Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 31 to 60 of 210
  1. #31
    Bodybuilding Newbie pan0z's Avatar
    Join Date
    27-05-10
    Posts
    36

    Default

    Πολυ ωραιο το προγραμμα και αρχιζει να με ψηνει να το ακολουθησω..Ισως το προτιμησω μετα το τελος το καλοκαιριου θα δουμε..Αυτο που με τρωει περισσοτερο και θελω αν μπορεις να μου το εξηγησεις ειναι πιστευεις οτι με μια ασκηση σε καθε μυικη ομαδα θα ειναι αρκετη ωστε να δωσει το ερεθισμα για να αναπτυχθει ο μυς?Θελω να πω με αυτην την λογικη οτι αν ειναι οντος αρκετα ωστε να αναπτυχθει ο μυς τοτε τα κλασσικα προγραμματα που εχουν 16+σετ για μεγαλες μυικες ομαδες θα τα καναμε απο 1-2 ασκησεις και θα ξεμπερδευαμε.

  2. #32
    Bodybuilding Newbie billcrx's Avatar
    Join Date
    03-04-08
    Posts
    9

    Default

    Καταρχήν, συγχαρητήρια για το άρθρο αλλά και για τις διευκρινίσεις πάνω σε αυτό!Έτυχε να διαβασω και ένα βιβλίο που όντως τεκμηριώνει τα προαναφερθέντα.
    Σκέφτομαι και γω να το αρχίσω το συγκεκριμένο πρόγραμμα για το δίμηνο Μάιο-Ιούνιο και θα θελα και γω με τη σειρά μου να ρωτήσω τα εξής :
    α)ενδείκνυται γι αυτή την περίοδο,που είναι και καλά περίοδος γράμμωσης?(σημειωτέον προέρχομαι από 1 χρόνο split προγραμμάτων)
    β)Μετά ποια θα είναι η συνέχεια σε τι είδους πρόγραμμα θα μεταβούμε?
    γ)Επειδή την κυριακή το γυμναστήριο είναι κλειστό και οι μέρες δε μου βγαίνουν είναι καλο να αφαιρέσω την ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 3 (peak in one) ή να κάνω 2 προπονήσεις κολητά?
    δ)Ο συνδιασμός διατροφής-προπόνησης θα είναι κάπως έτσι?
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 1 (Strength in one)-load Carb ΥΠΕΡΘΕΜΙΔΙΚΗ
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 2 (stretch in one)-load Barb ΥΠΕΡΘΕΜΙΔΙΚΗ
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 3 (peak in one) - ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 4 ( flash in one) - ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ Ή ΥΠΟΘΕΡΜΙΔΙΚΗ
    ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΕΡΕΣ- ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ

  3. #33
    Pumping Iron Kos316's Avatar
    Join Date
    02-05-11
    Location
    Χαλανδρι Αττικης
    Posts
    509

    Default

    Ειναι ενα κλασσικο προγραμμα που μια παραλλαγη του εγινε κ γνωστο θεμα προστριβης μεταξυ πολλων BB της δεκαετιας του '70 (οπως Arnie-Mentzer)

    Καταρχην να πω οτι πολυ σωστα αναφερει ο φιλος οτι το συνιστα σαν αλλαγη απο το καθιερωμενο κ επιστημονικα αποδεδειγμενο οτι αποδιδει Split

    Το εχω χρησιμοποιησει στο παρελθον με συστημα μαλιστα 5χ5 κ μπορω να πω οτι βελτιωσε απιστευτα το νευρικο μου συστημα με αποτελεσμα να εχω πολυ περισσοτερα οφελη αργοτερα οταν επανηλθα στο προγραμμα διαχωρισμου.

    Ως γνωστον οσο δυνατοτερο το νευρικο μας συστημα τοσο περισσοτερο μπορεις να εξαντλησεις τους μυς,τοσο περισσοτερα τα ωφελη.
    Last edited by Kos316; 05-05-11 at 16:23.
    ..addicted to that Rush

  4. #34
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    παρασκευα ειναι κατι διαφορετικο και αξιζει μια δοκιμη! μπραβο! υπαρχει καποιος που να το ακολουθει να μας πει τις παρατηρησεις του?

  5. #35
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-05-11
    Posts
    7

    Default

    Μια ερωτηση και απο εμενα...... Μπορω στη μερα της ξεκουρασης να κανω κοιλιακους και ραχιαιους ΜΟΝΟ η πρεπει ξεκουραζομαι οπωςδηποτε? το ρωταω αυτο γιατι μου ειναι πιο ευκολο να πηγαινω μερα παρα μερα γυμναστηριο(αλλα λογω περιορισμενου χρονου δε μπορω να περναω τρελη ωρα στο gym) και την αλλη μερα να κανω ενα 20λεπτο προγραμμα κοιλιακων και ραχιαιων στο σπιτι μου...

  6. #36
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-05-11
    Posts
    7

    Default

    Γνωριζει καποιος οποιαδηποτε απο τις παρακατω ασκησεις?αν ναι μπορει να μου πει(η να μου δειξει με καποιο βιντεο ποιες ειναι?)

    1. εκτάσεις ποδιών
    2. κάμψεις ποδιών καθιστός
    3. cross over 4Χ10
    4. pull over τροχαλίας τεντωμένα χέρια
    5. εκτάσεις ώμων τροχαλίας 1 χέρι 4Χ10
    6. κικ μπάκς 4Χ10
    ευχαριστω εκ των προτερων...

  7. #37

  8. #38
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-05-11
    Posts
    7

    Default

    ο ανθρωπος μου!!!!!!! :)

  9. #39
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-05-11
    Posts
    7

    Default

    Αυριο εχω τη 4η μερα για πρωτη φορα και....χμ... δε ξερω τα παρακατω:

    1. κάμψεις όρθιος ένα πόδι
    2. γάμπες όρθιος 1 πόδι με αλτήρα
    3. πιέσεις hammer για στήθος
    4. κωπηλατική καθιστός στην τροχαλία(τη λαβη?κλειστη η ανοιχτη?)
    5. κάμψεις τροχαλίας

    χιλια συγνωμη για τη ταλαιπορια αλλα καποιος πρεπει να βοηθησει και εμας τους αρχαρειους....

  10. #40
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by kusta80 View Post
    Μετα απο εναμισο μηνα μπορω να πω οτι το προγραμμα μου παει παρα πολυ και βλεπω τρομερα πρηξιματα καθως και οτι το σωμα βελτιωθηκε ποιοτικα.
    Εχω ερωτημα ομως:Ποια θα ηταν η καλυτερη συνεχεια μετα?Τι προγραμμα θα επρεπε να ακολουθησουμε ως συνεχεια αυτου?
    Γυρναμε στα γνωστα σπλιτ?
    χαίρομαι που βλέπεις καλά αποτελέσματα φίλε μου. μετά θα μπορούσες να ακολουθήσεις ένα split 2 ημερών άνω κορμός-πόδια) και μετά να επανέλθεις ξανά στο all in one ή θα μπορούσες να κάνεις μία εβδομάδα πρόγραμμα σλιτ 5 ημερών και μια εβδομάδα all in one.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  11. #41
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by pan0z View Post
    Πολυ ωραιο το προγραμμα και αρχιζει να με ψηνει να το ακολουθησω..Ισως το προτιμησω μετα το τελος το καλοκαιριου θα δουμε..Αυτο που με τρωει περισσοτερο και θελω αν μπορεις να μου το εξηγησεις ειναι πιστευεις οτι με μια ασκηση σε καθε μυικη ομαδα θα ειναι αρκετη ωστε να δωσει το ερεθισμα για να αναπτυχθει ο μυς?Θελω να πω με αυτην την λογικη οτι αν ειναι οντος αρκετα ωστε να αναπτυχθει ο μυς τοτε τα κλασσικα προγραμματα που εχουν 16+σετ για μεγαλες μυικες ομαδες θα τα καναμε απο 1-2 ασκησεις και θα ξεμπερδευαμε.
    αν παρατηρησεις τα συνολικά σετ που εκτελούνται σε μία εβδομάδα για κάθε μυική ομάδα είναι 2+3+4+5=14 σετ άρα πρόκειται για πολύ μεγάλο όγκο προπόνησης απλά το ερέθισμα γίνεται 3-4 φορές μέσα στην εβδομάδα και όχι μία φορά μόνο και αυτό είναι που μετράει περισσότερο.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  12. #42
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by billcrx View Post
    Καταρχήν, συγχαρητήρια για το άρθρο αλλά και για τις διευκρινίσεις πάνω σε αυτό!Έτυχε να διαβασω και ένα βιβλίο που όντως τεκμηριώνει τα προαναφερθέντα.
    Σκέφτομαι και γω να το αρχίσω το συγκεκριμένο πρόγραμμα για το δίμηνο Μάιο-Ιούνιο και θα θελα και γω με τη σειρά μου να ρωτήσω τα εξής :
    α)ενδείκνυται γι αυτή την περίοδο,που είναι και καλά περίοδος γράμμωσης?(σημειωτέον προέρχομαι από 1 χρόνο split προγραμμάτων)
    β)Μετά ποια θα είναι η συνέχεια σε τι είδους πρόγραμμα θα μεταβούμε?
    γ)Επειδή την κυριακή το γυμναστήριο είναι κλειστό και οι μέρες δε μου βγαίνουν είναι καλο να αφαιρέσω την ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 3 (peak in one) ή να κάνω 2 προπονήσεις κολητά?
    δ)Ο συνδιασμός διατροφής-προπόνησης θα είναι κάπως έτσι?
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 1 (Strength in one)-load Carb ΥΠΕΡΘΕΜΙΔΙΚΗ
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 2 (stretch in one)-load Barb ΥΠΕΡΘΕΜΙΔΙΚΗ
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 3 (peak in one) - ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 4 ( flash in one) - ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ Ή ΥΠΟΘΕΡΜΙΔΙΚΗ
    ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΕΡΕΣ- ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ
    1) μπορείς να το ακολουθήσεις οποιανδήποτε περίοδο μέσα στον χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα. επειδή βασίζεται σε διαφορετική φιλοσοφία επιφέρει νέο ερέθισμα στους μύες που είναι σημαντικό τόσο σε περίοδο γράμμωσης που μας απασχολεί η διατήρηση του μυικού ιστού όσο και σε περίοδο όγκου που επιτυγχάνεται η μέγιστη μυική ανάπτυξη.
    2)έχω απαντήσει στο ερώτημά σου απαντώντας σε προηγούμενο post
    3)όχι μην αφαιρέσεις προόνηση απλά θα την συνεχίσεις κυκλικά αρχίζοντας την Δευτέρα από την ημέρα που δεν έκανες. επειδή βασίζεται στην αποκατάσταση του νευρικού συστήματος ποτέ μα ποτέ μην κάνεις 2 προπονησεις συνεχόμενα
    4)ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 1 (Strength in one) medium carb
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 2 (stretch in one) medioum carb
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 3 (peak in one)high carb
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 4 ( flash in one) high carb
    ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΕΡΕΣ- medium-low carb ανάλογα με τους στόχους και την περίοδο γράμμωσης ή όγκου
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  13. #43
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by Panos-wolf View Post
    Μια ερωτηση και απο εμενα...... Μπορω στη μερα της ξεκουρασης να κανω κοιλιακους και ραχιαιους ΜΟΝΟ η πρεπει ξεκουραζομαι οπωςδηποτε? το ρωταω αυτο γιατι μου ειναι πιο ευκολο να πηγαινω μερα παρα μερα γυμναστηριο(αλλα λογω περιορισμενου χρονου δε μπορω να περναω τρελη ωρα στο gym) και την αλλη μερα να κανω ενα 20λεπτο προγραμμα κοιλιακων και ραχιαιων στο σπιτι μου...
    καλό είναι να αφήνεις μία μέρα εντελώς ξεκούρασης. η φιλοσοφία του αναφέρεται στη ανάπαυση του κεντρικού νευρικού συστήματος. Τώρα ανα κάποια στιγμή σου βγεί να κάνει κοιλικαού τις ημέρες της ξεκούρασης δεν πειράζει αρκεί να μην επαναλαμβάνεται συνέχεια, ειδικά αν ο τρόπος ζωής σου είναι αρκετά έντονος ( χειρονακτική εργασία)
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  14. #44
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by Kos316 View Post
    Ειναι ενα κλασσικο προγραμμα που μια παραλλαγη του εγινε κ γνωστο θεμα προστριβης μεταξυ πολλων BB της δεκαετιας του '70 (οπως Arnie-Mentzer)

    Καταρχην να πω οτι πολυ σωστα αναφερει ο φιλος οτι το συνιστα σαν αλλαγη απο το καθιερωμενο κ επιστημονικα αποδεδειγμενο οτι αποδιδει Split

    Το εχω χρησιμοποιησει στο παρελθον με συστημα μαλιστα 5χ5 κ μπορω να πω οτι βελτιωσε απιστευτα το νευρικο μου συστημα με αποτελεσμα να εχω πολυ περισσοτερα οφελη αργοτερα οταν επανηλθα στο προγραμμα διαχωρισμου.

    Ως γνωστον οσο δυνατοτερο το νευρικο μας συστημα τοσο περισσοτερο μπορεις να εξαντλησεις τους μυς,τοσο περισσοτερα τα ωφελη.
    συμφωνώ με όσα αναφέρεις παραπάνω φίλε μου, να είσαι καλά και σε ευχαριστώ πολύ!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  15. #45
    Bodybuilding Newbie pan0z's Avatar
    Join Date
    27-05-10
    Posts
    36

    Default

    Να ρωτησω κατι τελευταιο εμενα το γυμναστηριο μου δεν ανοιγει κυριακη συνεπως δεν μπορω να βγαλω 4 προπονησεις συμφωνα με την παυση που υπαρχει μερα παρα μερα τι μπορω να κανω?Ποιο να βγαλω απο τα 4?

  16. #46
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Μην βγάλεις κανένα από τα τέσσερα να τα κάνεις με την σειρά το ένα μετά το άλλο. Συνέχισε με τρείς προπονήσεις και θα δείς καλά αποτελέσματα. Ποτέ μην κάνεις δύο συνεχόμενες μέρες προπόνηση με το all in one.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  17. #47
    New Member nikolasfrag's Avatar
    Join Date
    22-10-10
    Posts
    28

    Default

    Καλησπέρα,τις ημέρες ξεκουρασης να μην γινεται ουτε αερόβιο ενα μισαωρακι??εντελως ξεκουραση??η μετα το τελος της προπονησης με βαρη να γινει και το αεροβιο για περιοδο γραμμωσης??

  18. #48
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Μπορεις να κανεις αεροβιο αρκει να μην ειναι υπερβολικα εντονο και κουρασει το μυικο και το νευρικο συστημα. Μια καλη επιλογη θα ηταν HIT τις ημερες της προπονησης και low intensity τις υπολοιπες.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  19. #49
    New Member nikolasfrag's Avatar
    Join Date
    22-10-10
    Posts
    28

    Default

    Σε ευχαριστώ πολυ, αυριο λοιπον εχω αλλαγη προγραμματος..ελπίζω να δουλεψει καλα πανω μου και να μν λιπωσω..

  20. #50
    Pumping Iron santos br's Avatar
    Join Date
    01-12-10
    Location
    Vouliagmeni-Ano-Voula
    Posts
    491

    Default

    γαλλικες με στραβομπαρα,αρσεις θανατου και σκουατ,με ποιες ασκησεις αντικαταστουνται;

  21. #51
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-04-11
    Posts
    12

    Default

    πολυ καλο το αρθρο φιλε μου!εκανα την πρωτη μερα σημερα κ δε μπορουσα να ανασανω για μιση ωρα!ειναι δυνατο!
    μια ερωτηση:στα κλασικα σπλιτ ως συνιθως κανουμε περισσοτερα σετ στισ μεγαλες μυικες ομαδες κ λιγοτερα στις μικροτερες!αυτο το προγραμμα εχει ιδιο αριθμο σετ τη βδομαδα κ για μικρες κ για μεγαλες!ειναι σωστο αυτο?

  22. #52
    Bodybuilding Newbie ira147's Avatar
    Join Date
    08-08-10
    Posts
    6

    Default

    παρασκευα δεν εχεισ αναφερθει καθουλου σε κοιλιακουσ ραχιαιουσ.αυτουσ ποτε προτεινεισ να κανουμε αν ακολουθησουμε το all in one.
    ακομα ποσο καιρο κανεισ αυτο το προγραμμα κ αν παρατηρησεσ να μενεισ πισω σε καποιο σημειο...

  23. #53
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    αναλυτικότητατο το άρθρο..συγχαρητήρια!!

  24. #54
    New Bodybuilder
    Join Date
    21-05-11
    Posts
    2

    Default

    Πολύ ενδιαφέρον, αν και νέος στο gym θα το δοκιμάσω (είχα διαβάσει κάτι παρόμοιο αυτές τις μέρες). θα προσπαθήσω 3 μέρες και άλλη 1 με έντονη αερόβια λόγω φόρτου. μελετάω τις ασκήσεις τώρα και ενημερώνω και τον γυμναστή στο Gym για βοήθεια.

  25. #55
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by santos br View Post
    γαλλικες με στραβομπαρα,αρσεις θανατου και σκουατ,με ποιες ασκησεις αντικαταστουνται;
    προσπάθησε να κάνεις βασικές ασκήσεις με ελεύθερα βάρη και κατά προτίμηση πολυμυικές.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  26. #56
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by gate793 View Post
    πολυ καλο το αρθρο φιλε μου!εκανα την πρωτη μερα σημερα κ δε μπορουσα να ανασανω για μιση ωρα!ειναι δυνατο!
    μια ερωτηση:στα κλασικα σπλιτ ως συνιθως κανουμε περισσοτερα σετ στισ μεγαλες μυικες ομαδες κ λιγοτερα στις μικροτερες!αυτο το προγραμμα εχει ιδιο αριθμο σετ τη βδομαδα κ για μικρες κ για μεγαλες!ειναι σωστο αυτο?
    μην προσπαθείς να δείς το πρόγραμμα αυτό με την οπτική γωνία που βλέπεις τις σπλίτ ρουτίνες. εδώ η φιλοσοφία του προγράμματος δεν δίνει έμφαση στα σετ αλλά αλλά στο μυικό ερέθισμα που γίνεται μέρα παρά μέρα. Οι μικρές μυικές ομάδες συνήθως αναρρώνουν πιο εύκολα από τις μεγάλες και έχουν την δυνατότητα να προπονηθούν με αρκετά σετ. καλή δύναμη φίλε μου και δυνατές προπονήσεις.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  27. #57
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by ira147 View Post
    παρασκευα δεν εχεισ αναφερθει καθουλου σε κοιλιακουσ ραχιαιουσ.αυτουσ ποτε προτεινεισ να κανουμε αν ακολουθησουμε το all in one.
    ακομα ποσο καιρο κανεισ αυτο το προγραμμα κ αν παρατηρησεσ να μενεισ πισω σε καποιο σημειο...
    κοιλιακούς και ραχιαίους μπορείς να κάνεις 2-3 φορές την εβδομάδα αλλά πάντα τις ημέρες της προπόνησης. απλά προσπάθησε να δίνεις διαφορετικό ερέθισμα κάθε μέρα, την μια κοιλιακοί με πρόσθετη επιβάρυνση την επόμενη για μυική αντοχή. Το all in one το κάνω 6 μήνες τώρα και συνεχίζω να βλέπω καλά αποτελέσματα. βέβαια έχω προσθέσεις κάποιες παραλλαγές στις οποίες θα αναφερθώ κάποια στιγμή επεκτείνοντας το άρθρο.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  28. #58
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by Raf View Post
    αναλυτικότητατο το άρθρο..συγχαρητήρια!!
    σε ευχαριστώ φίλε μου. δοκίμασέ το και περιμένω νέα σου.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  29. #59
    New Member
    Join Date
    11-09-06
    Location
    .
    Posts
    15

    Default

    Ενδιαφέρον πρόγραμμα !
    Μετά από 12 χρόνια split λέω να δοκιμάσω μια αλλαγή !!
    Όμως λόγω ευαισθησίας στο γόνατο (ενχείριση χιαστού), λέω να αντικαταστήσω τις ασκήσεις 1) μπροστινό σκουάτ, 2) sissy σκουατ και 3) romanian deadlift. Κατά την γνώμη Σας ποιές είναι οι εναλλακτικές τους ;

  30. #60
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-06-11
    Posts
    13

    Default

    πολυ ωραιο αρθρο μπραβο σου..εχω καποιες ερωτησεις ομως για καποιες ασκησεις που δεν καταλαβαινω και αφου εψαξα στα υπολοιπα ποστσ δεν βρηκα απαντηση..
    1.μονοζυγο με κιλα
    2.πιεσεισ με μπαρα με κλειστη λαβη (αυτο ειναι για τους τρικεφαλους;)
    3.πιεσεις ομων στο μηχανημα
    4.κικ μπακς
    5.λαμψεις ορθιος ενα ποδι
    6.πιεσεις χαμερ για στηθος
    7.καμψεις τροχαλια
    και κατι ακομη που παρατηρησα καθως διαβαζα το προγραμμα ειναι οτι την πρωτη μερα που στην ουσια για ωμους εχουμε τον μπροστα δελτοειδη χρησιμοποιουμε αρκετα κιλα με στοχο 4-6 επαναληψεις..ομως οταν ερχεται η μερα για πλαγιο δελτοειδη χτησιμοποιουμε λιγα κιλα και πιο πολλες επαναληψεις..αυτο δεν θα εχει καποια ασημετρια στο σωμα μας μετα απο καιρο?αφου στον μπροστα χρησιμοποιουμε πολλα και στον πλαγιο λιγα?Επισης αν δεν κανω λαθος δεν ειδα ασκησεις για τον πισω δελτοειδη.αυτο συμβαινει επειδη ανηκει στους μυς της πλατης;θα βασιστουμε εκει;Τελος δεν ειδα ασκησεις για τραπεζιους μυς.Ειμαι λιγο καχυποπτος αλλα ειμαι πολυ ψημενος να δοκιμασω αυτο το προγραμμα για κανα μηνα αφου λυθουν οι αποριες μου πρωτα...Ειμαι νεος στο φορουμ οποτε καλως σας βρηκα.


 
Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόγραμμα Προπόνησης Full Body Για Μυϊκή Υπερτροφία
    By fredyyy in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 27-01-22, 00:08
  2. Τριήμερο Πρόγραμμα Προπόνησης Full Body
    By Jonny003 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 12
    Last Post: 17-07-21, 00:43
  3. Πρέπει Να Έχω Διαφορετικά Είδη Προπόνησης Full Body;
    By gamer4ever35 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 20-11-19, 22:28
  4. Full Body Πρόγραμμα Προπόνησης
    By Kyros_G in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 3
    Last Post: 12-09-17, 01:13
  5. Paris Nikolaou Bodybuilding Supplements
    By bodyledge in forum Bodybuilders.gr Βίντεο Ασκήσεων & Διατροφής
    Replies: 67
    Last Post: 07-11-12, 09:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •