Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 91 to 120 of 210
  1. #91
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    Μια τέτοια παραλλαγή είναι καλή?
    Ζέσταμα στα πόδια : 1 σετ 8 επαναλήψεις με 50% του βάρους
    1 σετ 4 επαναλήψεις με 80% του βάρους
    1.μπροστινό σκουάτ στο μηχάνημα 2 Χ 6-8
    2. κάμψεις μηριαίων δικεφάλων στο μηχάνημα 2Χ6-8
    3. γάμπες καθιστός μηχάνημα 2Χ4-6

    Ζέσταμα στο στήθος 2 σετ 10 επαν.
    4. πιέσεις πάγκου με μπάρα 2Χ4-6

    5. μονόζυγο με κιλά 2Χ4-6
    6. πιέσεις ώμων με αλτήρες 2Χ8
    Ζέσταμα 1 σετ 80 % του βάρους
    7. κάμψεις με ίσια μπάρα όρθιος 2Χ4-6

    Ζέσταμα 1 σετ σκέτη μπάρα
    8. Γαλλικές Πιέσεις με στραβόμπαρα 2Χ4-6


    Πολλές απο τις ασκήσεις περιλαμβάνουν όργανα που δεν τα εχει το γυμναστήριό μου γι αυτό κάνω τις ανάλογες αλλαγές στα μέτρα μου
    Θα δώσω και τα υπόλοιπα 3 προγράμματα σε παραλλαγές να μου πει κάποιος αν είναι σωστά

  2. #92
    New Member
    Join Date
    15-12-11
    Location
    ΣΥΡΟΣ
    Posts
    36

    Default

    καλησπερα Παρη με λενε Κωστα και ειμαι 33 ετων,μετα απο ενα προγραμμα που ακολουθησα για ενδυναμωση απο τον Σταυρο για αρχαριους νομιζω πως ηρθε η ωρα να δοκιμασω το δικο σου,μου το προτεινε κιολας ο Σταυρος.Ειχα επαφη με την γυμναστικη αλλα οπως λες παντα σχεδον με παραδοσιακα split και με εκπλησει το δικο σου,θελω λοιπον να το δοκιμασω!Θα ηθελα να ζητησω την βοηθεια σου σε ζητηματα που θα αντιμετωπισω κατα την εκτελεση του προγραμματος.Κατ`αρχην σκευτομαι να το ακολουθησω 4 φορες την εβδομαδα Δευτερα-Τεταρτη-Παρασκευη-Σαββατο την Κυριακη την θελει η οικογενεια και οσο πλησιαζει και το καλοκαιρι θα ειναι πολυ δυσκολο.Εχω διαβασει την εισαγωγη σου και παω στο ψητο νομιζω οτι δεν αναφερεσαι για την αεροβια ασκηση εγω θα κανω 25-30 λεπτα ειναι κατι διαφορετικο που παντα το παντρευω!
    Και επειδη καποιες ασκησεις δεν τις εχω ξανακανει και εδω που ζω και κυριως στο γυμναστηριο δεν υπαρχει καποιος να με κατατοπισει θελω να με κατευθηνεις με τιποτα inks αν εχεις διοτι δεν μπορω να τις βρω στο youtube.
    Αν σου ζηταω κατι γενικο και θες μπορω να αναφερθω σε λεπτομερειες για ποιες ασκησεις εχω αποριες.
    Σημερα ηταν η πρωτη μερα που ξεκινησα απο την ενδυναμωση και συνεχιζω παντως πολυ ενδιαφερον πραγματικα θα το στειψω απλα χρειαζομαι την κατευθηνση σου,ευχαριστω.

  3. #93
    New Member
    Join Date
    15-12-11
    Location
    ΣΥΡΟΣ
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by bodyledge View Post
    Διαλειμματική τις ημέρες τις προπόνησης και σταθερή αερόβια μεγάλης διάρκειας τις υπόλοιπες ανάλογα με τους στόχους του καθένα. Ο λόγος είναι προκειμένου να μην επιβαρύνεται το νευρικό σύστημα με την διαλειμματική προκειμένου να υπάρχει πλήρης ανάρρωσή του.
    Σε πολλα που εγραψα σε ερωτηση μου παραπανω εχω καλυφθει.
    Αν μπορεις να δωσεις ενα παραδειγμα Παρη για το μοντελο αεροβιας που προτεινεις τι εννοεις διαλειματικη?
    Ευχαριστω

  4. #94
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Παιδια καλησπερα. Λογω φορτου εργασιας δεν μπορεσα να απαντησω στις ερωτησεις σας. Θα σας απαντησω σε ολα αναλυτικα μεσα στομσαββατοκυριακο. Να ειστε καλα!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  5. #95
    New Member
    Join Date
    15-12-11
    Location
    ΣΥΡΟΣ
    Posts
    36

    Default

    πολυ καλο το προγραμμα Παρη δεν το περιμενα με εχει εντυπωσιασει,φιλε το βραδυ θα θεσω καποια ερωτηματα ειναι η ολοκληρωση της πρωτης εβδομαδας και εχω συγκεντρωσει ολες τις αποριες μου,θα τα πουμε καλημερα να εχετε ολοι παιδια.

  6. #96
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by TigerXxX View Post
    Γεια χαρά, ξεκίνησα το παραπάνω πρόγραμμα και μια και εκανα και τις 4 βασικές προπονήσεις έχω τις παρακάτω ερωτήσεις.
    1).Η προπόνηση intense in one πότε ακριβώς πρέπει να μπει? Μετα τις τέσσερις βασικές ασκησεις η ανάμεσα??( Μια και οι δύο πρώτες επιβαρύνουν και οι επομενες δύο αποκαθιστούν τους μυς.)
    2). Στην προπόνηση Flash in one αναφέρεις οτι "οι επαναλήψεις ειναι μισες , χωρις πλήρες ευρος κίνησης" . Μα στην ασκηση .. 5. Κοπηλατική καθιστος στην τροχαλία , αν δεν κανεις πληρες ευρος κίνησης ...τοτε πιο πολύ κάνεις δικέφαλους παρά πλάτη.
    3). Μπορείτε να μου δώσετε ενα url για την ασκηση 2.κάμψεις όρθιος ένα πόδι 5Χ12 στο Flash In One ... γιατι δεν εχω καταλάβει πως γίνεται!
    4). Καποια στιγμή μια και το ανέφερες ανανέωσε το με τις παραλλαγες που χρησιμοποιείς στους ασκούμενούς σου για να εχουμε και άλλες εναλακτικές σε βάθος χρόνου.

    Cheers///
    1. την βάζεις όπου θέλεις δεν έχει μεγάλη σημασία.
    2. όταν λέω πως είναι μισές εννοώ στο τέντωμα στην διάταση και όχι στην σύσπαση
    3. είναι ειδικό μηχάνημα δικέφαλων μηριαίων
    4. δες το all in one reloaded
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  7. #97
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by everyway View Post
    Κ.Νικολαου,ακολουθω το προγραμμα με της 4 προπονησης που προτεινεις και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.Η ερωτηση μου ειναι αν μπορω να κανω για καποιο διαστημα,μονο το flash in one;
    φυσικά και μπορείς, εγώ το έκανα για πάνω από 3 μήνες συνεχόμενα με πολύ καλά αποτελέσματα
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  8. #98
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by gikamc View Post
    Παιδιά μια ερώτηση, δεν είναι κάπως λίγες οι επαναλήψεις... 4-6 πιστεύω προσωπικά οτι δεν θα φέρουν το κατάλληλο πρήξιμο στους μύες. Θα ταν καλό να τις αυξήσω ή να μείνω σ αυτές αυξάνοντας κιλά ?
    καλό είναι σε μερικές προπονήσεις να κάνεις με λίγες επαναλήψεις και πολλά κιλά. Αν δεις πως δεν σε ποιάνουν ή έχεις τραυματισμούς επανέλαβε τις άλλες προπονητικές μονάδες περισσότερες φορές
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  9. #99
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by gikamc View Post
    Μια τέτοια παραλλαγή είναι καλή?
    Ζέσταμα στα πόδια : 1 σετ 8 επαναλήψεις με 50% του βάρους
    1 σετ 4 επαναλήψεις με 80% του βάρους
    1.μπροστινό σκουάτ στο μηχάνημα 2 Χ 6-8
    2. κάμψεις μηριαίων δικεφάλων στο μηχάνημα 2Χ6-8
    3. γάμπες καθιστός μηχάνημα 2Χ4-6

    Ζέσταμα στο στήθος 2 σετ 10 επαν.
    4. πιέσεις πάγκου με μπάρα 2Χ4-6

    5. μονόζυγο με κιλά 2Χ4-6
    6. πιέσεις ώμων με αλτήρες 2Χ8
    Ζέσταμα 1 σετ 80 % του βάρους
    7. κάμψεις με ίσια μπάρα όρθιος 2Χ4-6

    Ζέσταμα 1 σετ σκέτη μπάρα
    8. Γαλλικές Πιέσεις με στραβόμπαρα 2Χ4-6


    Πολλές απο τις ασκήσεις περιλαμβάνουν όργανα που δεν τα εχει το γυμναστήριό μου γι αυτό κάνω τις ανάλογες αλλαγές στα μέτρα μου
    Θα δώσω και τα υπόλοιπα 3 προγράμματα σε παραλλαγές να μου πει κάποιος αν είναι σωστά
    αποτελεί καλή παραλλαγή ασκήσεων. συνέχισε δυνατά
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  10. #100
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by SPECIAL-K View Post
    Σε πολλα που εγραψα σε ερωτηση μου παραπανω εχω καλυφθει.
    Αν μπορεις να δωσεις ενα παραδειγμα Παρη για το μοντελο αεροβιας που προτεινεις τι εννοεις διαλειματικη?
    Ευχαριστω
    αναφέρομαι στην ΗΙΙΤ πρόκειται για μικρής διάρκειας αλλά μεγάλης έντασης αερόβια προπόνηση με φάσεις μεγάλης έντασης και φάσεις διαλείμματος ενεργητικού ή όχι. έχει αποδειχτεί πως συμβάλει πολύ στην απώλεια λίπους και είναι αποτελεσματικότερη της συμβατικής αερόβιας άσκησης μεγάλης διάρκειας και σταθερής έντασης.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  11. #101
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    θέλω να σημειώσω πως οι ασκήσεις που αναγράφω αποτελούν υπόδειγμα και μόνο και δεν είναι απαραίτητο να χρησιμοποιηθούν ακριβώς οι ίδιες. καλό είναι πάντως να μπορεί κάποιος να γνωρίζει την διαφορά μεταξύ των ασκήσεων δύναμης, διάτασης και σύσπασης προκειμένου να μπορεί επιτυχώς να τις εντάξει στο All in One
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  12. #102
    New Member
    Join Date
    15-12-11
    Location
    ΣΥΡΟΣ
    Posts
    36

    Default

    εντυπωσεις και αποποριες: η πρωτη προπονηση οταν την κανεις νομιζεις οτι δεν σε εχει πιασει αλλα την αλλη μερα το πρωι καπως νιωθεις.Η δευτερη μερα ειναι πολυ καλη προπονηση αρκετα δυνατη διοτι εχει το αργο κατεβασμα, εκει εχει και το σκεπτικο το ποσα κιλα να βαλω για να αντεξω τα 4 δευτερα κατεβασμα και το 2 δευτερα κρατημα!!!
    η τριτη προπονηση ειναι αυτη που με επιασε πιο πολυ ζωρηστικα πολυ να την βγαλω με τα 4 10αρια,ενδεχομενως να ξαναδω τα κιλα γιατι ζοριστικα αρκετα,αλλα αυτο ειναι και το ωραιο(και κυριως τηυν επομενη μερα που τοκαταλαβαινεις καλα).Στην τεταρτη μερα τα πραγματα σε τρεχουν λιγακι παρ`ολο που δεν μου φανηκε τοσο πολυ οσο η δευτερη και η τριτη προπονηση ειμαι πολυ πιασμενος στο επανω μερος του σωματος ομοι πλατη στηθος και πιο λιγο χερια.Τα αποτελεσματα ειναι σχετικο παντα και αλλαζει απο ανθρωπο σε αανθρωπο και δεν θα αναφερθω.Εγω ειμαι πολυ ενθουσιασμενος παντως στο πως ανταποκρινονται οι οι μυικες ομαδες μου.
    Εχω δει καποια παιδια που αναφερθηκαν σε καποιες ασκησεις και απαντησες οτι δεν χρειαζετε να ακολουθησουμε κατα γραμμα τις ασκησεις που δινεις παραδειγμα,εμενα μου αρεσει και εχει ενδιαφερον οι σκησεις που βαζεις μονο και μονο επειδη καποιες δεν τις ξερω και δεν εχω ξανακανει οποτε εδω αρχιζει και κατι καινουργιο με ενδιαφερον και καποιες που γινονται σε μηχανημα και δεν υπαρχει με πια ασκησει την αντικαθηστουμε(?),αν υπαρχει εμπειρια το κανεις αλλαζεις την ασκηση αν δεν υπαρχει?
    ερωτησεις: καμψεις μηριαιων δικεφαλων μπρουμυτα δεν υπαρχει μηχανημα κανω 2 συνεχομενες μερες καθιστος αν εχεις να προτεινεις κατι?
    γαμπες ορθιος κανω στο squat πατατοντας σε step
    και αν θα μπορουσα να αντικαταστησω τις ασκησεις γαμπων με αυτην γαμπες ορθιος?
    στην δευτερη μερα ασκηση ωμων προτεινεις πιεσεις ωμων στο μηχανημα μεγαλο ευρος κινησης στο κατεβασμα(τι εννοεις )
    στην τεταρτη μερα καμψεις ορθιος ενα ποδι δεν υπαρχει τετοιο μηχανημα κανω την ασκηση στο μηχανημα για εκτασεις τετρακεφαλων αναποδα οριος πατωντας σε στεπ
    τελευταια ερωτηση λιγο για τα κιλα καθε μερας βαζουμε κιλα για να βγαινει με το ζορι η προπονηση ξερωντας τα ορια μας η κατι αλλο?φυσικα λαμβανω το τεμπο και την φυλοσοφια καθε διαφορετικης μερας!
    ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα

  13. #103
    New Member
    Join Date
    15-12-11
    Location
    ΣΥΡΟΣ
    Posts
    36

    Default

    κατι που ξεχασαα και εχεις τονισει ειναι για τις μερες ξεκουρασης, μια προπονηση μια ξεκουραση.Ετσι το ξεκινησα αλλα θα ειναι πολυ δυσκολο να το συνεχισω και να μου βγαινουν καποιες Κυριακες προπονησης,ερωτημα πως θα σου φαινοταν αν εκανα Δευτερα Τεταρτη Παρασκευη και την τεταρτη προπονηση flash in one Σαββατο ?ολα αυτα τα ερωτω γιατι θα ηθελα 4 μερες προπονηση.πως σου φαινετε?

  14. #104
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by gikamc View Post
    Μια τέτοια παραλλαγή είναι καλή?
    Ζέσταμα στα πόδια : 1 σετ 8 επαναλήψεις με 50% του βάρους
    1 σετ 4 επαναλήψεις με 80% του βάρους
    1.μπροστινό σκουάτ στο μηχάνημα 2 Χ 6-8
    2. κάμψεις μηριαίων δικεφάλων στο μηχάνημα 2Χ6-8
    3. γάμπες καθιστός μηχάνημα 2Χ4-6

    Ζέσταμα στο στήθος 2 σετ 10 επαν.
    4. πιέσεις πάγκου με μπάρα 2Χ4-6

    5. μονόζυγο με κιλά 2Χ4-6
    6. πιέσεις ώμων με αλτήρες 2Χ8
    Ζέσταμα 1 σετ 80 % του βάρους
    7. κάμψεις με ίσια μπάρα όρθιος 2Χ4-6

    Ζέσταμα 1 σετ σκέτη μπάρα
    8. Γαλλικές Πιέσεις με στραβόμπαρα 2Χ4-6


    Πολλές απο τις ασκήσεις περιλαμβάνουν όργανα που δεν τα εχει το γυμναστήριό μου γι αυτό κάνω τις ανάλογες αλλαγές στα μέτρα μου
    Θα δώσω και τα υπόλοιπα 3 προγράμματα σε παραλλαγές να μου πει κάποιος αν είναι σωστά
    Πολλή καλή επιλογή ασκήσεων για strength in one!!!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  15. #105
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by SPECIAL-K View Post
    κατι που ξεχασαα και εχεις τονισει ειναι για τις μερες ξεκουρασης, μια προπονηση μια ξεκουραση.Ετσι το ξεκινησα αλλα θα ειναι πολυ δυσκολο να το συνεχισω και να μου βγαινουν καποιες Κυριακες προπονησης,ερωτημα πως θα σου φαινοταν αν εκανα Δευτερα Τεταρτη Παρασκευη και την τεταρτη προπονηση flash in one Σαββατο ?ολα αυτα τα ερωτω γιατι θα ηθελα 4 μερες προπονηση.πως σου φαινετε?
    Στο All in one η προπόνηση γίνεται μέρα παρά μέρα. Θα μπορούσες να κάνεις την επόμενη μέρα την Flash in one που είναι περισσότερο για αιμάτωση και αποκατάσταση αλλά επιβαρύνει υπερβολικά το κεντρικό νευρικό σύστημα οπότε δεν το συνιστώ. Προσωπικά θα επέλεγα 3 μέρες προπόνηση παρά 4. Προσπάθησε τουλάχιστον η προηγούμενη προπόνηση να γίνει σχετικά πρωί ενώ η Flash in one την επόμενη πιο αργά το βράδυ. Καλή επιτυχία
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  16. #106
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by SPECIAL-K View Post
    εντυπωσεις και αποποριες: η πρωτη προπονηση οταν την κανεις νομιζεις οτι δεν σε εχει πιασει αλλα την αλλη μερα το πρωι καπως νιωθεις.Η δευτερη μερα ειναι πολυ καλη προπονηση αρκετα δυνατη διοτι εχει το αργο κατεβασμα, εκει εχει και το σκεπτικο το ποσα κιλα να βαλω για να αντεξω τα 4 δευτερα κατεβασμα και το 2 δευτερα κρατημα!!!
    η τριτη προπονηση ειναι αυτη που με επιασε πιο πολυ ζωρηστικα πολυ να την βγαλω με τα 4 10αρια,ενδεχομενως να ξαναδω τα κιλα γιατι ζοριστικα αρκετα,αλλα αυτο ειναι και το ωραιο(και κυριως τηυν επομενη μερα που τοκαταλαβαινεις καλα).Στην τεταρτη μερα τα πραγματα σε τρεχουν λιγακι παρ`ολο που δεν μου φανηκε τοσο πολυ οσο η δευτερη και η τριτη προπονηση ειμαι πολυ πιασμενος στο επανω μερος του σωματος ομοι πλατη στηθος και πιο λιγο χερια.Τα αποτελεσματα ειναι σχετικο παντα και αλλαζει απο ανθρωπο σε αανθρωπο και δεν θα αναφερθω.Εγω ειμαι πολυ ενθουσιασμενος παντως στο πως ανταποκρινονται οι οι μυικες ομαδες μου.
    Εχω δει καποια παιδια που αναφερθηκαν σε καποιες ασκησεις και απαντησες οτι δεν χρειαζετε να ακολουθησουμε κατα γραμμα τις ασκησεις που δινεις παραδειγμα,εμενα μου αρεσει και εχει ενδιαφερον οι σκησεις που βαζεις μονο και μονο επειδη καποιες δεν τις ξερω και δεν εχω ξανακανει οποτε εδω αρχιζει και κατι καινουργιο με ενδιαφερον και καποιες που γινονται σε μηχανημα και δεν υπαρχει με πια ασκησει την αντικαθηστουμε(?),αν υπαρχει εμπειρια το κανεις αλλαζεις την ασκηση αν δεν υπαρχει?
    ερωτησεις: καμψεις μηριαιων δικεφαλων μπρουμυτα δεν υπαρχει μηχανημα κανω 2 συνεχομενες μερες καθιστος αν εχεις να προτεινεις κατι?
    γαμπες ορθιος κανω στο squat πατατοντας σε step
    και αν θα μπορουσα να αντικαταστησω τις ασκησεις γαμπων με αυτην γαμπες ορθιος?
    στην δευτερη μερα ασκηση ωμων προτεινεις πιεσεις ωμων στο μηχανημα μεγαλο ευρος κινησης στο κατεβασμα(τι εννοεις )
    στην τεταρτη μερα καμψεις ορθιος ενα ποδι δεν υπαρχει τετοιο μηχανημα κανω την ασκηση στο μηχανημα για εκτασεις τετρακεφαλων αναποδα οριος πατωντας σε στεπ
    τελευταια ερωτηση λιγο για τα κιλα καθε μερας βαζουμε κιλα για να βγαινει με το ζορι η προπονηση ξερωντας τα ορια μας η κατι αλλο?φυσικα λαμβανω το τεμπο και την φυλοσοφια καθε διαφορετικης μερας!
    ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα
    1. στείλε μου ποιες ασκήσεις θέλεις να αντικαταστήσεις και θα σου προτείνω άλλες να συμπεριλάβεις στο πρόγραμμα
    2. μπορείς να κάνεις κάμψεις ποδιών με αλτήρα ανάμεσα στα πέλματα σε πρηνή θέση
    3. καλή επιλογή, δοκίμασε στο σμιθ με τα δύο πόδια
    4. προσπαθείς να κατεβάζεις αρκετά τα χέρια στο ύψος των ώμων έτσι ώστε να υπάρξει μία καλή διάταση όπου είναι και ο προπονητικός στόχος για την συγκεκριμένη ημέρα
    5. ναι το μηχάνημα τετρακεφάλων γίνεται για κάμψεις μηριαίων δικεφάλων όπως έγραψες
    6. πάντα προσπαθείς να πιέζεις τον εαυτό σου περισσότερο από την προηγούμενη φορά. Φυσικά χρειάζεται πάντα να λαβαίνουμε τα μηνύματα που μας στέλνει το σώμα μας προκειμένου να αποφύγουμε κάποιο τραυματισμός, ειδικά τις 2 πρώτες μέρες του προγράμματος
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  17. #107
    New Member
    Join Date
    15-12-11
    Location
    ΣΥΡΟΣ
    Posts
    36

    Default

    Παρη καλησπερα μετα απο 2 εβδομαδες του προγραμματος γινομαι σιγα σιγα σοφοτερος μια ασκηση που δεν υπαρχει σε μηχανημα ειναι καμψεις μηριαιων δικεφαλων μπρουμυτα.Οπως και γαμπες καθιστος ουτε εδω υπαρχει μηχανημα αλλα την κανω βαζοντας μια μπαρα κοντα στα γονατα και πατωντας στις μυτες σε στεπ γινετε η ασκηση αλλα δεν ειμαι πεπεισμενος οτι ειναι οκ.Οσον αφορα την πρωτη ασκηση μηπως μπορω να κανω καποιες προβολες δεν ξερω.Επισης γαμπες ορθιος 1 ποδι με αλτηρα και αυτην δεν την ξερω και την κανω οπως την φανταστηκα.Αν εχεις καποια διευθυνση με βιντεο για την ασκηση να δω αν την κανω σωστα.Αυτα προς το παρον κατα αλλα το πολεμαω μια χαρα.Ευχαριστω

  18. #108
    New Member
    Join Date
    15-12-11
    Location
    ΣΥΡΟΣ
    Posts
    36

    Default

    μπορείς να κάνεις κάμψεις ποδιών με αλτήρα ανάμεσα στα πέλματα σε πρηνή θέση!!!!
    με καληψες για μηριαιους δικεφαλους φιλε ευχαριστω...

  19. #109
    Pumping Iron
    Join Date
    12-08-11
    Location
    Ηράκλειο κρήτης
    Posts
    334

    Default

    http://www.youtube.com/watch?v=aF8R0jBwdes

    ορίστε φίλε ένα βίντεο με την άσκηση..

  20. #110

    Default

    για καψιμο λιπους τι αεροβια μπορω να συνδυασω? και ποσες φορες?

  21. #111
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-11-11
    Posts
    5

    Default

    σκεφτομαι τον αλλο μηνα να το ξεκινησω φενεται ενδιαφερον!!

  22. #112
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by klmalb View Post
    για καψιμο λιπους τι αεροβια μπορω να συνδυασω? και ποσες φορες?
    2-3 φορες HIT αεροβιο μετα την προπονηση 10-20 λεπτα και 2-3 φορες μετριας εντασης αεροβιο της υπολοιπες μερες 20-30 λεπτα.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  23. #113
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    Sissy squat και Romanian deadlifts με ποιές μπορώ να τις αντικαταστήσω?

    Δεν κάνω καθόλου αρσεις θανάτου λόγω μέσης.. θέλω να δυναμώσει ακόμη..

    Θα μπορούσα να κάνω καθίσματα στο μηχάνημα και κωπηλατική με μπάρα αντι για αυτές τις 2 ?

  24. #114
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-04-12
    Posts
    1

    Default

    Καλησπερα παρασκευα.εχω ξεκινισει το all in one ενα μηνα τωρα κ ειμαι αρκετα ευχαριστημενος γιατι με εβγαλε απο την μονοτονια αλλα και γιατι δουλευει...Θα ηθελα ομως να προσθεσω αλλη μια προπονηση ανα 2 εβδομαδες,την intense in one για λιγο σκληραδα.ποια η αποψη σου?μπορεις να μου δωσεις ενα παραδειγμα αυτης της προπονησης για να εχω ενα πλανο στο μυαλο μου? ευχαριστω

  25. #115
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    19-06-08
    Location
    .
    Posts
    14

    Default

    Παρασκευά καλησπέρα.
    Λογω προβλήματος δισκοκήλης δεν μπορώ να κάνω τα κιλά που θέλω σε ασκήσεις οι οποίες επιβαρύνουν τον δίσκο δηλ. που το σώμα είναι σε κατακόρυφη θέση (π.χ πιέσεις ώμων με αλτήρες κλπ).
    Μπορώ να τις αντικαταστήσω με άλλες ισοδύναμες ασκήσεις και αν ναι με ποιές. Δηλ. μπορώ να κάνω κάποιες ασκήσεις καθιστός ή στον πάγκο αντί για όρθιος?

  26. #116
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-06-10
    Posts
    31

    Default

    Ευχαριστώ πολύ και συγχαρητήρια για την καλή δουλειά που κάνεις!:D
    Θα δοκιμάσω και εγώ το πρόγραμμα σου!

  27. #117
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    θα μπορουσα εφοσον κανω 3 προπονησεις με βαρη την εβδομαδα να βαζω που και που και το flash in one στο προγραμμα? και αν ναι πως ακριβως θα μπορουσα να το κανω? επισης σκεφτομαι να κανω 2 μερες αεροβιο ξεχωριστα απο τα βαρη με σταθερο εντονο ρυθμο και μια μερα hit 20 λεπτα μετα τα βαρη.την μερα που θα εχω hit να πινω την whey με την μπανανα πριν ανεβω στον διαδρομο? ευχαριστω

  28. #118
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by gikamc View Post
    Sissy squat και Romanian deadlifts με ποιές μπορώ να τις αντικαταστήσω?

    Δεν κάνω καθόλου αρσεις θανάτου λόγω μέσης.. θέλω να δυναμώσει ακόμη..

    Θα μπορούσα να κάνω καθίσματα στο μηχάνημα και κωπηλατική με μπάρα αντι για αυτές τις 2 ?
    Ναι φιλε μου οπως εχω αναφερει οι ασκησεις ειναι ενδεικτικες. Προσπαθησε να συμπεριλαβεις μια ασκηση στρετσαρισματος μια για δικεφαλα μηριαια και μιαγια τετρακεφαλα. Θα εβαζα αντι για sissy χακ σκουτα με τα ποδια κλειστα και χαμηλα στην πλατφορμα και αντι για τις αρσεις θα εβαζα ραχιαιαους με κιλα με τεντωμενα ποδια. Να εισαι καλα!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  29. #119
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by stantheman View Post
    Καλησπερα παρασκευα.εχω ξεκινισει το all in one ενα μηνα τωρα κ ειμαι αρκετα ευχαριστημενος γιατι με εβγαλε απο την μονοτονια αλλα και γιατι δουλευει...Θα ηθελα ομως να προσθεσω αλλη μια προπονηση ανα 2 εβδομαδες,την intense in one για λιγο σκληραδα.ποια η αποψη σου?μπορεις να μου δωσεις ενα παραδειγμα αυτης της προπονησης για να εχω ενα πλανο στο μυαλο μου? ευχαριστω
    Χαιρομαι που βλεπεις καλα αποτελεσματα με το προγραμμα φιλε μου. Προσπαθησε να συμπεριλαβεις drop set, rest pause, δισετ κ.α. Προσεχε μονο να μην εφαρμοζεις αυτες τις τεχνικες σε ολα τα σετ αλλα μονο στα τελευταια.
    Για παραδειγμα.
    1. Πρεσα 2Χ10 1Χdrop
    2. Καμψεις δικεφαλων Χ10+αρσεις με τεντωμενα ποδια Χ10 3 σετ
    3. Γαμπες ορθος στο μηχανημα 2Χ12+ 1Χdrop
    4. Πιεσεις παγκου 2Χ10 1Xrest pause
    5. Ελξεις τροχαλιας μπορστα X10 + ομοιως με αναποδη λαβη
    6. Εκτασεις ωμων στο πλαι up and down the rack
    7. Καμψεις μπαρας για δικεφαλα σουπερ σετ με γαλλικες με στραβομπαρα 3Χ 10
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  30. #120
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by z00mz00m View Post
    Ευχαριστώ πολύ και συγχαρητήρια για την καλή δουλειά που κάνεις!:D
    Θα δοκιμάσω και εγώ το πρόγραμμα σου!
    Να εισαι καλα φιλε μου, περιμενω εντυπωσεις
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner


 
Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόγραμμα Προπόνησης Full Body Για Μυϊκή Υπερτροφία
    By fredyyy in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 27-01-22, 00:08
  2. Τριήμερο Πρόγραμμα Προπόνησης Full Body
    By Jonny003 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 12
    Last Post: 17-07-21, 00:43
  3. Πρέπει Να Έχω Διαφορετικά Είδη Προπόνησης Full Body;
    By gamer4ever35 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 20-11-19, 22:28
  4. Full Body Πρόγραμμα Προπόνησης
    By Kyros_G in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 3
    Last Post: 12-09-17, 01:13
  5. Paris Nikolaou Bodybuilding Supplements
    By bodyledge in forum Bodybuilders.gr Βίντεο Ασκήσεων & Διατροφής
    Replies: 67
    Last Post: 07-11-12, 09:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •