγώ με την παρέα μου) είναι αερόβια γιατί έχει πεζοπορίες 4-5 ωρών και πάνω την ημέρα με βάρος 15 περίπου κιλών και πάνω σε ανηφόρες 10-30 μοίρες....Άρα;;
    Βέβαια και 2 ώρες να κάνει κάποιος σε τέτοια ανηφόρα και με λίγο βάρος πάλι αερόβια είναι.

    Κάνω ορειβασία γιατί είναι το αγαπημένο μου χόμπι.Βάρη γιατί μου αρέσει να έχω ωραίο σώμα.Άρα θέλω 3-4 φορές τη βδομάδα.
    Αυτό με την υπερπροπόνηση το σκέφτομαι κι εγώ....θα δούμε...

  14. #104
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Α ετσι οκ γιατι μολις διαβασα ορειβασια πηγε αλλου το μυαλο μου κ οχι σε πεζοποριες.

    Αν δεν βρεις την χρυση τομη με τις προπονησεις ,καποια μερα θα σου την δειξει το σωμα σου μονο του με τον δικο του τροπο!

  15. #105
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Στους ώμους όταν λες πλάγιες εκτάσεις αλτήρων σκυφτός εννοείς καθιστός;
    Αυτή δηλαδή;
    coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/deltoids/seated-lateral-raise/

  16. #106
    Pumping Iron
    Join Date
    02-01-11
    Posts
    362

    Default

    Η κωπηλατικη με ανοιχτη λαβη,παλαμες να κοιτουν προς τα κατω ειναι ασκηση που μπορει να χρησιμοποιηθει ως βασικη για πισω δελτοειδεις;

  17. #107
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by vanzel View Post
    Στους ώμους όταν λες πλάγιες εκτάσεις αλτήρων σκυφτός εννοείς καθιστός;
    Αυτή δηλαδή;
    coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/deltoids/seated-lateral-raise/
    Όχι εννοώ αυτή:

    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  18. #108
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by kreator View Post
    Η κωπηλατικη με ανοιχτη λαβη,παλαμες να κοιτουν προς τα κατω ειναι ασκηση που μπορει να χρησιμοποιηθει ως βασικη για πισω δελτοειδεις;
    Γιατί κάνεις τη ζωή σου δύσκολη;! Αφού υπάρχουν ασκήσεις που πιάνουν τη πίσω μοίρα του μυ χωρίς να χρειάζεται να κάνεις "περίεργα" πράγματα και "ακροβατικά"...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  19. #109
    Pumping Iron
    Join Date
    02-01-11
    Posts
    362

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Γιατί κάνεις τη ζωή σου δύσκολη;! Αφού υπάρχουν ασκήσεις που πιάνουν τη πίσω μοίρα του μυ χωρίς να χρειάζεται να κάνεις "περίεργα" πράγματα και "ακροβατικά"...
    Σωστος!Σκεφτομουν ακρβως το ιδιο,αλλα ηθελα να συνδιασω πλατη με πισω δελτοειδεις...Τελικα δε παιζει να με βολευει...

  20. #110
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by kreator View Post
    Σωστος!Σκεφτομουν ακρβως το ιδιο,αλλα ηθελα να συνδιασω πλατη με πισω δελτοειδεις...Τελικα δε παιζει να με βολευει...
    Σαν ιδέα να γυμνάζεις πίσω δελτοειδείς με πλάτη, δεν είναι λάθος. Εγώ μίλησα για την επιλογή των ασκήσεων.

    Είναι πολύ ενδιαφέρον ένα 4ήμερο προπονητικό με τους πίσω ώμους να πηγαίνουν με τη πλάτη και των ώμων με τα τρικέφαλα να δουλεύεις με συν μια διαφορετική άσκηση για ώμους.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  21. #111
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Ευχαριστώ Mazda 6!

  22. #112
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by vanzel View Post
    Ευχαριστώ Mazda 6!
    Να 'σαι καλά φίλε!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  23. #113
    New Member
    Join Date
    09-09-11
    Posts
    21

    Default

    αυτο το προγραμμα ειναι μονο για την αρχηη η βοη8αει και παραπανω??
    Last edited by rauf20; 09-09-11 at 02:16.

  24. #114
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εγώ με αυτό ξεκινάω κάθε περίοδο όγκου μου. Ακόμη και τώρα δηλαδή το ακολουθώ!!!

    Ένα πρόγραμμα βέβαια δε θα σε βοηθήσει αποκλειστικά από μόνο του. Όλα είναι ένας συνδιασμός πραγμάτων, κάθε πράγμα ένας κρίκος σε μια μεγάλη αλυσίδα.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  25. #115
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Mazda 6 ακολουθώ το πρόγραμμα αυτό για 3 εβδομάδες τώρα μετά την περίοδο προσαρμογής και αποδίδει πολύ καλά από όσο μπορώ να καταλάβω.
    Ακολουθώ το τετραήμερο σπλιτ,αλλά υπάρχει ένα θεματάκι στην πρώτη μέρα με στήθος δικέφαλους.Επειδή τα δίνω όλα στο στήθος,όταν ξεκινάω τις ασκήσεις για τους δικεφάλους νιώθω χώμα...με αποτέλεσμα να σηκώνω λίγα σχετικά κιλά λόγω της κούρασης.Αντίστοιχα βέβαια στην τρίτη μέρα που κάνω πλάτη,τρικεφάλους δεν έχω το ίδιο θέμα....βγαίνει καλά η προπόνηση.
    Μήπως καλό θα ήταν να βάλω μαζί με τους ώμους και τους δικέφαλους,ώστε και πιο πολλά κιλά να σηκώνω και ίσως βάλω και μια 3η άσκηση στους δικέφαλους.Τι λές;
    Θα ακολουθούσα το 5ήμερο σπλιτ αλλά δεν έχω 5 μέρες κάθε βδομάδα.
    Επίσης μετά το στήθος το αριστερό χέρι είναι πολύ πιο κουρασμένο από το δεξί,με αποτέλεσμα να έχω τη μισή δύναμη στον αριστερό δικέφαλο.Ούτως ή άλλως είναι πιο αδύναμο από το δεξί αλλά με την κούραση μεγαλώνει η διαφορά.

  26. #116
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εγώ θα σου πρότεινα μια ωραία διαφορετική λύση: να ακολουθήσεις το 5ήμερ σπλιτ προπόνησης, αλλά την 5η μέτα να την μεταθέτεις στην επόμενη ημερολογιακή εβδομάδα.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  27. #117
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Μάλιστα...θεωρείς δηλαδή ότι ώμοι και δικέφαλοι μαζί δεν βγαίνει....;Γιατί αυτό καταλαβαίνω σαν σκεπτικό σου.Σωστά;
    Επίσης πες μου ένα τρόπο να φέρω την δύναμη μεταξύ των 2 χεριών πιο κοντά...Το αριστερό υστερεί σημαντικά.Να γυμνάζω με περισσότερα κιλά το αριστερό δεν γίνεται.Να το γυμνάζω μία άλλη δεύτερη μέρα στην ίδια βδομάδα για λίγο καιρό ίσως;

  28. #118
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    41

    Default

    καλημερα πολυ καλο το αρθρο σου θα ηθελα να σε ρωτησω μετα απο αυτο τι προγραμμα θα πρεπει 'η προτεινεις να ακουλουθησουμε ??/

  29. #119
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by anna77 View Post
    καλημερα πολυ καλο το αρθρο σου θα ηθελα να σε ρωτησω μετα απο αυτο τι προγραμμα θα πρεπει 'η προτεινεις να ακουλουθησουμε ??/
    Καλημέρα,

    Μετά το πρόγραμμα αυτό υπάρχουν πολλοί δρόμοι και διάφορα "παιχνίδια", που μπορεί να κάνει κάποιος με το σώμα του. Η καλύτερη επιλογή είναι ένα πρόγραμμα από το άρθρο του Γιάννη Γριμμή (VR2) όπως αυτά που περιγράφονται εκεί. Supersets, dropsets, συνέχιση της πυραμίδας με άλλο στυλ (10, 8, 6 ή 8, 8, 6 επαναλήψεις), "21" ή κάποιος συνδιασμός των παραπάνω προγραμμάτων.

    Τα πάντα εξαρτώνται από το σημείο που είναι το σώμα μας και καταλαβαίνουμε ότι μια απλή πυραμίδα δε μας εξυπηρετεί, σε συνδιασμό με τους στόχους μας.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  30. #120
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    Σταυρο τι εχεις να πεις για το ρυθμο εκκτελεσης των επαναλήψεων για μεγιστη υπερτροφια?(tempo)
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!


 
Page 4 of 14 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οδηγός Προπόνησης Με Βάρη Για Γυναίκες - Σχολιασμός
    By Kardoula in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 276
    Last Post: 28-04-19, 06:06
  2. Πλήρης Οδηγός Προπόνησης Για Αρχάριους Bodybuilding
    By Mazda 6 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 03-02-11, 21:33
  3. Οδηγός εφήβων/αρχαρίων: Τι και γιατί να διαβάσω στο forum;!
    By Mazda 6 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 01-02-11, 20:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •