Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default Πλήρη Έκτασα Χεριού

    Λοιπον πριν 2 χρονια ειχα σπασει το κοκκαλο στον βραχιονα, για καποιο λογο που δν καταλαβαινω ο ορθοπεδικος δν μου εγραψε φυσιοθεραπειες με συνεπεια το χερι μου να μην εχει 100% Εκταση, δλδ ο τενοντας δν εχει ανοιξει τελειως, ενας γειτονας φυσιοθεραπευτης μου το κοιταξε και μ εκανε αυτη την διαγνωση και μου εδωσε και μερικες ασκησεις οι οποιες πονανε και παρα πολυ λογω του οτι ετσι και μονο θα ανοιξει ο τενοντας..

    μαζι με αυτο λοιπον ερχετε και μια ενοχληση στον πηχη ψηλα σαν φλεγμονη και καταλαβαινω οτι ειναι λογω του οτι δν κανει πληρη εκταση μ συνεπεια να δυναμωνει ο δικεφαλος αλλα ο πηχης να μενει στασιμος και να κανει καποια φλεγμονη, η αληθεια ειναι οτι οταν εκανα τις ασκησεις π μ εδειξε με αφησαν οι πονοι αλλα τις σταματησα γιατι ειχαν πολυ πονο και ειπα θα περιμενω να βγαλω ασφαλεια και να παω σε γιατρο αλλα δν γινετε αλλο, δν ξερω τη να κανω βασικα χωρις ασφαλεια, επιασα δουλεια αλλα απ οτι ξερω αργει κατι μηνες..

    καποιος που να εχει σπασει καποιο χερι η να ξερει απο αναλογη περιπτωση ποσες περιπου συνεδρειες με φυσιοθεραπευτη να χρειαζομαι για να ανοιξει πληρως? ( ξερω οτι απο το Pc ειναι δυσκολο εως αδυνατον να μου απαντηθει αλλα εχω απελπηστει γιατι δν εχω ανεση οικονομικη ) .. μεσω του γειτονα δν μπορω να κανω κατι γτ δουλευει σε στρατιοτικο νοσοκομειο.

    οπως καταλαβαινετε η γρηγοροτερη λυση θα ηταν ο γιατρος αλλα χωρις ασφαλεια δυσκολα τα πραγματα, αμα ειχα καποιον γνωστο με ιατρειο θα τ ελεγα να μ εγραφε τις φυσιοθεραπειες σε βιβλιαριο γνωστου αλλα δνε χω

  2. #2
    Pumping Iron ggeorge's Avatar
    Join Date
    16-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    442

    Default

    καλημερα φιλε μου
    Πριν απο 10 περιπου χρόνια ο πατερας μου είχε σπασει το ποδι του. Δε θυμαμαι πως λεγονται τα κοκκαλα, αλλα είχε παθει σοβαρη ζημια στο κατω μερος, κοντα στον αστραγαλο. Ο γιατρος που ειχαμε παει (τον κακο του τον καιρο) μας είχε πει οτι : ενταξει ... 60 χρονια ετρεχες,... θελεις και αλλο; Θα παρεις αυτο το ειδικο παπουτσι και κουτσα κουτσα θα περπατας... Ουτε φυσιοθεραπειες ουτε τιποτα...
    Ο πατερας είχε απογοητευτει ,.. πηγε σε ενας φυσιοθεραπευτη της γειτονιας, ο οποιος ομως ετυχε και ηταν αστερι. Του ειπε οτι σε ενα μηνα θα παιζεις μπαλα...
    Ο πατερας μου δεν τον πιστεψε φυσικα (ολοκληρος στρατιωτικος γιατρος ειδικος σε καταγματα του ειχε πει αλλα... ) αλλα πηγε.

    Του αλλαξε τα φωτα... Καθε μερα εκλεγε απο τον πονο...
    Σε ενα μηνα ηταν περδικι...
    Το ποδι στην αρχη δεν κουνιοταν καθολου . Ειχε παραλησει απο τον γυψο...

    Ασχετα με αυτα που ρωτας, απλα για να σου δωσω κουραγιο...
    Βεβαια δε ξερω τι γινεται επειδη το εχεις αφησει καιρο...

    Στην ερωτηση σου ... για το ποσες φορες ... δε θυμαμαι ποσες φορες ειχε παει αλλα ήταν περιπου 1-2 μηνες... Τωρα αν ηταν μια φορα 2 ή 5 τη εβδομαδα δε το θυμαμαι...

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Εγω ευτυχως δεν εχω τοσο μεγαλο θεμα, εχει δυναμωσει αρκετα δηλαδη το χερι.. παγκο παιζω 100 κιλα πχ, κωπηλατικη με μπαρα 80-90.. δν ειναι εκει το θεμα ομως ,απλως θελει μερικα εκατοστα ακομα να τεντοσει τελειως ο τενοντας, σε ευχαριστω παντως και χαιρομαι π βρηκε την ακρη ο πατερας σου


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. σε πληρη συγχυση!!!!
    By llkool1 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 08-03-09, 21:14
  2. NAC Mr Hellas & Mr Κρήτη - Πλήρη Αποτελέσματα
    By Musclemar in forum Νέα Bodybuilding Aπό Ελλάδα
    Replies: 14
    Last Post: 22-05-08, 17:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •