Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default Στάση Σώματος - Ίσια Πλάτη

    δεν ξερω πως αλλιως να το πω.απο μικρος ειχα σχολιωση η οποια με την γυμναστικη βελτιωθηκε.να σας δωσω να καταλαβετε το δεξι στηθος ηταν παντα πιο κατω απο το αριστερο.αυτο εχει βελτιωθει παρα πολυ και η διαφορα ειναι πλεον ελαχιστη.θεωρω πως βελτιωθηκε με το μονοζυγο και με τον παγκο(δηλαδη προσεχα να καθομαι καλα στον παγκο να μην εξεχει καμια πλευρα και να κατεβαζω την μπαρα ισια στο στηθος μου και οχι να γερνει απο καποια πλευρα).το θεμα μου τωρα ειναι πως νιωθω οτι τωρα με την αλλαγη προγραμματος εχει στραβωσει καπως η πλατη κατι που παρατηρησε και ο γυμναστης μου.νιωθω οτι το δεξι φτερο(το αδυναμο) εχει κανει καποια στροφη και τεινει να αγκαλιασει το στηθος(για να σας δωσω να καταλαβετε).μπορω να κανω κατι να το διορθωσω?καποια διαταση ισως?δυστυχως καποια απο τις 2 πλευρες μας ειναι παντα πιο δυνατη και γι αυτο συμβαινουν αυτα.

  2. #2
    Bodybuilding Newbie sokoxan's Avatar
    Join Date
    02-01-10
    Location
    serres, serres, Greece.
    Posts
    57

    Default

    Εχεις χαλασει η σταση του σωματος σου?Δηλαδη η αρθρωση του ωμου τεινει να παει πιο μπροστα ωστε να δημιουργειται κυφωση?
    Οταν εχουμε υπερδραστηριοποιηση ενος μυος αγωνιστη με τον αναταγωνιστη του μυ συνηθως ο δευτερος εχει την ταση να μεγαλωνει και να αποδυναμωνεται λογω της μηκοδυναμικης.
    πχ συχνη περιπτωση με την διαταραξη του ζευγους δυναμης ειναι στηθος με πλατη για αυτο δημιουργειται καμπουρα κυφωση.
    Τι χαρακτηρηστικα εχει το νεο σου προγραμμα σε σχεση με το παλιο?
    Φυσικοθεραπεια

  3. #3
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    οχι δεν νομιζω οτι ειναι κυφωση.οντως με το νεο προγραμμα μεσα σε ενα μηνα εχω δει μεγαλη διαφορα στην πλατη.το θεμα ειναι οτι το προβλημα ειναι απο την μια πλευρα.προσπαθησε με τον δεξι σου ωμο να φτασεις τον αριστερο.αυτο νιωθω οτι κανει η πλατη.αλλα οχι ο ωμος ξερω τι ειναι κυφωση.

  4. #4
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    απ οτι παρατηρησα σημερα η δεξια πλευρα της πλατης ειναι αρκετα πιο κατω απο την αριστερη επομενως θελει βελτιωση ακομα.εχω ακουσει οτι τα παπαγαλακια βοηθανε(η ασκηση λεγεται ετσι)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Στάση Σώματος
    By ntuki in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 19
    Last Post: 06-09-12, 20:01
  2. Replies: 17
    Last Post: 29-06-09, 15:59
  3. Γυμναστήριο κοντα σε στάση ΗΣΑΠ?
    By Nightcrawler in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 08-08-08, 02:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •