Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 31 to 60 of 72
  1. #31
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Quote Originally Posted by Musclemar View Post
    Εγω ακριβως το αντιθετο ρε συ Σταματη. Ζω μεσα στο γυμναστηριο, εχω ζητησει να μου βαλουν το ντιβανι μεσα στο power cage για να νιωθω ασφαλεια σε περιπτωση σεισμου..κανω ολες μου τις συναντησει εντος γυμναστηριου. Δεν μπορω να κατσω πλεον σε κανικη καρεκλα, μονο σε παγκους και μηχανηματα καταδεχομαι. Πηγαινω απο γυμναστηριο σε γυμναστηριο μοναχα για να μην ερχομαι σε επαφη με μη-μποντυμπιλντεραδικο κοινωνικο συνολο, οι εξοδοι μου περιοριζονται σε αγωνες και expo bodybuilding και τελος κανω μπανιο στη μπανιερα γεμισμενη με υδρολυμενη myofusion (με γαλα μαζι, οπως η Κλεοπατρα).

    Από τα καλύτερα ποστ που έχω διαβάσει
    Hypertrophy for the win!

  2. #32
    Advanced Bodybuilder djastral232's Avatar
    Join Date
    11-06-09
    Posts
    947

    Default

    Quote Originally Posted by veggeto View Post
    4 scoop πρωτεινης την ημερα = 0,75*4 = 3,0
    600 γρ κοτοπουλο ,ψαρι την ημερα = 0,6*8 = 4,8
    50 γρ ξηροι καρποι την ημερα =0,05*10 = 0,5
    1 λιτρο γαλα την ημερα = 1,0
    80 γρ βρωμη την ημερα =0,08*2.4= 0,2
    250 γρ ρυζι την ημερα =0,25*2 = 0,5
    500 γρ λαχανικα την ημερα = 0,5
    8 αυγα την ημερα =1,20*0,8= 0,95
    Αθροισμα ημερησιας ποσοτητας = 11,45 * 30 ημερες=343,5
    Φίλε veggeto δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς τα υπολογίζεις. Δλδ, στα αυγά το 0.8 τι είναι; Υποθέτω ότι 1.20 είναι η τιμή της 8άδας.


    Χωρίς να θέλω να με κράξετε δεν χρησιμοποιώ κανένα συμπλήρωμα. Αν εξαιρέσω την μπάρα πρωτείνης (την OhYeah! 3.5ευρώ 27γρ πρωτεΐνη) κ αυτή την παίρνω γιατί δυστυχώς σπίτι δεν παίζει να μπει τπτ τέτοιο, λόγω γονιών...
    Τρώω 5 γεύματα ημερησίως κανονικού φαγητού κ ίσως σε αυτό να οφείλεται το ότι η κοιλιά μου έχει μεγαλώσει και δεν είναι πλάκα όπως θα θελα.

    Προσωπικά λόγω περιορισμένης οικονομικής κατάστασης έχω ρίξει (αρκετά θα λεγα) την ημερήσια ποσότητα πρωτεΐνης ανά κιλό σωματικού βάρους γύρω στο 1.5γρ και εβδομαδιαία μου βγαίνει σχεδόν 30-35ε. Οπότε δεν έχω και τα βέλτιστα κέρδη από θέμα μυικής ανάπλασης...

    Αν βάλουμε και τα έξοδα της μπάρας πρωτεΐνης είναι 3.5*5 = 17.5ε τη βδομάδα.
    Οπότε συνολικά 42.5ε περίπου.
    Η λεβεντιά είναι μια πληγή
    που πάντα αίμα τρέχει
    Θε μου και πώς τηνε βαστά
    εκείνος που την έχει.

  3. #33
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by pitsouf View Post
    Διάβασα 130 αυγά και έπαθα ένα ψιλοσοκ προς στιγμή....

    Sorry για το off
    Όχι, περίπου 72 αυγά την εβδομάδα βγαίνουν...

    Α και λάδι Αλικαμπιώτικο κοπέλια φουλ βιολογικό!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  4. #34
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    άσε είναι ακριβό το άθλημα..έχω να πάρω συμπλήρωμα 6 μήνες..τώρα ετοιμάζω για γράμμωση..!!

  5. #35
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Εγω παλι χαλαω γυρω στα 200 ευρω εχω υπολογισει το μηνα σε διατροφη.Ειμαι τυχερος γιατι το μοσχαρι μου και πολλες φορες το ψαρι, το στελνουν πολλες φορες απο το νησι, οποτε κοβω πολυ απο εκει.Δεν με παιρνει να χαλασω και πολλα παραπανω γιατι εχω περιορισμο να χαλαω 300ευρω τον μηνα πανω-κατω, εκτος απο λογαριασμους.
    Η διατροφη μου δεν ειναι η τελεια, αλλα ειναι πολυ καλη, καθε μερα ειμαι στα 2γρ πρωτεινης/κιλο σωματικου βαρους και ορισμενες μερες αρκετα παραπανω..
    Κατι 400ευρω που ειδα, μου φανηκαν παρα πολλα ρε παιδες, μηπως δεν κανετε και καλη ερευνα αγορας?

    Τρώω 5 γεύματα ημερησίως κανονικού φαγητού κ ίσως σε αυτό να οφείλεται το ότι η κοιλιά μου έχει μεγαλώσει και δεν είναι πλάκα όπως θα θελα.
    Αφου εχεις την δυνατοτητα να κανεις 5 γευματα κανονικα, οχι σκονες, εισαι αρχοντας.Δεν φταινε αυτα για την κοιλια που λες, μηπως δεν ειναι καλα τα γευματα σου?

  6. #36
    New Member nikolasfrag's Avatar
    Join Date
    22-10-10
    Posts
    28

    Default

    Παιδιά εμένα μου βγαινουν περίπου τα κρεατικά μονο 60 ευρώ την εβδομάδα..πολυ ακριβεια ρε παιδι μου τι γινεται..αναγκαστικά κοβουμε απο εξόδους τωρα τα πολλα εξοδα για να χτυπησουμε παλι καμια πρωτεινουλα γιατι η αλη8εια ειναι οτι γλιτωνεις γευμα και ερχεται πιο οικονομικα..ακόμη μπορουμε και αγοραζουμε ελπίζω να μην χειροτερεψουν τα πραγματα..

  7. #37
    Advanced Bodybuilder djastral232's Avatar
    Join Date
    11-06-09
    Posts
    947

    Default

    Quote Originally Posted by l3onid4s View Post
    Ε... μηπως δεν ειναι καλα τα γευματα σου?
    l3o τι εννοείς δεν είναι "καλά";
    Η λεβεντιά είναι μια πληγή
    που πάντα αίμα τρέχει
    Θε μου και πώς τηνε βαστά
    εκείνος που την έχει.

  8. #38
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Quote Originally Posted by djastral232 View Post
    l3o τι εννοείς δεν είναι "καλά";
    Εννοω μηπως το παρακανεις με τις ποσοτητες, δεν ειναι "καθαρα", πολλα λιπη κτλ...
    Γιατι αν τρως 5 ισορροπημενα γευματα,αληθινου φαγητου και οχι σκονης, δεν ειναι λογος για να κανεις κοιλιτσα..
    Βεβαια μπορει και να υπερβαλεις στο "κοιλιτσα" και απλα να μην ειναι οπως την φανταζεσαι ιδανικα:)

  9. #39
    Pumping Iron santos br's Avatar
    Join Date
    01-12-10
    Location
    Vouliagmeni-Ano-Voula
    Posts
    491

    Default

    πλεον η διατροφη κοστιζει ακριβα.εγω το μονο που παιρνω απο συμπληρωματα και δεν τα κοβω ειναι μια πρωτεινη 60 ευρω και μια πολυβιταμινη 30 ευρω..τρωω αυτα που πρεπει οπως τα περισσοτερα παιδια προειπαν, και απο κει και περα ολα ειναι θεμα κουμαντου και προτεραιοτητων.προτειμω να μην βγω εξω η να μην παρω ενα ρουχο,και να τα δωσο στη πρωτεινη η στο κρεας.η αληθεια ειναι οτι πρεπει να κοβουμε απο αλλου για να ακολουθησουμε το προγραμμα διατροφης.στο συνολο χαλαω γυρω στο 250αρι το μηνα και ερχονται και ποιο δυσκολες μερες...
    Last edited by santos br; 01-04-11 at 22:32.

  10. #40
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Quote Originally Posted by djastral232 View Post
    Φίλε veggeto δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς τα υπολογίζεις. Δλδ, στα αυγά το 0.8 τι είναι; Υποθέτω ότι 1.20 είναι η τιμή της 8αδας.
    1.20 ειναι η τιμη της 10αδας και εγω τρωω 8 την καθε φορα αρα εφοσον τα 10 κανουν 1.20
    τα 8 κανουν 8*1.20/10=0,8*1,20=0.95

  11. #41
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Πάντως να ξέρετε πως διάβασα πολύ υπερβολικά ποσά... εγώ έχω κάνει έρευνα αγοράς και πλέον ξέρω που να βρίσκω φτηνό και που.

    Ψωνίζω μια φορά την εβδομάδα, πάντα Σάββατο, πάντα με λίστα για ψώνια και συγκεκριμένες ποσότητες και ποτέ μα ποτέ δεν έχω ξοδέψει πάνω από 45 ευρώ... πάντα κάτι περισσεύει από την προηγούμενη εβδομάδα και ψωνιζω κάτι λιγότερο. Μισό κιλό κοτόπουλο ας πούμε, ή έχει αγοράσει μοσχάρι η μητέρα μου για εκείνη και τον αδερφό μου (πάλι καλά που και εκείνει νουά παίρνει).

    Είδατε ακόμη πως αυγά και λάδι έχω δικά μου, λαχανικά το καλοκαίρι επίσης (φυτεύω κάθε καλοκαίρι "κήπο" που λέμε εδώ) δικά μου, ενώ δεν υπολογίζω ψάρια, γιατί τις όποιες φορές τρώω μπακαλιάρο ή σολωμό, σε επιλεγμένα γεύματα, παίρνω από συγκεκριμένο super market και δεν πάει πάνω από 3 ευρώ στο γεύμα (κι ίσως λέω και πολλά). Μπρόκολα το χειμώνα κλπ πάλι δεν υπολογίζω γιατί όλο και ψωνίζει η μητέρα μου, μα και πάλι 2 ευρώ έχει το κιλό το κατεψυγμένο.

    Πείτε με τσιγκούνη, σπαγκοραμμένο, "Γερολαδά", μα έχω κάνει έρευνα αγοράς και έτσι τη βγάζω. Ο Θεός να 'ζει καλά το μαγαζί που ψωνίζω κοτόπουλα και τα 'χει τόσο φτηνά!!! Και είναι και ελληνικά φιλέτα κοτόπουλο!!! :)
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  12. #42
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Ετσι οπως τα λες ειναι Σταυρο..Κατι 300+,400 κτλ που ειδα μου φανηκαν υπερβολικα και πολυ τραβηγμενα.
    Εκτος αν ολες οι ζωικες τροφες τειναι μοσχαρισιο σπαλονουα και φρεσκος μπακαλιαρος :)

    Off-topic,συγγνωμη :
    (φυτεύω κάθε καλοκαίρι "κήπο" που λέμε εδώ)
    Εμεις το λεμε και "μποστάνι" στη Κεφαλονια :)

  13. #43
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Σταύρο είναι διαφορετικά εδώ ρε φίλε...παρόλο που είναι ακριβώτερα τα προιόντα έχουμε το λάδι μας...τα αυγά απο το χωριό...άμα είσαι μερακλής έχεις και το μαρούλι και το μπρόκολο...(μπανανιές δεν έχει βάλει ο πατέρας μου ακόμα χαχα) Και εμένα ένα 55άρι μου φεύγει τη βδομάδα...και αυτό γιατί τα φιλέτα(σολωμός,κοτόπουλο) δε πλησιάζοντε...γαλακτοκομικά επίσης...δημητριακά το ίδιο(πέρνει ο θείος μου βρώμη για τα οζά σε τσουβάλι...μου φαίνεται θα ξεκινήσω δειλά δειλά να τη δοκιμάζω χαχα)

    edit...Λεωνίδα...εμείς μποστάνι λέμε τους ''άλλους'' κήπους!
    Last edited by Pavlos18; 01-04-11 at 22:56.
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  14. #44
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Παυλο, κοτοπουλο γιατι παιρνεις φιλετο και δεν παιρνεις στηθος με κοκκαλο?Ειναι το ιδιο πραγμα, το φιλετο απο το στηθος το κοβουν, μονο που βγαζουν το κοκκαλο και στο χρεωνουν 1Ε+ παραπανω..
    Επισης, θεωρω οτι λαδι, λαχανικα, αυγα, δεν ειναι τρελα εξοδα, εκει που φευγουν τα πολλα οπως και εσυ ειπες, ειναι στις ζωικες τροφες..

    edit...Λεωνίδα...εμείς μποστάνι λέμε τους ''άλλους'' κήπους!
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

  15. #45
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by l3onid4s View Post
    Παυλο, κοτοπουλο γιατι παιρνεις φιλετο και δεν παιρνεις στηθος με κοκκαλο?Ειναι το ιδιο πραγμα, το φιλετο απο το στηθος το κοβουν, μονο που βγαζουν το κοκκαλο και στο χρεωνουν 1Ε+ παραπανω..
    Επισης, θεωρω οτι λαδι, λαχανικα, αυγα, δεν ειναι τρελα εξοδα, εκει που φευγουν τα πολλα οπως και εσυ ειπες, ειναι στις ζωικες τροφες..



    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    Στήθος πέρνω αλλα στη τιμή του φιλέτου...ένα απο τα κακά της επαρχίας είναι ότι ο χασάπης και ο μπακάλης του χωριού πουλάνε όσο θέλουν...π.χ έχω πάρει τόνο απο το χωριό 8Ε οι 3 κονσέρβες...και η κανονική του τιμή...όχι παραπάνω απο 5.50!
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  16. #46
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Παύλο πάντως να ξέρεις, φιλέτο κοτόπουλο, φιλέτο, ούτε κόκκαλα, ούτε πέτσα, από την Άρτα, τα φέρνει ένα μαγαζί στα Χανιά 5,5 ευρώ το κιλό κατεψυγμένα. Όλοι οι γνωστοί μου από εκεί πάνε!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  17. #47
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Παύλο πάντως να ξέρεις, φιλέτο κοτόπουλο, φιλέτο, ούτε κόκκαλα, ούτε πέτσα, από την Άρτα, τα φέρνει ένα μαγαζί στα Χανιά 5,5 ευρώ το κιλό κατεψυγμένα. Όλοι οι γνωστοί μου από εκεί πάνε!!!
    Στείλε πμ που είναι αυτό το μαγαζί...μήπως γλιτώσω κανένα Ε
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  18. #48
    Advanced Bodybuilder djastral232's Avatar
    Join Date
    11-06-09
    Posts
    947

    Default

    Quote Originally Posted by l3onid4s View Post
    Εννοω μηπως το παρακανεις με τις ποσοτητες, δεν ειναι "καθαρα", πολλα λιπη κτλ...
    Γιατι αν τρως 5 ισορροπημενα γευματα,αληθινου φαγητου και οχι σκονης, δεν ειναι λογος για να κανεις κοιλιτσα..
    Βεβαια μπορει και να υπερβαλεις στο "κοιλιτσα" και απλα να μην ειναι οπως την φανταζεσαι ιδανικα:)
    κοιλίτσα δεν μπορώ να πω πως έχω ιδιαίτερα, απλά όλο το χειμώνα κρατάω κάποια νέρα επειδή κόβω την αερόβια κ κρατάω κάποια % λίπους όπως βλέπεις κ απτη φωτό http://www.bodybuilders.gr/forum/sho...l=1#post918005 (είμαι τώρα μετά από 3 βδομάδες Off λόγω ασθένειας), αλλά εννοούσα ότι μεγαλώνει το στομάχι μου κ φαίνομαι κυρίως απ'τα πλάγια όπως πχ οι bodybuilders που λέμε "μα καλά πως είναι έτσι αυτός;! σαν έγκυος!"...
    Η λεβεντιά είναι μια πληγή
    που πάντα αίμα τρέχει
    Θε μου και πώς τηνε βαστά
    εκείνος που την έχει.

  19. #49
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    Καπου εκει χαλαω και εγω παντως που λεει ο Σταυρος και ο Παυλος,45 με 50 ευρω την εβδομαδα.Και εγω τα εχω υπολογισει και παντα τοσα μου βγαινουν.Κοτοπουλο φιλετο,κοτατζ,γαλα,μπασματι,βρωμη,μοσχαρι απαχο,μπριζολα,περκα κατεξυγμενο ψαρι,σαλατες που και εγω 4-5 μηνες βαζω στο σπιτι μου και εχω απο εκει,αυγα παλι εδω Αρτα ειναι πολυ φτηνα ασε που εχω τη γιαγια μου και τις δινουν συνεχεια φιλες της που εχουν κοτες στα χωρια :D ,μπανανες 1μισι καθε μερα,μηλα 1 καθε μερα.
    Απο συμπληρωματα πρωτεινη παιρνω,πολυβιταμινη,ω3,βιταμινη-C,δεν θελω πολλα για αυτα,δηλαδη πρωτεινη παιρνω καθε μερα 1 σκουπ αν δεν παω gym και 2 αν παω.Παντως τα πολλα που θεωρω πως ειναι τα κρεατα εχω βρει και μια ακρη απο ενα παιδι που δουλευει εδω στα κοτοπουλα Αρτας και το παιρνω πολυ φτηνα το στηθος.Το μοσχαρι επισης απο γνωστο κρεοπωλη και η περκα ειναι παμφτηνη.Τις μπριζολες πολλες φορες δωρεαν γιατι συνεργαζομαστε με σφαγειο εδω στην Αρτα.Τυχερα της υπαιθρου :D
    Last edited by perakis; 02-04-11 at 11:00.
    Whatever which way they go, They know they gonna owe. They soul to the road they choose. It don't matter if you win or lose.You still gotta pay them dues.

  20. #50
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    @kouvidi και @ηρακλη sorry παιδια τα μπερδεψα...ας το διορθωσω:και στην τελικη ρε παιδια αν εχετε οικονομικα προβληματα καλυτερα να κοβεται απο το φαγητο και οχι απο τα συμπληρωματα!!! χαχαχα

  21. #51

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by jimbliz View Post
    @kouvidi και @ηρακλη sorry παιδια τα μπερδεψα...ας το διορθωσω:και στην τελικη ρε παιδια αν εχετε οικονομικα προβληματα καλυτερα να κοβεται απο το φαγητο και οχι απο τα συμπληρωματα!!! χαχαχα
    Μολις κερδισες και συ ενα δωρο,αυτο που δεν πινεται που σου ειπα χτες(να μην κανουμε και δυσφημιση σε αλλα καταστηματα).

  22. #52
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    ρε οχι κρατα το αυτο..αφου ξερω ποσο πολυ σ αρεσει!!αλλα αμα ειναι για δωρο βαλτο μαζι με τ αλλα που σ εχω πει...χαχαχ ειναι αγενεια να αρνηθω!!

  23. #53
    New Member centaur's Avatar
    Join Date
    02-09-08
    Location
    thessaloniki, Greece.
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by Pavlos18 View Post
    Στήθος πέρνω αλλα στη τιμή του φιλέτου...ένα απο τα κακά της επαρχίας είναι ότι ο χασάπης και ο μπακάλης του χωριού πουλάνε όσο θέλουν...π.χ έχω πάρει τόνο απο το χωριό 8Ε οι 3 κονσέρβες...και η κανονική του τιμή...όχι παραπάνω απο 5.50!
    Τραβηξτε τους ενα μπουκοταζ, να δουμε που θα τα βαλουν μετα.Θα επρεπε να εχουμε καταναλωτικη συνειδηση.Σαν τις πολυεθνικες που μας τα πουλανε ακριβοτερα απο οτι τα πουλανε στην υπολοιπη ευρωπη.
    We must embrace pain and burn it as fuel, for our journey.--Kenji Miyazawa

  24. #54
    Advanced Bodybuilder djastral232's Avatar
    Join Date
    11-06-09
    Posts
    947

    Default

    Καλό μήνα σε όλους!

    Επανέρχομαι με το θέμα κρίσης θέτοντας την εξής ερώτηση:

    Τι γίνεται όταν ξυπνάς το πρωί και ανοίγοντας το ψυγείο το βρίσκεις άδειο, γιατί ξέμεινες από cash λόγω των όσων είχες να πληρώσεις, ξεχρεώσεις κλπ κλπ;

    Με τι όρεξη να πας για προπόνηση; Αφού λές (έστω και υποσυνείδητα) όσο καλά και να χτυπήσω τους μύες μου με τι θα τους ταΐσω μετά;;;
    Last edited by djastral232; 02-05-11 at 17:02.
    Η λεβεντιά είναι μια πληγή
    που πάντα αίμα τρέχει
    Θε μου και πώς τηνε βαστά
    εκείνος που την έχει.

  25. #55
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    εγω φροντιζω να εχω ενα μικρο stack απο grechka/ρυζια/μακαρονια και λιγους τονους και τις δυσκολες μερες . επισης οταν βλεπω οτι τελειωνουν φροντιζω να ανανεωνω πρωτα αυτα και μετα τα υπολοιπα που χρειαζομαι
    edit :επισης επειδη δεν παιρνω φιλετα ,αλλα κοτοπουλα ολοκληρα (και τα "καθαριζω" στο σπιτι) παντα εχω λιγο κρεας με κοκκαλα ,οποτε βολευομαι με σουπες
    Last edited by Nastya; 02-05-11 at 17:47.
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  26. #56
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Μετα 4 μηνες λοιπον......Με νεες μειωσεις, με νεα φορολογια, και με την σημερινη ανακοινωση για αφορολογητο στα 5,000ε, τα πραγματα δε πανε καθολου μα καθολου καλα, προβληματιζομαι πλεων κατα ποσο σηνεπης θα μπορω να ειμαι στους διατροφικους μου στοχους, αν και αγοραζω οικονομικα πλεων βλεπω να "κοβω" πολλα πραγματα, δε ξερω πραγματικα....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  27. #57
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    πριν λιγες μερες ημουνα ξανθη για να γραφτω στην σχολη μου και εκανα την πρωτη ερευνα αγορας μου.γενικως ειδα τα προιοντα πολυ πιο φτηνα απο εδω που μενω τωρα.ακομα και βρωμη με 1,70 βρηκα (ιδια ποσοτητα εδω την αγοραζα 3,60).ολα καλα απο τιμες εκτος απο τα ξηροκαρπια.ποσο καλα ειναι τα peanuts? μονο αυτα βρηκα σε καλη τιμη.γιατι τωρα τα αμυγδαλα 10+ ευρω το κιλο δεν συμφερουν δυστυχως.γαλα υπαρχει ντοπιο απο ροδοπη σε πολυ καλη τιμη και γενικα εμεινα ευχαριστημενος απο τις τιμες.τα λιπαρα ειναι λιγο τσιμπημενα οπως ανεφερα.φυστικοβουτυρο calder και ταχινι στα 4+ ευρω το καθενα τα 350γρ. βεβαια τσεκαρα μονο ενα super market γιατι δεν ειχα πολυ χρονο.την επομενη φορα θα επισκεφτω και lidl,marinopoulo μηπως βρω καλυτερες τιμες σε λιπαρα και τονο.

  28. #58
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Ειναι μονοδρομος η πορεια μας ..........ολοι οι δρομοι οδηγουν στο γκρεμο .......
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  29. #59
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Quote Originally Posted by Psilos23 View Post
    Ειναι μονοδρομος η πορεια μας ..........ολοι οι δρομοι οδηγουν στο γκρεμο .......
    Ακριβός!!

  30. #60
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default

    Παιδια μπορει να ειναι ακριβα τα δικα μας φαγητα αλλα ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ δεν συμφερει το cheat.
    Με τον καινουριο ΦΠΑ στα μαγαζια εδω στο χωριο βρηκανε ευκαιρεια και απο εκει που το σουβλακι
    για παραδειγμα εκανε 1.50 το πηγανε 2.00 ευρω.Αν ειναι δυνατον.Οποτε προτιμουμε να μαγειρευουμε εμεις.
    Τωρα οσον αφορα τις τιμες θα το διαπιστωσω απο την επομενη εβδομαδα που θα μεινω μονος μου.
    Αντε και ο Θεος βοηθος....
    -Παππού,αγαπημένε,είπα,δωσ' μου μιαν προσταγή.
    -Φτάσε όπου μπορείς παιδί μου..
    -Παππού,φώναξα τώρα πιο δυνατά,δωσ'μου μιαν πιο δύσκολη,πιο κρητικιά προσταγή.
    -Φτάσε ΌΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊΣ παιδί μου..!!


 
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ΧΤΥΠΗΣΤΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ !!!
    By giannis_kan in forum Off Topic
    Replies: 26
    Last Post: 25-03-11, 08:51
  2. Οικονομική πρωτεϊνη για σωματοδόμηση
    By toubano19 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 28
    Last Post: 17-08-10, 22:58
  3. Οικονομική Κρίση Και Συμπληρώματα Ανάπτυξης.
    By HERCULES123 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 15-04-10, 22:11
  4. ζηταω την κριση σας!
    By Iron_angel in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 12
    Last Post: 11-04-08, 23:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •