Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Default Μετά απο πόσο καιρό άραγε..;

    Καλησπέρα σε όλους, είμαι καινούριος στο forum,πρώτα απ' όλα είμαι στα 23 μου χρόνια 1.74 και 60 κιλά.Πριν απο 1 μήνα περίπου άρχισα γυμναστήριο.Γενικότερα δεν παίρνω κιλά για κανέναν λόγο ίσως και γιατί είναι τα γονίδιά μου έτσι καθώς και ο πατέρας μου είναι" τσιχλας", αυτό που θέλω να μάθω από καθαρή περιέργειά είναι πότε είναι η σωστή περίοδος ώστε να πάρω ένα συμπλήρωμα πρωτεΐνης και αν ισχύει αυτό που λένε για τα μικρά γεύματα στις 8:00-11:00-14:00-17:00-20:00 και 23:00; Το ξέρω ότι ίσως να έγινα κουραστικός άλλα είμαι νέος και περίεργος δείξτε κατανόηση :)

  2. #2
    Pumping Iron beefmeup's Avatar
    Join Date
    22-03-11
    Location
    Ghost Box
    Posts
    439

    Default

    αυτο για τα μικρα γευματα δεν ισχυει..
    κ με 3 ανα μερα αν περνεις οσες θερμιδες σου αναλογουν σε αυτα(αναλογα τους στοχους σου),κ λιπος θα χανεις αλλα κ μυς θα βαζεις.
    υπομονη θελει..οι περισοτεροι 60κατι κιλα ειμασταν οτι ξεκινησαμε..
    :satisfaction is the death of desire:

  3. #3
    Bodybuilding Newbie one's Avatar
    Join Date
    13-02-07
    Location
    .
    Posts
    29

    Default

    τα μικρά συχνά γεύματα, μπορείς να τα ξεκινήσεις από τώρα,
    πρωτείνη δεν χρειάζεται να πάρεις ποτέ αν κάνεις σωστή διατροφή.

  4. #4
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    καλως ορισες φιλε και καλη αρχη
    Πρωτα να ξερεις οτι εχεις πολυ δουλεια οσον αφορα το διαβασμα. Ξεκινα μαθαινωντας τα βασικα για τη διατροφη, φτιαξε τη διατροφη σου και μετα θα δεις αν χρειαζεσαι συμπληρωματα και ποια! Η αποψη μου ειναι οτι ο καταλληλος χρονος ειναι οταν μαθεις τι κανει καθετι και αποφασισεις αν το χρειαζεσαι, αφου φυσικα ακολουθεις μια σωστη διατροφη.
    Οσον αφορα τα γευματα ναι πρεπει να τρως καθε 2-3 ωρες οπως καναμε οταν ημασταν μωρα!!!

  5. #5

    Default

    Ειδικά στον στρατό που έτρωγα( πραγματικά με τρελούς ρυθμούς) ότι έβρισκα κατάφερα να πάρω 2 κιλά άλλα τα ξανά έχασε για αυτό αναφέρθηκα στην πρωτεΐνη, πάντως ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις: >

  6. #6
    New Bodybuilder
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    4

    Default

    Τυχερός είσαι εγώ στο στρατο πήρα 15........και εύκολα.

  7. #7
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    To θεμα ειναι να εχεις πλεονασμα θερμιδων για μεγαλο διαστημα ,αν βαλεις 2 κιλα και μετα ξανακανεις νηστεια θα ξαναπας εκει που ησουν,ριξε λιγο διαβασμα και θα καταλαβεις.

  8. #8
    Junior Bodybuilder efthimis's Avatar
    Join Date
    26-02-11
    Location
    Constantinople
    Posts
    146

    Default

    Όπως σου είπαν αν τρως καλά ίσως να μην χρειάζεσαι καθόλου συμπλήρωμα πρωτεΐνης , βέβαια μπορεί όντως να δυσκολεύεσαι να πάρεις κιλά , εγώ στην ηλικία σου έτρωγα σαν που? και δεν έπαιρνα εύκολα ( έπαιρνα σιγά σιγά καθαρά μυϊκά κιλά )
    Η πρωτεΐνη δεν βλάπτει καθόλου για αυτό όποτε θες μπορείς να δοκιμάσεις και να δεις αν σε βοηθάει κατά την γνώμη μου ,
    ΑΛΛΑ ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΡΧΑΡΙΟ μην βιάζεσαι λέω εγώ αν και ορισμένοι μπορεί να διαφωνούν
    JUST BELIEVE YOUR CAPABILITY


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. μετα απο ποσο καιρο ?
    By left24 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 21-02-07, 22:34
  2. Μετα απο ποσο καιρο χανουμε μυικη μαζα?
    By dka_genesis in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-05, 15:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •