Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    New Member ludia's Avatar
    Join Date
    29-04-11
    Location
    thessaloniki
    Posts
    71

    Default Μούδιασμα στο πόδι

    κοριτσια αγόρια καλησπέρα... το πρόβλημα μου παρουσιαστηκε 3 μερες πριν... εχω ενα τρελο μουδιασμα , στο αριστερο ποδι, απο την πισω μερια απο πανω μεχρι το γονατο... σαν να καθομουν πανω στο ποδι ωωωωωωρες και μουδιασε !! ελειπα ταξιδι,10μερες, όπου περπατησα απειρες ωρες, με σανδαλια, παντοφλες κλπ ... αλλα δεν ενιωθα πονο... ετσι ξαφνικα πριν 3 μερες, μ επιασε αυτο το μουδιασμα... το οποιο δεν περναει με τιποτε... μου ειπαν οτι καποιο νευρο της μεσης χτυπησε στο ποδι.. να μην παω καθολου για τρεξιμο, και γενικα θελει ξεκουραση.... ξερει κανεις να μου πει κατι? σας ευχαριτω , καλο σας βραδακι!

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    02-01-11
    Posts
    362

    Default

    Το σιγουρο ειναι οτι θελει αρκετο καιρο ξεκουραση και μετα ηπιο ξεκινημα περπατημα κλπ.Εχεις παει σε γιατρο;

  3. #3
    Junior Bodybuilder mchamil's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    ΣΗΤΕΙΑ ΚΡΗΤΗ
    Posts
    117

    Default

    Quote Originally Posted by ludia View Post
    κοριτσια αγόρια καλησπέρα... το πρόβλημα μου παρουσιαστηκε 3 μερες πριν... εχω ενα τρελο μουδιασμα , στο αριστερο ποδι, απο την πισω μερια απο πανω μεχρι το γονατο... σαν να καθομουν πανω στο ποδι ωωωωωωρες και μουδιασε !! ελειπα ταξιδι,10μερες, όπου περπατησα απειρες ωρες, με σανδαλια, παντοφλες κλπ ... αλλα δεν ενιωθα πονο... ετσι ξαφνικα πριν 3 μερες, μ επιασε αυτο το μουδιασμα... το οποιο δεν περναει με τιποτε... μου ειπαν οτι καποιο νευρο της μεσης χτυπησε στο ποδι.. να μην παω καθολου για τρεξιμο, και γενικα θελει ξεκουραση.... ξερει κανεις να μου πει κατι? σας ευχαριτω , καλο σας βραδακι!

    πολλοι το εχουν, ειναι προβλημα στο 5ο οσφυικο σπονδυλο που πιεζει το νευρο (κήλη μεσοσπονδυλιου δίσκου)αλλα για να σιγουρευτεις πηγαινε σε ενα γιατρο

  4. #4
    Pumping Iron santos br's Avatar
    Join Date
    01-12-10
    Location
    Vouliagmeni-Ano-Voula
    Posts
    491

    Default

    εφιαλτης ειναι οταν μπλοκαρουν τα νευρα και αρχιζουν τα ηλεκτροσοκ..ουτε στον χειροτερο εχθρο μου...να πας στον γιατρο να σε δει.

  5. #5
    New Member dhalsim's Avatar
    Join Date
    17-04-11
    Location
    Corfu, Greece
    Posts
    72

    Default

    Αμφιβαλλω αν η αιτια του ειναι στη μεση απο νευρο που εξερχεται απο σπονδυλο. Αρχικα θα επρεπε να σε ποναει και η μεση και οχι λιγο αλλα πολυ. Στο γιατρο και γρηγορα.

  6. #6
    New Member ludia's Avatar
    Join Date
    29-04-11
    Location
    thessaloniki
    Posts
    71

    Default

    αληθεια βρε παιδια? ειναι σοβαρο? εγω δεν σκεφτηκα καν να παω σε γιατρο γιατι δεν ποναω πουθενα... μονο μουδιασμα νιωθω..... στο ποδι... η μεση σαν καινουρια, δεν ενοχλησε ποτε.... λετε? θα παω στο νοσοκομειο .... σας ευχαριστω πολυ.... αγχος τωρα...

  7. #7
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    συμφωνω με τον dhalsim...αμφιβαλλω για την μεση-μου κανει μαλλον σαν καποια φλεγμονη μπορει και τενοντιτιδα...δεν ειμαστε ομως γιατροι γιαυτο να πας σε εναν και μην το αμελησεις
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  8. #8
    New Member ludia's Avatar
    Join Date
    29-04-11
    Location
    thessaloniki
    Posts
    71

    Default

    μολις γυρισα και σας ενημερωνω.... εχω ελαφρια μορφη ισχυαλγιας... δηλαδη μπολικη ξεκουραση, καθολου τρεξιμο...σπορτεξ συνεχεια (οχι σανδαλια κ χαζα)... μου εδωσαν Norgesic, στην περιπτωση που με πιασει τρελος πονος στην μεση... αν και συνηθως αυτο χτυπαει στο ποδι... ο γιατρος ειπε οτι στα επομενα χρονια ισως με ξαναπιασει, αλλα ποτε να μην βαλω κιλα, γιατι τοτε ισως κανω μονιμο το προβλημα, αφου ξεκινησε ευαισθησια στην μεση.... μετα τα 30αντα τι αλλο θα παθουμε??? για να δουμε.... :-))))

    σας υπερ ευχαριστω ολους !!!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μούδιασμα Κατά Τη Διάρκεια Του Ύπνου
    By teo122 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 09-06-11, 15:34
  2. Προβολές στο smith και διάλλειμα από πόδι σε πόδι.
    By magman in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 41
    Last Post: 29-05-09, 20:44
  3. Μούδιασμα στον ύπνο
    By archie in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 34
    Last Post: 14-07-08, 07:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •