Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 46 of 46
  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by veggeto View Post
    Καλα αν σου λεει κατι ενας γιατρος και εσυ κανεις τα δικα σου ,εισαι αξιος της μοιρας σου...Συγνωμη που σου μιλαω ετσι αλλα νομιζω πως δεν εχεις καταλαβει οτι μιλαμε για κατι πιο σοβαρο απο τα βαρη ,ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ!!!

    ...επισης ..οταν παμε σε εναν γιατρο τον ακουμε κατα λεξη ...αν δεν του εχουμε εμπιστοσυνη ..απλα αλλαζουμε γιατρο !!!δεν καταλαβαινω γιατι σ ενδιαφερει με σοβαροτητα .. αφου εξετασεις σου ακομα δεν ειναι καλες !

  2. #32
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    το ξανασκεφτηκα δε θα κανω προπονηση μεχρι τη δευτερα.απλως με καιει τοσο πολυ η προπονηση γτ εχω ξαναξεκινισει γυμναστηριο εδω και 2 βδομαδες και εχω παει μονο 2 φορες λογο της εμπλοκης και οτι γυμναστικη κανω τη κανω στο στρατοπεδο μαζι με τους υπολοιπους.καθησα και σκεφτηκα ομως οτι απο βδομαδα τελειωνει η εμπλοκη και ετσι θα μπω σε ενα προγραμμα.γαιδουραγκαθο αγορασα τελικα ενα απο το φαρμακειο και λεγετε advancis liver care.δε θα το χρησιμοποοιησω μεχρι τη δευτερα για να δω ποσο μπορει να επανελθει ο οργανισμος μου σε νορμαλ επιπεδα.το θεμα ειναι πως θα γινει αυτο αφου η διατροφη δν ειναι κ η καλυτερη εδω μεσα.προσπαθω να τροω κρεας με σαλατα μονο κ αν δν εχει κρεας πινω πρωτεινη και γαλα.επισης τωρα αντι του ψωμιου με τη μερεντα και τα μελια για πρωινο,τροω κουακερ με πρωτεινη γαλα και αμιγδαλα.τα περετερω οπως κατι πατατες φουρνου οι οποιες εικναι προτηγανισμενες κατι μακαρονια με σαλτσες απο τη μερα που ειδα τις τιμες τα εχω κοψει επιτιδες γτ ηταν μες στα λαδια.και τελος περνω και τη πολιβιταμινουλα μου 2 φορες τη μερα εχω μια της universal naturals.πιστευω με αυτα τα δεδομενα να φτιαχτει η κατασταση γτ οι τιμες στις τρανσαμινασες παιζει να ανεβηκαν με τα κακα λαδια και τα τηγανιτα και την ελλειψη υγρων γτ ζητημα να επινα 1.5 λιτρο.ετσι πιστευω δλδ.δε βρισκω αλλο λογο.
    Last edited by k0stas90; 24-02-11 at 18:08.
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!

  3. #33
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    την πολυβιταμινη την σταματας καθολου?ασχετο δν ξερω αν παιζει τοσο σημαντικο ρολο

  4. #34
    Junior Bodybuilder convicted's Avatar
    Join Date
    06-11-10
    Posts
    176

    Default

    φιλε κωστα, αμα ηταν να ανεβαινουν τοσο ευκολα και τοσο ψηλα οι τρανσαμινασες απο κακη διατροφη θα επρεπε να εχουν ολοι οι φανταροι προβλημα με το συκωτι, γιαυτο ασε την διαγνωση και την αιτια να την βρει ο γιατρος, τελος θα επρεπε να εχεις κοψει καθε συμπληρωμα μεχρι να ξανακανεις τις επαναληπτικες, και την πρωτεινη και την πολυβιταμινη κατα την γνωμη μου.

  5. #35
    Advanced Bodybuilder patrinos2003's Avatar
    Join Date
    12-10-04
    Location
    Πάτραι
    Posts
    952

    Default

    ορθον, κοψτα ολα εως τοτε για να φανει τι παιζει με τις ανεβασμενες τιμες, απλα φαγητο και αρκετο νερο φιλε...

  6. #36
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    εγινε σταματαω και τα συμπληρωματα γτ τις συγκεκριμενες εταιριεςπρωτη φορα τις δοκιμαζω.με τις προηγουμενες δν ειχα παντως προβλημα.νεοτερα απο δευτερα.παντως στη πολυβιταμινη οι τιμες ανα καψουλα ξεπερνουν το 100% και καποιες ειναι και 1000% και επερνα 2 καψουλες τη μερα.λαθος πιστευω.
    Last edited by k0stas90; 26-02-11 at 01:38.
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!

  7. #37
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by convicted View Post
    φιλε κωστα, αμα ηταν να ανεβαινουν τοσο ευκολα και τοσο ψηλα οι τρανσαμινασες απο κακη διατροφη θα επρεπε να εχουν ολοι οι φανταροι προβλημα με το συκωτι, γιαυτο ασε την διαγνωση και την αιτια να την βρει ο γιατρος, τελος θα επρεπε να εχεις κοψει καθε συμπληρωμα μεχρι να ξανακανεις τις επαναληπτικες, και την πρωτεινη και την πολυβιταμινη κατα την γνωμη μου.
    Οι φανταροι εχουν ετσι κιαλλιως προβλημα με το συκωτι απο το πολυ πιοτο και τους μπαφους.
    Και τα μαλλια που πεφτουνε δεν ειναι ουτε απο τα τζοκεϊ ουτε τπτ, απο την ελλειψη αμινοξεων ειναι.
    Μηπως κανουν οι φανταροι εξετασεις για να δουν που ειναι οι τιμες τους?
    Τον υδατανθρακα να παιρνουν για να μην πεσουν κατω και ολα τα αλλα...
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  8. #38
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    παιδια ξανακανα σημερα εξετασεις και ενω ειχα ακολουθησει τις οδηγιες τ γιατρου και ενω ειχαν πεσει οι τιμες,τωρα ανεβηκαν ακομα πιο πολυ η cpk πηγε 6000 και τα αλλα 2 180 και 140 αντιστοιχα.με εβαλε μεσα στο νοσηλευτιριο με ορο ο οποιος εχει νερο κ ηλεκτρολιτες και ειναι του 1 λιτρου και πρεπει 3 τετοια τη μερα,1 χαπι τη μερα απο φαρμακο π λεγετε controloc, διατροφη φιλικη προς το ηπαρ,μετρηση ουρων και μου πε θα κατσω 2 με 3 μερες μεσα γιατι μου πε οτι η κουραση μπορει να εκδηλοθηκε αργοτερα εσωτερικα καπως ετσι μου το πε.εν το μεταξυ εγω αισθανομε τελειως ξεκουραστος και εχω παρα πολυ ορεξη.δλδ ουτε δειγμα αδιαθεσιας.χτες στο στρατοπεδο φαγαμε ενα φαι με το οποιο ξερασαν 8 ατομα.του το πα και αυτο και μου πε θα μπορουαε να χει επηρεασει καπως τις τιμες.αλλα ειναι σχετικα μεγαλεςς οι τιμες.τωρα τι παιζει δε ξερω πολυ περιεργο.και εχω νευριασει τωρα γτ ειμε με το κολοορο συνεχεια.τι να πω..
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!

  9. #39

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Βασικα χωρις να το παιζω εξυπνος ειχα πει απο την αρχη να αφησετε τα γιατροσοφια και την ξεκουραση. Οι τιμες ειναι ανεβασμενες για αλλο λογο και οχι απο την προπονηση. Μονο γιατρος πλεον μπορει να πει κατι εγκυρο και με περαιτερω εξετασεις. Περαστικα

  10. #40
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Περαστικα σου παλικαρι μου... Ασε τις υποθεσεις και τα μπορει, ακου κατα γραμμα τις οδηγιες του γιατρου σου και ολα θα πανε καλα......
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  11. #41
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Περαστικα σου μεγαλε !!!

  12. #42
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Mα ο γιατρος τον εβαλε για ξεκουραση.
    Οσο για το φαϊ, μου θυμιζει τον ισοβιτη του Αρκα, που λεει ¨οριστε και η ακτινογραφια σου, ολα καλα¨, ¨μα δεν εχω βγαλει ακτινογραφια¨, ¨Ε, εχουμε μία για ολους τους ασθενεις¨.
    Ζητα να πας στο 401, μην τους χαριστεις
    (αλλα να μη φανει οτι το κανεις για να λουφαρεις).
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  13. #43
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Συμφωνω με τον προλαλησαντα.
    Ο γιατρος σου ειπε να ξεκουραστεις μεχρι την Δευτερα,εσυ το εκανες και οι τιμες αυξηθηκαν.
    Πηγαινε αλλου,δεν ειναι να παιζουμε με την υγεια μας.
    Περαστικα σου να ειναι μεγαλε.

  14. #44
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    παιδια οι τιμες επεσαν αυριο θα κανω και το υπερηχογραμημα στη κοιλια και παρασκευη θα βγω.ηρθαν κατι γιατροι κ με ρωταγαν τι γυμναστικη κανω κ το ιστορικο μου με τη γυμναστικη και τους ειπα οτι ειχα σταματισει 3 μηνες και τη πρωτη φορα που χα κανει εξετασεις εδω ημουν 2 μερες μετα απο ξαναξεκινημα γυμναστηριου και ειχα ξεκινισει αποτομα δυνατα και μου παν τωρα που ξεκουραστηκα να μη κανω δυνατα για λιγες μερες για να ξαναπροσαρμοστει ο οργανισμος γτ σοκαριστικε απο το αποτομο ξαναξεκινημα με βαρη και γιαυτο ξεφυγαν οι τιμες.κ οτι οι τρανσαμινασες ανεβεναν λογο της πολυ μεγαλης cpk.επισης μου πε να μη χρησιμοποιω αναβολικα λες και χρησιμοποιισα να πουμε.κ μετα μου λεγε για τη πρωτεινη κ τη κρεατινη.οτι μπορω να αφυδατοθω και να παθω ραβδομυολιση νεφρικη ανεπαρκεια κλπ.
    Last edited by k0stas90; 02-03-11 at 16:16.
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!

  15. #45
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Περαστικα σου και καλη επανοδο!!

  16. #46
    New Member
    Join Date
    04-11-10
    Location
    serres
    Posts
    15

    Default

    τελικα φιλε αναρρωσες?


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Φρέσκο αίμα στο forum!!
    By psarokroketitsa in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 37
    Last Post: 26-02-08, 01:51
  2. Επιβλαβείς ουσίες στο αίμα μας
    By GRF in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 13-10-05, 07:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •