Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 30 of 137
  1. #1

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default Οι μυώδεις άνδρες ελκύουν τις γυναίκες

    ( http://www.cosmo.gr/Science/USA/162723.html )

    Οι μυώδεις άνδρες ελκύουν τις γυναίκες

    Οι μυώδεις νεαροί άνδρες είναι πιθανότερο να έχουν περισσότερες ερωτικές συντρόφους από τους λιγότερο γυμνασμένους άνδρες, σύμφωνα με αμερικανική μελέτη.

    Οι γυναίκες ελκύονται περισσότερο από μυώδεις άνδρες, ειδικά όταν πρόκειται για εφήμερη σχέση. Όταν όμως αναζητούν σταθερό σύντροφο, τείνουν να διαλέγουν κανονικούς άνδρες αντί ενός συντρόφου με τεράστιους δικέφαλους.

    Ο Δρ David Frederick, του Πανεπιστημίου της Καλιφόρνια στο Λος Άντζελες, εξηγεί ότι «οι μύες στους άνδρες είναι ταυτόσημοι με τα φτερά της ουράς των αρσενικών παγωνιών. Ελκύουν τις γυναίκες που αναζητούν έναν αρρενωπό σύντροφο».

    Παλαιότερες μελέτες του Δρ Φρέντερικ έχουν δείξει ότι η ελκυστικότητα του άνδρα επηρεάζεται περισσότερο από τα εισοδηματικά του χαρακτηριστικά και την δυνατότητα της δέσμευσης. Ωστόσο στην παρούσα μελέτη διαπιστώνεται ότι τα σωματικά χαρακτηριστικά παίζουν μεγαλύτερο ρόλο.

    Τα παραπάνω συμπεράσματα προκύπτουν από τις αναλύσεις των απαντήσεων που έδωσαν 99 φοιτητές επί πτυχίω για τη σεξουαλική τους ζωή. Οι επιστήμονες επεξεργάστηκαν επίσης τις απαντήσεις 141 φοιτητριών σχετικά με την άποψή τους για τις έξι συνήθης ανδρικές σιλουέτες που κυμαίνονταν από τον μυώδη μέχρι τον λεπτό τύπο άνδρα.

    [:-shades]

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Δηλαδή με απλά λόγια:
    Oι γυναίκες προτιμούν τους μυώδεις άντρες για ξεπέτα,
    τους νορμάλ για να κάνουν οικογένεια
    ενώ παλιότερη έρευνα έλεγε πως κοιτάνε το γεμάτο πορτοφόλι..
    Καλά..κι έπρεπε να ρωτήσουν τόσα άτομα για να βγάλουν αυτό το συμπέρασμα;;:D

    Αυτό με τους δικέφαλους και τις ουρές από τα παγώνια δεν το πολυκατάλαβα..:D

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Δηλαδή με απλά λόγια:
    Oι γυναίκες προτιμούν τους μυώδεις άντρες για ξεπέτα,
    τους νορμάλ για να κάνουν οικογένεια
    ενώ παλιότερη έρευνα έλεγε πως κοιτάνε το γεμάτο πορτοφόλι..
    Καλά..κι έπρεπε να ρωτήσουν τόσα άτομα για να βγάλουν αυτό το συμπέρασμα;;:D

    Αυτό με τους δικέφαλους και τις ουρές από τα παγώνια δεν το πολυκατάλαβα..:D

  4. #4
    Advanced Bodybuilder msdmn's Avatar
    Join Date
    08-07-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    1,019

    Default

    λολ @ καρδούλα
    επίσης έχω την εντύπωση ότι όταν οι φοιτήτριες λένε μυώδη εννοούν "μυώδη" στυλ Ρουβά :p
    Gym Motivation: www.facebook.com/hardcoregymmotivation

  5. #5
    Advanced Bodybuilder msdmn's Avatar
    Join Date
    08-07-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    1,019

    Default

    λολ @ καρδούλα
    επίσης έχω την εντύπωση ότι όταν οι φοιτήτριες λένε μυώδη εννοούν "μυώδη" στυλ Ρουβά :p
    Gym Motivation: www.facebook.com/hardcoregymmotivation

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    12-08-07
    Location
    Greece.
    Posts
    186

    Default

    GRF πίστεψε με οι γυναίκες δίνουν πολύ μεγάλη σημασία στον οικονομικό παράγοντα... απλά όταν υπάρχει συνδιασμός χρήματος και σωματικών προσόντων προτιμάται.
    Για μένα αυτό που κυρίως έχει σημασία μεταξύ των δύο είναι η εμφάνιση. Με ελκύει το μυώδες σώμα στον άντρα....η εμφάνιση γενικά...

  7. #7
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    12-08-07
    Location
    Greece.
    Posts
    186

    Default

    GRF πίστεψε με οι γυναίκες δίνουν πολύ μεγάλη σημασία στον οικονομικό παράγοντα... απλά όταν υπάρχει συνδιασμός χρήματος και σωματικών προσόντων προτιμάται.
    Για μένα αυτό που κυρίως έχει σημασία μεταξύ των δύο είναι η εμφάνιση. Με ελκύει το μυώδες σώμα στον άντρα....η εμφάνιση γενικά...

  8. #8
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Μπράβο ρε συ Ειρήνη! :D

    Μ' αρέσει που κάνεις την αναγωγή στο απλούστερο! :D

    Από την άλλη, κι εγώ δε μπορώ να καταλάβω, γιατί χρειάστηκε να κάνουν ολόκληρη μελέτη για να καταλήξουν εκεί! :D:D:D:D

  9. #9
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Μπράβο ρε συ Ειρήνη! :D

    Μ' αρέσει που κάνεις την αναγωγή στο απλούστερο! :D

    Από την άλλη, κι εγώ δε μπορώ να καταλάβω, γιατί χρειάστηκε να κάνουν ολόκληρη μελέτη για να καταλήξουν εκεί! :D:D:D:D

  10. #10

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Crimson
    Από την άλλη, κι εγώ δε μπορώ να καταλάβω, γιατί χρειάστηκε να κάνουν ολόκληρη μελέτη για να καταλήξουν εκεί! :D:D:D:D
    </blockquote id=quote>

    LOL ούτε και εγώ...:D

    Annie καλωσόρισες στο forum μας!

  11. #11

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Crimson
    Από την άλλη, κι εγώ δε μπορώ να καταλάβω, γιατί χρειάστηκε να κάνουν ολόκληρη μελέτη για να καταλήξουν εκεί! :D:D:D:D
    </blockquote id=quote>

    LOL ούτε και εγώ...:D

    Annie καλωσόρισες στο forum μας!

  12. #12
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    629

    Default

    Η αναφορά με τους τεράστιους δικέφαλους είναι τυχαία και γίνεται για να συγκεκριμενοποιήσει απλώς την κατηγορία των μυϊκά ανεπτυγμένων ανδρών?Θα διάβαζα με περισσή ευλάβεια οποιασδήποτε απο τις 141 φοιτήτριες ,ψυχανάλυση που θα υπόσχονταν να απαντήσει στο γιατί αυτής της επιλογής.Ελπίζω να μην απορρέει απλώς απο τη βλακώδη αντίληψη του στυλ έχει ωραίο σώμα άρα θα ευχαριστηθείς μαμήσι.

  13. #13
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    629

    Default

    Η αναφορά με τους τεράστιους δικέφαλους είναι τυχαία και γίνεται για να συγκεκριμενοποιήσει απλώς την κατηγορία των μυϊκά ανεπτυγμένων ανδρών?Θα διάβαζα με περισσή ευλάβεια οποιασδήποτε απο τις 141 φοιτήτριες ,ψυχανάλυση που θα υπόσχονταν να απαντήσει στο γιατί αυτής της επιλογής.Ελπίζω να μην απορρέει απλώς απο τη βλακώδη αντίληψη του στυλ έχει ωραίο σώμα άρα θα ευχαριστηθείς μαμήσι.

  14. #14
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Θα ήθελα πάντως η κοπέλα μου να με προτιμάει για κάτι άλλο παρά το σώμα μου... Απο φοιτήτριες στο Ρέθυμνο άλλο τίποτα!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  15. #15
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Θα ήθελα πάντως η κοπέλα μου να με προτιμάει για κάτι άλλο παρά το σώμα μου... Απο φοιτήτριες στο Ρέθυμνο άλλο τίποτα!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  16. #16
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Mazda 6

    Θα ήθελα πάντως η κοπέλα μου να με προτιμάει για κάτι άλλο παρά το σώμα μου...
    </blockquote id=quote>
    +1
    Ε τώρα.. Πιάσανε όλα τα λιγούρια και τα ρωτήσανε.. Τι περιμένατε να απαντήσουν;;

  17. #17
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Mazda 6

    Θα ήθελα πάντως η κοπέλα μου να με προτιμάει για κάτι άλλο παρά το σώμα μου...
    </blockquote id=quote>
    +1
    Ε τώρα.. Πιάσανε όλα τα λιγούρια και τα ρωτήσανε.. Τι περιμένατε να απαντήσουν;;

  18. #18
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    Στις περισσότερες γυναίκες που έχω δεί,έχω μιλήσει κλπ , αρέσουν οι εκτόμορφοι σωματότυποι.

    Κάτσε εσύ να χτυπιέσαι στις διατροφές και στο γυμναστήριο και ο εκτόμορφος να σου πουλάει τρέλα επειδή απο τη φύση του έχει κοιλιακούς και μικρό ντουρλωτό κ*λο [:-boggled][:-indifferent][:-irked]
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  19. #19
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    Στις περισσότερες γυναίκες που έχω δεί,έχω μιλήσει κλπ , αρέσουν οι εκτόμορφοι σωματότυποι.

    Κάτσε εσύ να χτυπιέσαι στις διατροφές και στο γυμναστήριο και ο εκτόμορφος να σου πουλάει τρέλα επειδή απο τη φύση του έχει κοιλιακούς και μικρό ντουρλωτό κ*λο [:-boggled][:-indifferent][:-irked]
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  20. #20
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-08-07
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    80

    Default

    Φίλοι μου και το θεικό σώμα να έχεις.Αν όταν open το γαμ..νο το στόμα σου λες μαμακίες τότε το έχασες το παιχνίδι.

  21. #21
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-08-07
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    80

    Default

    Φίλοι μου και το θεικό σώμα να έχεις.Αν όταν open το γαμ..νο το στόμα σου λες μαμακίες τότε το έχασες το παιχνίδι.

  22. #22
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    629

    Default

    Εγώ εξακολουθώ να πιστεύω ότι η φήμη κάποιου θα παίξει εξίσου σημαντικό ρόλο στην επιλογή προσωρινού ερωτ.συντρόφου(ξεπέτα κτλπ) και στην επιλογή μόνιμου συντρόφου.Μεγάλη μερίδα γυναικών θα ενέδιδε-θα δομούσε ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ πιστεύω σε ξεπέτα-μόνιμη σχέση αντίστοιχα με κάποιον επιφανή ηθοποιό,τραγουδιστή κ.ο.κ.Το ίδιο και οι άνδρες.Μόνο που επειδή σε εμάς(τουλάχιστον σε μένα) για διάφορους λόγους,οι κοινωνικές επιταγές και τα χάρτινα είδωλα(αυτοί στο γυαλί πρέπει να είναι τόσο ιδιαίτερα άτομα[:-scared][:-party])δεν έχουν και τόσο αντίκρισμα,φαίνεται τουλάχιστον ότι πολλές φορές επιλέγουμε αυτό που πραγματικά ερωτευόμαστε και όχι αυτό που θα μας εξασφαλίσει σιγουριά κτλπ.Αρνούμαι πεισματικά να μπω στο τρυπάκι της καριερολαγνείας και στα 50 με τις οικ.μου απολαβές και την εξασφάλιση που θα μπορούσα να προσφέρω σε κάποια γυναίκα,να παντρευτώ την 30-40άρα που γλυκοκοιτάει μικρότερους ηλικιακά.Ακόμα και πιστή να μου είναι θα τύχει γιατί θα έχει πετύχει ο γάμος-ΣΥΜΒΑΣΗ.
    p.s νιώθω σαν καλεσμένος του Κοιτάω μπροστά.:D
    p.s2 βρίσκω τον τίτλο tres banal και προτείνω να μετονομαστεί σε "αυτό που θέλουν οι γυναίκες"

  23. #23
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    629

    Default

    Εγώ εξακολουθώ να πιστεύω ότι η φήμη κάποιου θα παίξει εξίσου σημαντικό ρόλο στην επιλογή προσωρινού ερωτ.συντρόφου(ξεπέτα κτλπ) και στην επιλογή μόνιμου συντρόφου.Μεγάλη μερίδα γυναικών θα ενέδιδε-θα δομούσε ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ πιστεύω σε ξεπέτα-μόνιμη σχέση αντίστοιχα με κάποιον επιφανή ηθοποιό,τραγουδιστή κ.ο.κ.Το ίδιο και οι άνδρες.Μόνο που επειδή σε εμάς(τουλάχιστον σε μένα) για διάφορους λόγους,οι κοινωνικές επιταγές και τα χάρτινα είδωλα(αυτοί στο γυαλί πρέπει να είναι τόσο ιδιαίτερα άτομα[:-scared][:-party])δεν έχουν και τόσο αντίκρισμα,φαίνεται τουλάχιστον ότι πολλές φορές επιλέγουμε αυτό που πραγματικά ερωτευόμαστε και όχι αυτό που θα μας εξασφαλίσει σιγουριά κτλπ.Αρνούμαι πεισματικά να μπω στο τρυπάκι της καριερολαγνείας και στα 50 με τις οικ.μου απολαβές και την εξασφάλιση που θα μπορούσα να προσφέρω σε κάποια γυναίκα,να παντρευτώ την 30-40άρα που γλυκοκοιτάει μικρότερους ηλικιακά.Ακόμα και πιστή να μου είναι θα τύχει γιατί θα έχει πετύχει ο γάμος-ΣΥΜΒΑΣΗ.
    p.s νιώθω σαν καλεσμένος του Κοιτάω μπροστά.:D
    p.s2 βρίσκω τον τίτλο tres banal και προτείνω να μετονομαστεί σε "αυτό που θέλουν οι γυναίκες"

  24. #24
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-07-07
    Location
    .
    Posts
    179

    Default

    Εγω παλι ειχα διαβασει αλλα και μου εχουν συμφωνησει μερικες πως η γυναικα δινει ΤΕΡΑΣΤΙΑ σημασια στο υψος!
    Ελεγε μια ερευνα που διαβαζα οτι αν εισαι πανω απο 6ft (183cm) δεν πα νασαι και φτωχος, εσενα θα προτιμησουν απο τον 168 αλλα πλουσιο. Μου εκανε πολυ εντυπωση και ακομα περισσοτερο οταν επιβεβαιωθηκε σε μεγαλο βαθμο απο ερωτησεις μου στο ασθενες φυλο.
    Ευτχως εγω ανηκω στους "προνομιουχους"!
    Επισης απο εμπειρια εχω συμπερανει πως αρεσουν αρκετα οι μυες στις γυναικες, αλλα δε νομιζω να εχουν ως προτυπα αρσενικοτητας τους μποντιμπιλντερς εππαγγελματικου 'η εστω ψηλου επιπεδου.(εκτος εξαιρεσεων)

  25. #25
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-07-07
    Location
    .
    Posts
    179

    Default

    Εγω παλι ειχα διαβασει αλλα και μου εχουν συμφωνησει μερικες πως η γυναικα δινει ΤΕΡΑΣΤΙΑ σημασια στο υψος!
    Ελεγε μια ερευνα που διαβαζα οτι αν εισαι πανω απο 6ft (183cm) δεν πα νασαι και φτωχος, εσενα θα προτιμησουν απο τον 168 αλλα πλουσιο. Μου εκανε πολυ εντυπωση και ακομα περισσοτερο οταν επιβεβαιωθηκε σε μεγαλο βαθμο απο ερωτησεις μου στο ασθενες φυλο.
    Ευτχως εγω ανηκω στους "προνομιουχους"!
    Επισης απο εμπειρια εχω συμπερανει πως αρεσουν αρκετα οι μυες στις γυναικες, αλλα δε νομιζω να εχουν ως προτυπα αρσενικοτητας τους μποντιμπιλντερς εππαγγελματικου 'η εστω ψηλου επιπεδου.(εκτος εξαιρεσεων)

  26. #26
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    12-07-05
    Location
    Of The Art, Greece.
    Posts
    2,173

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    Ο Δρ David Frederick, του Πανεπιστημίου της Καλιφόρνια στο Λος Άντζελες, εξηγεί ότι «οι μύες στους άνδρες είναι ταυτόσημοι με τα φτερά της ουράς των αρσενικών παγωνιών. Ελκύουν τις γυναίκες που αναζητούν έναν αρρενωπό σύντροφο».</blockquote id=quote>

    Οι γυναικες αναζητουν ασφαλεια... και ενας μυωδεις αντρας
    ισως υποσυνηδειτα να τις κανει να θεωρουν οτι μπορει να τις προστατεψει.

  27. #27
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    12-07-05
    Location
    Of The Art, Greece.
    Posts
    2,173

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    Ο Δρ David Frederick, του Πανεπιστημίου της Καλιφόρνια στο Λος Άντζελες, εξηγεί ότι «οι μύες στους άνδρες είναι ταυτόσημοι με τα φτερά της ουράς των αρσενικών παγωνιών. Ελκύουν τις γυναίκες που αναζητούν έναν αρρενωπό σύντροφο».</blockquote id=quote>

    Οι γυναικες αναζητουν ασφαλεια... και ενας μυωδεις αντρας
    ισως υποσυνηδειτα να τις κανει να θεωρουν οτι μπορει να τις προστατεψει.

  28. #28
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    16-04-05
    Location
    .
    Posts
    3,509

    Default

    Κι όμως υπάρχουν αρκετές γυναίκες που δηλώνουν ότι δεν τους αρέσουν τα μυώδη σώματα των αντρών. Όμως έχω παρατηρήσει ότι απλά το "δηλώνουν". Στην πραγματικότητα έχουμε συνδέσει σε γενικές γραμμές ότι ο bodybuilder είναι και βλάκας στο μυαλό. Όταν η γυναίκα δει ότι καταρρίπτεται αυτός ο μύθος τότε αισθάνεται ότι βρήκε τον παράδεισο.
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΚΑΛΟΓΥΜΝΑΣΜΕΝΑ ΣΩΜΑΤΑ!!! MOVE YOUR ASS CHICKS!!!

  29. #29
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    16-04-05
    Location
    .
    Posts
    3,509

    Default

    Κι όμως υπάρχουν αρκετές γυναίκες που δηλώνουν ότι δεν τους αρέσουν τα μυώδη σώματα των αντρών. Όμως έχω παρατηρήσει ότι απλά το "δηλώνουν". Στην πραγματικότητα έχουμε συνδέσει σε γενικές γραμμές ότι ο bodybuilder είναι και βλάκας στο μυαλό. Όταν η γυναίκα δει ότι καταρρίπτεται αυτός ο μύθος τότε αισθάνεται ότι βρήκε τον παράδεισο.
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΚΑΛΟΓΥΜΝΑΣΜΕΝΑ ΣΩΜΑΤΑ!!! MOVE YOUR ASS CHICKS!!!

  30. #30
    horhem
    Guest

    Default

    Νομίζω ότι, από την άλλη πλευρά, οι άνδρες ομοφυλόφιλοι
    προτιμούν τους μυώδεις άνδρες και για μια προσωρινή σχέση
    αλλά και για μια πιο μακρόχρονη σχέση, όσο αυτό είναι δυνατόν σε
    αυτούς τους ανθρώπους, καθώς κάτι τέτοιο θεωρείται το ίδανικό.
    Υπάρχουν στερεότυπα που λειτουργούν σε όλους τους ανθρώπους
    ανεξάρτητα από το γενετήσιο προσανατολισμό του καθενός.
    Ειδικότερα στη σύγχρονη εποχή, παρατηρείται μια παράξενη δικτατορία
    των νέων, όμορφων και γυμνασμένων, που φαίνονται να αποκλείουν
    από τις συναναστροφές τους τους λιγότερο όμορφους, γυμνασμένους ή γενικά εμφανίσιμους ανθρώπους.
    Από την άλλη πλευρά, και οι όμορφοι άνθρωποι, που συγκεντρώνουν τα παραπάνω χαρακτηριστικά, μένουν μερικές φορές σε ένα ιδιότυπο περιθώριο εξαιτίας ακριβώς της ομορφιάς τους. Έχετε ακούσει βέβαια,
    το γνωστό ΄΄Δεν με πλησιάζουν εύκολα΄΄ κλπ. Από την άλλη ακριβώς γι αυτό το λόγο, υπάρχουν όμορφοι άνθρωποι που είναι πολύ μόνοι.

    Τώρα όσον αφορά την εξυπνάδα ή μη των ανδρών που είναι bodybuilders,
    εντάξει. Δε λέω ότι όλοι οι αυτοί οι άνθρωποι είναι χαμηλής εξυπνάδας. Ισχύει ότι ισχύει για όλους τους ανθρώπους. Μόνο, που κατά τη γνώμη μου, η μη συνετή χρήση αναβολικών, συμπληρωμάτων και γενικά φαρμάκων για την άυξηση της μυικής μάζας επιφέρουν έκπτωση, αν είναι και μακροχρόνια η χρήση τους, και στον οργανισμό και στη διανοητική και ψυχίκή λειτουργία του ανθρώπου.

    Πάντως, το ζητούμενο για όλους τους ανθρώπους, πέρα απο ανόητες και υπεραπλουστευτικές κατηγοριοποιήσεις , είναι να μπορούμε να προχωρούμε πέρα από τα,συχνά απατηλά,εξωτερικά χαρακτηστικά και να εστιάζουμε στη συνολική εντύπωση που προκαλεί ο καθένας, και να είμαστε υπέρ μιας ουσιαστικής επικοινωνίας. Ή μήπως όχι;


 
Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •