Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 30 of 61
  1. #1
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default Στο Δρόμο Για Όγκο!!!!

    Γεια σας ανεβαζω καπιες foto για να ακουσω την γνωμη σας με βαση το σωμα μου λιπον η ιστορια ειναι η εξεις.....ασχολουμε με το bb εδω και 5 μιση μηνες.Πριν απο 1 χρονο ειμουν παχυσαρκος δλδ 110 κιλα.Αποφασισα λιπον μια μερα να αρχισω διαιτα και....τα καταφερα δλδ εχασα 35 κιλα αλλα το θεμα ειναι οτι τα εχασα σχετικα γριγορα και με λαθος τροπο με αποτελεσμα να εχω αρκετο δερμα......απο της foto που βλεπετε πιστεβεται οτι πρεπει να σινεχισω ογκο η να αρχισω γραμμωση οπως μου προτειουν οι φιλοι μου
    υψος 1,84,κιλα 75 ηλικια 15
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Bodybuilding Newbie masistas's Avatar
    Join Date
    05-11-09
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    55

    Default

    Καταρχήν μπράβο για όσα κατάφερες μέχρι τώρα. Από τις φωτόγραφίες δε διακρίνω κάποια χαλάρωση στο δέρμα, αν αυτό εννοείς. Μια χαρά είσαι.
    Στο θέμα όγκος ή γράμμωση τα πράγματα είναι πολύ απλά. Για να κάνεις γράμμωση θα πρέπει πρώτα να έχεις βάλει αρκετό μυικό όγκο.
    Το σώμα σου είναι σε καλό δρόμο, εξαιρετικό αν σκεφθει κανείς από που ξεκίνησες και που έφθασες, αλλά δεν έχεις αρκετή μυικότητα για να κάνεις γράμμωση. Το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να χάσεις και την όποια μυικότητα έχεις αποκτήσει...
    Λογικά θα είσαι περίπου στα 75 κιλά. Όσα είμαι κι εγώ τώρα. Η γνώμη μου είναι να συνεχίσεις με όγκο κάνοντας πολύ προσεκτική διατροφή πλούσια σε πρωτεΐνη και σχετικά χαμηλή σε υδατάνθρακα. Αν βάλεις μυικά κιλά διατηρώντας το ποσοστό λίπους εκεί που είναι τώρα, θα δείξεις ακόμα καλύτερος. Καλή συνέχεια από μένα!
    NOTHING IS STRONGER THAN THE MIND

  3. #3
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Ευχαριστω φιλε masista!!!

  4. #4
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Συμφωνω με τον προλαλησαντα.Μπραβο για οσα καταφερες,πολυ δυσκολη αποφαση και μπραβο για την επιμονη σου!
    Εισαι 1.84 και 75 κιλα,βαλε καμια 15αρια κιλα ακομη τουλαχιστον,οσο πιο καθαρα μπορεις,σιγα-σιγα δεν σε κυνηγαει κανεις,οπως ειπε και ο φιλος πολλη και καθαρη τροφη παρεα με γυμναστικη ωστε να μεινεις γυρω στο 15% λιπος και μετα σκεφτεσαι για μια γραμμωση.
    Αν κανεις γραμμωση στη φαση που εισαι,θα μεινεις μισος,δεν θα σου αρεσει το αποτελεσμα!:)
    Α!Και δεν βλεπω και εγω καμια χαλαρωση οπως εσυ λες!
    Συνεχισε με την ιδια επιμονη φιλαρακι!!!
    Last edited by l3onid4s; 05-02-11 at 21:10.

  5. #5
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Το δερμα γινετε διακριτο αν το "τραβιξω" μονο τοτε......

  6. #6
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Φιλε μπραβο για την προσπαθεια σου σου αξιζουν συγχαρητηρια πραγματικα!
    Τωρα οσον αφορα στο μετα εγω προτεινω να μην κανεις υπερβολες στις θερμιδες και να αφησεις το σωμα σου να συνηθισει και να δεσει με τα νεα δεδομενα...
    Εγω στη θεση σου θα πηγαινα ισοθερμιδικα εως ελαφρως υπερθερμιδικα...Για αρχη τουλαχιστον.
    να δεις ετσι σε τι κατασταση βρισκεται ο μεταβολισμος σου και πως αντιδρα σε αυτο για αρχη..
    και μετα βλεποντας και κανοντας.
    Καλη συνεχεια!!!!
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  7. #7
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Ευχαριστω πολι φιλε kouvidi 7!!!!

  8. #8
    Pumping Iron Leather Nunn's Avatar
    Join Date
    03-10-08
    Location
    Nicosia, Cyprus.
    Posts
    589

    Default

    Μπράβο για την αλλαγή!35 κιλά θέλει υπομονή και επιμονή να τα χάσει κάποιος!
    Τώρα για την γράμμωση που λες, δεν θα πρέπει να το συζητάς καν. Προσπάθα απλά να τρώς όσο πιο καθαρά γίνεται και θα είσαι μια χαρά!Η γνώμη μου είναι ότι δεν χρειάζεται να μπείς από τώρα σε σκέψεις γράμμωση/όγκος και λοιπά!Έχεις χρόνια να μπουκτίσεις με αυτά!
    Α, ούτε εγώ βλέπω καμία χαλάρωση στο δέρμα σου
    Where is the power, where is the glory, Heavy Metal is my story.

  9. #9
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Ευχαριστω φιλε Leather Numm

  10. #10
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default

    Ελπιζω να τα εχασες φυσιολογικα ε??Χωρις λιποδιαλυτες εννοω...
    Παντως μπραβο σου και μην ξεχνας εισαι 15 χρονων.. :)
    Καλο θα ηταν να συμβουλευτεις και ενα διατροφολογο
    να σου πει τι ειναι καλο να τρωως για σενα :)
    Κατα τα αλλα σληρη προπονηση-πολλα γευματα-καλος υπνος!
    Και εισαι αρχοντας!

  11. #11
    Pumping Iron ThomasT's Avatar
    Join Date
    31-05-10
    Location
    Void
    Posts
    417

    Default

    Ωραίος...!! Ακολούθησε ότι σου είπαν παραπάνω και έισαι οκ...

  12. #12
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Πολλά μπράβο στην προσπάθειά σου. Τώρα φτιάξε καλά τη διατροφή σου όσο μπορείς να βάλεις μάζα πάνω σου. Και τωρα δεν έχεις λίπος. Είσαι σχετικά χαμηλά σε λίπος. Απλά δεν εχεις μυικότητα να δείχνουν με μεγάλες καμπύλες οι μύες για να καταλάβεις ότι είσαι ήδη low fat. Βάλε κιλά και μη μασάς καθόλου. Φάε, είσαι στην ηλικία που πρέπει να κάνεις ότι κάνουν και οι αρκούδες. Να τρως όσο μπορείς και εννοείται ποιοτικό φαγητό το κατα δύναμην.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  13. #13
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Quote Originally Posted by ageloskorg View Post
    Ελπιζω να τα εχασες φυσιολογικα ε??Χωρις λιποδιαλυτες εννοω...
    Παντως μπραβο σου και μην ξεχνας εισαι 15 χρονων.. :)
    Καλο θα ηταν να συμβουλευτεις και ενα διατροφολογο
    να σου πει τι ειναι καλο να τρωως για σενα :)
    Κατα τα αλλα σληρη προπονηση-πολλα γευματα-καλος υπνος!
    Και εισαι αρχοντας!
    Ενοειτε φυσικα!!!!!!!!

  14. #14
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Σας ευχαριστω πολυ ολους.......οσο για το πογραμμα διατροφης εχτες εκανα ενα καινουργιο......το postaro για να μου πειτε αν εχω κανει κατη λαθος....

    1 ΜΕΡΑ
    ΠΡΩΙΝΟ:Γαλα αποβουτυρωμενο(550ml),βρωμη(100gr)
    ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ: X
    ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ:Οτι εχει το σπιτι με 100gr τονο
    ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ:Ενα μηλο(150gr),μελι(20gr)
    ΒΡΑΔΥΝΟ:1 γιαουρτι
    Πρωτείνη:245,31 Λιπη:17,35 Υδ/κες:114,86 Θερμιδες:3000

    2ΜΕΡΑ

    ΠΡΩΙΝΟ:Γαλα αποβουτιρομενο(550ml),βρωμη(100gr)
    ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ: Χ
    ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ:Οτι εχει το σπιτι
    ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ:1Μπανανα(200gr),μελη(20gr)
    ΒΡΑΔΥΝΟ:1 Σαλατα με:μαρουλι(20gr),1 γιαουρτι(250gr),καροτα(50gr)
    Προτείνη:223gr,Λιπη:16,19,Υδ/κες:142,86,Θερμιδες:3000

  15. #15
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    συγχαρητηρια κ απο μενα για την 1η μεγαλη σου επιτυχια στο θεμα του κτησιματος τους σωματος σου.Μιλω για τα 35 κιλα που εχασες!
    Αν καταφερες αυτο σε τοσο μικρη ηλικια ειμαι σιγουρος πως μπορεις να καταφερεις πολλα ακομα....
    Το δερμα σου οπως ειπαν κ τα αλλα παιδια παραπανω το βρισκω κ εγω μια χαρα.Νομιζω οτι βοηθησε το θεμα του οτι εισαι μονο 15 ετων στο να μην εχεις την εντονη χαλαρωση που θα ειχε καποιος αλλος.
    Αυτο που θα σου ελεγα ειναι να μην σκεφτεσαι ακομα την γραμμωση κ να προσπαθησεις χωρις υπερβολες να βαλεις καθαρα μυικα κιλα με την παροδο του χρονου.
    Επισης να μην στερησαι ιδιαιτερα καποιες τροφες γιατι βρισκεσαι ακομα σε περιοδο αναπτυξης,αλλα να μην ξεχνας παραλληλα οτι επειδη ησουν παχυσαρκος ,ισως το σωμα σου αν εχει την ταση να παχαινει ευκολα οποτε να εισαι ιδιαιτερα προσεκτικος με τις κινησεις σου για αποκτηση μαζας οσον αφορα το φαγητο.
    καλη συνεχεια κ απο μενα !!!

  16. #16
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Ευχαριστω φιλε bigsteve

  17. #17
    New Member John_Lou's Avatar
    Join Date
    28-12-09
    Location
    .
    Posts
    38

    Default

    Κατα πρωτον..φιλε Δημητρη ειμαι κ γω απο Τριπολη..απ την πλευρα της μανας μ.!Κατα δευτερον..εκπληκτικη η προσπαθεια που εχασες 35 κιλα..φανταζομαι τωρα απολαμβανεις μια νεα ζωη.!Τριτον......εχω μια ΕΝΣΤΑΣΗ για την διατροφη σ..!!!εισαι πλεον σε φαση να ανεβεις κιλα..ποιοτικα κιλα..περα απ το gym κ το προγραμμα που σ εχουν δωσει πρεπει προφανως να φας καλα.η ποσοτητα του φαγητου ειναι σχεδον απειροελαχιστη κ πραγματικα ΑΠΟΡΩ με το πως βρηκες οτι οι θερμιδες κ στα 2 διατροφικα πλανα ειναι 3000!η πρωτεινη εν τω μεταξυ δεν υπερβαινει ουτε καν τα 100γρ!!!εισαι 74κιλα με υψος 1.84...προφανως κ πρεπει να ανεβεις κιλα κ να παιξεις ογκο...με τι μυς να πας για γραμμωση??!πρεπει πρωτα να χτιστουν.θελεις να σαι ενας αδυνατουλης που απλα θα φαινονται οι κοιλιακοι του απ'την ασιτια η ενα καλοχτισμενο κορμι με ποιοτικο ογκο κ μυς..?..κ επειτα απο αυτο θα πας για γραμμωση.για μενα πρεπει να φας πολυ περισσοτερο με εναν στοχο τα 90+ κιλα κ επειτα να κοψεις.βασικοτατη προυποθεση ειναι οτι πρεπει να εισαι συνεπεστατος στην ποιοτητα των γευματων και στην τηρηση τους.η αληθεια ειναι οτι φετος(εαν θελεις να εισαι το καλοκαιρι ωραιος) δυσκολα προλαβαινεις.εισαι μολις 16..εχεις τα φοντα κ μπορεις να κανεις αξιοζηλευτο σωμα διχως βιασυνες.δωσε βαση στην διατροφη σ και ελα μετα απο καποιους μηνες να ξαναμιλησουμε....!!

  18. #18
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και τις καλες συμβουλες.....θα ανεβασω foto κατα των Ιουλιο....ελπιζω να φενεται καπιο ικανοπιητικο αποτελεσμα!!!

  19. #19
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Γεια σας και παλι...ειχα πει οτι θα ανεβαζα φοτο κατα τν Ιουλιο αλλα δν πειραζει ανεβαζω τωρα για να μου πειτε αν φενεται καπιο καλο αποτελεζμα απο την τελευτεα φορα που ανεβασα και αν ειμαι σε καλο δρομο....τελευτεα φορα που ανεβασα ηταν πριν 3 μηνες(5/2/2011)...τοτε ειμουν στα 75 κιλα και 1.84 υψος τωρα στα 89 κιλα και 1.80 υψος(μαλλον ειχα μετριθει λαθος πριν 3 μηνες) ποσοστο λιπους δν πρεπει να ξεπερναει τα 13%.....
    (καθε αποψη-γνωμη δεκτη)
    Attached Images Attached Images

  20. #20
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    και μια ακομα γτ δν χωραγε...
    Attached Images Attached Images

  21. #21
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Εχεις εμφανεστατη βελτιωση για 3 μηνες ,εχεις λιπωσει λιγο αλλα μια χαρα εισαι ,τωρα το 180 με 89 κιλα δε μου πολυ κολαει με τις φοτο ,αλλα ουτε και το 184 με 89 κιλα μου κολαει ,μηπως κανει καποιο λαθος η ζυγαρια?Συγνωμη που το λεω ετσι αλλα δε φαινεσαι για τοσο κιλα αναλογικα με το υψος σου .

  22. #22
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Τοσα λεει η ζυγαργια....βεβαια ειναι μαζυ με τα υγρα οποτε 2 κιλα περιπου κατο αμα δν κανω λαθος
    Ευχαρστω!!

  23. #23
    Pumping Iron Kos316's Avatar
    Join Date
    02-05-11
    Location
    Χαλανδρι Αττικης
    Posts
    509

    Default

    Μπραβο Δημητρη
    ..addicted to that Rush

  24. #24
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Ευχαριστω φιλε Κωστα!

  25. #25
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    οι καινούργιες μου φωτό!!!!
    Ακούω γνώμες....
    Attached Images Attached Images

  26. #26
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    εμφανής η διαφορά..έχεις ανέβει σε κιλά απλά πρόσεχε λίγο με το λίπος..συγχαρητήρια για την προσπάθειά σ!!

  27. #27
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Σε ευχαριστώ πολύ... όσο αφορά το λίπος περίπου σε 1 με ενάμιση μήνα μπαίνω σε γράμμωση οπότε νομίζω οτι θα φύγει......

  28. #28
    Banned Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-05-11
    Location
    Παρνηθα
    Posts
    5

    Default

    Η φωτογραφια για πλατη που εβαλες στο πρωτο ποστ δεν μαρεσε καθολου, η τελευταια σου ηταν ΠΟΛΥ καλυτερη, μπραβοο!!! ;)
    Last edited by Anabullic; 07-06-11 at 15:10.

  29. #29
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Quote Originally Posted by Anabullic View Post
    Η φωτογραφια για πλατη που εβαλες στο πρωτο ποστ δεν μαρεσε καθολου, η τελευταια σου ηταν ΠΟΛΥ καλυτερη, μπραβοο!!! ;)
    Παίζει και ο φωτισμός....κατα τα άλλα σε ευχαριστώ!!!

  30. #30
    Banned
    Join Date
    13-06-11
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    157

    Default

    ρε παιδια σορρυ κιολας...αλλα πραγματικα εγω δεν βλέπω διαφορα..διότι εχει υπερβεί τα ποσοστα λίπους....
    εγω πιστευω σαν νατουραλ αθλητης να μην ξεπερνας το 13-14% λιπος σε περιοδο ογκου.προσεχε το πολυ..εκτος κι αν φενεται ετσι στις φοτος...
    αμα εισαι 93 κιλα με 18% λιπος περίπου ( θα πρεπει να χάσεις 13 κιλά για να γραμμώσεις...οποτε θελει προσοχη με τον ογκο..δεν θελει βιασήνες και πολύ φαγητο νομίζοντας οτι βαζοντας "απλα κιλα στη ζυγαρια" ανεβαινουμε και μυικα..η ηλικία σου δεν ειναι για μεγάλες ορμονικες διαταραχες ...εγω θα σου προτινα να πεσεις σιγα σιγα σε ποσοστα λιπους διατηρωντας την μυικη σου μαζα και μετά βλεπουμε....( παντος μπραβο για την προσπαθεια σου...στην ηλικία σου εισαι σε πολύ καλα επιπεδα..αλλα μην το παρακανεις εισαι στην κυρίος ανάπτυξη..+1 μπραβο που απο 110 κιλά πηγες 75!! πιστευω να μην τα παρεις αρνητικα αυτα που σου λεω..
    φιλικά παντα..


 
Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Στο δρόμο για αγωνιστική φόρμα
    By razor023 in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 9
    Last Post: 30-03-11, 00:03
  2. Αύξηση Όγκου - Σε Καλό Δρόμο;
    By sck89 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 6
    Last Post: 29-10-10, 17:43
  3. Εφιάλτης στο δρόμο με τις... κάψουλες (vit. Β)
    By cccc in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 30-08-08, 06:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •