Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    3

    Default Χαλάρωση στην κοιλιά

    Καλησπέρα σας. Ειμουν 105 κιλα οταν κσεκινισα gym και σε 7 μινες εχω χασει 20 κιλα. Ειμαι τωρα στα 85 κιλα με υψος 1.85 και ειμαι 18 ετων. Οπως ειναι φυσικο στιν περιοχη τις κοιλιας εχω καπια χαλαρωση. θα ελεγα οτι εχω δει αρκετη βελτιωση οσο περναει ο καιρος . Αυτο που ηθελα να ρωτισω ειναι αν σινεχισω ετσι θα μου φιγει ποτε?


    *Κανω βαροι , αεροβια , κοιλιακους και εχω κσεκινισει πρωτε'ι'νη και λιποδιαλιτες μαζι με την διατροφη μου.
    Εχω αρκετες ραγαδες κυριος απο τα πολλα κιλα που πηρα αποτομα .

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Είσαι μικρός ακόμα και το δέρμα σου έχει ελαστικότητα. Βέβαια οι συνεχείς αυξομειώσεις δεν είναι ότι καλύτερο, αυτό το καταλαβαίνεις και μόνος σου. Και κάποια χαλάρωση θα έχεις και ραγάδες..Μερικοί καταφεύγουν σε πλαστική.
    Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να συνεχίσεις τα βάρη, να μην ανεβοκατεβαίνεις απότομα στα κιλά και να κρατάς μια ισορροπημένη διατροφή όλο το χρόνο.

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    3

    Default

    Υπαρχει καποια αλοιφη που μπορει να με βοηθησει στην χαλαρωση? Επισεις καποιες ραγαδες στην πλατη μου τις εχω καποια χρονια αλλα ειναι ακομα κοκκινες. Μπορει να με βοηθησει καπια αλοιφη να μειωθουν ή να φυγουν?

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ναι σίγουρα υπάρχει, δεν ξέρω να σου πω όμως γιατί δεν εχω χρησιμοποιήσει. Θα πήγαινα όμως στο φαρμακείο να ρωτήσω κι εκεί στάνταρ θα γνωρίζουν. Εκτός αν κάποιο άλλο παιδί εδώ είχε παρόμοια εμπειρία.

  5. #5
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    http://www.parapharmacie.gr/category...rks/?prid=5553

    H παραπανω κρεμα ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει για χαλαρωση αλλα συμβουλεψου και ενα δερματολογο .

  6. #6
    New Member
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    12

    Default

    Quote Originally Posted by prohjia View Post
    Υπαρχει καποια αλοιφη που μπορει να με βοηθησει στην χαλαρωση? Επισεις καποιες ραγαδες στην πλατη μου τις εχω καποια χρονια αλλα ειναι ακομα κοκκινες. Μπορει να με βοηθησει καπια αλοιφη να μειωθουν ή να φυγουν?
    φίλε/φίλη και εγώ είχα (και έχω) το ίδιο πρόβλημα..για τις ραγάδες δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις πολλά..ακομα και οι αλοιφες που κυκλοφορουν στο εμπόριο το μονο που θα καταφερουν ειναι να αλλαξουν το κοκκινο χρωμα των ραγαδων σου..δλδ δεν θα τις εξαφανισουν..τώρα για την χαλαρωση που λες..ουτε εγω ξερω λυση (την ψαχνω γι αυτο γραφτηκα και εδω) αλλά προφανως θελει σωστη διατροφη και ασκηση..

  7. #7
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    3

    Default

    Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις συμβουλες σας. θα δοκιμασω αυτην την κρεμα που μου προτεινατε γιατι πραγματικα το ολο θεμα ειναι σκετη απογοητευση!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Λίπος Στην Κοιλιά - Πώς φεύγει;
    By ThunderK in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 17
    Last Post: 19-07-10, 01:39
  2. Πονος στην κοιλια απο συμπληρωματα
    By flowin_through in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 10-06-09, 08:29
  3. Pαγάδες στην κοιλιά
    By SAKISMIP in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 01-08-08, 08:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •