Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Advanced Bodybuilder apathya's Avatar
    Join Date
    05-02-09
    Location
    Peireaus
    Posts
    719

    Default Συμπληρώματα "Πανελληνίων" ;

    Καλησπερα. Σιγα σιγα, πλησιαζει ο καιρος που θα δωσο Πανελληνιες. Γι'αυτο τον λογο, θελω να μου προτεινετε μια πολυβιταμινη, που να βοηθαει στην πνευματικη-σωμματικη κοπωση και ολα τα σχετικα. Ευχαριστω.
    Train, past the pain!

  2. #2
    Junior Bodybuilder convicted's Avatar
    Join Date
    06-11-10
    Posts
    176

    Default

    αυτο κιαν ειναι υπερβολη, τι θα θες τα συμπληρωματα πριν τις πανελληνιες ρε μαγκα?ΕΦοσον τρως και ξεκουραζεσαι επαρκως δεν χρειαζεσαι τπτ, τοσοι και τοσοι δωσαμε και μπηκαμε και σε top σχολεσ χωρις συμπληρωματα και τετοια , ελεος

  3. #3
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Vital plus q10, Centrum, στο φαρμακείο θα βρείς πολλές...
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Το καλύτερο συμπλήρωμα που προτείνω εγώ στους μαθητές μου, είναι το "πρόγραμμα"!!!

    Φτιάχνεις ένα πρόγραμμα με 5 ώρες σπαστό διάβασμα την ημέρα και είσαι κομπλέ. Όλες τις άλλες ώρες ξεκουράζε το μυαλό σου. Δηλαδή πάρε καναν υπνάκο, κάνε καμιά βόλτα να περπατήσεις, πάρε το κορίτσι σου να φάτε κανα γλυκάκι κι όχι PC και WoW...

    Έπειτα αρκεί μια καλή διατροφή που να μη σε βαραίνει και έχεις ένα στομάχι τούμπανο που προσπαθεί να χωνέψει την ώρα που εσύ θες το σώμα σου χαλαρό ώστε το μυαλό σου να δουλεύει υπερωρίες. Γενικά πάνω κάτω αυτό που λέμε υγιεινή διατροφή, με φρούτα, λαχανικά και καθαρές τροφές. Το να σε παίρνει από πίσω η μάνα σου με τη φέτα ψωμί με το βούτυρο και τη μαρμελάδα, δεν είναι ότι καλύτερο και είναι και υπερβολή. Πάνω σε αυτό μια πολυβιταμίνη δε νομίζω πως θα σε οφελήσει όταν εσύ τρως αρκετά και υγιεινά. Ισως εαν κουράζεσαι πολύ μπορείς να βάλεις κάποιο συμπλήρωμα που να σε βοηθάει να κοιμάσαι καλά, ώστε να ξεκουράζεσαι αρκετά. Πολλά παιδιά δε κοιμούνται καλά, μόνο και μόνο από το άγχος τους. Επίσης, όταν διαβάζεις καλό είναι που και που να σηκώνεσαι να κυκλοφορεί το αίμα. Ακόμη και την ώρα των εξετάσεων να το κάνεις. Εγώ το εφαρμόζω και τώρα στο πανεπιστήμιο.

    Προσωπικά, όσο κι αν εξαντλώ την αυστηρότητά μου σα καθηγητής, παρόλο που ήμουν πολύ ζωηρός μαθητής (ζωηρός, όχι κακός...), θεωρώ πως δεν υπάρχουν μαγικά ματζούνια και μυστικές συνταγές. Πέντε μαθητές μου έδωσαν πανελλήνιες, κανένας δεν βοηθήθηκε από κάτι τέτοιο. Όταν είσαι καλά διαβασμένος, δε φοβάσαι τίποτα.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default

    Φιλε μου γεια σου,
    μιας και εγω δινω φετος για πανελληνιες μπορω να σου πω πως δεν χρειαζεσαι
    ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΚΑΙ μινεραλι γι αυτον τον σκοπο.
    Αρκει το ΔΙΑΒΑΣΜΑ.Δεν ξερω τι κατευθυνση εισαι εγω ειμαι θεωρητικη αλλα ανεξαρτητως
    καθε κατευθυνση εχει την δυσκολια της.ΚΟΙΤΑ εσυ να φτιαξεις ενα καλο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
    γιατι πιστεψε με χωρις αυτο δεν θα κανεις τιποτα.
    Προσωπικα εγω εχω τις πανελληνιες,κανω βαρη 5 φορες την εβδομαδα και
    μελεταω κ για το ειδικο μαθημα που ισως δωσω(αρμονια και μουσικες ακουστικες δυνατοτητες)
    και μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα δουλευα κι ολας το παρασκευοσαββατο.
    (οκ δεν παω και για 20 ετσι?)
    Που θελω να καταληξω.Το τριπτυχο της επιτυχιας σου ειναι
    Φαγητο-διαβασμα-καλος υπνος και που και που
    κανα περματηματακι αμα εισαι εκτος πολης
    θα σε χαλαρωνε παρα πολυ πιστευω ;)


    Και οπως ειπε και ο φιλος mazdas 6


    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    θεωρώ πως δεν υπάρχουν μαγικά ματζούνια και μυστικές συνταγές. Πέντε μαθητές μου έδωσαν πανελλήνιες, κανένας δεν βοηθήθηκε από κάτι τέτοιο. Όταν είσαι καλά διαβασμένος, δε φοβάσαι τίποτα.
    Καλη σου επιτυχια φιλε μου μακαρι να περασεις εκει που θες

  6. #6
    Advanced Bodybuilder apathya's Avatar
    Join Date
    05-02-09
    Location
    Peireaus
    Posts
    719

    Default

    Ευχαριστω πολυ για τις συνοπτικοτατες απαντησεις σας! Mazda, το διαβασμα μου το κανω σπαστο, γιατι δεν ειμαι "ατομο", που μπορει να καθετε πανω απο ενα βιβλιο για ωρες, διχως ξεκουραση, κλπ. Ειμαι μαθητης ΕΠΑ.Λ, Τομεα Πληροφορικης. Στοχος μου, ειναι να περασω Αστυνομια, ή σε Στρατιωτικη σχολη, γιατι, (ζω μονο με την μητερα μου, που ειναι ανεργη..) και υπαρχει μεγαλο οικονομικο προβλημα. Δεν θελω να ειμαι "θυμα" των "αφεντικων" μου, θελω να εχω ενα σταθερο μισθο(800-900ευρω που εχει η αστυνομια αν θυμαμαι καλα), ωστε να αποφυγω τις δυσκολες καταστασεις... Αγγελε, ευχομαι να επιτυχεις οπου θες!(Τι πλατη που ειναι αυτη αγορι μου!!). Οσον αφορα την πολυβιταμινη, πιστευω οτι την χρειαζομαι, διοτι, η διατροφη μου ειναι αρκετα καλη,αλλα και απλη. Κουραζομαι πολυ,δηλαδη, καθε μερα τα ματια μου ειναι "κοκκινισμενα"(δεν εχω καλο υπνο), και πολλες φορες δεν μπορω να συγκεντρωθω με ΤΙΠΟΤΑ!

    P.S. Τι διδασκεις Mazda;
    Train, past the pain!

  7. #7
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Φιλόλογος είμαι φίλε. Εντάξει, ένα μάθημα έχω για πτυχίο, αλλά διδάσκω 3 χρόνια τώρα και έχω κάνει και μάθημα σε φοιτητές της ίδιας Σχολής με εμένα που ήθελαν κάποια βοήθεια.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  8. #8
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Εγω σε περιοδο εξετασεων στο πανεπιστημιο επαιρνα Ginkgo biloba, ενα συμπληρωμα απο ασιατικο φυτο.. Υποτιθεται οτι βελτιωνει τη νοητικη λειτουργια, ενισχυει τη μνημη κ κανει γενικοτερο καλο στην υγεια.. Δεν καταλαβα κ καμια σημαντικη διαφορα να σου πω την αληθεια..

  9. #9
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default

    (Ευχαριστω πολυ φιλε apathya)
    Εγω κατι παρομοιο ειχα ακουσει για την σπιρουλινα μπορεις να την ψαξεις στο google αλλα εγω δεν πιστευω οτι εχει κ πολυ διαφορα αλλα εχει να κανει και με το μυαλο(δεν λεω πως ειναι placebo αλλα οκ ! )


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόγραμμα στο σπίτι λόγω Πανελληνίων
    By stavros007 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 18-06-09, 20:36
  2. Συμπληρώματα
    By msdmn in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 13-07-06, 00:23

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •