Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-11-10
    Posts
    26

    Default Συμπλήρωμα διατροφής χωρίς να πάρω λίπος

    καλησπερα παιδια! χρισιμοποιω εδω και 3 μηνες περιπου μια προτεινη whey 100αρα (απλα θελω να παρω ογκο αλλα χωρισ λυπος) και μιλισα με τον γυμναστη μου και μου λεει παρε μια προτεινη με δωση κρεατινης... (τον ρωτισα αν θα με βλαψει σε θεμα υγειας αλλα και αν παρω λυπος στην κοιλιακη χωρα.. και γενικοτερα γιατι εκανα πολυ κοπο να χασω τα περιτα μου κλα και δεν θελω να τα ξαναβαλω τωρα) ειμαι πολυ επιφιλακτικοσ γενικα... (και μου λεει πωσ εχουν βγει κατι συμπλιροματα πρωτεινης.. με δωση κρεατινης.. αλλα δν εχουν υδατανθρακεσ... και δεν εχω φοωο για περιτα κοιλα και ουτε για την υγεια μου (γιατι ξερει πωσ δεν κανς του κεφαλιου μου.......) τι εχετε να πητε σαν ποιο εμπιροι????? αξιζει?? υσχηει καταρχην κατι τετοιο??για το συμπλιρομα αναφερομε..

  2. #2
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Τα εχεις μπερδεψει,θελεις να παρεις ογκο λες,απλα,γιατι δεν αυξανεις το φαγητο?
    Καθαρο φαγητο,υπερθερμιδικη διατροφη χωρις περιττα λιπη και υδατανθρακες σε συνδυασμο με υψηλα ποσοστα πρωτεινης,μεθοδος που δεν αποτυγχανει...

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-11-10
    Posts
    26

    Default

    περισοτερο θελω να μου πητε αν ειναι υγειηνο να παρεισ... πρωτεινη με δωση κρεατινης ....

  4. #4
    Pumping Iron Leather Nunn's Avatar
    Join Date
    03-10-08
    Location
    Nicosia, Cyprus.
    Posts
    589

    Default

    Κάτι μου λέει ότι είσαι νεαρός σε ηλικία, η διατροφή σου είναι χάλια και ξεκίνησες γυμναστήριο πριν λίγο καιρό.

    Εγώ νομίζω ότι αντί κρεατίνης χρειάζεσαι μαθήματα ορθογραφίας.

    Συγνώμη για το ύφος αλλά δεν μπορώ με τίποτα αυτού του είδους τους γυμναστές. Ώρες ώρες αναπολώ το παλαιό hardcore σιδεράδικο που πήγαινα, όπου ο ιδιοκτήτης ηλικίας 67 ετών ο οποίος έχει πραγματικά απίστευτη μάζα για natural(μιλάμε ο άνθρωπος δεν έχει χαλάσει την διατροφή εδώ και δεκαετίες), του ζητούσα επίμονα να μου πουλήσει κρεατίνη τα πρώτα 2-3 χρόνια δεν μου πουλούσε με τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι δεν καταλάβαινα τότε τον λόγο, όταν ασχολειθείς βαθύτερα όμως με το άθλημα θα καταλάβεις.
    Where is the power, where is the glory, Heavy Metal is my story.

  5. #5
    Advanced Bodybuilder patrinos2003's Avatar
    Join Date
    12-10-04
    Location
    Πάτραι
    Posts
    952

    Default

    τα ειπε ολα σωστα ο Κυπριος...;)

  6. #6
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Quote Originally Posted by Leather Nunn View Post
    Κάτι μου λέει ότι είσαι νεαρός σε ηλικία, η διατροφή σου είναι χάλια και ξεκίνησες γυμναστήριο πριν λίγο καιρό.

    Εγώ νομίζω ότι αντί κρεατίνης χρειάζεσαι μαθήματα ορθογραφίας.

    Συγνώμη για το ύφος αλλά δεν μπορώ με τίποτα αυτού του είδους τους γυμναστές. Ώρες ώρες αναπολώ το παλαιό hardcore σιδεράδικο που πήγαινα, όπου ο ιδιοκτήτης ηλικίας 67 ετών ο οποίος έχει πραγματικά απίστευτη μάζα για natural(μιλάμε ο άνθρωπος δεν έχει χαλάσει την διατροφή εδώ και δεκαετίες), του ζητούσα επίμονα να μου πουλήσει κρεατίνη τα πρώτα 2-3 χρόνια δεν μου πουλούσε με τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι δεν καταλάβαινα τότε τον λόγο, όταν ασχολειθείς βαθύτερα όμως με το άθλημα θα καταλάβεις.
    Ένα τέτοιο hardcore σιδεράδικο είναι το καλύτερο gym στο οποίο καταλαβαίνεις τη πάει να πει σκληρή προπονηση,καλη διατροφή χωρείς πρωτεΐνες κρεατινες και δεν συμμαζεύετε και το σημαντικότερο με καλούς γυμναστές οι οποίοι τους ενδιαφέρει η καλή προπόνηση και όχι να πουλήσουν!!!!!!Όσο για το θέμα που άνοιξες φίλε soto up έχω χρησιμοποιήσει τέτοιου είδους συμπλήρωμα στο παρελθόν και δεν έπαθα κάτι στην υγειά μου......αν φυσικά ακολουθήσεις της οδηγίες χρήσης......

  7. #7
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Φιλε sotos ap ολες οι αποψεις εδω θα καταληγουν στο ιδιο μοτιβο με του leather Nunn ...δεν υπαρχει συμπληρωμα που να κανει μαγικα ,η μακροπροθρεσμη ποιοτικη διατροφη και προπονηση ειναι οι καλυτεροι συμμαχοι ολα τα αλλα ειναι απλα για βοηθεια και δεν τα χρειαζεσαι στο επιπεδο που εισαι ,τωρα για το τι ειναι υγιεινο και τι οχι δεν μπορει να σου απαντησει κανεις μιας και δεν ειμαστε ουτε χημικοι ουτε γιατροι εδω και δεν νομιζω να κανει κανεις ΒΒ για την υγεια του αλλα επηδη γουσταρει,παντως εγω μπορω να σου πω με βεβαιοτητα μιας και ησουν παχυσαρκος πριν οτι σιγουρα μια μπιλντεραδικη διατροφη με πρωτεινες και κρεατινες οπως τις αποκαλουν οι κοινοι θνητοι ειναι πολυ καλυτερη απο τις προηγουμενες διατροφικες σου συνηθειες!

  8. #8
    Bodybuilding Newbie mitsakos44's Avatar
    Join Date
    10-02-11
    Location
    kozani
    Posts
    13

    Default

    Συμφωνώ απόλυτα με τους προλαλήσαντες.....

    Και γω στην ιδια παγίδα ειχα πέσει όταν ξεκίνησα πριν απο κανενα 8μηνο.....Πίστευα οτι αν πάρω καποιο συμπλήρωμα θα φουσκώσω, θα γραμμώσω και τετοια....
    Θα σε πω απλα τι με ειπε ο δικος μου γυμναστης: " Τα συμπληρώματα δεν έρχονται να αντικαταστήσουν τις τροφές σε καμία περίπτωση.Άπλα βοηθούν σε κάποιο βαθμο τον οργανισμο.Μπορεις να το κανεις και με φυσικο τρόπο.Πρέπει να μάθεις να τρώς σωστά..." Και ο άνθρωπος είχε δίκιο.Εφτιαξα λοιπόν το διαιτολόγιο μου με άρθρα που διάβασα εδω μεσα (και με τη βοήθεια του γυμναστή μου) και πίστεψε με χαίρομαι που άχρισα να βλέπω σταδιακές αλλαγες στο σώμα μου...

    Εγω πάντως όταν διάβασα τα άρθρα για τη διατροφή στο site πήρα πολύ μεγάλη βοήθεια....
    Η ΡΩΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΠΕΡΑΣΕΝ ΑΝΘΕΙ ΚΑΙ ΦΕΡΕΙ ΚΙΑΛΛΟ

  9. #9
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    11-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    Το αν βαλεις λιπος η οχι εξαρταται 99% απο τη διατροφη σου και οχι απο τα συμπληρωματα.Δεν λεω πως ειναι αχρηστα αλλα αν δεν ''πατανε'' σε μια σωστη διατροφη κομμενη και ραμμενη στα στατιστικα και τους στοχους σου,οπως ειπαν και τα παιδια,δεν κανεις τιποτα.
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γραμμωση χωρις συμπληρωμα...γινεται?
    By Pavlakos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 27
    Last Post: 26-11-10, 22:35
  2. Συμπληρώματα Διατροφής - Να Πάρω;
    By gymboy in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 26
    Last Post: 01-06-10, 20:17
  3. Τι συμπλήρωμα μου προτείνετε για να πάρω κιλά;
    By mortezas in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 18-05-08, 22:13
  4. Πως να χάσετε λίπος ΧΩΡΙΣ να χάσετε μυική μάζα!
    By ZedCe6 in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 0
    Last Post: 03-02-05, 20:55

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •