Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 61 to 90 of 210
  1. #61
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by Dj_Mike View Post
    Ενδιαφέρον πρόγραμμα !
    Μετά από 12 χρόνια split λέω να δοκιμάσω μια αλλαγή !!
    Όμως λόγω ευαισθησίας στο γόνατο (ενχείριση χιαστού), λέω να αντικαταστήσω τις ασκήσεις 1) μπροστινό σκουάτ, 2) sissy σκουατ και 3) romanian deadlift. Κατά την γνώμη Σας ποιές είναι οι εναλλακτικές τους ;
    αντί για σουάτ μπορείς να κάνεις καθίσματα σε μηχάνημα ή κάποια άλλη βασική πολυμυική άσκηση. αντί για sissy σκουάτ μπορείς να κάνεις εκτάσεις ποδιών με το κάθισμα αρκετά πίσω και τον κορμό πίσω προκειμένου να αυξηθεί η διάταση στον τετρακέφαλο. αντί για romanian μπορείς να κάνει καλημέρα ή ραχιαίους με τεντωμένα πόδια και κιλά πίσω από κεφάλι. Δοκίμασε το και περιμένω εντυπώσεις. να είσαι καλά φίλε μου
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  2. #62
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by Xaralampos View Post
    πολυ ωραιο αρθρο μπραβο σου..εχω καποιες ερωτησεις ομως για καποιες ασκησεις που δεν καταλαβαινω και αφου εψαξα στα υπολοιπα ποστσ δεν βρηκα απαντηση..
    1.μονοζυγο με κιλα
    2.πιεσεισ με μπαρα με κλειστη λαβη (αυτο ειναι για τους τρικεφαλους;)
    3.πιεσεις ομων στο μηχανημα
    4.κικ μπακς
    5.λαμψεις ορθιος ενα ποδι
    6.πιεσεις χαμερ για στηθος
    7.καμψεις τροχαλια
    και κατι ακομη που παρατηρησα καθως διαβαζα το προγραμμα ειναι οτι την πρωτη μερα που στην ουσια για ωμους εχουμε τον μπροστα δελτοειδη χρησιμοποιουμε αρκετα κιλα με στοχο 4-6 επαναληψεις..ομως οταν ερχεται η μερα για πλαγιο δελτοειδη χτησιμοποιουμε λιγα κιλα και πιο πολλες επαναληψεις..αυτο δεν θα εχει καποια ασημετρια στο σωμα μας μετα απο καιρο?αφου στον μπροστα χρησιμοποιουμε πολλα και στον πλαγιο λιγα?Επισης αν δεν κανω λαθος δεν ειδα ασκησεις για τον πισω δελτοειδη.αυτο συμβαινει επειδη ανηκει στους μυς της πλατης;θα βασιστουμε εκει;Τελος δεν ειδα ασκησεις για τραπεζιους μυς.Ειμαι λιγο καχυποπτος αλλα ειμαι πολυ ψημενος να δοκιμασω αυτο το προγραμμα για κανα μηνα αφου λυθουν οι αποριες μου πρωτα...Ειμαι νεος στο φορουμ οποτε καλως σας βρηκα.
    Φίλε μου τις ασκήσεις μπορείς να τις βρείς στο youtube. Την πρώτη μέρα στην άσκηση για ώμους που είναι πολυμυική γυμνάζονται όλες οι κεφαλές του δελτοειδή και μας ενδιαφέρει η δύναμη. Οπωσδήποτε αν υπάρχει υπάρχουσα ασυμετρία στο σώμα το πρόγραμμα χρειάζεται ορισμένες τροποποιήσεις. Το πρόγραμμα που πόσταρα αποτελεί ένα παράδειγμα κα μόνο. Γενικά η φιλοσοφία του προγράμματος είναι να γυμνάζονται όλες οι μυικές ομάδες αλλά ξευφέυγει από τα κλασσικά σπλίτ που κάνουμε πολλές διαφορετικές ασκήσεις από διαφορετικές γωνίες. Επιπλέον όπως θα διάβασες υπάρχει και εμβόλιμη ημέρα στην οποία μπορούμε να επικεντρωθούμε σε αδύναμα σημεία καθώς και σε μυικές ομάδες που δεν γυμνάζονται άμεσα. Δοκίμασέ το και ότι απορία έχεις μην δυστάσεις να μου στείλεις. Καλή επιτυχία φίλε μου!
    Last edited by bodyledge; 26-06-11 at 14:11.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  3. #63
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-06-11
    Posts
    13

    Default

    Μολις γυρισα απ'το γυμναστηριο μετα απο την πρωτη προπονηση.Δηλαδη σημερα εκανα δυναμη.μπορω να πω οτι ηταν ξεκουραστη προπονηση.χρησιμοποιησα πολλα κιλα με αστοχια τισ 6-8 επαναληψεις στα ποδια και 4-6 στα υπολοιπα..ομως μετα την προπονηση νιωθω ξεκουραστος και αυτο με ανησυχει λιγο.μηπως δεν εκανα κατι σωστα; ή μηπως ετσι πρεπει να ειναι και δεν πρεπει να ανησυχω.Σιγουρα δεν εχει καμια σχεση με split προπονησεις απλα επειδη δεν εχω δοκιμασει τετοιου ειδους προπονησεις στο παρελθον δεν ξερω πως ειναι το σωστο. Ελπιζω να με βοηθησετε.Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

  4. #64
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Φιλε μου ολοκληρωσε ολες τις ημερες και περιμενω να μου πεις εντυπωσεις. Και εμενα η πιπ ξεκουραστη μερα ειναι η συγκεκριμενη. Αν αισθανθεις το ιδιο υστερα απολες τις ημερες τοτε προφανως δεν βαζεις αρκετη ενταση. Περιμενω εντυπωσεις. Καλη επιτυχια να εχεις.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  5. #65
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6

    Default

    Καλησπέρα σας!Είμαι νέος εδώ.Το πρόγραμμα αυτό μου φάνηκε πολύ ωραίο!Εγώ κάνω αυτό το πρόγραμμα από τον οκτώμβρη και συγκριτικά με όπως ήμουν πρίν αρχίσω τον οκτώμβρη γυμναστήριο με βοήθησε αρκετά.Τώρα όμως σκέφτομαι μιας και έχω αρκετό χρόνο να αρχίσω αυτό το πρόγραμμα:
    5 φορές την εβδομάδα γυμναστήριο με Δευτέρα,Τετάρτη,Παρασκευή το all in one πρόγραμμα και Τρίτη,Πέμπτη αερόβια,δηλαδή 45 λεπτά διάδρομο με 20 λεπτά χαλαρό τρέξιμο,και 15 λεπτά ποδήλατο.Μήπως θέλετε να μου πείτε αν πρέπει να το κάνω αυτό το πρόγραμμα;'Η τι άλλο θα μπορούσα να προσθέσω\παραλείψω.Να σας πώ ότι είμαι 69 κιλά και 1.76 ύψος αν βοηθάει πουθενά.

  6. #66
    Bodybuilding Newbie pan0z's Avatar
    Join Date
    27-05-10
    Posts
    36

    Default

    Σημερα αρχησα το προγραμμα σου πραγματικα πολυ ωραιο και δεν περιμενα οτι θα ειχα τρεμουλα μετα την προπονηση με τοσα λιγα σετ στην καθε μυικη ομαδα πραγματικα εχω μεινει αφωνος.Τεσπα μερικες ερωτησεις 1)μπορω να αρχιζω με ανω σωμα αντι για κατω? 2)μολις τελιωνω την μυικη ομαδα και παω στην επομενη να κανω οσο διαλλειμα εκανα και αναμεσα στα σετ?3)στο στηθος γενικα υστερω πολυ στους ανω θωρακικους μπορω να αλλαξω ολες τις ασκησεις που εχεις εκει για μεσο-κατω θωρακικο και να βαλω σε ολα επικληνη?4)Στην τελευταια προπονηση εχεις επαναληψεις για αιματωση και αποκατασταση μυων να την βαλω με καποια αλλη σειρα για να με βοηθαει στην αναρρωση και αν ναι σε ποια?Γιατι εμενα το γυμναστηριο μου ειναι κλειστο κυριακη οποτε μπορω να κανω δευτερα-τεταρτη-παρασκευη εφοσον εχει μεσολαβησει σαββατοκυριακο και εχω ξεκουραστει πληρως φανταζομαι δεν θα εχει καποιο νοημα ως προς την αποκατασταση το flash in one εκτος και αν απο αυτην την προπονηση το κυριοτερο ειναι η αιματωση απλα.

  7. #67
    Bodybuilding Newbie pan0z's Avatar
    Join Date
    27-05-10
    Posts
    36

    Default

    κατι τελευταιο που ξεχασα να προσθεσω αν ειμαστε πιασμενοι μπορουμε να κανουμε κανονικα την επομενη μερα?Παρολο που ειναι μερα παρα μερα δεν με βλεπω να φευγουν τα doms.

  8. #68
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by BillS View Post
    Καλησπέρα σας!Είμαι νέος εδώ.Το πρόγραμμα αυτό μου φάνηκε πολύ ωραίο!Εγώ κάνω αυτό το πρόγραμμα από τον οκτώμβρη και συγκριτικά με όπως ήμουν πρίν αρχίσω τον οκτώμβρη γυμναστήριο με βοήθησε αρκετά.Τώρα όμως σκέφτομαι μιας και έχω αρκετό χρόνο να αρχίσω αυτό το πρόγραμμα:
    5 φορές την εβδομάδα γυμναστήριο με Δευτέρα,Τετάρτη,Παρασκευή το all in one πρόγραμμα και Τρίτη,Πέμπτη αερόβια,δηλαδή 45 λεπτά διάδρομο με 20 λεπτά χαλαρό τρέξιμο,και 15 λεπτά ποδήλατο.Μήπως θέλετε να μου πείτε αν πρέπει να το κάνω αυτό το πρόγραμμα;'Η τι άλλο θα μπορούσα να προσθέσω\παραλείψω.Να σας πώ ότι είμαι 69 κιλά και 1.76 ύψος αν βοηθάει πουθενά.
    φίλε μου δοκίμασε το πρόγραμμα είναι κατάλληλο τόσο για αρχάριους όσο και για προχωρημένους. Δεν γνωρίζω τους στόχους σου αλλά μπορώ να σου πω πως το πρόγραμμα θα σε βοηθήσει. ότι άλλο χρειαστείς στείλε μου. Να είσαι καλά και καλή αρχή
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  9. #69
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by pan0z View Post
    Σημερα αρχησα το προγραμμα σου πραγματικα πολυ ωραιο και δεν περιμενα οτι θα ειχα τρεμουλα μετα την προπονηση με τοσα λιγα σετ στην καθε μυικη ομαδα πραγματικα εχω μεινει αφωνος.Τεσπα μερικες ερωτησεις 1)μπορω να αρχιζω με ανω σωμα αντι για κατω? 2)μολις τελιωνω την μυικη ομαδα και παω στην επομενη να κανω οσο διαλλειμα εκανα και αναμεσα στα σετ?3)στο στηθος γενικα υστερω πολυ στους ανω θωρακικους μπορω να αλλαξω ολες τις ασκησεις που εχεις εκει για μεσο-κατω θωρακικο και να βαλω σε ολα επικληνη?4)Στην τελευταια προπονηση εχεις επαναληψεις για αιματωση και αποκατασταση μυων να την βαλω με καποια αλλη σειρα για να με βοηθαει στην αναρρωση και αν ναι σε ποια?Γιατι εμενα το γυμναστηριο μου ειναι κλειστο κυριακη οποτε μπορω να κανω δευτερα-τεταρτη-παρασκευη εφοσον εχει μεσολαβησει σαββατοκυριακο και εχω ξεκουραστει πληρως φανταζομαι δεν θα εχει καποιο νοημα ως προς την αποκατασταση το flash in one εκτος και αν απο αυτην την προπονηση το κυριοτερο ειναι η αιματωση απλα.
    Χαίρομαι φίλε μου που ξεκίνησες το πρόγραμμα. εύχομαι να συνεχίσει να σου αρέσει και να έχει αποτέλεσμα. Λοιπόν να σου απαντήσω στις ερωτήσεις σου. 1) φυσικά και μπορείς αν ξεκινήσεις με τον άνω κορμό. Καλό είναι να αλλάζεις κατά καιρούς την σειρά προκειμένου να μην συνηθίζει το σώμα σου. 2) τα διαλείμματα προσπάθησε να τα κρατάς σταθερά και ανάμεσα στις ασκήσεις. 3)φυσικά και μπορείς ασκήσεις που έχω αναφέρει είναι απλά μία υπόδηξη και μόνο 4) προσπάθησε οι ημέρες να είναι όπως αναγράφονται στο πρόγραμμα δηλαδή από τις λίγες επαναλήψεις στις περισσότερες. Αλλά πάλι αυτό δεν αποτελεί κανόνα. οι δύο πρώτες μέρες επιβαρύνουν πολύ το μυικό κι το σκελετικό σύστημα και οι δύο επόμενες αφορούν στην αποκατάσταση του οργανισμού. Την flash in one μην την παραλέιπεις είναι το ίδιο σημαντική και τις προηγούμενες και προσδίδει και περισσότερο volume στο πρόγραμμα. Κάνε μόνο τρεις προπονήσεις την εβδομάδα και να τις κάνεις κυκλικά. Ελπίζω να σε βοήθησα. Περιμένω εντυπώσεις. Να είσαι καλά φίλε μου
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  10. #70
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by pan0z View Post
    κατι τελευταιο που ξεχασα να προσθεσω αν ειμαστε πιασμενοι μπορουμε να κανουμε κανονικα την επομενη μερα?Παρολο που ειναι μερα παρα μερα δεν με βλεπω να φευγουν τα doms.
    ναι να κάνεις τις ημέρες μέρα παρά μέρα ανεξάρτητα από το αν είσαι πιασμένος.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  11. #71
    Bodybuilding Newbie pan0z's Avatar
    Join Date
    27-05-10
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by bodyledge View Post
    ναι να κάνεις τις ημέρες μέρα παρά μέρα ανεξάρτητα από το αν είσαι πιασμένος.
    χμμμμ δηλαδη και να ειμαι πιασμενος πχ στο στηθος μπορω να κανω κανονικα εκεινη την ημερα στηθος?Δεν θα το επιβαρυνω περισσοτερο ομως ετσι?

    Λιγα λογια για το προγραμμα πραγματικα μου εχει αρεσει παρα πολυ και απορω τοσο καιρο πως αμφισβητουσα τα κυκλικα τοσο πολυ πραγματικα απιστευτη ενταση και εντονο πιασιμο ακομα και με λιγα σετ.Δεν πιστευα ποτε μου οτι μετα απο 2 σετ μονο στηθους την επομενη μερα θα ημουν κανονικα πιασμενος θα εβαζα και στοιχημα μαλιστα.Το προγραμμα ειναι παρα πολυ καλο... το προηγουμενο που ακολουθησα ηταν του φιλου σου του savage με παρα πολυ καλα αποτελεσματα και εκεινο.

  12. #72
    Junior Bodybuilder spatharaios's Avatar
    Join Date
    05-06-08
    Location
    Loutraki, Korinthias, Greece.
    Posts
    106

    Default

    πολυ καλο και θα το ξεκινησω την δευτερα.
    μια ερωτηση μονο,επειδη τα σετ την τριτη και την τεταρτη ημερα ειναι πολλα,δεν μπορουμε να αφαιρεσουμε απο τα χερια 2 σετ και 1 απο τους ωμους ?
    ετσι κι αλλιως ειναι μικροτερες μυικες ομαδες .

  13. #73
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by spatharaios View Post
    πολυ καλο και θα το ξεκινησω την δευτερα.
    μια ερωτηση μονο,επειδη τα σετ την τριτη και την τεταρτη ημερα ειναι πολλα,δεν μπορουμε να αφαιρεσουμε απο τα χερια 2 σετ και 1 απο τους ωμους ?
    ετσι κι αλλιως ειναι μικροτερες μυικες ομαδες .
    καλή αρχή φίλε μου. το πρόγραμμα αυτό όπως και κάθε πρόγραμμα μπορείς να το αλλάξεις και να το προσαρμόσεις στα δικά σου μέτρα. τα χέρια να ξέρεις που αναρρώνουν πολύ εύκολα και μην ανησυχείς δεν πρόκειται να υπερπροπονηθούν. αν νιώθεις πως τα χέρια και οι ώμοι σου δεν υστερούν μείωσε λίγο τα σετ. βέβαια την τρίτη και τέταρτη μέρα το σέτ είναι μεν πολλά αλλά τα διαλείμματα είναι πολύ μικρότερα και η ώρα που θα σου πάρει για να ολοκληρώσεις το πρόγραμμα είναι σχεδόν η ίδια. καλή επιτυχία φίλε μου. περιμένω εντυπώσεις
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  14. #74
    Junior Bodybuilder spatharaios's Avatar
    Join Date
    05-06-08
    Location
    Loutraki, Korinthias, Greece.
    Posts
    106

    Default

    ευχαριστω φιλαρακι.

  15. #75
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    τ έκανε κανένας αυτό το πρόργαμμα για κάποιο χρονικό διάστημα? το All in one θα δώσει περισσότερα αποτελέσματα ( δεδομένου καλής διατροφής ) απο το απλό split επειδή είμαι σε περίοδο πανελληνίων και δεν έχω τον χρόνο να πηγαίνω καθημέρινά αλλα μόνο 3 φορές την εβδομάδα θα μου το προτείνατε?

  16. #76

    Join Date
    10-07-11
    Posts
    41

    Default

    Αγαπητε κ.Παρη,αυτο το προγραμμα μπορει να το κανει και καποιος που βαζει δυσκολα κιλα και μυς;

  17. #77
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-10
    Posts
    22

    Default

    edit ακυρη ερωτηση ειχα κανει
    Last edited by erasitexnis; 18-09-11 at 09:47.

  18. #78
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    ενδιάμεσα του προγράμματος πριν απο κάθε μυική ομάδα πρέπει να υπάρχει ενα σετ με πολλές επαναλήψεις για ζέσταμα...? η κατευθείαν ?

  19. #79
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by gikamc View Post
    ενδιάμεσα του προγράμματος πριν απο κάθε μυική ομάδα πρέπει να υπάρχει ενα σετ με πολλές επαναλήψεις για ζέσταμα...? η κατευθείαν ?
    φίλε μου στο θέμα του ζεστάματος έχωω αναφερθεί αναλυτικά στην πρώτη σελίδα απαντώντας σε ερώτηση ενός μέλους από το φόρουμ.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  20. #80
    Junior Bodybuilder spatharaios's Avatar
    Join Date
    05-06-08
    Location
    Loutraki, Korinthias, Greece.
    Posts
    106

    Default

    γεια σου φιλε μου.ξεκινησα το προγραμμα την δευτερα και σημερα εκανα την δευτερη προπονηση.
    μπορω να κανω μια παραλαγη?να αφαιρεσω δηλ τα ποδια απο ολες τις προπονησεις και να τα κανω μια ημερα μονα τους.
    π.χ.δευτερα -προγραμμα 1(χωρις ποδια)
    τριτη -ποδια
    τεταρτη -ξεκουραση
    πεμπτη -προγραμμα 2(χωρις ποδια)
    παρασκευη -ξεκουραση
    σαββατο-προγραμμα 3(χωρις ποδια)
    κυριακη-ξεκουραση
    και συνεχιζω οπως παει η σειρα.

  21. #81
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  22. #82
    Junior Bodybuilder spatharaios's Avatar
    Join Date
    05-06-08
    Location
    Loutraki, Korinthias, Greece.
    Posts
    106

    Default

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.σημερα τελειωσα την τριτη εβδομαδα του προγραμματος.
    δουλευει πολυ καλα επανω μου,βλεπω διαφορα σε πρηξιματα ,και επειδη καθε μερα προπονησης διαφερει απο τις αλλες δε τις βαριεσαι.
    οι 2 πρωτες ημερες βγαινουν σχετικα ανετα,αλλα η τριτη και ειδικα η τεταρτη ειναι λιγο πικρα.

  23. #83
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by spatharaios View Post
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.σημερα τελειωσα την τριτη εβδομαδα του προγραμματος.
    δουλευει πολυ καλα επανω μου,βλεπω διαφορα σε πρηξιματα ,και επειδη καθε μερα προπονησης διαφερει απο τις αλλες δε τις βαριεσαι.
    οι 2 πρωτες ημερες βγαινουν σχετικα ανετα,αλλα η τριτη και ειδικα η τεταρτη ειναι λιγο πικρα.
    Φίλε μου χαίρομαι που βρίσκεις ενδιαφέρον το πρόγραμμα. Συνέχισέ το όσο βλέπεις αποτελέσματα. Υπάρχουν πολλές ακόμα παραλλαγές που μπορείς να κάνεις πάντα με την φιλοσοφία των full body routines. όταν έχω λίγο ελεύθερο χρόνο θα γράψω για τις παραλλαγές αυτές που δοκιμάζω στους ασκούμενούς μου και σε μένα πάνω από ένα χρόνο τώρα. Να είσαι καλά και σε ευχαριστώ για την ανατροφοδότηση. Κράτα μας ενήμερους σχετικά με την πρόοδό σου. Καλή συνέχεια!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  24. #84
    Junior Bodybuilder spatharaios's Avatar
    Join Date
    05-06-08
    Location
    Loutraki, Korinthias, Greece.
    Posts
    106

    Default

    εγω σε ευχαριστω φιλε μου!

  25. #85
    Junior Bodybuilder spatharaios's Avatar
    Join Date
    05-06-08
    Location
    Loutraki, Korinthias, Greece.
    Posts
    106

    Default

    λοιπον το εκανα για 10 εβδομαδες.παρα πολυ καλο!!!θα το ξανακανω το καλοκαιρι .

  26. #86
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-11-11
    Posts
    10

    Default

    Γεια χαρά, ξεκίνησα το παραπάνω πρόγραμμα και μια και εκανα και τις 4 βασικές προπονήσεις έχω τις παρακάτω ερωτήσεις.
    1).Η προπόνηση intense in one πότε ακριβώς πρέπει να μπει? Μετα τις τέσσερις βασικές ασκησεις η ανάμεσα??( Μια και οι δύο πρώτες επιβαρύνουν και οι επομενες δύο αποκαθιστούν τους μυς.)
    2). Στην προπόνηση Flash in one αναφέρεις οτι "οι επαναλήψεις ειναι μισες , χωρις πλήρες ευρος κίνησης" . Μα στην ασκηση .. 5. Κοπηλατική καθιστος στην τροχαλία , αν δεν κανεις πληρες ευρος κίνησης ...τοτε πιο πολύ κάνεις δικέφαλους παρά πλάτη.
    3). Μπορείτε να μου δώσετε ενα url για την ασκηση 2.κάμψεις όρθιος ένα πόδι 5Χ12 στο Flash In One ... γιατι δεν εχω καταλάβει πως γίνεται!
    4). Καποια στιγμή μια και το ανέφερες ανανέωσε το με τις παραλλαγες που χρησιμοποιείς στους ασκούμενούς σου για να εχουμε και άλλες εναλακτικές σε βάθος χρόνου.

    Cheers///

  27. #87
    New Member
    Join Date
    26-02-12
    Posts
    28

    Default

    Κ.Νικολαου,ακολουθω το προγραμμα με της 4 προπονησης που προτεινεις και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.Η ερωτηση μου ειναι αν μπορω να κανω για καποιο διαστημα,μονο το flash in one;

  28. #88
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-11-11
    Posts
    10

    Default

    Αν και απ' ότι κατάλαβα η συνέχεια είναι εδώ,--> bodybuilders.gr/bodybuilding.asp?dtype=4&catid=31&recid=356(All In One Reloaded) και μια και εγω ξεκίνησα το All In One (Original) λέω να το συνεχίσω.<br> Άλλωστε και ο Πάρης προτείνει να κανουμε το All In One για καποιο διάστημα μετα να γυρισουμε σε split και μετα στο reloaded.<br>Απλά ηθελα να μάθω αν εδω θα συνεχίσουμε να παιρνουμε απαντησεις απο τον Πάρη για το All in One?

  29. #89
    New Member
    Join Date
    26-02-12
    Posts
    28

    Default

    Κ.Νικολαου,ακολουθω το προγραμμα με της 4 προπονησης που προτεινεις και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.Η ερωτηση μου ειναι αν μπορω να κανω για καποιο διαστημα,μονο το flash in one;

  30. #90
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    Παιδιά μια ερώτηση, δεν είναι κάπως λίγες οι επαναλήψεις... 4-6 πιστεύω προσωπικά οτι δεν θα φέρουν το κατάλληλο πρήξιμο στους μύες. Θα ταν καλό να τις αυξήσω ή να μείνω σ αυτές αυξάνοντας κιλά ?


 
Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόγραμμα Προπόνησης Full Body Για Μυϊκή Υπερτροφία
    By fredyyy in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 27-01-22, 00:08
  2. Τριήμερο Πρόγραμμα Προπόνησης Full Body
    By Jonny003 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 12
    Last Post: 17-07-21, 00:43
  3. Πρέπει Να Έχω Διαφορετικά Είδη Προπόνησης Full Body;
    By gamer4ever35 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 20-11-19, 22:28
  4. Full Body Πρόγραμμα Προπόνησης
    By Kyros_G in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 3
    Last Post: 12-09-17, 01:13
  5. Paris Nikolaou Bodybuilding Supplements
    By bodyledge in forum Bodybuilders.gr Βίντεο Ασκήσεων & Διατροφής
    Replies: 67
    Last Post: 07-11-12, 09:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •