Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 18 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 91 to 120 of 537
  1. #91

    Default

    πρωινο¨μουσλι με γαλα



    12 00 πορτοκαλαδα

    μεσημερι κολοκυθακια ,μπιφτεκια


    ρυζογκοφρετες,γιαουρτι



    σολωμος με καροτα ,ρυζι,μπροκολα


    σημερα ποναω ,εχω πιαστει στους 3 κεφαλους και στους προσαγωγους !!!!

    ο λαιμος μου χαλιαααααααααααααα παω να φτιαξω κατι ζεστο,εχω φιαξει κι ενα lemoncake με ολικης και φρουκτοζη...αλλα οχι! οχι!οχι!!!

  2. #92
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by pipi fakidomiti View Post


    σημερα ποναω ,εχω πιαστει στους 3 κεφαλους και στους προσαγωγους !!!!
    Γλυκός ο πόνος ε;;

    ο λαιμος μου χαλιαααααααααααααα παω να φτιαξω κατι ζεστο,εχω φιαξει κι ενα lemoncake με ολικης και φρουκτοζη...αλλα οχι! οχι!οχι!!!
    Μου θύμησες τη Βουγιουκλάκη στα "χτυποκάρδια στο θρανίο" που καταβρόχθιζε το κρουασάν για να δει αν μπορεί να καταπιεί

    Κράτα χαρακτήρα πιπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!

    Περαστικά!

  3. #93

    Default

    P2219652.jpg

    αυτη ειναι η φωτο για τα ποδια μου .

  4. #94
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Τύφλα να χει η Σκλεναρίκοβα! Κορμάρα έχεις πίπι, στα χω ξαναπεί, κράτα τη φωτό να δεις μετά από μήνες την πρόοδό σου.

  5. #95

    Default

    IMG01763-20110105-1050.JPGP2219649.jpg

    και δυο φωτο με κοιλια .

  6. #96

    Default

    χαχαχχαχα καρδουλα !η αληθεια ειναι οτι εχω ενα κοινο με την Σκλεναρικοβα στα ποδια ....στο χρωμα !!!εχει κι εκεινη ασπρα ποδια!!!!χαχχαχχαχαχαχα

    Γι αυτο τισ βαζω και προσπαθω να ειναι οσο το δυνατο ρεαληστικες ..για να της συγκρινω μετα απο 3 μηνες!! ...θα ειμαι μια 40 αρα με σορτσακια!!!!!!χιχιχιιχιχι!!!!!

  7. #97
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Mη το πεις ούτε του παπά που λένε, πως έχεις γεννήσει! Μια χαρά και η κοιλιά.
    Όσο για το '40 άρα" να σου θυμήσω το γνωστό λαϊκό άσμα "οι σαραντάαααρεεεες ίσον με δύο εικοσάααααρεεεεεςςς...."

  8. #98

    Default

    χαχαχχαχχααχα καρδουλα !!!!ευτιχως που δεν μου ειπες για την κοτα και το ζουμι !!!!

  9. #99
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    μακάρι καθε γυναικα μετα την εγκυμοσυνη να ειχε το σωμα σου πιπη

  10. #100

    Default

    ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!εγω βλεπω διαφορα αλλα ελπιζω οτι τωρα με την σωστη προπονηση θα γινω και καλυτερη!!!!!

    το καλο ειναι οτι δεν εκανα ραγαδες αλλα εβαζα παντα μετα το ντους αμυγδαλελαιο και βαζελινη ,2 φορες την ημερα!!!

  11. #101
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Των φρόνιμων τα παιδιά...

  12. #102
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    μια χαρα εισαι Πιπη!!περιμενε να δεις και σε λιγο καιρο τι αποτελεσματα θα εχεις!!

  13. #103
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Άντε βρε Πίπη! Μια χαρά είσαι!

    Έτσι όπως τα έγραφες, μου πέρασες μια αίσθηση τραγική! Μην τρελαίνεσαι - είσαι σε πολύ καλά επίπεδα! :)

    Μια χαρά σε κόβω για Ιούνιο, που θες να πιάσεις τους στόχους σου! :)

  14. #104

    Default

    σας ευχαριστω πολυ παιδια!!!!! οπως ειπε και η καρδουλα αν συγκεντρωθω θα τα καταφερω !!!!γι αυτο εχω και το ημερολογιο...εχω ενα θεματακι με την συγκενρωση .
    καρδουλα !!!!δεν το αγγιξα το lemoncake αλλα μοσχοβολαει ολο το σπιτι !!!!μολις εφτιαξα ομως ζελε ανανα...για μια στιγμη...δροσιας!!!!

    crimson ,σ ευχαριστω πολυ !!!εσυ τι στοχο εχεις ?για ποτε?και τι πολεμικο αθλημα κανεις ?

  15. #105
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Μιας και έχω καταστρέψει επαρκώς το γόνατό μου, πρέπει να περάσουν κανα δυο χρόνια ακόμα, μέχρι να μπορέσω να γυρίσω για να πάρω τις 2 μαύρες ζώνες που με περιμένουν. Tae kwon do & Hapkido. Μετά, αν θέλει ο Θεός (και το γόνατό μου! ), θα συνεχίσω brazilian jiu jitsu & muay thai.

    Προς το παρόν, ο στόχος μου μέχρι τον Ιούλιο, είναι να διατηρηθώ σε μια φάση fit, αλλά σε χαλαρούς ρυθμούς και όχι όπως όταν έκανα πρωταθλητισμό που έκανα προπόνηση 7 μέρες την εβδομάδα από 4-6 ώρες τη μέρα (και σημειωτέον, τα πρωϊνά δούλευα & δουλεύω!)....

    Από τον Ιούλιο & αφού ρωτήσω το γόνατό μου, θα μπω σε strength training (θες κάτι ο K72 με το 5-3-1, θες κάτι το 5χ5 που μου είχε αρέσει πολύ), μαζί με πλυομετρικές (τώρα τις έχω εκτός - ασχολούμαι μόνο με ισομετρικές βοηθητικά, σε στυλ gymnastics) και θα χωρέσω κάπου και olympic lifts (powercleans, clean & jerk, overheaded squat κτλ).... Για μένα τότε αρχίζει το γλέντι & τότε θα έχω κάτι καινούριο να πω, οπότε εκεί μάλλον θα logάρω κι εγώ μαζί σας! :)

    Μέχρι τότε, υπομονή! (περασμένα μεγαλεία & διηγόντας τα να κλαις!.... :))

  16. #106
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Quote Originally Posted by Crimson View Post
    brazilian jiu jitsu
    καλη "αναρρωση" απο τους τραυμαστισμους και καλη συνεχεια με το προγραμμα σου

  17. #107

    Default

    Quote Originally Posted by Crimson View Post
    Μιας και έχω καταστρέψει επαρκώς το γόνατό μου, πρέπει να περάσουν κανα δυο χρόνια ακόμα, μέχρι να μπορέσω να γυρίσω για να πάρω τις 2 μαύρες ζώνες που με περιμένουν. Tae kwon do & Hapkido. Μετά, αν θέλει ο Θεός (και το γόνατό μου! ), θα συνεχίσω brazilian jiu jitsu & muay thai.

    Προς το παρόν, ο στόχος μου μέχρι τον Ιούλιο, είναι να διατηρηθώ σε μια φάση fit, αλλά σε χαλαρούς ρυθμούς και όχι όπως όταν έκανα πρωταθλητισμό που έκανα προπόνηση 7 μέρες την εβδομάδα από 4-6 ώρες τη μέρα (και σημειωτέον, τα πρωϊνά δούλευα & δουλεύω!)....

    Από τον Ιούλιο & αφού ρωτήσω το γόνατό μου, θα μπω σε strength training (θες κάτι ο K72 με το 5-3-1, θες κάτι το 5χ5 που μου είχε αρέσει πολύ), μαζί με πλυομετρικές (τώρα τις έχω εκτός - ασχολούμαι μόνο με ισομετρικές βοηθητικά, σε στυλ gymnastics) και θα χωρέσω κάπου και olympic lifts (powercleans, clean & jerk, overheaded squat κτλ).... Για μένα τότε αρχίζει το γλέντι & τότε θα έχω κάτι καινούριο να πω, οπότε εκεί μάλλον θα logάρω κι εγώ μαζί σας! :)

    Μέχρι τότε, υπομονή! (περασμένα μεγαλεία & διηγόντας τα να κλαις!.... :))
    wow!!!!!wow!!!!tvra ti soy epitrepei to γονατο σου να κανεις ?τι κανεις αυτο τον καιρο?ποσο διαστημα εισαι εκτος ?εισαι ηρεμη δυναμη παντως!!!!!!!δεν σε φοβαμαι !!!!!

  18. #108

    Default

    αυριο

    πρωινο :1 φετα ψωμι 60
    2 ασπραδια 1 κροκος 96
    1 φετα τυρι light 60

    προπονηση

    1μπανανα 120

    μεσημερι: κοτοπουλο 113,ρυζι 250,κολοκυθακια 180

    απογευμα :γιαουρτι100 καρυδια 150

    βραδι :φασολακια νεροβραστα 200

    συνολο :1.329

    εχω την εντυπωση οτι η θερμιδες συντηρισης (χωρις γυμναστικη)που εχω ειναι 1200

    προπονηση ολα τα γ)
    θα ασχοληθω με κοιλιακους και ραχιαιους ενα τσακ παραπανω!θα με δει και διαιτολογος εχω rdv !τρομαρα μου !!!
    λογικα θα κανω και λιπομετρηση οποτε θα εχω πιο ολοκληρωμενη εικονα !

    καληνυχτα!
    smouch!!!!!!!!!

  19. #109
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Αν και σου σακάτεψα λίγο το log σου, ας απαντήσω! Πρώτα - πρώτα, σας ευχαριστώ και τις 2! Ελπίζω για τα καλύτερα & προετοιμάζομαι για τα χειρότερα! :)

    tvra ti soy epitrepei to γονατο σου να κανεις ?
    Βάρη, τρέξιμο, ποδηλασία, αναρρίχηση (που τη λατρεύω!), windsurf αλλά δυστυχώς όχι π/τ!.... Όχι ακόμα τουλάχιστον!...

    τι κανεις αυτο τον καιρο?
    Κάτι που για μένα είναι βαρετό. Κάνω ένα κλασικό σπλιτ bb 3φορές την εβδομάδα, αλλά επειδή ήθελα να χάσω εκείνα τα κιλά που λέγαμε με 5 φορές την εβδομάδα αερόβια (τις μέρες που είχα βάρη, το πρωί και τις μέρες off)! Έχει 2 εβδομάδες που είμαι στο μοτίβο των 5 φορών την εβδομάδα και ακολουθώ ένα κλασσικό σπλιτ. Τις θερμίδες τις μοιράζω γενικά, αλλά δεν είμαι με μια ζυγαριά στο χέρι.... Αποφεύγω γλυκά (αχ, εκείνη η βάφλα!), junk food και αναψυκτικά. Έχω ένα θερμιδικό ισοζύγιο στις 2.117 θερμίδες, αλλά πηγαίνω ελαφρώς υποθερμιδικά στις 1950 - 2050 θερμίδες. 2050 θερμίδες έχω σίγουρα στις μέρες που έχω βάρη, ενώ τις υπόλοιπες είμαι κοντά στις 1950 και το σαββατοκύριακο, τη μέρα που έχω off από τα πάντα, πέφτω και στις 1800, αλλά μόνο για μια μέρα.

    Η εδώ και 2 εβδομάδες προπόνησή μου είναι η εξής:
    Δευτέρα: Στήθος - δικέφαλα
    Τρίτη: HIT για 20' & 40' τρέξιμο
    Τετάρτη: Πόδια
    Πέμπτη: HIT για 20' & 40' τρέξιμο
    Παρασκευή: Πλάτη - τρικέφαλα
    Σάββατο ή Κυριακή: 1 ωρίτσα ποδήλατο (όπου βρω! Όταν έχω την πολυτέλεια του χρόνου και δεν παραδίδω εργασία / διαβάζω / λείπω ταξίδι με τη δουλειά, φορτώνω το ποδήλατο & εξοπλισμό στο αυτοκίνητο, πάω στα κατσάβραχα, κάνω λίγο mountain bike, τρώω τα μούτρα μου, κάνω κανένα 30' αναρρίχηση & επιστροφή αναζωγονημένη & πενταβρώμικη! )

    Στις περιπτώσεις που είμαι ταξίδι, δουλεύω με καλλισθενικές & ισομετρικές, αντί για βάρη & με τρέξιμο (αν δεν έχει γυμναστήριο & συνήθως πολύ αργά το βράδυ, γιατί είμαι συνέχεια στο δρόμο). Από διατροφή, προσπαθώ να μένω στα 5-6 γεύματα τη μέρα, με όσο πιο καθαρές επιλογές τροφών μπορώ να έχω.

    ποσο διαστημα εισαι εκτος ?
    Έχω σταματήσει να μετράω, αλλά είμαι περίπου από το τέλος του 2007 - 2008 έκανα την πρώτη εγχείρηση.... Νομίζω ότι τότε ήταν που σταμάτησα να μπαίνω και στο φόρουμ, γιατί ήταν σα να ξύνω πληγές!.... Δε μπορούσα να κάνω τίποτα!....

  20. #110

    Default

    crimson!!θα μου αρεσε πολυ να διαβαζω το ημερολογιο σου ,νομιζω οτι ειναι η καταληλη στιγμη να το ξεκινησεις !εισαι στην τελικη ευθεια γαι τους στοχους σου !!!!! εσυ απο οτι καταλαβα εκει που ειχες φτασει στην κορυφη ..ξυπνησες ενα πρωι και βρεθηκες στο 0 .ποναγες και σωματικα και ψυχικα και καθε μερα προσπαθεις να φτασεις εκει στην κορυφη ...καθε μερα για σενα ειναι μια προσπεθεια !!!!ολοι οι ανθρωποι ποθ εχουν ζησει μια ανατροπη ,ενα σοκ ,...εχουν πολλααααα να γραψουν και να διδαξουν.γι αυτο στο λεω ..τωρα να το αρχισεις το log σου .
    να σου πω (αν και το ξερεις )οτι ολα αυτα που κανεις (ακομα και τωρα που αναρωνεις )δεν τα εχω κανει ουτε στα τρελα μου ονειρα !!!!εισαι ακομα super woman !!!!!

  21. #111
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Χμ!.... Δε μπορώ να πω ότι έφτασα στην κορυφή - επιδεχόμουν πολλές βελτιώσεις ακόμα. Ήταν όμως τέτοιος ο όγκος της προπόνησης που έπρεπε να βγάλω, που δεν μου έφταναν οι ώρες! Με βοήθησαν πάρα πολλά μέλη του φόρουμ, δίνοντάς μου συμβουλές και παραπέποντάς με σε ενδιαφέροντα sites. Μου ανέβαζαν την διάθεση όταν τα έφτυνα από την υπερπροσπάθεια & με καθοδηγούσαν με συμβουλές - παραδείγματα. Οφείλω πολλά σε πολλούς και δε θέλω να είμαι αγνώμων!

    Γενικά ο τραυματισμός ήταν σοκ, αλλά δεν ήταν έκπληξη... Έγινε σε λάθος timing & είχε μεγάλο αντίκτυπο. Το αποτέλεσμα ήταν να τα παρατήσω όλα, συμπεριλαμβανομένου και τους ανθρώπους που με στήριξαν και να εξαφανιστώ.

    Log δε θέλω να ξεκινήσω ακόμα, γιατί θα το κάνω με μισή καρδιά & σαν αγγαρεία. Όταν κρατούσα, το έκανα γιατί το ήθελα & φρόντιζα να είναι διδακτικό και για τους άλλους. Όταν μπω σ' αυτή τη διαδικασία πάλι, θα φροντίσω να κρατήσω τα ίδια standards.

    Αν κάποια στιγμή με το καλό, επανέλθει το παλιό μου το log και ρίξεις μια ματιά, θα καταλάβεις τι εννοώ παραπάνω!

    Τεσπα, εκτροχιαστήκαμε! Ευχαριστώ για την εμψύχωση - πάντα βοηθάει ένα boost στην αυτοπεποίθησή μας! :)
    Να είσαι καλά & να είσαι σίγουρη ότι έχεις το "what it takes" για να φτάσεις εκεί που θες! :)
    Για τις λεπτομέρειες, εμείς είμαστε εδώ! :)
    Last edited by Crimson; 22-02-11 at 15:28.

  22. #112

    Default

    thaaaaaaanks!!!!

    Σημερα πηγα στον διαιτολογο που σας ειχα πει ...με ζυγισε 49,500 και με λιπομετησε 22% πολυ δεν ειναι ?
    επισης ειχα υπολογισει οτι η θερμιδες συντηρισης ειναι 1200 εκεινος μου τισ εβγαλε 1800 με 2000 πολλες δεν ειναι ?

  23. #113
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Βρε pipi, μην ξαναψάχνω... Θύμησέ με τα στοιχεία σου: ύψος - βάρος...

    edit: Άκυρο το βάρος! Το γράφεις ένα κλικ πιο πάνω, τα μάτια μου μέσα.....

  24. #114

    Default

    Quote Originally Posted by Crimson View Post
    Βρε pipi, μην ξαναψάχνω... Θύμησέ με τα στοιχεία σου: ύψος - βάρος...

    edit: Άκυρο το βάρος! Το γράφεις ένα κλικ πιο πάνω, τα μάτια μου μέσα.....
    1.63 και 49 κιλα

  25. #115
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by pipi fakidomiti View Post
    thaaaaaaanks!!!!

    Σημερα πηγα στον διαιτολογο που σας ειχα πει ...με ζυγισε 49,500 και με λιπομετησε 22% πολυ δεν ειναι ?
    επισης ειχα υπολογισει οτι η θερμιδες συντηρισης ειναι 1200 εκεινος μου τισ εβγαλε 1800 με 2000 πολλες δεν ειναι ?
    Μην αγχώνεσαι με τους αριθμούς πιπι. Νορμάλ είναι το ποσοστό. Όσο για τις θερμίδες συντήρησης, οι 1200 είναι πολύ λίγες, το πιθανότερο είναι να κανες λάθος τους υπολογισμούς.

    Τα κιλά σου είναι λίγα για το ύψος σου (σκέψου πως κι εγώ είμαι 1.63 αλλά 55 κιλά). Απλά η αναλογία λίπους/μυικής μάζας πρέπει να αλλάξει. Γι αυτό σου λέω να μην κολλάς σε αριθμούς, αλλά σε αυτό που βλέπεις στον καθρέφτη ;-)

  26. #116

    Default

    [QUOTE=Kardoula;907543]Μην αγχώνεσαι με τους αριθμούς πιπι. Νορμάλ είναι το ποσοστό. Όσο για τις θερμίδες συντήρησης, οι 1200 είναι πολύ λίγες, το πιθανότερο είναι να κανες λάθος τους υπολογισμούς.

    Τα κιλά σου είναι λίγα για το ύψος σου (σκέψου πως κι εγώ είμαι 1.63 αλλά 55 κιλά). Απλά η αναλογία λίπους/μυικής μάζας πρέπει να αλλάξει. Γι αυτό σου λέω να μην κολλάς σε αριθμούς, αλλά σε αυτό που βλέπεις στον καθρέφτη ;-)[/QUOT


    πως μπορω να το κανω αυτο ?θα γινει απο μονο του κανοντας προπονηση η πρεπει να κανω κατι πιο ειδικο?σε διατροφη και προγραμμα?ποσο μπορω να ανεβω μυικα ωστε να ειμαι στα κιλα που ειμαι τωρα και να εχω χασει λιπος ? τι θα πρεπει να διχνει η λιπομετρηση τοτε?

    αν καταλαβεις τιποτα απο τα παραπανω....

  27. #117
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by pipi fakidomiti View Post


    αν καταλαβεις τιποτα απο τα παραπανω....
    Φυσικά και κατάλαβα πιπι Δεν θα σου πω κάτι καινούργιο.. ήδη ξέρεις την απάντηση από μόνη σου.

    Είναι 3 λεξούλες: βάρη, διατροφή, υπομονή :)

  28. #118
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Kardoula got me covered! (με το συμπαθειο κιόλας! Σου ζήτησα τα στοιχεία και φυσικά σε άφησα σύξηλη! Δουλειά γαρ!)

    Ειρήνη σε τρώω για 1 πόντο κι 1 κιλό! (1.64 - 56kg)

    Και είχα παιδοψυχολογικά με το μπόι μου, αλλά απ? ότι βλέπω, στα ίδια είμαστε όλες! Φτου μας, σκόρδα!

  29. #119
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by Crimson View Post

    Και είχα παιδοψυχολογικά με το μπόι μου, αλλά απ? ότι βλέπω, στα ίδια είμαστε όλες! Φτου μας, σκόρδα!
    Ε όχι δα και παιδοψυχολογικά με το μπόι . Ποτέ δεν το είδα έτσι, ίσα ίσα που το 1.63 που είμαι το θεωρώ ιδανικό (για μένα).

  30. #120

    Default

    κουκλακια ειμαστε!!!!!!!


 
Page 4 of 18 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ημερολόγιο Προπόνησης by JG.
    By Geohn in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 277
    Last Post: 09-12-10, 19:21
  2. Ημερολόγιο PowerLifting
    By Pal in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 12
    Last Post: 28-02-08, 08:03
  3. Ημερολόγιο διατροφής...
    By WizeAss in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 25-06-05, 16:44
  4. Ημερολόγιο προπόνησης;
    By andreas67 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 21-12-04, 07:57
  5. Ημερολόγιο m_ariel
    By m_ariel19 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 11-11-04, 01:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •