Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default Γυμναστηριο Στο Ηρακλειο Κρητης

    Λοιπον , αν και προς το παρον θα προτιμησω για την αεροβια ενα δημοτικο γυμναστηριο , για αργοτερα , οταν κατεβω σε λογικα κιλα για αθληση θελω να εχω ενα γυμναστηριο που να με καλυβει πληρως στους εξης :

    1. Γνωστες πανω στην γυμναστηκη και προθυμοι να μου εξηγησουν τι και πως
    2. Με χωρο για ολους !
    3. Με λογικη τιμη !!!

    Ευχαριστω εκ των προτερων !!!

  2. #2
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    10-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    Το TONIC (http://www.tonicgym.gr/xartis.html) στην Ν.Αλικαρνασσο πληροι αυτες τις προυποθεσεις.Αξιζει να ριξεις μια ματια.
    + ευκολο παρκινγκ :)
    Last edited by KOSTASFIT; 19-02-11 at 21:12.
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...

  3. #3
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default

    +κοντα στα πεθερικα μου !!! χεχε
    Ευχαριστω περιμενω ομως και απο αλλους .

  4. #4
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default

    Kωστα , το εψαχνα χθες και δεν το βρηκα !!!
    Θα ξαναψαξω και σημερα ... που ειδα και τον χαρτη!

  5. #5
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default

    Ερωτηση για τους Ηρακλειωτες !!!

    Για το "Ατλας" καποια γνωμη,αρχη αμμουδαρας ;;;

    Δεκτα και πμ...

  6. #6
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Φιλε μου εγω παω στο Ατλας εδω και πολλα χρονια.Το εχει ενα πολυ καλος παλιος αθλητης ο Γιωργος Ζουμης,παγκοσμιος πρωταθλητης το 99 αν θυμαμαι καλα στο Αλικαντε(φιτνες).
    Σαν χωρος ειναι πολυ καλος και καθαρος ολα μια χαρα.Το καλο ειναι οτι συνδυαζει Old style με εναν χωρο ομως προσεγμενο.
    Τα μηχανηματα ειναι πολυ σωστα τοποθετημενα ωστε ακομα και κοσμο να εχει δεν μπλεοκονται ο ενας στα ποδια του αλλου..
    Τα μηχανηματα δεν ειναι ολοκαινουρια ειναι ομως σχετικα καινουρια και σε αριστη κατασταση και πεντακαθαρα.Εχει πολλα ελευθερα,εναν επικλινη,εναν ισιο,μια σκουοτιερα απο τις παλιες τις ωραιες,μια πρεσσα,ενα σμιθ,ενα σταυρο,αρκετα παγκακια για λοιπες ασκησεις και πολλα αλλα..ειναι και πολλα μη σου πω καθως το γυμναστηριο δεν ειναι τεραστιο οπως οι αλυσιδες ομως επειδη εχω παει σε πολλα ειναι μακραν το πιο λειτουργικο.
    Τα κιλα ειναι αρκετα παντου και νομιζω θα σε φτασουν μια χαρα..
    Τα αποδυτηρια μια χαρα επισης,ζεστο νερο και καθαρα.
    Το κλιμα πολυ καλο και ο Γιωργος απο πανω σου οποτε τον χρειαζεσαι ειτε για συμβουλες ειτε για ενα σκληρο σετ.
    Ολα κομπλε.Θα ειναι καλη επιλογη.Αυτα απο μενα.

    Αν ψαχνεις για χλιδατο γυμναστηριο με γκομενακια κτλ δεν ειναι αυτο που ζητας.
    ειναι ενα αξιοπρεπες γυμναστηριο για σωστη δουλεια.

    Μη φανει οτι κανω διαφημιση στο γυμναστηριο,απλα θελω να σε κατατοπισω οσο μπορω αφου ρωτησες για το συγκεκριμενο γυμναστηριο.
    Το ηρακλειο εχει και αλλα πολυ καλα επισης γυμναστηρια για να μην παρεξηγουμαι.
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  7. #7
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default

    Δεν ψαχνω για γκομενακια , καθοτι και παντρεμενος , ψαχνω για σωστο επαγγελματια ... και μιας και δεν εχω γνωσεις ωστε να κρινω τους ανθρωπους που ασχολουνται χρονια με την γυμναστικη ειπα να "ψαρεψω" !!!

    Ευχαριστω για τις πληροφοριες , ημουν και παλια στου γυμναστηριο αυτο αλλα ηθελα να επιβεβαιωσω την αποψη που ειχα σχηματισει !

  8. #8
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Οταν λες για παλια πιστευω να εννοεις παλιοτερα απο 3-4 χρονια καθως εδω και 3+ χρονια το γυμναστηριο εχει αλλαξει,εχει ανανεωθει και ειναι ετσι οπως σου περιεγραψα..
    Παλιοτερα ηταν πραγματικο πολυ διαφορετικο και επεσε αρκετη δουλεια για να γινει ετσι.
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  9. #9
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default

    Oταν λεω παλια εννοω το καλοκαιρι ! Ειχα μια αποψη καλη σχηματισει , ειχα και εναν φιλο που μου ελεγε και αυτος θετικα , βλεπω και απο σενα θετικα σχολια οποτε τελος η αναζητηση !!!
    Ευχαριστω και παλι !

  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-08-09
    Location
    .
    Posts
    160

    Default

    παιδια εχει παει κανενας να προπονηθει στο x-treme gym που εχει ανοιξει στις μεσαμπελιες στο ηρακλειο?
    αν ναι ας γραψει τη γνωμη του..

  11. #11
    New Member Blast's Avatar
    Join Date
    17-03-10
    Location
    Ηράκλειο, Κρήτης
    Posts
    79

    Default

    Μεγάλος χώρος, πραγματικά τεράστια ποικιλία σε ελεύθερα βάρη, όλα τα βασικά μηχανήματα, smith, πολλοί διάδρομοι, ποδήλατα και στεπ. Τα αποδυτήρια είναι πάντα καθαρά και ο χώρος είναι σχετικά μεγάλος, το μόνο μείον για εμένα είναι τα ντουλάπια που είναι μικρά και είναι χαμηλά. Στην μιά μεριά του γυμναστηρίου είναι τα πιο βαριά ελέυθερα βάρη , το smith, η πρέσσα ποδιών και πάγκος δικεφάλων, αν δεν κάνω λάθος και τροχαλίες. Στην άλλη μεριά είναι τα πιο ελαφριά ελεύθερα βάρη, χώρος και στρώματα για τους κοιλιακούς, μηχανήματα για όλο το σώμα, διάδρομοι, ποδήλατα, στεπ και τροχαλίες. Οι γυμναστές είναι πάντα πρόθυμοι να σε βοηθήσουν και είναι ευγενικοί. Πήγα μόνο μιά φορά για να δώ πως είναι αλλά λόγω του ότι δεν μένω μέσα στο Ηράκλειο δεν έχω την πολυτέλεια να πηγαίνω συχνά.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γυμναστήριο----->Ν.Ηράκλειο
    By max12 in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 25-09-09, 11:38
  2. Γεια σας από Ηράκλειο Κρήτης
    By manolispatelis in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 13
    Last Post: 22-02-09, 06:10
  3. Γυμναστήριο στο Ηράκλειο Κρήτης - Γνώμες
    By left24 in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 23-08-08, 15:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •