Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 18 of 18
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-11
    Posts
    122

    Default HCG δίαιτα

    Για σας παιδια. Θελω να μαθω αν εχει ακουσει κανεις για τις HCG διαιτες. ολο και ποιο πολυ την προτιμουν με θεαματικα αποτελεσματα.
    λοιπον?

  2. #2
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Δώσε περισσότερες πληροφορίες για αυτή τη δίαιτα, ώστε να δουν κι τα παιδιά εαν τη ξέρουν. Σε παρακαλώ επίσης πρόσεχε να ανοίγεις το θέμα στη κατάλληλη ενότητα.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-11
    Posts
    122

    Default

    Ουπς φιλε μου σηγνωμη νομιζα ειχε ανοιχτει στην ενοτητα συμπληρωματα.
    απο τα λιγα που ξερω ειναι μια ορμονη (την εχει και το netrition.com 28 δολαρια και τιν περνις δεκα σταγονες 3 φορες τι μερα με μια διαιτα των 500-700 θερμιδων).
    αυτη η ορμονη την παραγει ι γυναικα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσινης.τεσπα να μην τα πολυ λογο αυτη η ορμονη απο οτι εχω καταλαβει αλλαζει την πυγη ενεργειας του οργανισμου.
    Μερικοι κανονες που πρεπει να ακολουθισεις ειναι να κοψεις ακομα και τα ω3-ω6-ω9 λιπαρα, τις λιποδιαλητες βιταμινες,και οτιδιποτε λαδερο εξοτερικης χρισης(πχ λοσιον για τα μαλια).
    Γνωστος στο εξοτερικο εχασε σε 40 μερες 19 κιλα και φαινεται σαν να εχασε 30 κιλα μιας και τα εχασε ολα σε λιπος χορις να χασει μαζα.
    Αν ξερει αλλος περισοτερες λεπτομεριες καλο θα ηταν να μας πει.

  4. #4
    Pumping Iron noz1989's Avatar
    Join Date
    10-09-08
    Location
    Pireas, Greece.
    Posts
    432

    Default

    hcg μαλλον θα εννοεις την γοναδοτροπινη (pregnyl).. εκτος και αν υπαρχει και συμπληρωμα...

    τωρα με 500 θερμιδες την ημερα λογικο ειναι χανεις βαρος σαν τρελος, ειδικα οι παχυσαρκοι.. βεβαια δεν θα ειναι και οτι κλυτερο για τον οργανισμο!!

    ριξε μια ματια εδω αν θες..

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=25880

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-11
    Posts
    122

    Default

    Μαλιστα. δεν λεω ενδιαφερων και αυτη η διατροφη αλλα δεν εχει καμια σχεση με αυτο που λεω εγω.αλλο να αναγαζεις των οργανισμο σου να καψει το λιπος και αλλο να ειναι σε ετιμοτητα απο μονος του να το καψει ;). δες και τα συστατικα του συμπλιρωματος http://www26.netrition.com/intermoun...g_pellets.html

  6. #6
    Pumping Iron beefmeup's Avatar
    Join Date
    22-03-11
    Location
    Ghost Box
    Posts
    439

    Default

    το συμπληρωμα αυτο ειναι για γελια.
    με την διαιτα που ποσταρες αρχικα τι σχεση εχει?

    εσυ αναφερεσαι στη γοναδοτροπινη που ουδεμια σχεση εχει με το συμπληρωμα αυτο.
    :satisfaction is the death of desire:

  7. #7

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    lol τι τρελη μουφα ειναι αυτο το συμπληρωμα...

    Διαιτα με 500 θερμιδες...μαλιστα. Θα το εκανα αν ημουν σε 2γρ ΑΑΣ την βδομαδα, σε καθε αλλη περιπτωση goodbye muscle. Για μενα απο τις "νεες" διαιτες η μονη που εχει καποιο ενδιαφερον ειναι η IF

  8. #8
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-11
    Posts
    122

    Default

    Quote Originally Posted by beefmeup View Post
    το συμπληρωμα αυτο ειναι για γελια.
    με την διαιτα που ποσταρες αρχικα τι σχεση εχει?

    εσυ αναφερεσαι στη γοναδοτροπινη που ουδεμια σχεση εχει με το συμπληρωμα αυτο.
    λαθος αυτο ηθελα να ποσταρω http://www26.netrition.com/hcg_fusion.html
    τεσπα ας γινω το πειραματοζωο :)

  9. #9
    Pumping Iron beefmeup's Avatar
    Join Date
    22-03-11
    Location
    Ghost Box
    Posts
    439

    Default

    κ αυτο για γελια ειναι.
    μην πετας τσαμπα λεφτα.
    :satisfaction is the death of desire:

  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-11
    Posts
    122

    Default

    Quote Originally Posted by beefmeup View Post
    κ αυτο για γελια ειναι.
    μην πετας τσαμπα λεφτα.
    φιλε μου περιση ενα προιον αυξιση ενδογενους αυξιτικης ορμονης ,τεστοστερονης,περιορισμος κορτιζολης εκανε 35 ευρω μου το ειχε προτινει ενας δικος μου γτ του ειχε δουλεψει πανω του.ηταν τοσο φτηνο γτ χρησιμοποιουσε ενα απλο βοτανο που δεν το ειχε κανενα αλλο προιον. εψαξα στο ιντερνετ για feedback και ολα ηταν αρνιτικα. αλλα λεω αφου εχω γνωστο που του δουλεψε και καθε ανθρωπος ειναι μια ξεχοριστη μοναδα το δοκιμασα.ενα σου λεο . τσακωθηκα με παιδι γτ νομιζε οτι ειχα πεσει στα "φαρμακα".
    γι αυτο ποτε δεν ειναι για γελια ενα προιον η τσαμπα λεφτα αν ξερεις οτι εχει δουλεψει τουλαχιστον σε εναν.

  11. #11
    Pumping Iron beefmeup's Avatar
    Join Date
    22-03-11
    Location
    Ghost Box
    Posts
    439

    Default

    αυτο το συγκεκριμενο βαση συστατικων δεν θα δουλεψει σε κανενα,τι να κανουμε τωρα δλδ?

    απο τσαμπα εξοδα προσπαθουμε να σε γλιτωσουμε..αν θες τοσο παρτο,εμενα το ιδιο μου κανει.
    :satisfaction is the death of desire:

  12. #12

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εγω να ενωσω την φωνη μου με τον beef οσο αφορα την αξιοπιστια του συμπληρωματος που ειναι επιπεδου μηλοξιδου ή smilax για οσους θυμουνται. Αν θελεις πραγματι να ακολουθησεις την διαιτα που φανταζομαι οτι στηριζεται στην HCG , τοτε παρε το ενεσιμο... αν η διαιτα εχει καποια βαση τοτε μονο με αυτο θα δουλεψει.

  13. #13
    Pumping Iron Kos316's Avatar
    Join Date
    02-05-11
    Location
    Χαλανδρι Αττικης
    Posts
    509

    Default

    Pregnyl συνισταται σαν συμπληρωμα για διαιτα? Μαλλον εχω χασει επεισοδια..
    ..addicted to that Rush

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-11
    Posts
    122

    Default

    Συγνωμη παιδια που δεν ποσταρα τπτ τοσο καιρο τωρα κοιταγα τα τα ποστ και το θυμηθηκα!
    λοιπον!πηρα την hcg με την προτηνωμενη διαιτα κρατησε 25 μερες κοι εχασα 12 κιλα μεσα στις επομενες 2 εβδομαδες πηρα 2 κιλα και σταθεροποιηθηκα στα -10 κιλα στο συνολο.
    ποινα δεν ενιοωσα παρα μονο στην τελευταια εβδομαδα.
    τα βαρη τα σταματιησα στη μεση και εκανα μονο αερωβια γτ με τοσες θερμιδες δεν υπηρχε αναπληρωση xD
    μετα απο 1 μιση μηνα περιπου επανηλθα στα κιλα που σηκωνα πριν την hcg .
    Γνωμη: Πρωσοπικα μια φορα το χρονο απο 25-40 μερες ειναι οτι πρεπει ειδικα για τους παχυσαρκους.

  15. #15
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Οπότε για 25 μέρες τρεφόσουν με 500 θερμίδες ημερησίως.
    Αν λάβουμε ως υπόθεση ότι έχεις μέτρια κιλά και ύψος και θεωρήσουμε αυθαίρετα ότι χρειάζεσαι 2500 θερμίδες για συντήρηση.
    Τότε είχες 2000 θερμίδες έλλειμμα ημερησίως άρα 50000 θερμίδες σε 25 μέρες.
    Αν επίσης, σκεφτούμε ότι έκανες και προπονήσεις, θεωρώ αυθαίρετα ότι είχες άλλες 7000 θερμίδες έλλειμμα.

    Οπότε σε 25 μέρες παρουσίασες 57000 θερμίδες έλλειμμα, πόσο υγιές σου ακούγεται όταν η πλειονότητα των διατροφολόγων/ προπονητών τονίζουν ότι το έλλειμμα θα ήταν καλό/υγιές να μην ξεπερνάει τις 500 ανά μέρα (στην χειρότερη 1000) και τις μέρες άσκησης να είσαι τουλάχιστον στην συντήρηση με το έλλειμμα να δημιουργείται μέσω της άσκησης;

    μαθηματικώς αν σκεφτούμε ότι 1 κιλό = ~7700 θερμίδες τότε το έλλειμμα σου ανέρχεται στις 7700*12= 92400 θερμίδες ακόμα παραπάνω από όσες σου γράφω...


    Τα παραπάνω είναι σε φιλικό τόνο και απλά κατ εμέ το όλο εγχείρημα ήταν τουλάχιστον λάθος και επικίνδυνο για την υγεία (με επιπτώσεις μη άμεσα ορατές)

  16. #16
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-11
    Posts
    122

    Default

    πολλοι ειναι η εξωτερικη παραγοντες που επιρεαζουν αυτα που λες.... ειδικα αν ασχολεισε με το ββ και τα συμπληρωματα .
    ---ο ρολος της hcg ηταν να παρει οτι θερμιδες χρειαζεσαι απο τις λυποαποθηκες του οργανισμου σου.
    ---οι 5οο-600 θερμιδες που επερνα ηταν σχεδον απο προτεινη για να γλυτωσω οσο περισοτερο μυικο καταβολισμο θα μπορουσα να γλυτωσω.
    το μονο προβλημα που θα μπορουσα να πω οτι θα μπορουσε να υπαρξει θα ηταν για το συγκεκριμενη περιοδο ι παντελης ελειψει λιπαρων(αν κι εγω δεν ειχα τπτ περισοτερο απο αυτα που προανεφερα) .
    η εξαιτασεις που εχω κανει και προσφατα ειναι κατι παραπανω απο καλες.
    Τωρα παμε στης θερμιδες .3500 την ημερα μειον 500 που λαμβανα= 3000
    3000Χ25 =75000
    ενα κιλο 7700 θερμιδες οπως λες. 75000/7700 = 9,74 κιλα λιπος. αντε να εφυγαν κανα 100-200 γρ μυς (οπως προειπα σε εναμιση μηνα περιπου επανηλθα στα κιλα που σηκωνα).
    μια χαρα βγαινουν.
    Και δεν ειναι να πεις οτι πειραματιστηκα καθως ειναι δοκιμασμενη μεθοδος και απο οσα εχω δει ασφαλες(σχετικο παντα το ασφαλες).
    Last edited by Bilias2; 31-08-11 at 14:23.

  17. #17
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    186

    Default

    Hcg όταν λες ότι πήρες εννοείς γοναδοτροπίνη ενέσιμη?

  18. #18
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-11
    Posts
    122

    Default

    oxi την πηρα απο netrition σταγονες που της βαζεις τρεις φορες τη μερα 7-10 σταγονες κατω απο τη γλωσα σου.....
    γενικα ειμαι κατα των ενεσεων.Ας χανει σε αποροφηση :D. τη δουλεια του την εκανε !! και σπανια βλεπεις να γινετε αy
    το που ακριβως λει ενα προιον! :D
    Last edited by Bilias2; 02-09-11 at 12:24.
    "Better to Perform For Yourself And Have No Public
    than To perform For The Public And Have No Self"
    C.C.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Δίαιτα CKD
    By riko in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 16
    Last Post: 19-06-08, 08:30
  2. διαιτα-πρωτεινη!!
    By lekas in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 12-03-08, 02:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •