Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 18 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 61 to 90 of 537
  1. #61
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Μαριάνα σ'ευχαριστούμε για τις πολύτιμες πληροφορίες!

  2. #62

    Default

    crimson ,σε ευχαριστω παρα πολυ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!πω,πω κοριτσια .. πολυ δυνατες !!!!!!

    respect!!!

  3. #63
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Αυτός είναι ο σκοπός του φόρουμ! :) να βοηθιόμαστε!

    Κατά κανόνα, απλά παρακολουθώ γιατί οι απαντήσεις που δίνει η Ειρήνη είναι απόλυτα σωστές και στοχευμένες!

    Σε κάποιες περιπτώσεις, πιστεύω ότι είναι καλό να γνωρίζουμε και το γιατί κάτι συμβαίνει και μάλιστα με όσο το δυνατό πιο απλούς όρους. Αυτό βέβαια δεν είναι εφικτό σε όλες τις περιπτώσεις, αλλά όπου είναι, προτιμάται.

    (οκ, η αλήθεια είναι ότι κι εγώ όταν ήμουν στις αρχές, είχα την ίδια απορία! )

  4. #64

    Default

    καλημερα !!!!

    καθε βοηθεια και καθε πληροφορια ειναι σημαντικη για μενα !!!!!!οσο περισσοτερα γνωριζω τοσο καλυτερα !!!!
    Γι αυτο εχω ημερολογιο, για να συμετεχουμε και να συζηταμε ολοι μαζι αρχαριοι και εμπειροι !!!!!
    ο χρονος που διαθετει καποιος για να με βοηθησει με τιμα !!!!!


    σημερα
    πρωινo:3 ρυζογκοφρετες 2 φετες τρικαλινο

    μεσημερι :2μπιφτεκια με ρυζι και ντοματινια

    απογευμα τοστ


    βραδι μακαρονια ,σαλατα


    σημερα θα παω super -market και θα εφοδιαστω με πιο υγιεινα φαγητα.τι να παρω να μη βαριεμαι με τα ιδια ?? Απο δευτερα θα αρχισω να μετραω και θερμιδες !!!!θελω να στεγνωσω λιγο γιατι αυτα τα 2 επιπλεον κιλα μου κανουν" γεροντοπαχακια".

    Να εχουμε μια ομορφη μερα!!!!!!:)
    αποκριατικη στολη θα βαλετε?αν ναι τι?

  5. #65
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλημέρα πιπι και καλό Σαββατοκύριακο να χουμε!

    βραδι μακαρονια ,σαλατα
    Πρόσθεσε εδώ και μια πηγή πρωτείνης, ότι έχεις, πχ κοτόπουλο, κόκκινο κρέας, γαλοπούλα.
    Μπορείς να μη το βάλεις έτσι στεγνό από πάνω, αλλά να φτιάξεις λίγη σάλτσα ντομάτα (με κρεμυδάκι, μυρωδικά, ξέρεις εσύ) και να βάλεις το κρεατικό να βράσει μαζί να πάρει γεύση.



    σημερα θα παω super -market και θα εφοδιαστω με πιο υγιεινα φαγητα.τι να παρω να μη βαριεμαι με τα ιδια ?? Απο δευτερα θα αρχισω να μετραω και θερμιδες !!!!θελω να στεγνωσω λιγο γιατι αυτα τα 2 επιπλεον κιλα μου κανουν" γεροντοπαχακια".

    Πάρε και κιμά άπαχο να φτιάξεις μπιφτέκια. Είναι καλή αλλαγή για ποικιλία.
    Επίσης στα γεύματά σου μπορείς να βάζεις κόκκινη σάλτσα που θα την έχεις φτιάξει και θα την έχεις στο ψυγείο και όποτε θες να το βάζεις σαν ντρέσινγκ.

    Αν βάλεις λίγο τη φαντασία σου μπορείς να νοστιμίσεις τα γεύματά σου.
    Επίσης μπορείς να φτιάχνεις και όσπρια τα οποία θα συνοδεύεις με πηγή πρωτείνης. Έχουμε τόσες επιλογές για να μη βαριόμαστε το φαγητό :)


    αποκριατικη στολη θα βαλετε?αν ναι τι?
    Εγώ θα ντυθώ "καρδούλα"

  6. #66
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    What, ήρθαν οι Απόκριες?

  7. #67

    Default

    απο την κυριακη που μας περασε ...!!!!!

  8. #68

    Default

    μολις τωρα ειδα κατι σχετικο στην τηλεοραση και θελω να ρωτησω κι εσας που ξερετε.ηταν μια ηθοποιος και ελεγε οτι εχασε κιλα τρωγοντας πρωτεινη και σαλατα και ΠΟΤΕ πρωτεινη με υδατανθρακες !!!!!
    Για παρα πολλλα χρονια αυτο ηταν κανονας για να χασει καποιος λιπος .

    μολις πηρα στα χερια μου τον θερμιδομετριτη και μου ηρθε μια τρελη ιδεα !!!!να κανω διατροφη τις μερες που κανω προπονηση+1 4 ημερες δηλαδη και 3 μερες να κανω καποια διατροφη πιο στεγνη ακομα .αυτο λεω να το κανω για 1 μηνα οσο κραταει η προπονηση προσαρμογης.θελω να χασω τα δυο κιλα μου και να σταθεροποιηθω .ετσι μετα τισ 6 εβδομαδες που θα αλλαξω την προπονηση να μην εχω να ασχοληθω με κιλα .

  9. #69
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Για παρα πολλλα χρονια αυτο ηταν κανονας για να χασει καποιος λιπος .

    ... και μυική μάζα!

    Όλες αυτές οι "δίαιτες" είναι με ημερομηνία λήξης. Άσε που μόλις σταματήσει να τρώει έτσι θα ξαναπάρει ότι έχασε.




    μολις πηρα στα χερια μου τον θερμιδομετριτη και μου ηρθε μια τρελη ιδεα !!!!να κανω διατροφη τις μερες που κανω προπονηση+1 4 ημερες δηλαδη και 3 μερες να κανω καποια διατροφη πιο στεγνη ακομα .αυτο λεω να το κανω για 1 μηνα οσο κραταει η προπονηση προσαρμογης.θελω να χασω τα δυο κιλα μου και να σταθεροποιηθω .ετσι μετα τισ 6 εβδομαδες που θα αλλαξω την προπονηση να μην εχω να ασχοληθω με κιλα
    Προσδιόρισε ποιος είναι ακριβώς ο στόχος σου; Αυτό είναι το πρώτο και βασικό βήμα για να ξέρεις πως να βαδίσεις.
    Όταν λες ακόμα πιο στεγνή διατροφή;


    Οι ερωτήσεις που κάνω πίπι μου είναι πιο πολύ για να σε κάνω να σκεφτείς και να βγάλεις μόνη σου κάποια συμπεράσματα. Είναι πολύ καλύτερο από το να σου δώσουμε έτοιμες απαντήσεις ;-)

  10. #70
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Αυτό το μοντέλο βασίζεται στο 1ο στάδιο της δίαιτας Atkins. Κοινώς κρέας και πρασινάδα. Το καλό είναι ότι χάνεις γρήγορα κιλά. Το κακό είναι ότι έχεις ένα αίσθημα ακόρεστης πείνας και νιώθεις ότι είσαι σε φάση λιμοκτονίας συνέχεια.

    Για δίαιτα και με την προοπτική ότι θα ακολουθήσεις σωστά όλα τα στάδια, δεν είναι κακή. Αν όμως μείνεις μόνο στο πρώτο στάδιο, θα χάσεις κάποια κιλά μεν, αλλά από ένα σημείο κι έπειτα ο οργανισμός σου θα μπει σε starvation mode, θα προετοιμαστεί για περίοδο πείνας και αντί να κάνει καύσεις, θα αποθηκεύει κάθε θερμίδα που θα παίρνεις....

    Θα νιώθεις ατονία, εκνευρισμό, κόπωση, ΠΕΙΝΑ!!! Ξεκίνησα αρχές Δεκεμβρίου μια τέτοια διατροφή (με συμπληρωμα βιταμίνης C + πολυβιταμινών) και περίπου αρχές Ιανουαρίου (αφού κατάφερα να χάσω 6kg) και με θερμιδικό ισοζύγιο 1200 θερμιδες τη μέρα (από 1640 που ήταν εκείνο το διάστημα οι θερμιδες συντήρησης), ο οργανισμός μου έπεσε σε κατατονική φάση και έμενα στάσιμη... Σταδιακά ξεκίνησα να προσθέτω υδατάνθρακες και έχασα άλλα 2 κιλά. Έφυγε αυτό το αίσθημα της λιμοκτονίας (μιλάμε να τρώω ένα σκασμό φαγητό και σε μισή ώρα να πεινάω σε σημείο που να μη μπορώ να συγκεντρωθώ σε τίποτα!)

    Συνιστώ να μην το επιχειρήσεις σε συνδυασμό με άθληση... Οι υδατάνθρακες σου χρειάζονται - δεν μπορείς να τους βγάλεις απο τη διατροφή σου. Δε θα μπορείς να βγάλεις τη μέρα, πόσο μάλλον την προπόνηση.

    Τώρα για το μοντέλο που προτείνεις, προσωπικά (δηλαδή για το δικό μου σώμα), δεν ακούγεται κακό. Μειωμένοι υδατάνθρακες σε συνδυασμό με αερόβια, κάνουν θαύματα! Απλά, δεν ξέρω αν είναι έτοιμος ο οργανισμός σου για κάτι τέτοιο (το λέω εντελώς καλοπροαίρετα - μην παρεξηγηθώ).

    Θα ήθελα ν' ακούσω και τη γνώμη της Ειρήνης που σε "παρακολουθεί" απο την αρχή.

  11. #71
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    ...η οποία Ειρήνη, ήδη απάντησε!

    Ρίξε μια ματιά εδώ: http://diaites.gr/atkins.php

    Συνιστώ όμως απλά να τα διαβάσεις-όχι να τα εφαρμόσεις! Θυμήσου ότι πουθενά στο φόρουμ δεν κυκλοφορεί η λέξη δίαιτα, αλλά η λέξη διατροφή! Τυχαίο? Δε νομίζω!

  12. #72

    Default

    @cripson ,να σου πω οτι δεν εχω κανει ποτε στην ζωη μου διαιτα ,δεν εχω ζυγισει ποτε φαγητο ,δεν εχω μετρησει θεριδες και δεν εχω πει ποτε δεν θα φαω αυτο το γλυκο..και ειμαι 39 ετων .αγαπαω τον εαυτο μου και το σωμα μου και για αυτο ειμαι στα ιδια κιλα ολα αυτα τα χρονια .σου τα λεω αυτα για να μην νομιζεις οτι θελω να κανω κατι extreme kati επιπολαιο η τρελα μακροχρονιο !!!!

    αυτα τα 2 κιλα (εγκυμοσυνης)μου εχουν κατσει στον σβερκο εδω και 5 μηνες ..χανω -παιρνω ,χανω -παιρνω .Τρωω !!!!δεν λεω ...και ενω τα ειχα χασει ,με την ισπανια και τα γενεθλια της μικρης μου τα ξαναπηρα(γουρουνιασα πολυ!!!!)


    @καρδουλα ,θελω να χασω 2 κιλα και να ειμαι πολυ γυμνασμενη!!!!!πετρα!!!!!!φετες!!!!με ποδια σταγονες!!!!!με χερια για αναστοφες!!!!με κοιλια για τριλιζα!!!!!!!!...να πω κι αλλα?δεν φταιω εγω ..εσυ με ρωτησες!!!!χιχιχιχιιχχι!!!!


    δεν θελω να κανω διαιατα αλλα να τρωω καποιες φορεσ μονο πρωτεινη σαλατα ..οταν δεν εχω προπονηση .το ρωταω γιατι δεν θελω να χασω μυς!!!!αν χασω μυς παρ ολο που δεν εχω προπονηση εκεινη την μερα ,δεν την κανω !!!!

  13. #73
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default


    @καρδουλα ,θελω να χασω 2 κιλα και να ειμαι πολυ γυμνασμενη!!!!!πετρα!!!!!!φετες!!!!με ποδια σταγονες!!!!!με χερια για αναστοφες!!!!με κοιλια για τριλιζα!!!!!!!!...να πω κι αλλα?δεν φταιω εγω ..εσυ με ρωτησες!!!!χιχιχιχιιχχι!!!!

    Όχιιιιιιιιιιιιιιιι μην πεις άλλα, το κατάλαβα, χαχαχαχαχα!!!!!!!



    δεν θελω να κανω διαιατα αλλα να τρωω καποιες φορεσ μονο πρωτεινη σαλατα ..οταν δεν εχω προπονηση .το ρωταω γιατι δεν θελω να χασω μυς!!!!αν χασω μυς παρ ολο που δεν εχω προπονηση εκεινη την μερα ,δεν την κανω !!!!
    Καλά το πας!
    Τις μέρες που δεν έχεις βάρη ναι μπορείς να μειώνεις υδατάνθρακα, το σκεπτικό σου είναι σωστό.

    Τα 2 κιλάκια που σε ταλαιπωρούν χάνονται, αρκεί να συγκεντρωθείς. Δε χρειάζεται να σου πω πως αυτά που έφαγες Ισπανία ή στα γενέθλια της μικρής δεν βοηθάνε την κατάσταση, ε αυτό το καταλαβαίνεις κι από μόνη σου.

    Τα πράγματα είναι απλά: όσο πιο συνεπής είσαι στη διατροφή σου, τόσο τα αποτελέσματα θα έρχονται. Στο χέρι σου είναι.

  14. #74

    Default

    http://www.youtube.com/watch?v=6_ERi8EpOUM


    etsi θα ειμαι τον ιουνιο!!!!!.....ε...τελος ιουνιου!!!!

  15. #75
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Quote Originally Posted by pipi fakidomiti View Post
    @cripson ,να σου πω οτι δεν εχω κανει ποτε στην ζωη μου διαιτα ,δεν εχω ζυγισει ποτε φαγητο ,δεν εχω μετρησει θεριδες και δεν εχω πει ποτε δεν θα φαω αυτο το γλυκο..και ειμαι 39 ετων .αγαπαω τον εαυτο μου και το σωμα μου και για αυτο ειμαι στα ιδια κιλα ολα αυτα τα χρονια .σου τα λεω αυτα για να μην νομιζεις οτι θελω να κανω κατι extreme kati επιπολαιο η τρελα μακροχρονιο !!!!

    αυτα τα 2 κιλα (εγκυμοσυνης)μου εχουν κατσει στον σβερκο εδω και 5 μηνες ..χανω -παιρνω ,χανω -παιρνω .Τρωω !!!!δεν λεω ...και ενω τα ειχα χασει ,με την ισπανια και τα γενεθλια της μικρης μου τα ξαναπηρα(γουρουνιασα πολυ!!!!)
    Έλα, μέχρι κι εγώ κατάλαβα! :)

    Οκ, απλά όταν γράφεις στο internet, γενικά κρατάς μια επιφύλαξη, γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να κάνει ο άλλος και δεν έχουν όλη την κριτική ικανότητα ν' αποφασίσουν σωστά! Πάντα όταν δίνω μια συμβουλή, φροντίζω να διευκρινίζω αν το δοκίμασα (προσωπική εμπειρία), αν διάβασα γι' αυτό (επιστημονική τεκμηρίωση ή εμπειρία τρίτου) και αν τελικά κάτι δούλεψε σε μένα, μπορεί να μη δουλέψει σε κάποιον άλλον για τους χ-ψ λόγους.

    Σχετικά με τη δίαιτα, ήθελα να καταστήσω σαφές, ότι καλό θα ήταν να αποφεύγεται!

    Όσο για το φαγητό, πολύ καλά κάνεις και τρως! Σου μιλάει ένας άνθρωπος που ξύπνησε σήμερα με το όνειρο της βάφλας και του λιωμένου παγωτού!

    Εφόσον έχεις σωστή βάση σκέψης, τότε όχι, αυτό που αναφέρεις να ρίξεις τους υδατάνθρακες τις μέρες που δεν έχεις βάρη, δεν είναι κακή ιδέα!

    (αχ, αυτή η βάφλα.... και δεν πρόλαβα να την φάω ούτε και στον ύπνο μου, κατάρα!!!)

  16. #76

    Default

    ωραια ασκηση για κοιλιακους!!!!

  17. #77
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Οι βάφλες, ε? Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν!

  18. #78

    Default

    Quote Originally Posted by Crimson View Post
    Οι βάφλες, ε? Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν!
    :):):)

  19. #79
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Quote Originally Posted by pipi fakidomiti View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=6_ERi8EpOUM
    etsi θα ειμαι τον ιουνιο!!!!!.....ε...τελος ιουνιου!!!!
    Αχχχ Zuzana.. :p

    lol

  20. #80

    Default

    καλημερα!!!

    σημερα δεν νιωθω πολυ καλα ...λιγο ο λαιμος μου ,λιγο νιωθω μπουκωμενη ...και νυσταζω πολυ ..

    αλλα δεν μασαω ...θα παω για προπονηση σημερα και θα την κανω και καλα!!!!depon θα παρω μετα την προπονηση γιατι μου ριχνει την πιεση .

    σημερα θα κανω τα β)


    πρωινο 3 ασπραδια κι ενα ολοκλιρο


    12 1 πορτοκαλι 1 ντακο ,κοτοπουλο


    γιαουρτι με μελι και καρυδια



    σφυριδα με ρυζι και καροτα

  21. #81
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλημέρες!! :)

    Περαστικά πιπι, αν δεις ότι δεν την παλεύεις, τότε μην κάνεις προπόνηση. Αν είναι όμως υποφερτό τότε οκ. Το μωράκι σου το παίρνεις κι αυτό μαζί;; :D

  22. #82
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Δε μασαει η Πιπι ! Περαστικα κοριτσαρα!

  23. #83

    Default

    ετσι veggeto!!!!!δεν μασαμε λεμεεεεεε!!!!!!!

    εκανα πολυ ωραια προπονηση σημερα!!!εκανα ενα τσακ παραπανω ποδια και σε κιλα και σε επαναλαληψεις !!!!γενικα νιωθω οτι γυμναστικα σωστα σημερα!!!!

    καρδουλα ,πηρα και το μωρο!!!!!και τα δυο μωρα μου!!!!ο αντρας μου κανει πισινα κι ετσι κρατησαμε εναλαξ την μικρη...της αρεσε πολυ!!!!!! κατσαμε στο μπαρ και καναμε pr και περασε super!!!!!Την αλλη κυριακη θα κανει κι εκεινη πισινα με τον μπαμπα της !!!!!

  24. #84

    Default

    Quote Originally Posted by juniorjack View Post
    Αχχχ Zuzana.. :p

    lol
    τελικα αυτη η ασκηση τι γυμναζει ?ειδα ενα τυπο που την εκανε σημερα !!!!νομιζα οτι ειναι για κοιλιακους αλλα αυτος την εκανε μετα τα χερια!!!!

  25. #85

  26. #86
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    αν κρινω απο τα σχολια χμμμμμμμμμ γυμναζει σιγουρα τη φαντασια των αντρων, τωρα σοβαρα μαλλον γλουτους και πλαγιους κοιλιακους

  27. #87

    Default

    το αξιζει το κοριτσι !!!!!μπραβο της !!!!

  28. #88
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Η 2η πλαγιους κοιλιακους..
    Η 1η ...το μισο σωμα.. Ποδια, ωμους-τραπεζοειδεις μ φαινεται..

    Που γυμναζεσαι κ ειναι ανοιχτο Κυριακατικα..??

    Βλεποντας τ παραπανω βιντεο επεσα σ'αυτο κ εμεινα χαζος.. Δειτε τι κανει η τυπισσα..!! http://youtu.be/KjFcxL0lyxc


    (ωχ.. (σχεδον) Πατρινια εισαι..?! :/ χαχαχα)

  29. #89
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    ασπονδυλη !!! :O

  30. #90

    Default

    καλημερα!!!!

    χαχαχαχχαχχαχχα juniorjack εχω την εντυπωση οτι δεν τισ κανει σωστα τις ασκησεις !!!!:P .γι αυτο δεν ειναι γραμμωμενη και τις φευγουν και η αρθρωσεις !!!:P:Pχαχαχαχαχαχχαχα!!!!!
    θα μου αρεσε να την δω σε κατι με κορδελες (ρυθμικη γυμναστικη)

    ναι σχεδον πατρινια!!!!χαχαχα!!!εχω πολλους συγγενεις στην πατρα και στο κεντρο αλλα και στα χωρια !!!!

    ειναι καπια γυμναστηρια που ειναι club κι ετσι μπορουν να λειτουργουν και κυριακες !!!!


 
Page 3 of 18 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ημερολόγιο Προπόνησης by JG.
    By Geohn in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 277
    Last Post: 09-12-10, 20:21
  2. Ημερολόγιο PowerLifting
    By Pal in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 12
    Last Post: 28-02-08, 09:03
  3. Ημερολόγιο διατροφής...
    By WizeAss in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 25-06-05, 17:44
  4. Ημερολόγιο προπόνησης;
    By andreas67 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 21-12-04, 08:57
  5. Ημερολόγιο m_ariel
    By m_ariel19 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 11-11-04, 02:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •