Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12

Thread: JU JUTSU!

  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    11-02-11
    Posts
    3

    Default JU JUTSU!

    Χαιρετω ολα τα μελη της κοινοτητας μας!Οντας φοιτητης πλεον στην αθηνα και εχοντας κανει 4 χρονια nin jutsu στον πυργο οπου μεγαλωσα θελω να συνεχισω ενα αλλα γιαπωνεζικο συστημα αφου η αλλη μεγαλη μου το box ειναι ακομη λιγο μακρια απο τις βλεψεις μου.Θα ηθελα να ρωτησω τους αθηναιους εαν γνωριζουν που διδασκεται παραδοσιακο συστημα ju jutsu...Εχοντας ρωτησει τον δασκαλο του νινπο μου ειχε πει πως το τελευταιο παραδοσιακο ντοτζο βρισκεται στην καβαλα,βεβαια με παροτρυνε να ψαξω.Για να προλαβω μερικους εαν οχι ολους απο σας δεν ενοω το brazilian jiu jitsu.Ειναι μονο ενα τμημα απο το ju jutsu,και επικεντρωνεται κυριως στην παλη εδαφους με λαβες και πνιγμους και σχετικα.Ξαναλεω μιλαω για παραδοσιακο συστημα οπου περιλαμβανει κατα, γροθιες ,λακτισματα,λαβες,κ.λπ., δεν επικεντρωνεται δηλαδη σε παλι εδαφους.Καθε βοηθεια ή αποπειρα εκτιμαται ιδιαιτερα παιδια!

  2. #2
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Αφού τα κατέβασα, που τα κατέβασα τα ντοσιέ με τα κυτάπια μου, να σε πω τι έχω:

    Υπάρχει η ελληνική φίλαθλος ομοσπονδία ju jitsu (Βάκχου 13, Βάρη, τηλ. 210 8979211, mail: efeozz@ju-jitsu.gr). Μπορείς να ξεκινήσεις από εκεί.

    Για Αθήνα έχω: Δίλοφο, Βούλα, Αγ. Παρασκευή, Κυψέλη, Μπουρνάζι, Κορυδαλλό και τον Πανελλήνιο Γ.Σ.

    Βολεύει κάτι?

    P.S. Μένω Θες/νίκη, οπότε δεν ξέρω αποστάσεις! Και το αρχείο μου είναι λίγο παλιό, οπότε σόρρυ εκ των προτέρων αν κάτι δεν ισχύει!

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    11-02-11
    Posts
    3

    Default

    Σε ευχαριστω πολυ που ανταποκρινεσαι οχι μονο σε μενα αλλα και στα υπολοιπα μελη ! Να σαι καλα!

  4. #4
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Αφού τα έχω, που τα έχω, κρίμα είναι να σκονίζονται (κι άλλο!).... Αν χρειαστείς κάτι πιο συγκεκριμένο από τις παραπάνω τοποθεσίες, πες με και θα σου γράψω διευθύνσεις και τηλέφωνα!

    Καλή συνέχεια!

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    04-03-11
    Location
    mani
    Posts
    32

    Default

    ΦΙΛΕ ΔΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΚΤ ΠΑΝΤΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΗ ΣΤΟ ΠΕΡΑΜΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΜΟΡΦΗ

  6. #6
    Pumping Iron santos br's Avatar
    Join Date
    01-12-10
    Location
    Vouliagmeni-Ano-Voula
    Posts
    491

    Default

    η σχολη στην βαρη ειναι εξαιρετικοτατη αν σε βολευει η περιοχη.ειναι ακριβως στην εκκλησια τις βαρης.

  7. #7
    New Bodybuilder
    Join Date
    02-01-12
    Posts
    1

    Default

    καλησπερα παιδια και καλη χρονια να εχουμε

    μηπως θα μπορουσε ο φιλος crimson ή οποιος αλλος γνωριζει να δωσει καποια πληροφορια για τη σχολη στην αγια παρασκευη? διευθυνση ή τηλεφωνο? εχω ψαξει στο ιντερνετ αλλα δεν μπορω να βρω πληροφοριες σχετικα. ευχαριστω

  8. #8
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-01-12
    Posts
    2

    Default

    Καλησπερα και απο μενα !

    Ηθελα να ρωτησω αν στο αγωνιστικο μερος πεφτει χυμα ξυλο τυπου μμα και μουι ται η υπαρχουν συγκεκριμενοι περιορισμοι και κανονες στη δυναμη και στον αριθμο χτυπηματων που κανει ο καθε αθλητης

    επισης αν μπορουν να δοθουν πληροφοριες για τη σχολη στην κυψελη και του Πανελληνιου θα το εκτιμουσα πολυ !

  9. #9
    New Bodybuilder
    Join Date
    23-11-14
    Posts
    3

    Default

    Καλησπέρα. Θελω να μπυ πεις καποιος εαν ο αθλητικός σύλλογος Arena που ειναι στην Ελευσίνα κανει παραδοσιακό ζιου ζιτσου.

  10. #10
    New Member
    Join Date
    09-09-17
    Location
    αθηνα
    Posts
    5

    Default

    Καλησπερα ειμαι καινουριος στο φορουμ κ ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε σχολη παραδοσιακου ζιου ζιτσου στην αθηνα ευχαριστω

  11. #11
    New Member
    Join Date
    09-09-17
    Location
    αθηνα
    Posts
    5

    Default

    Τη σχολη του γιωργου ζαντιωτη εννοεις?

  12. #12
    New Member
    Join Date
    09-09-17
    Location
    αθηνα
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by santos br View Post
    η σχολη στην βαρη ειναι εξαιρετικοτατη αν σε βολευει η περιοχη.ειναι ακριβως στην εκκλησια τις βαρης.
    Τη σχολη του γιωργου ζαντιωτη εννοεις?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •