Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    19-05-11
    Posts
    4

    Default Συμπληρωμα Διατροφης Αυξηση βαρους για γυναικες

    Συμπληρωμα Διατροφης Αυξηση βαρους για γυναικες.
    Καλησπερα... Καθε φορα που κανω καποια αναζητηση στο google για αυτην την ερωτηση μου βγαζει το Forum αυτο... Ασχολουμουν παλια με kick boxing αλλα εχει χρονια που σταματησα και τωρα ασχολουμαι με το modeling. Είμαι 1,80 και 58 κιλα.Θελω να βαλω 5 κιλα και με τη διατροφη οσο κ αν προσπαθω δεν γινεται τιποτα εξ αιτιας του υψηλου μεταβολισμου μου...(2100 θερμιδες μεταβολιζω ενω καθομαι). Δεν γνωριζω τιποτα για τα συμπληρωματα παρα μονο οτι υπαρχoυν πρωτεινες-υδατανθρακες που σε συνδιασμο με ασκηση και διατροφη δινουν αποτελεσματα. Ευχαριστω και Helpppppp!

  2. #2
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλησπέρα Δήμητρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ. Πράγματι, τα συμπληρώματα δεν κάνουν τίποτα παραπάνω, από αυτό που λέει η λέξη. Συμπληρώνουν τη διατροφή μας. Τώρα, μπορείς να κάνεις μια σωστή διατροφή στα μέτρα σου, ανάλογα με το μεταβολισμό σου και τις δραστηριότητές σου, και να έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα. Γράψε τι διατροφή ακολουθείς τώρα, να δούμε πως μπορεί να βελτιωθεί.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    19-05-11
    Posts
    4

    Default

    προφανως και η διατροφη μου δεν θα ειναι η καταλληλοτερη για να μην βλεπω αποτελεσματα... Λογω φορτου εργασιας παραλειιπω καποια γευματα καποιες φορες... Μεσες ακρες η διατροφη μου περιλαμβανει κοτοπουλο , φρουτα , λαχανικα (κυριως ντοματες και λαχανο) γαλα , γαλοπουλα . Δεν στερουμαι κατι δηλαδη και την σοκολατα μου θα φαω και τα πατατακια μου και καμια πιτσα αραια και που... Ο γιατρος που μου μετρησε το μεταβολισμο μου ειπε οτι μονο με καποιο συμπληρωμα θα παρω αυτα τα 5 κιλα που θελω... Μπορεις να μου προτινεις καποια διατροφη και καποιο συμπληρωμα... ακουσα για καποιa masstech αλλα θελω να μαι σιγουρη πριν ξεκινησω. ειναι ιδανικη για γυναικες προκαλει καμια επιπτωση....σορρυ αν θα φανω γραφικη αλλα κατι φιλες μου απτην προπονηση ξεκινησανε τα συμπληρωματα και καταληξανε να μοιαζουν με αντρες (και στο προσωπο)...σορρυ αν κουραζω με χαζες ερωτησεις αλλα ειμαι ασχετη

  4. #4
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Η masstech που σου πρότεινε, είναι πρωτεΐνη με ζάχαρη. Δηλαδή γάλα σε σκόνη. Η ζάχαρη που έχει όπως καταλαβαίνεις δεν κάνει καλό. Οι επιλογές των τροφών σου μ'αρέσουν. Απλά πρέπει να τις κάνεις λίγο πιο συγκεκριμένες !! Δες διατροφές από τα άλλα κορίτσια του φόρουμ εδώ

    http://www.bodybuilders.gr/forum/forumdisplay.php?f=49
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=24905

    http://www.bodybuilders.gr/forum/forumdisplay.php?f=50
    Last edited by cuban; 19-05-11 at 22:49.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  5. #5
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitraa View Post
    σορρυ αν θα φανω γραφικη αλλα κατι φιλες μου απτην προπονηση ξεκινησανε τα συμπληρωματα και καταληξανε να μοιαζουν με αντρες (και στο προσωπο)...σορρυ αν κουραζω με χαζες ερωτησεις αλλα ειμαι ασχετη
    Καλά κάνεις και ρωτάς. Αυτό το πράγμα δεν έγινε από συμπληρώματα. Η πρωτεΐνη όπως σου ξαναείπα είναι απλά γάλα σε σκόνη. Δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  6. #6
    New Bodybuilder
    Join Date
    19-05-11
    Posts
    4

    Default

    σ ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια... δεν μπορω οσο κ αν θελω να κανω σωματα σαν τα δικα σας . το σωμα μου ειναι ηδη γυμνασμενο απλα θελω 5 παραπανω κιλα... θα ακολουθησω καποια απτις διατροφες που μ εστειλες εχεις να μου προτεινεις και καποιο συμπληρωμα? ευχαριστω και παλι

  7. #7
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Συμπλήρωμα? Μόνο αν σου χρειαστεί για να καλύπτεσαι από θέμα γευμάτων και δεν έχεις χρόνο για κανονικό γεύμα. Μια καθαρή πρωτεΐνη. Δηλαδή χωρίς ζάχαρες. Υπάρχουν πολλές μάρκες. Από που μπορείς να ψωνίζεις συμπληρώματα ? Από εξωτερικό ή από Ελλάδα ?
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  8. #8
    New Bodybuilder
    Join Date
    19-05-11
    Posts
    4

    Default

    Θεσσαλονικια ειμαι αποτι βλεπω και εσυ οποτε σιγουρα θα μπορεισ να μου πεις ποια ακριβως και απο που μπορω να την προμυθευτω.!

  9. #9
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Μπόλικα μακαρόνια. Φθηνά και πολύ πιο υγιεινά από την masstech, που είναι μια βλακεία.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 01-12-10, 21:53
  2. Συμπληρωμα για αυξηση βαρους
    By xrhstoss in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 24
    Last Post: 12-07-09, 05:05
  3. Συμπληρωμα αυξησης σωματικου βαρους
    By aris190 in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 13
    Last Post: 09-04-09, 06:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •