Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Cool Mεταπροπονητικό Ρόφημα

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ,,,
    ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΝΤΙ ΓΙΑ WHEY ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΩ-ΦΑΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΧΩΝΕΥΕΤΕ ΕΥΚΟΛΑ (ΟΠΩΣ Η WHEY) , Μ ΛΙΓΕΣ ΘΕΡΜΙΔΕΣ-ΠΟΛΛΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ??
    ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΑΣΠΡΑΔΙΑ ΑΥΓΩΝ ΑΛΛΑ ΧΩΝΕΥΟΝΤΑΙ ΑΡΓΑ ,,2-3 ΩΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ....
    ΑΝ ΤΑ ΧΤΥΠΑΩ ΣΕ ΜΙΞΕΡ ΠΑΛΙ Τ ΙΔΙΟ ΔΝ ΕΙΝΑΙ?
    ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ , ΑΝ ΕΧΩ ΓΙΑ ΜΕΤΑΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ 7 ΑΣΠΡΑΔΙΑ Κ ΣΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΑΛΛΑ 3 , ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ?ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ , ΔΝ ΘΑ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΔΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?(ΥΓΕΙΑΣ)
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  2. #2
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Ασπράδια είναι η καλύτερη λύση, είναι αρκετά εύπεπτα.
    Αλλιώς κανονικό γεύμα πχ κοτόπουλο+ρύζι.
    Πρόβλημα δε νομίζω να έχεις με 10 ασπράδια τη μέρα, εγώ πχ τρώω 8 τη μέρα και οι εξετάσεις μου όλες είναι οκ.
    Μην τα φοβάσαι τα ασπράδια.ΠΟΤΕ ωμά όμως!!!!
    Heavy squats will... Put muscles in places you didn't know they existed... Put hair on your scrotum... Cause any nearby women to conceive a child.

  3. #3

    Default

    α οκ ευχαριστω.
    δηλαδη ουσιαστικα η "φυσικη" whey ειναι μ λιγα λογια τ ασπραδια αυγων..σωστα?
    σε καποιο τοπικ διαβασα σε ποστ του bigsteve οτι θελουν 2,5 ωρες για να χωνευτουν...αρα δεν κανουν για τ αμεσο μεταπροπονητικο?μολις τελειωνω τ βαρη δηλαδη...κ συγκεκριμενα προτεινε γιαουρτι με λιγα λιπαρα που χωνευονται πανευκολα...σορρυ αν επαναλαμβανομαι...
    καποια καλη συνταγη μ τα ασπραδια για αμεσο μεταπροπονητικο υπαρχει?πχ στο μιξερ μ καποιο φρουτο, παει ή εμμετος γινεται ? :P

  4. #4
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    δηλαδη ουσιαστικα η "φυσικη" whey ειναι μ λιγα λογια τ ασπραδια αυγων..σωστα?
    Δεν κατάλαβα τι θες να πεις.. "Whey" σημαίνει ορρός γάλακτος, δεν έχει να κάνει με τα αβγά..

    Δείξε μου το ποστ αυτό που λες αν το έχεις πρόχειρο.

    Πως θα τα κάνεις στο μίξερ με φρούτο και να θες αφού ωμά δεν κάνει να τα τρως;
    Θα τα ψήσεις μετά;

    Προσωπικά τα κάνω scrambled eggs στο αντικολλητικό χωρίς λάδι και βάζω μέσα ό,τι μου κατέβει πχ πιπεριές, μανιτάρια, τυρί χαμηλών λιπαρών, γαλοπούλα βραστή, κρεμμύδι ψιλοκομμένο κτλ κτλ..Τα πάντα πάνε μέσα.
    Heavy squats will... Put muscles in places you didn't know they existed... Put hair on your scrotum... Cause any nearby women to conceive a child.

  5. #5

    Default

    λεγοντας φυσικη whey ηθελα να εννοησω στερεη τροφη , με γρηγορη αποροφηση κ υψηλη σε πρωτεινη...+ ευκολη χωνεψη...

  6. #6

    Default

    στο μιξερ δν ξερω πως να τα κανω...μπορει να ακουγεται ακυρο , μην πεταξετε πετρες , αλλα αν τα εβαζα στο μιξερ βρασμενα?καμια τετοια συνταγη?
    επιπλεον , λες για αυγα στο αντικολλητικο...αυτο ειναι το μεταπροπονητικο σου αμεσως μετα το γυμναστηριο?επειδη εγω κανω στερεο γευμα μ φιλετο κοτα κ βραστη πατατα μετα απο 40-50 λεπτα αφου πιω ενα ροφημα((μεχρι προτεινως επινα μισο λιτρο απαχο γαλα)

  7. #7
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    στερεη τροφη , με γρηγορη αποροφηση κ υψηλη σε πρωτεινη...+ ευκολη χωνεψη...
    Νομίζω πως αυτό που ψάχνεις είναι τα αβγά.

    Edit: Το μεταπροπονητικό μου είναι whey+banana.
    Αν δεν είχα whey, το μεταπροπονητικό μου θα ήταν 6-8 ασπράδια αβγού+μπανάνα, ίδιο.
    Last edited by l3onid4s; 15-05-11 at 03:00.
    Heavy squats will... Put muscles in places you didn't know they existed... Put hair on your scrotum... Cause any nearby women to conceive a child.

  8. #8

    Default

    http://www.bodybuilders.gr/forum/sho...t=19707&page=2 δες στν 2η κ 3η σελιδα...

  9. #9
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Ναι, στην αρχή δίνει ως εναλλακτική τα γιαούρτια.
    Μην το ψυρίζεις τόσο φίλε, δε θα δεις διαφορά ανάμεσα στα ασπράδια ή στα γιαούρτια.
    Φάε ό,τι σου αρέσει περισσότερο στη τελική
    Heavy squats will... Put muscles in places you didn't know they existed... Put hair on your scrotum... Cause any nearby women to conceive a child.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μεταπροπονητικό ρόφημα
    By Pal in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 63
    Last Post: 09-08-12, 13:06
  2. Ρόφημα ρυζιού
    By v@g in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 28-06-07, 16:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •