Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 30 of 100
  1. #1
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default DOMS- Πιάσιμο

    Εχτές έκανα την παρακάτω προπόνηση.

    Στήθος-Δικέφαλοι

    1.Πιέσεις με μπάρα σε ίσιο πάγκο 10,8,8 60,65,65kg
    2.Πιέσεις με μπάρα σε επικλινή πάγκο 3Χ8 50kg
    3.Εκτάσεις με αλτήρες σε επικλινή πάγκο 3Χ8 12,5kg
    4.Βυθίσεις στο δίζυγο 3ΧΜΑΧ (6)

    1.Κάμψεις μπάρας στο μαξιλάρι 1X10,1X8,1X6 28kg
    2.Κάμψεις μπάρας όρθιος 3Χ8 28kg
    3.Κάμψεις στην τροχαλία μονή λαβή 3Χ8 25kg

    20 λεπτά jogging στο διάδρομο μετά τα βάρη.

    Το αποτέλεσμα της προπόνησης ήταν σήμερα το πρωί να είμαι λίγο πιασμένος στο άνω στήθος και στους πλάγιους θωρακικούς και περισσότερο πλάτη. Για την πλάτη φαντάζομαι ότι φταίνε οι βυθίσεις στο δίζυγο. Αυτό σημαίνει ότι δεν τις έκανα καλά;

    Όσο για τους δικέφαλους τους «αισθάνομαι» κουρασμένους χωρίς να έχω πιάσιμο. Εσείς τι συμπέρασμα βγάζετε από όλα αυτά; Έχω κάνει δουλειά εχτές στην προπόνηση ή τρίχες; Σημειωτέον ότι είναι η πρώτη μέρα καινούριου προγράμματος.
    I want to train damn it!!!!

  2. #2
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by magman


    Εσείς τι συμπέρασμα βγάζετε από όλα αυτά; Έχω κάνει δουλειά εχτές στην προπόνηση ή τρίχες;
    </blockquote id=quote>

    εσυ θα μας πεις την ερχομενη δευτερα που θα ξανακανεις, αν και να σου πω την αληθεια, καινουριο προγραμμα είναι θα ανεβεις σιγουρα στην αρχη, ο χρονος θα το κρινει.

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    επειδή άλλαξες πρόγραμμα δεν είναι αναγκαστικό να είσαι πιασμένος.
    όταν τελείωσες ένιωθες πρήξιμο στους μύες?ένιωθες ότι είχες κάνει δουλειά?
    προσωπικά έτσι κρίνω την καλή προπόνηση.

  4. #4
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Και πρήξιμο είχα και κούραση. Αυτό που με απασχολεί εδώ και καιρό είναι ότι σπάνια πιάνομαι μετά από προπονήσεις εκτός από τα πόδια. Κάποιοι υποστηρίζουν ότι αν δεν πιαστείς την επόμενη μέρα σημαίνει ότι δεν έγιναν τα πράματα όπως πρέπει. Είναι σωστή αυτή η άποψη;
    I want to train damn it!!!!

  5. #5
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by magman

    Κάποιοι υποστηρίζουν ότι αν δεν πιαστείς την επόμενη μέρα σημαίνει ότι δεν έγιναν τα πράματα όπως πρέπει. Είναι σωστή αυτή η άποψη;
    </blockquote id=quote>

    βρε σημασια έχει η εντατική προοδος στη δυναμη, τι να το κανεις το πιασιμο άμα δεν ανεβαινεις σε κιλά ή αμα κανεις τόσα που να κουραζεται το νευρικό σου συστημα. Η προοδος μετραει, για να πεις ότι ενοωσες ότι δουλεψες ή εβγαλες συμπερασμα απο το πιασιμο κλπ. πρεπει να εισαι πολυ προχωρημενος και να έχεις μαθει να ακους το σωμα σου. ΟΚ, υπαρχει η αποψη που λες, το έχω διαβασει κι εγω, υπαρχει όμως και η αντιθετη, ότι το πιασιμο δεν είναι απαραιτητο η ακομη και το ότι είναι κακο σημαδι. Οποτε που καταληγουμε? σ'αυτα που εγραψα παραπανω.

  6. #6
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Βασικά στις περισσότερες ασκήσεις παίζω μέχρι αποτυχίας και με κλέψιμο στις τελευταίες. Αυτό που παρατηρώ είναι ότι όσο περνάει ο καιρός χρειάζεται όλο και λιγότερο κλέψιμο ή βγαίνουν οι επαναλήψεις καλύτερα. Για εντατικά όμως όχι, δεν ανεβαίνω κιλά πολύ γρήγορα. Κατά την γνώμη σας πόσο τοις εκατό αύξηση στα κιλά είναι ενδεικτική της προόδου;
    I want to train damn it!!!!

  7. #7
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    για ενα κλασικό προγραμμα σαν αυτο που γραφεις, καθε φορα μία επαναληψη παραπανω ή 2% μεγαλυτερο βαρος.

  8. #8

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by magman

    Και πρήξιμο είχα και κούραση. Αυτό που με απασχολεί εδώ και καιρό είναι ότι σπάνια πιάνομαι μετά από προπονήσεις εκτός από τα πόδια. Κάποιοι υποστηρίζουν ότι αν δεν πιαστείς την επόμενη μέρα σημαίνει ότι δεν έγιναν τα πράματα όπως πρέπει. Είναι σωστή αυτή η άποψη;
    </blockquote id=quote>

    ΝΑΙ [:-bouncy] , αν δεν είσαι πιασμένος 3 μέρες μετά κάτι το πιο πιθανό είναι ότι κάτι δεν έκανες καλά , είτε όχι αρκετή ένταση είτε απλά σήκωσες βάρη αλλά δεν ένιωθες τι έκανες είτε συνδυασμός .Το ότι πιάστηκες στον ελάσσωνα σημαίνει ότι είναι ο αδύναμος κρίκος των βυθίσεων , όταν δυναμώσει θα αρχίσεις να παίρνεις gains απο τις βυθίσεις

  9. #9
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Δηλαδή τόσους μήνες που δεν πιάνομαι δικέφαλους-τρικέφαλους-πλάτη δεν κάνω τίποτα; Μάλιστα στα χέρια έχω δοκιμάσει δισέτ, τώρα straight set και πάλι πιάσιμο μηδέν. Και να συμπληρώσω ότι στα χέρι έχω πολύ πρήξιμο. Τι πρέπει να κάνω τελικά [:-brokenheart];
    I want to train damn it!!!!

  10. #10

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by magman

    Δηλαδή τόσους μήνες που δεν πιάνομαι δικέφαλους-τρικέφαλους-πλάτη δεν κάνω τίποτα; Μάλιστα στα χέρια έχω δοκιμάσει δισέτ, τώρα straight set και πάλι πιάσιμο μηδέν. Και να συμπληρώσω ότι στα χέρι έχω πολύ πρήξιμο. Τι πρέπει να κάνω τελικά [:-brokenheart];
    </blockquote id=quote>

    υπο προπονεισαι για κάποιον λόγο , βρες τι δουλεύει και τι ΔΕΝ δουλεύει

  11. #11
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Αυτό που μου κάνει εντύπωση Αντρέα είναι ότι και με τα δισέτ δικέφαλους-τρικέφαλους (27 σετ σύνολο) στο προηγούμενο πρόγραμμα, και με straight set από εχτές στους δικέφαλους (9 σετ σύνολο) δεν είδα πιάσιμο. Τις 3 πρώτες εβδομάδες είχα πολύ ένταση στην προπόνηση, γύρω στο λεπτό ξεκούραση. Την τελευταία έριξα την ένταση γιατί με χάλαγε πολύ μετά την προπόνηση. Και στις δύο περιπτώσεις πιάσιμο καθόλου. Και να ξανατονίσω ότι είχα τέτοιο πρήξιμο με τα δισέτ που δεν γνώριζα τα χέρια μου.
    I want to train damn it!!!!

  12. #12
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_m

    για ενα κλασικό προγραμμα σαν αυτο που γραφεις, καθε φορα μία επαναληψη παραπανω ή 2% μεγαλυτερο βαρος.
    </blockquote id=quote>

    Τόσο πολύ;;; Εγώ μιλάμε ανεβαίνω τόσο κάθε 3-4 προπονήσεις!!!
    I want to train damn it!!!!

  13. #13

    Join Date
    05-06-07
    Location
    .
    Posts
    37

    Default

    Andrikos σοβαρά πιστεύεις σε αυτο που ειπες για το πιάσιμο? Μαλλον πλακα κανεις.

  14. #14
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    εμ με τοσα που κανεις πως να αναιβεις πιο γρηγορα, δοκιμασε κανενα προγραμμα level 2 να δεις που θα ανεβαινεις σε καθε προπονηση.

    βεβαια δεν ειναι νομος ότι πρεπει να ανεβαινεις σε καθε προπονηση, μπορει για καπιο λογο να μη μπορεις, μπορει να μην εχεις κοιμηθει καλα , μπορει να μην εφαγες καλα τις προηγούμενες μερες κλπ. Για προχωρημενους όμως είναι πιο αργή η προοδος.

  15. #15
    Pumping Iron
    Join Date
    28-02-08
    Location
    Greece.
    Posts
    441

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by magman

    Και πρήξιμο είχα και κούραση. Αυτό που με απασχολεί εδώ και καιρό είναι ότι σπάνια πιάνομαι μετά από προπονήσεις εκτός από τα πόδια. Κάποιοι υποστηρίζουν ότι αν δεν πιαστείς την επόμενη μέρα σημαίνει ότι δεν έγιναν τα πράματα όπως πρέπει. Είναι σωστή αυτή η άποψη;
    </blockquote id=quote>

    ΝΑΙ [:-bouncy] , αν δεν είσαι πιασμένος 3 μέρες μετά κάτι το πιο πιθανό είναι ότι κάτι δεν έκανες καλά , είτε όχι αρκετή ένταση είτε απλά σήκωσες βάρη αλλά δεν ένιωθες τι έκανες είτε συνδυασμός .[...]</blockquote id=quote>

    Ανδρέα έχω την εντύπωση (και από προσωπική εμπειρία) πως η εμφάνιση DOMS [u]δε σχετίζεται απαραίτητα</u> με το αν βγήκε η προπόνηση σωστά ή όχι. Είναι πολλοί οι παράγοντες όπως: η συχνότητα προπόνησης, η μυική προσαρμογή/διάστημα ανάρρωσης για τον κάθε αθλούμενο, κάποιες τεχνικές προθέρμανσης που μπορεί να ελαττώσουν το φαινόμενο κ.α. και στο κάτω-κάτω γιατί το DOMS να μην αποτελεί ένδειξη πως άφησες αρκετό διάστημα απροπόνητο το μυ (κάτι που βρίσκει μέγιστη εφαρμογή σε εμένα); Ας μην ξεχνάμε πως το DOMS είναι περισσότερο "αναγκαίο κακό" παρά "αυστηρός δείκτης σωστής προπόνησης". Θα επανέλθω αργότερα (λόγω πίεσης χρόνου) με κάποια links/αναφορές.

  16. #16
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Παιδιά απίστευτα ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ αυτό το topic. Είχα στο μυαλό μου να ποστάρω για κάθε μυ το πρήξιμο που έχω μετά την προπόνηση και το πιάσιμο που έχω την άλλη μέρα για να μου πείτε τη γνώμη σας. Θασ το κάνω το βραδάκυ γιατί τώρα δεν έχω χρόνο.
    MagMan σε πειράζει να το ποστάρω εδώ ή να ανοίξω νέο;

  17. #17

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Μιλώντας πάντα για προπονημένους μυς: Το ότι πρηζόμαστε είναι σίγουρα καλό σημάδι αλλά από μόνο του δεν φτάνει ούτε για ζήτω για μυική ανάπτυξη:D.Και όταν κολυμπάμε πρηζόμαστε στο πάνω σώμα αλλά μικροτραύμα δεν γίνεται σε βαθμό που να δώσει ερέθισμα για παραπάνω μάζα αλλιώς όλοι θα κάναμε απλωτές:D.Εκεί απλά πρήζεται λίγο το σαρκόπλασμα και έχουμε μια υπεραιμία λόγω άσκησης αλλά ελάχιστο τραύμα στην ουσία.
    Αν γίνει αρκετό μικροτραύμα για ανάπτυξη από καλή προπόνηση, για 3+ μέρες η περιοχή θα πονάει.Τα DOMS προκαλούνται απο τα μικροτραύματα όχι από την έλλειψη προπόνησης.

  18. #18
    Bodybuilding Newbie alekos18's Avatar
    Join Date
    27-12-08
    Location
    Stockholmi - Rodos
    Posts
    86

    Default

    παιδιά εγώ πολύ δύσκολα/σπανια θα είμαι πιασμένος την επομενη μέρα, κακό είναι αυτό;

    Παρόλα αυτά όμως βλέπω πως έχω gains...

    Πιο πολύ όταν άρχισα το γυμναστήριο είχα πιασίματα
    όχι όμως πλέον τόσο συχνά

    Πιστεύω έχει να κάνει και με την διατροφή σε έναν βαθμό, όσο καλύτερη διατροφή τόσο πιο μεγάλη πιθανότητα να μην είσαι πιασμένος

  19. #19
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    @sok Φίλε μου μπορείς να ποστάρεις ότι θέλεις στο παρόν τόπικ δεν έχω πρόβλημα.

    @cccc Αν καταλαβαίνω καλά ούτε και εσύ έχεις πιάσιμο μετά τις προπονήσεις. Έχεις όμως μυϊκά οφέλη; Βλέπεις τους μύες σου να μεγαλώνουν; Γιατί εγώ όσο και να θέλω να μην το παραδεχτώ βλέπω ότι στις μυϊκές ομάδες που δεν πιάνομαι έχω μείνει πίσω (χέρια- πλάτη) ενώ στις άλλες έχω δει διαφορά (πόδια- στήθος).

    @Andrikos Μήπως έχεις κάτι να προτείνεις για την περίπτωσή μου; Έχω διαβάσει ότι υποστηρίζεις πως αν ρίξεις λιγότερο βάρος σε μία μυϊκή ομάδα θα ωφεληθεί κάποια άλλη. Μήπως να δοκίμαζα κάτι τέτοιο;
    I want to train damn it!!!!

  20. #20
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    MagMan το έκανα αλλού τώρα:D Βιαζόμουν:D

  21. #21
    Pumping Iron
    Join Date
    28-02-08
    Location
    Greece.
    Posts
    441

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    Μιλώντας πάντα για προπονημένους μυς: Το ότι πρηζόμαστε είναι σίγουρα καλό σημάδι αλλά από μόνο του δεν φτάνει ούτε για ζήτω για μυική ανάπτυξη:D.Και όταν κολυμπάμε πρηζόμαστε στο πάνω σώμα αλλά μικροτραύμα δεν γίνεται σε βαθμό που να δώσει ερέθισμα για παραπάνω μάζα αλλιώς όλοι θα κάναμε απλωτές:D.Εκεί απλά πρήζεται λίγο το σαρκόπλασμα και έχουμε μια υπεραιμία λόγω άσκησης αλλά ελάχιστο τραύμα στην ουσία.
    Αν γίνει αρκετό μικροτραύμα για ανάπτυξη από καλή προπόνηση, για 3+ μέρες η περιοχή θα πονάει.Τα DOMS προκαλούνται απο τα μικροτραύματα όχι από την έλλειψη προπόνησης.
    </blockquote id=quote>

    Δεν ξέρω ρε συ, λογικό ακούγεται όπως το γράφεις, αλλά το μικροτραύμα γίνεται σε κάθε περίπτωση αντιληπτό ως DOMS; Δηλαδή, ίσως να "γίνεται η δουλειά" (άρα και ο μικροτραυματισμός που λες) αλλά να μην είναι με τον ίδιο τρόπο/ένταση αντιληπτό σε όλους. πχ ένας "κουλός" παράγοντας που μπορεί να "κρύψει"/ελαττώσει το DOMS είναι η χρήση ειδικών ελαστικών φορμών/ρούχων (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...ubmed_RVDocSum), καλό ζέσταμα (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...ubmed_RVDocSum), cardio prin (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...ubmed_RVDocSum), κ.α.
    Επίσης (σχετικό και με την τελευταία σου πρόταση) το DOMS είναι πιο έντονο σε μυς που έχουν μείνει απροπόνητοι για κάποιο καιρό (αυτό το λέει και η εμπειρία όλων μας πιστεύω).

  22. #22
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    ερωτηση, το doms παρατηρειται απο ένα βαθμό μικροτραυματος και μετα φανταζομαι,( δε νομιζω να ποναμε άν καταστραφεί ένα κυταρο), άν κανουμε προπονηση πιο συχνα π.χ HST η full body workouts 2-3 φορες την εβδομαδα,
    χρειαζεται doms για να υπαρξει αναπτυξη?

  23. #23
    Pumping Iron
    Join Date
    28-02-08
    Location
    Greece.
    Posts
    441

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by magman


    @cccc Αν καταλαβαίνω καλά ούτε και εσύ έχεις πιάσιμο μετά τις προπονήσεις. Έχεις όμως μυϊκά οφέλη; Βλέπεις τους μύες σου να μεγαλώνουν; Γιατί εγώ όσο και να θέλω να μην το παραδεχτώ βλέπω ότι στις μυϊκές ομάδες που δεν πιάνομαι έχω μείνει πίσω (χέρια- πλάτη) ενώ στις άλλες έχω δει διαφορά (πόδια- στήθος).
    </blockquote id=quote>

    μμ όχι απαραίτητα για το 1ο. Σε 2-day Split με 4 προπονήσεις/week (upper/lower body) που εφάρμοσα για 1 μήνα δεν είχα doms. Στο κλασικό 3-day με 3 προπ/week είχα πιαστεί αλλα δυστυχώς δε συγκράτησα σε ποιές μυικές ομάδες, σειρά και μικροαλλαγές σε ασκήσεις (=νέα ερεθίσματα). Τώρα δεν έχει νόημα καθώς είμαι με αποχή 2 εβδομάδων από προπόνηση και όπως καταλαβαίνεις είμαι πιασμένος ΠΑΝΤΟΥ σηκώνοντας τα ίδια κιλά.
    Ένα "δικό μου" μέτρο (δε γνωρίζω πόσο αξιόπιστο είναι) αν έχει πάει καλά η προπόνηση είναι στο τέλος να μην μπορώ να δουλέψω άλλο σωστά με "λογικά" κιλά με το συγκεκριμένο μυ, νιώθω δηλαδή έντονο πρήξιμο το οποίο έχει φύγει σε λίγη ώρα και (στο 2day split) δε συνοδευόταν από άλλη ενόχληση (= doms) μέχρι την επόμενη προπόνηση.

  24. #24

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ike

    Andrikos σοβαρά πιστεύεις σε αυτο που ειπες για το πιάσιμο? Μαλλον πλακα κανεις.
    </blockquote id=quote>

    Καθόλου πλάκα δε κάνει, εφόσον μιλάμε για υπερτροφία..

  25. #25
    New Member nasdik21's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    Καλαμάτα.
    Posts
    69

    Default

    Εγω πάλι, δε πονάω την επόμενη μερα,αλλα τη μεθεπόμενη.
    Αυτο εξηγείται με κάποιο τρόπο;

  26. #26
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nasdik21

    Εγω πάλι, δε πονάω την επόμενη μερα,αλλα τη μεθεπόμενη.
    Αυτο εξηγείται με κάποιο τρόπο;
    </blockquote id=quote>

    Δεν ξέρω να στο εξηγήσω αλλά έχω παρατηρήσει στον εαυτό μου ότι το πιάσιμα κάνει μία «καμπύλη». Ξεκινάει χαλαρά την επόμενη μέρα, κορυφώνετε την δεύτερη και από την τρίτη εξασθενεί.
    I want to train damn it!!!!

  27. #27

    Join Date
    05-06-07
    Location
    .
    Posts
    37

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ike

    Andrikos σοβαρά πιστεύεις σε αυτο που ειπες για το πιάσιμο? Μαλλον πλακα κανεις.
    </blockquote id=quote>

    Καθόλου πλάκα δε κάνει, εφόσον μιλάμε για υπερτροφία..
    </blockquote id=quote>

    Προφανως εχουμε διαφορετικη φιλοσοφια, καλο ειναι να δοκιμαζεις διαφορετικα προτοκολλα γιατι ποτε δεν ξερεις.. Βεβαια, μαλλον αυτο που κανεις σου δουλευει σε καποιο βαθμο, αλλα επειδη διαβασαμε μερικες μελετες δεν μπορουμε να μιλαμε με τοση σιγουρια για κατι τοσο πολυπλοκο.

  28. #28

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ike



    Προφανως εχουμε διαφορετικη φιλοσοφια, καλο ειναι να δοκιμαζεις διαφορετικα προτοκολλα γιατι ποτε δεν ξερεις.. Βεβαια, μαλλον αυτο που κανεις σου δουλευει σε καποιο βαθμο, αλλα επειδη διαβασαμε μερικες μελετες δεν μπορουμε να μιλαμε με τοση σιγουρια για κατι τοσο πολυπλοκο.
    </blockquote id=quote>


    Ποιός μίλησε για μελέτες? ΙΚΕ πόσα χρόνια κάνεις βάρη?

  29. #29
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Για να κάνω ένα update? σήμερα είμαι πολύ πιασμένος στο στήθος αλλά στους δικέφαλου καθόλου.
    I want to train damn it!!!!

  30. #30
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    magman πιστευω οτι στα χερια κανεις λαθος τεχνικη για αυτο δεν σε πιανουν..πειραματισου λιγο με διαφορετικες γωνιες δν κακο.


 
Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •