Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast
Results 151 to 180 of 210
  1. #151

    Default

    Quote Originally Posted by fraulitsa View Post
    ετσι το εχω καταλαβαβει ...και εγω !!!..και αυτο κανω !!!...ειναι η τριτη βδομαδα που κανω το προγραμμα του παρη ...και εχω να πω οτι εχω αρχισει απο τωρα να βλεπω αποτελεσματα....φοβερα πρηξιματα κατα την διαρκεια της προπονησης . τρομερη ευεξια μετα το τελος της και τρομερη ενεργεια ολη μερα ..αλλα το πιο σημαντικο για μενα ειναι οτι δεν εχω καμια ενοχληση σε παλιους τραυματισμους που ειχα...

    σε ευχαριστω για την απαντηση..
    Τελικά είναι σίγουρα έτσι φραουλίτσα, έβγαλε συχνές ερωτήσεις πάνω στο πρόγραμμα και το αναλύει όπως είπαμε 1-3 αργές 2-4 γρήγορες. Εγώ έκανα μέχρι τώρα το κλασσικό all in one το οποίο είναι πολύ καλό αλλά από τότε που έκανες την ερώτηση έμαθα για το sf52 και τώρα ξεκίνησα αυτό προς στιγμήν φαίνεται καλύτερο.

  2. #152
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Αν κανω hiit μετα απο ποση ωρα πρεπει να φαω?Οπως αεροβια μετα απο 1 ωρα?



    αν καταναλώσεις κάτι ελαφρύ μπορείς και αμέσως μετά χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Last edited by bodyledge; 07-04-13 at 01:18.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  3. #153
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Φίλε κατι αλλο,
    τις προπονησεις σε all in one,εγω εχω κανει τωρα τις 3 πρωτες,Κυριακη-Τριτη-Πεμπτη.Την 4η να την κανω Σαββατο ή να αφησω 2 μερες κενες κ να κανω Κυριακη?
    Και μολις ολοκληρωσω κ 4η προπονηση αφινω 2 μερες off?Ή παλι κανονικα μερα παρα μερα?

    Ευχαριστώ

    Edit: Λέγοντας μισες επαναληψεις ειναι ας πουμε στις καμψεις δικεφαλων μεχρι τη μεση να φτανω να μην παω μεχρι πανω?
    Στην 4η προπονηση αναφερομαι
    1. μπορείς να την κάνεις Σάββατο
    2. μία μέρα. Αν δεν νιώθεις πολύ καλά άφησε δύο μέρες
    3. ακριβώς
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  4. #154
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Παιδιά τα προγράμματα του All in One που έχω ποστάρει αναλυτικά στο φόρουμ είναι το All in One, το All in One reloaded και το All in One SF52. Τρία διαφορετικά προγράμματα.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  5. #155
    New Member boreli13's Avatar
    Join Date
    16-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    29

    Default

    καλησπερα!!καταρχην συγχαρητηρια για το νεο προγραμμα, το all in one sf52.Ηδη ολοκληρωσα τ πρωτο κυκλο και μπορω να πω οτι θα το συνεχισω για πολυ ακομη.Μια μονο ενσταση εχω ως προς τον τροπο εκτελεσης των σετ,με τον οποιο εχω μπερδευτει οσες φορες και να το διαβασα.Ισως να εχει γινει καπου ορθογραφικο,δε ξερω καλυτερα να περιμενω μια διευκρινιση.
    Αφορα στο tempo και στη διαρκεια των σετ.

    ''Στο πρώτο σετ το tempo εκτέλεσης είναι αργό (slow speed) με ιδανικό 2 δευτερόλεπτα ανέβασμα 1 δευτερόλεπτο σύσπαση και 3 δευτερόλεπτα κατέβασμα. Ο χρόνος διάρκειας του σετ είναι 60 δευτερόλεπτα οπότε το time under tension δηλαδή που ο μυς βρίσκεται κάτω από συνεχόμενη σύσπαση είναι ο ιδανικός για μέγιστη υπερτροφία. Με το ίδιο tempo εκτελείται και το τέταρτο σετ.
    Ο τρόπος εκτέλεσης του δεύτερου και του τρίτου σετ είναι εκρηκτικός (fast speed) με 1 δευτερόλεπτο ανέβασμα ή ακόμα πιο γρήγορα και ένα κατέβασμα.
    Ο χρόνος διάρκειας του σετ είναι 20 δευτερόλεπτα. Εδώ το time under tension δεν είναι υπερβολικά μεγάλο αλλά λόγω των συνεχόμενων συσπάσεων βοηθάει στην υπερτροφία των ινών ταχείας συστολής. Εδώ οι επαναλήψεις μπορούν να εκτελεστούν και με λίγο «κλέψιμο» χωρίς να δίνεται μεγάλη έμφαση στην τέλεια τεχνική. Το tempo εναλλάσσεται λοιπόν στα 4 αυτά συνολικά σετ προκειμένου να υπάρξει το λεγόμενο muscle confusion, δηλαδή να μη συνηθίζει ο μυς να συσπάται από σετ σε σετ με το ίδιο τρόπο αλλά να κινητοποιεί διαφορετικές μυϊκές ίνες''.

    απο τα παραπανω εχουμε...σετ 1 αργο(60 δευτ),σετ 2 γρηγορο(20 δευτ),σετ 3 γρηγορο(20 δευτ),σετ 4 αργο(60 δευτ)

    πιο κατω και συγκεκριμενα στην ''επιλογη βαρους κ εξαντληση'' αναφερει οτι το 3ο σετ ειναι 60 δευτ και το 4ο σετ ειναι γρηγορο και 20 δευτ.

    ''Τα κιλά που χρησιμοποιούνται στα 4 συνολικά σετ είναι σταθερά σε όλα τα σετ. Συνήθως τα πρώτα δύο σετ δεν φτάνουν σε εξάντληση αλλά τα δύο τελευταία χρειάζεται να φτάνουν σε πλήρη εξάντληση. Αν στο τρίτο και στο τέταρτο σετ δεν φτάσει κάποιος σε εξάντληση την επόμενη φορά αυξάνει τα κιλά που χρησιμοποιεί. Στο προτελευταίο σετ αν ο ασκούμενος δεν αισθανθεί εξάντληση στα 60 δευτερόλεπτα που διαρκεί το σετ αυξάνει τα κιλά έτσι ώστε στο τελευταίο σετ που διαρκεί 20 δευτερόλεπτά με γρήγορο tempo να φτάσει σε πλήρη εξάντληση. Αν παρόλα αυτά δεν φτάσει σε εξάντληση μέσα στο χρόνο των 20 δευτερολέπτων ούτε τώρα, συνεχίζει το σετ πέρα του χρόνου των 20 δευτερολέπτων μέχρι την πλήρη εξάντληση''

    Πολυ πιθανο καπου να εχει γινει ορθογραφικο.παντως εγω το δοκιμασα και με τους 2 τροπους και το πρηξιμο δεν περιγραφεται.πιο λογικο μου κανει παντως 1ο και 3ο αργο και 2ο κ 4ο γρηγορα..

  6. #156
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    ναι φίλε μου έχει γίνει τυπογραφικό λάθος, συγγνώμη αν σε μπέρδεψα. Το πρώτο και το τρίτο αργά και δεύτερο και τέταρτο γρήγορα. Χαίρομαο που σου αρέσει και βλέπεις καλά αποτελέσματα.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  7. #157
    New Member boreli13's Avatar
    Join Date
    16-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    29

    Default

    ευχαριστω για τη διευκρινιση.ειμαι στην αρχη του προγραμματος ακομη αλλα θα επανελθω συντομα και γ αλλες εντυπωσεις.

  8. #158
    Pumping Iron manuserpro's Avatar
    Join Date
    13-03-13
    Posts
    300

    Default

    παρασκευα καλησπερα!θελω παρα πολυ να ξεκινησω το προγραμμα σου all in one και εχω μερικες αποριες..αρχικα δυστυχως ειμαι αρκετα πισω στο στηθος σε σχεση με τις αλλες μυικες ομαδες ...μπορω ν ααυξησω τα σετ η τις ασκησεις για στηθος σε καποιες απο τις τεσσερις ημερες προπονησης?το priority in one ποια μερα μπορω να το κανω?αφου τελειωσω των κυκλο των τεσσαρων ημερων?

  9. #159
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-04-12
    Posts
    3

    Default

    Καλησπερα και απο μενα! αναρωτιόμουν αν το προγραμμα μπορει να χωρεσει σε εβδομαδα με 3 προπονησεις κικ μποξ και τι αποτελεσμα μπορει να εχει... φανταζομαι οτι ειναι λιγακι απαιτητικο για το νευρικο συστημα...

  10. #160
    New Bodybuilder
    Join Date
    14-04-13
    Posts
    3

    Default

    μπορω να το δομησω καπως ετσι;
    Δ-strength
    Τετ-strech
    Παρ-flash
    Σαβ-priority
    Δ-flash

  11. #161

    Default

    καλησπέρα, να αναρρώσει προλαβαίνει κανείς από full body, όταν είναι 45+; Εγώ έκανα παλιότερα (παραφορτωμένα είναι η αλήθεια) full body και έπαθα υπερκόπωση. Η αλήθεια είναι ότι είχε αποτέλεσμα στα κιλά που σήκωνα (όχι τόσο εμφανισιακά, και η διατροφή μου είναι προσεγμένη αλλά όχι πάρα πολύ καλή...). Όταν γύρισα σε spit 3 ημερών έπεσα σταδιακά σε κιλά ένα 10-15%.... Βγάλε συμπέρασμα τώρα...

  12. #162
    Pumping Iron santos br's Avatar
    Join Date
    01-12-10
    Location
    Vouliagmeni-Ano-Voula
    Posts
    491

    Default

    Pari!απο βδομαδα θα δοκιμασω το προγραμμα σου,διοτι θελω να δοκιμασω κατι διαφορετικο εκτος split και να δω την διαφορα των προγραμματων.αποριες δεν υπαρχουν,τα εχεις αναλυσει τοσο καλα!σε 1 μηνα θα σου ποσταρω αποτελεσματα.
    Last edited by santos br; 18-07-13 at 07:34.

  13. #163
    New Member
    Join Date
    13-02-12
    Posts
    35

    Default

    Γεια χαρά. Ήθελα με την σειρά μου να γράψω την κυκλική προπόνηση που κάνω και να μου πείτε την γνώμη σας. Λοιπόν είμαι 29 χρονών, 1.80 και ήμουν 97 κιλά όταν ξεκίνησα την κυκλική τον Φεβρουάριο (Απρίλιο και Μάιο δεν έκανα συστηματικά). Τώρα είμαι 91 κιλά και θέλω να χάσω άλλα 4-5 κιλά (λίπος). Πιστεύω μυικά πως είμαι καλά και πρέπει να είμαι γύρω στα 17% λίπος και θέλω να πάω στα 10-12%. Γυμνάζομαι πολλά χρόνια απλά υπήρχε μία περίοδος, με διαβάσματα σχολής, φανταρικά και ιστορίες που απείχα. Κάνω 10-11 ασκήσεις σε κάθε κύκλο με σύνολο 5 κύκλους και 10 λεπτά ζέσταμα με γρήγορο περπάτημα στην αρχή με ξαφνικά sprint. Ανάμεσα στις ασκήσεις κάνω 10-20 δευτερόλεπτα διάλειμμα και ανάμεσα στους κύκλους 2 λεπτά. Οι σφιγμοί μου είναι μέγιστο 170-175 και ελάχιστο 135-140. Οι ασκήσεις γίνονται μέρα παρά μέρα με διάρκεια 75-90 λεπτών. Για να είμαι ειλικρινής μετά το τέλος των κύκλων δεν έχω κουράγιο να κάνω 10 λεπτά πάλι περπάτημα για αποθεραπεία αλλά κάνω αρκετή ώρα διατάσεις. Οι ασκήσεις έιναι για τις εξής μυικές ομάδες:

    1) Δικέφαλα 1χ12-15 (λέω 12 με 15 επαναλήψεις αναλόγως την μέρα, όλοι έχουμε μερες που δεν "τραβάμε") κάμψεις με αλτήρα όρθιος (16 κιλά), κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης (16κ), σφυριά (16κ), κάμψεις με ισια μπάρα (30κ) και επαναλαμβάνω μία οποιαδήποτε απο τις παραπάνω για τον πέμπτο κύκλο.
    2) Τρικέφαλα 1χ12-15 πιέσεις σε τροχαλία (35κ), γαλλικές με ίσια μπάρα (30κ), πιέσεις σε τροχαλία με ανάποδη λαβή (35κ), εκτάσεις στον πάγκο με αλτήρες (12κ) με κάποια άσκηση να επαναλαμβάνεται
    3) Στήθος 1χ25-30 (εδώ έχουμε περιορισμένες ασκήσεις, αναφέρω πιο κάτω γιατί) κλασικές κάμψεις (20κ-30κ στην πλάτη) και κάμψεις με τα πόδια στον πάγκο (δεν μπορώ pullover ούτε πάγκο, ούτε κάμψεις με κλειστές λαβές)
    4) Πλάτη 1χ10-12 πιέσεις σε μηχάνημα με κλειστές εσωτερικές λαβές (80κ), κωπηλατική με αλτήρα (30κ), ανάποδες κάμψεις σε μπάρα (10-12 επαν.) πιέσεις σε μηχάνημα με κλειστές εξωτερικές λαβές (80κ) και με μία να επαναλαμβάνεται
    5) Πήχη 1χ12-15 εκτάσεις και κάμψεις καρπού με αλτήρα καθισμένος σε πάγκο (12κ), όρθιος με ίσια μπάρα πίσω από τον κορμό (30κ), όρθιος κάθετα τα χέρια εκτασεις και κάμψεις καρπού (12κ) και κάποιες επαναλάμβονται
    6) Τραπεζοειδή 1χ15-20 ανασηκώσεις με αλτήρες (20κ) ή 10-12 επαν με 30κ, ανασηκώσεις με ίσια μπάρα (10-12 επαν. 60Κ) με επανάληψη κάποιων
    7) Τετρακέφαλο 1χ10-12 εκτάσεις σε μηχάνημα (20κ) το κάθε πόδι, ακουμπισμένος σε τοίχο με ορθή θέση γονάτων (35-40 δευτ.), καθίσματα 10-12 επαν (60κ) με επανάληψη κάποιων
    8) Γάμπες 1χ20-25 άρσεις γάμπας στο ένα πόδι και άρσεις γάμπας υπό γωνία και εναλλάξ
    9) Δικέφαλο 1χ10-12 κάμψεις στο μηχάνημα (15κ), άκαμπτες άρσεις θανάτου και εναλλάξ
    10) Κοιλιακούς 1χ 40-50 ανατάσεις, ψαλίδια 20-25, ανάποδα ροκανίσματα σε πάγκο με πόδια τεντωμένα 20-25 με επαναλήψεις κάποιων ασκήσεων
    11) Ραχιαίους Υπερεκτάσεις ράχης 15 επαν.

    Αναφέρομαι στις ασκήσεις ενός κύκλου απ τους πέντε...

    Πολύ σωστά θα παρατηρήσατε ότι δεν έχω ασκήσεις για ώμους όπως κι ότι περιορίζομαι πολύ σε ασκήσεις για στήθος γιατί με τραβάει ο ώμος μου και λιγότερο για πλάτη (π.χ. δεν μπορώ να κάνω μονόζυγο ή άσκηση με πλήρη έκταση χεριού προς τα πάνω), αυτό γίνεται γιατί έχω πάθει εκφύλιση υπερακάνθιου τένοντα (δεν το έπαθα τώρα αλλά πριν 10 χρόνια και ακόμα να τον φτιάξω, τεσπα) και με την παραμικρή άσκηση έχω μουδιάσματα και γενικότερα μπλοκάρεται όλο το πρόγραμμα σε περίπτωση που κάνω γιατί πρέπει να μείνω εκτός κάποιες μέρες για να ηρεμήσει λίγο αλλά δεν μπορώ να πω ότι είναι τελείως αγύμναστοι μιας λίγο από τις κάμψεις λίγο πλάτη θα κλεψει λίγο κι ο ώμος. Φυσικά αυτό δεν είναι δικαιολογία μιας και πρέπει κάποια στιγμή να τον φτιάξω. Προσωπικά η κυκλική προπόνηση είναι η καλύτερη μορφή άσκησης για μένα γιατί γυμνάζεις όλο το σώμα την ημέρα φέρνοντας το στα όρια του σε όλα τα επίπεδα και προσαρμόζοντας κιλά και επαναλήψεις π.χ 6-8 για παραπάνω όγκο ή 12-15 για περισσότερο γράμμωση, το μόνο κατά που βρίσκω σε σύγκριση με τις split ασκήσεις είναι ότι δεν μπορείς να ανεβάσεις το σώμα σου σε μάξιμουμ επίπεδο δύναμης, δηλαδή όταν έκανα όγκο έκανα π.χ. ασκήσεις αυτοσυγκέντρωσης με 25κ κάτι που δεν πιστεύω να κάνω ποτέ με την κυκλική προπόνηση (αν και κρατώ επιφυλάξεις :) ). Ζητώ συγνώμη εάν κούρασα ήθελα να είμα ακριβής γι αυτό αναφέρω και κιλά. Περιμένω σχόλια σας αν και πιστεύω ότι θα μου πείτε πως το παρακάνω...
    Last edited by [Kostas]; 22-08-13 at 01:42.

  14. #164
    New Member
    Join Date
    25-07-13
    Posts
    7

    Default

    Φίλε Πάρη καλημέρα,συγχαρητήρια για την προσπάθειά σου,για τις επιτυχίες σου και για τα προγράμματα ALL IN ONE.Είμαι 40 χρονών και η τυχαία ανακάλυψη του all in one με έκανε να ξαναρχίσω τη γυμναστική με βάρη μετά από 21 χρόνια.Τον Ιούλιο άρχισα το vol1 και αφού το ολοκλήρωσα,τώρα ξεκίνησα το reloaded. Θα ήθελα όμως αν μπορείς να μου εξηγήσεις δυο σημεία. Συγκεκριμένα, στο squat in one αναφέρεις πως ¨Στο 3ο σετ οι επαναλήψεις εκτελούνται με τον ίδιο τρόπο με το προηγούμενο σετ αλλά αυτή τη φορά προσθέτουμε στο τέλος μισές επαναλήψεις μέχρι εξάντλησης¨Αν κατάλαβα καλά εννοείς πως αφού ολοκληρώσουμε τα 60 δευ. time unter tension με το τέμπο του 2ου σετ,συνεχίζουμε εκτελώντας εκρηκτικές (γρήγορες-μισές) επαναλήψεις όσες χρειαστεί μέχρι να φτάσουμε στην εξάντληση, ασχέτως χρόνου,σωστά? Δεύτερον,στο pull-dip in one στα 7 σ-σετ αναφέρεις πως ¨δεν μετράμε καθόλου χρόνο αλλά φτάνουμε σε εξάντληση μόνο στα τελευταία 2-3 σετ¨Αν κατάλαβα καλά αφού το τέμπο είναι σταθερό (1 ανέβασμα-4 κατέβασμα),αυτό σημαίνει πως ο καθένας ανάλογα με το βάρος του θα πρέπει να υπολογίσει πόσες επαναλήψεις μπορεί να ολοκληρώσει σε κάθε σ-σετ έτσι ώστε να επιτύχει την εξάντληση στα 2-3 τελευταία σ-σετ,σωστά ?Ρωτάω επειδή είμαι 100 kg με ύψος 1.80 και 22% λίπος και δυσκολεύομαι λίγο με τις ασκήσεις που χρησιμοποιούν το σωματικό βάρος. Ελπίζω σιγά-σιγά να δυναμώσω και να τα καταφέρνω καλύτερα στο μέλλον.Συγνώμη αν σε κούρασα, περιμένω κάποια απάντηση.Ευχαριστώ.

  15. #165
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    χαίρομαι που ακολουθείς το πρόγραμμα All in One. Στο 3ο σετ προσπαθείς να φτάσεις το time under tension, επειδή λογικά θα δυσκολευτείς κρατώντας τα ίδια κιλά κάνεις στο τέλος μισές επαναλήψεις. αν έχεις φτάσει στο απαιτούμενο TUT δεν χρειάζεται να κάνεις μισές επαναλήψεις αλλά τα κιλά που έβαλες πιθανόν να ήταν λίγα οπότε στην επόμενη προπόνηση ξεκινάς με περισσότερα κιλά.
    στην pull-dip σωστά το περιγράφεις. δεν χρειάζεται να φτάνουμε σε εξάντληση σε όλα τα σετ. αν δυσκολεύεσαι αντί για μονόζυγο κάνε inverted row και αντί για βυθίσεις κάνε στήθος ανέμεσα σε δύο πάγκους. το ένα χέρι στον ένα πάγκο, το άλλο σε άλλο πάγκο και το σώμα σου ενδιάμεσα. εκτελείς σαν να κάνεις πους απς.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  16. #166
    New Member
    Join Date
    25-07-13
    Posts
    7

    Default

    Πάρη ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις ,όπως πάντα ήσουν κατατοπιστικότατος.Μήπως θα μπορούσες να μου υποδείξεις ένα τοπικ,να ανεβάσω την ημερήσια διατροφή μου για διορθώσεις?Ευχαριστώ.

  17. #167
    Pumping Iron Painless's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    344

    Default

    Quote Originally Posted by doulis View Post
    Πάρη ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις ,όπως πάντα ήσουν κατατοπιστικότατος.Μήπως θα μπορούσες να μου υποδείξεις ένα τοπικ,να ανεβάσω την ημερήσια διατροφή μου για διορθώσεις?Ευχαριστώ.

    http://www.bodybuilders.gr/forum/forumdisplay.php?f=16
    DON'T QUIT.
    YOU'RE ALREADY IN PAIN.
    YOU'RE ALREADY HURT.
    GET A REWARD FROM IT.

  18. #168
    New Member
    Join Date
    25-07-13
    Posts
    7

    Default

    Ευχαριστώ φίλε Painlees, να είσαι καλά.

  19. #169
    New Bodybuilder
    Join Date
    16-12-11
    Posts
    1

    Default

    Καλησπέρα χρησιμοποιώ και εγώ το πρόγραμμα σου εδώ και 1 μήνα με καλά αποτελέσματα ήθελα να ρωτήσω πότε να βάλω τους κοιλιακούς γιατί μετά τα βάρη ακολουθώ αερόβια μισής ώρας και έχει είδη μεγάλο όγκο η προπόνηση

  20. #170
    New Member jimmy_8's Avatar
    Join Date
    07-02-14
    Location
    Λαρισα
    Posts
    16

    Default

    Ενδιαφέρον άρθρο!

  21. #171
    Pumping Iron Billysoner's Avatar
    Join Date
    22-05-11
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    303

    Default

    Παρη αυτο το προγραμμα γραφεις στο τελος οτι ειναι ιδανικο για καποιον που δεν ειναι χρηστης φαρμακων. Εφοσον προκειται για προγραμμα υπερτροφιας σε περιοδο κυκλου δεν θα ηταν εξισου χρησιμο? Ή πιστευεις οτι σε περιοδο κυκλου θα ειχε πιο πολυ νοημα περισσοτερη απομονωση για τους μυς και οχι τοσο ενα προγραμμα full body?
    The easy day was yesterday

  22. #172
    New Bodybuilder
    Join Date
    17-03-11
    Posts
    1

    Default

    Καλημέρα,Θέλω να ακολουθήσω το πρόγραμμα αλλα έχω μια βασική απορία,
    λογικά οι ασκήσεις γίνονται κυκλικά χωρίς διάλειμμα αναμεσα στα σετ και
    στις τεσσερις προπονησεις(δηλαδή εστω Α΄προπόνηση 1-2-3-...-8 διαλειμα 1-2-3-....-8 τελος)

    1. μπροστινό σκουάτ 2Χ6-8
    2. κάμψεις μηριαίων δικεφάλων μπρούμυτα 2Χ6-8
    3. γάμπες όρθιος μηχάνημα 2Χ4-6
    4. πιέσεις πάγκου με αλτήρες 2Χ4-6
    5. μονόζυγο με κιλά 2Χ4-6
    6. πιέσεις ώμων με αλτήρες 2Χ4-6
    7. κάμψεις με ίσια μπάρα όρθιος 2Χ4-6
    8. πιέσεις με μπάρας με κλειστή λαβή 2Χ4-6
    Ευχαριστώ!

  23. #173
    New Member
    Join Date
    18-05-14
    Posts
    37

    Default

    Στην τριτη και τεταρτη προπονηση τι ενταση πρεπει να εχουμε?

  24. #174
    New Member
    Join Date
    13-06-13
    Posts
    64

    Default

    Φίλε Bodyledge θα ήθελα να μου διευκρινήσεις κάποιες απορίες ! Εχει σημασία οι ασκήσεις που θα γίνονται κάθε μέρα ή ο τρόπος με τον οποίο θα γίνονται που αναφέρεις στην εισαγωγή για κάθε μέρα ; Το λέω αυτο γιατι έχω πρόβλημα με τον αριστερο καρπό και δε μπορω να κάνω κάποιες ασκήσεις . Επίσης την τελευταία μέρα θα είχε διαφορά αν κανεις έκανε απομονωμένες ασκήσεις με ελευθερα βάρη αντί για μηχανήματα ; Τέλος για κάποιον που προσπαθεί να κάνει γράμμωση συνισταται το προγραμμα ή θα ξεμένω απο ενεργεια ;

  25. #175
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-06-14
    Posts
    112

    Default

    παρασκευα εγω θ ηθελα ν κανω προπονηση full body routine 3 φορες την εβδομαδα!ετσι σκεφτομαι η καθε προπονηση μου να περιεχει 3 ασκησεις ποδιων 2 ασκησεις στηθους 2 ασκησεις πλατης 2 ασκησης ωμω 1 τρικεφαλων 1 δικεφαλων! π.χ ενα δειγμα

    1.squat
    2.εκτασεις τετρακεφαλων
    3.γαμπες
    4.πιεσης επικληνη αλτηρες (στηθος)
    5.εκτασεις οριζοντιο (στηθος)
    6.εμπροθαλαμιες ελξεις
    7.σταυρος (ελευθερα βαρη)
    8.αρσεις ωμων με αλτηρες
    9.εκτασεις ωμων αλτηρες
    10.πιεσεις τρικεφαλων τροχαλια με σχοινι
    11.καμψεις δικεφαλων με στραβομπαρα καθιστος

    2η μερα:
    1.καθισματα στο μηχανημα
    2.δικεφαλοι μοιριεοι
    3.προσαγωγοι
    4.γαμπες
    5.πιεσεις οριζοντιο μπαρα (στηθος)
    6.cross over
    7.κοπηλατικη με μπαρα
    8.αρσεις θανατου
    9.πιεσεις ωμων
    10.πιεσεις οριζοντιο κλειστη λαβη τρικεφαλα
    11.καμψεις δικεφαλων ορθιος με ισια μπαρα

    3η μερα:
    1.προβολες αλτηρες
    2.πρεσα
    3.εκτασεις τετρακεφαλων
    4.γαμπες
    5.ελξεις μονοζυγο + στηθος στο διζυγο (super set)
    6.πιεσεις με αλτηρες κατακληνη(στηθος)
    7.χαμηλη κοπηλατικη
    8.εκτασεις πλατης μηχανη
    9.ωμοι στο μηχανημα του cross over χιαστι
    10.γαλλικες πιεσεις με αλτηρα
    11.καμψεις σφυρια

    Πως σου φαινεται?ειναι υπερβολικο?τι αλλαγες προτεινεις και ποσα σετ και επαναληψεις?

  26. #176
    New Member Jorge_greek's Avatar
    Join Date
    06-02-09
    Location
    SKG
    Posts
    8

    Default

    Καλησπέρα!
    Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να αντικαταστήσω τις παρακάτω ασκήσεις με κάποιες παρόμοιες που δεν απαιτούν μηχάνημα μιας και γυμνάζομαι σπίτι/έξω και έχω μόνο αλτήρες-μπάρες και πάγκο

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 1 (Strength in one)
    2. κάμψεις μηριαίων δικεφάλων μπρούμυτα 2Χ6-8
    3. γάμπες όρθιος μηχάνημα 2Χ4-6

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 2 (stretch in one)
    3. γάμπες στην πρέσα 3Χ8
    6. πιέσεις ώμων στο μηχάνημα μεγάλο εύρος κίνησης στο κατέβασμα 3Χ8

    Και οι περισσότερες ασκήσεις για τα πόδια απ την προπόνηση 3

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  27. #177
    New Bodybuilder
    Join Date
    02-02-15
    Posts
    1

    Default

    Παρη καλησπερα..καινουργιος στο φορουμ παλιος στα γυμναστηρια..δοκιμασα εχτες το all in one..ξυπνησα σημερα πρωι κ ημουν πρησμενος λες κ ειχα βγει απο γυμναστηριο..μια ερωτηση..την πρωτη ημερα που παιζουμε 4-6 επαναληψεις κ 2 σετ σε καθε μυικη ομαδα δν χρειαζεται κ 2 σετακια ζεσταμα πριν παμε στο λειτουργικο σετ 4-6 επαναληψεις;πχ εκανα ζεσταμα πριν μπω στα καθισματα αλλα μετα στους δικεφαλους κ τις γαμπες μπηκα κατευθειαν στα 4 6 επαναληψεις κ μετα εκανα παλι ζεσταμα στο στηθος κ ομους..εγω ετσι το δουλεψα με ζεσταμα πριν αλλα την πρωτη μερα μου πηρε πολυ χρονο..

  28. #178

    Default

    Πολυ καλο.
    Ευχαριστουμε.

  29. #179

    Default

    Καλησπερα...
    Πηγαινω περιπου 1.5 χρονο γυμναστηριο....ειμαι αρκετα αδυνατος ...1.80 και 65 κιλα....προσπαθω να βαλω κιλα αλλα ειτε ο μεταβολισμος ειτε και η διατροφη μια και ειμαι φοιτητης δεν πολυ βοηθουν....
    Απο τοτε που ξεκινησα γυμναστηριο εχω βαλει περιπου 7 κιλα....αλλα με split προγραμματα εχω αρχισει και βαριεμαι και πιστευω εχω φτασει στα ορια μου μιας και δν περνω ουσιες περαν απο μια μικρη ποσοτητα καθαρης πρωτεινης
    Το προγραμμα σου η αληθεια μου αρεσει πολυ .Στο all in one απευθηνομαι !!Εχω κανει τις δυο πρωτες προπονησεις και τις ευχαριστηθηκα μιας και ειναι κατι διαφορετικο...
    Το ερωτημα μου ειναι αν στα κιλα που ειμαι θα με βοηθησει να βαλω μυικη μαζα με τν αντιστοιχη διατροφη που θα προσπαθησω να κανω

    Ευχαριστω πολυ ....περιμενω την απαντηση σου :)
    Last edited by pkavalar; 28-03-15 at 22:04.

  30. #180
    New Member
    Join Date
    09-12-14
    Posts
    33

    Default

    καλημερα και απο μενα ,το προγραμμα σου ειναι πολυ καλο απο πολλες αποψεις αλλα κυριως σημασια πρεπει να δωσουμε σε αυτο που λες σχετικα με το τι προπονηση χρειαζεται ενας αθλητης που γυμναζεται φυσικα σε σχεση με καποιον αλλο ,το ιδιο νομιζω οτι ισχυει και με την διατροφη του , το προγραμμα αυτο το εκανα πριν απο 25 χρονια νεος με το χωρο τοτε και κυριως ως αθλητης basket με καποιες μικρες αλλαγες κυριως τους κοιλιακους αναμεσα στα σετ νομιζω οτι ειδικα σε αθλητες ποιο μεγαλης ηλικιας και που ο χρονος ειναι μειωμενος και οι αντοχες για πολλες προπονησεις ειναι ιδανικο


 
Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόγραμμα Προπόνησης Full Body Για Μυϊκή Υπερτροφία
    By fredyyy in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 27-01-22, 00:08
  2. Τριήμερο Πρόγραμμα Προπόνησης Full Body
    By Jonny003 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 12
    Last Post: 17-07-21, 00:43
  3. Πρέπει Να Έχω Διαφορετικά Είδη Προπόνησης Full Body;
    By gamer4ever35 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 20-11-19, 22:28
  4. Full Body Πρόγραμμα Προπόνησης
    By Kyros_G in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 3
    Last Post: 12-09-17, 01:13
  5. Paris Nikolaou Bodybuilding Supplements
    By bodyledge in forum Bodybuilders.gr Βίντεο Ασκήσεων & Διατροφής
    Replies: 67
    Last Post: 07-11-12, 09:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •