Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 18 of 18
  1. #1
    Pumping Iron ggeorge's Avatar
    Join Date
    16-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    442

    Default Herbalife Δωρεάν Λιπομέτρηση - ΠΟΛΥ Γέλιο!!!

    καλημερα

    Κουβεντα να γίνεται...
    Μόλις γύρισα απο το super market (αγορα πρωινού fitness κορνφλειξ)
    Εξω απο το market ήταν ενας τυπας με κοιλιτσα, δε πρεπει να ξερει τι σημαινει γυμναστήριο και μου λεει... Ελατε κανουμε δωρεαν λιπομέτρηση...
    Μου βγαζει ενα χειριστηριο play station (ετσι εμοιαζε) εβαλε υψος, ηλικια, βαρος, το επιασα στα χερια μου και μου εβγαλε το εξωπραγματικό νουμερο 9,5

    Ενταξει εχω καλη γραμμωση φαινονται κοιλιακοι (λιγακι) αλλα οχι και 9,5
    Τελος παντων...
    Ο τυπος μου λεει αααα απαραδεκτο. Συμφωνα με τον πινακα μου θα πρεπει να εχεις 19-21 λιπος... Εισαι πολυ χαμηλα
    Οχι ρε γαμωτο... Τι θα κανω με τοσο λιγο λιπος...

    Μου λεει μετα
    Ειμαστε απο τη Herbalife και κανουμε δωρεαν σεμιναριο για την αναλυση του σωματος, και χιλια δυο αλλα πραγματα που δε θυμαμαι. Θα με μετρησουν, θα με κανουν... κλπ
    Βεβαια μετα θα προσπαθησουν να μου πουλησουν καμια βλακεια...

    Λεω να παω για να γελασω λιγο...
    Εχει παει κανενας σας σε κατι αντιστοιχο;
    Εννοείται πως μονο απο περιεργεια λεω να παω και φυσικα δε θα πιαστω κορόιδο
    Last edited by ggeorge; 02-06-11 at 11:05.

  2. #2
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by ggeorge View Post
    Μου βγαζει ενα χειριστηριο play station (ετσι εμοιαζε) εβαλε υψος, ηλικια, βαρος, το επιασα στα χερια μου και μου εβγαλε το εξωπραγματικό νουμερο 9,5

    Ο τυπος μου λεει αααα απαραδεκτο. Συμφωνα με τον πινακα μου θα πρεπει να εχεις 19-21 λιπος... Εισαι πολυ χαμηλα
    Οχι ρε γαμωτο... Τι θα κανω με τοσο λιγο λιπος...
    Respect. Πρόσεχε γιατί με τόσο χαμηλό λίπος θα πάθει τίποτα το ενδοκρινολογικό σου.

  3. #3
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    11-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    Καλυτερα κοφ'τους την πιτα απ'την αρχη λεω εγω γιατι δε θα σε αφησουν σε ησυχια μετα.
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...

  4. #4
    Pumping Iron ggeorge's Avatar
    Join Date
    16-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    442

    Default

    Θα δουμε...
    Αν δεν εχω κατι καλυτερο να κανω θα παω για γελιο...
    Ποιος ξερει τι θα ακουσω...

    Φυσικα στη συνεχεια θα τους το ξεκοψω κατευθειαν...

  5. #5
    Advanced Bodybuilder chris23_32's Avatar
    Join Date
    18-05-11
    Location
    London, UK
    Posts
    846

    Default

    Αυτά είναι... άλλοι παλεύουν να πέσουν κάτω από το 10% και συ είσαι 9.5% και δε το ξέρεις κίολας... χαχαχαχα :)

  6. #6
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Πήγαινε, κάτι μου λέει ότι θα σου πουν για τις μαγικές ιδιότητες του CLA και θα μπορέσεις να γίνεις κι εσύ Jay Cutler.

  7. #7
    Pumping Iron ggeorge's Avatar
    Join Date
    16-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    442

    Default

    λοιπον με πηραν τηλέφωνο...

    Αυριο το πρωι είναι λεει οι μετρησεις και μετα το δωρεαν μαθημα για τα οφελη της πρωτείνης...

    Ωρε τι εχω να ακουσω...

    Το αποφασισα... Θα παω και ας με πριξουν μετα
    Τετοιο γελιο που θα ρίξω νομιζω αξίζει το πρίξιμο...

    Περιμενω ερωτησεις που θα πρεπει να τους κανω για να γελασουμε...
    Ρίξτε καμια ιδεα

  8. #8
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Απο τις πολλες εταιρειες του ειδους ειναι μακραν η χειροτερη. Εχει κατι πανακριβα αχρηστα προϊοντα και παιρνει μαλλον σκοπιμα καθυστερημενους πωλητες. Φυσικα ειναι η πιο γρηγορα ανπτυσσομενη εταιρεια παγκοσμιως με τζιρο δισεκατομμυριων, εισαι τυχερος που βρεθηκε στο δρομο σου κτλ. κτλ.
    Μαλλον θα σου δωσουν χαπακια συμπυκωμενου λιπους αργης αποδεσμευσης για να καταφερεις επιτελους να βαλεις το λιπος που προσπαθεις.
    Εγω πηγα καποτε για πλακα σε NewDay για δωρεαν μετρηση βασικου μεταβολικου ρυθμου. Τους δουλευα και ηταν καλα μεχρι που μου βγηκε κατωτερος RMB του αναμενομενου και αρχισε να μου τη δινει και να μου λενε οτι πρεπει να βελτιωσω τη διατροφη μου μεχρι που αρχισαν τις προσφορες και δεν ηξερα απο που να φυγω.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  9. #9
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    15-04-11
    Posts
    134

    Default

    άσε μην μπλέξεις θα σε πρήζουν μετά να πάρεις ένα "σιμβολιαιο" ότι και καλά θα είσαι "σινεpγατις" τους (με 100 euro) κλπ...είχα μπλέξει λίγο με την herbalife ...

  10. #10
    Pumping Iron ggeorge's Avatar
    Join Date
    16-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    442

    Default

    εχω μεγαλη υπομονη....
    Θα τους κανω ρομπα με τις ερωτησεις μου...

  11. #11
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    Πριν καποιες μερες στην σειρα του Mega "Ευτυχησμενοι μαζι" ειχε ενα παρομοιο γεγονος.. Ενας απο τους ανδρες (ο Μακης) πηγε σε ενα παρομοιο "σεμιναριο" που υποσχοταν οτι θα του εδιναν μια τηλεοραση πλασμα, αν παρακολουθουσε 3 ωρες μια ενημερωση, και κατεληξε να αγορασει οικοπεδο στην Ν.Ζυχνη Σερρων.Ειναι βεβαια γελοιογραφικα παρουσιασμενο, αλλα δεν διαφερει πολυ απο την πραγματικοτητα!
    Προσεχε μην μπλεξεις γιατι μετα δυσκολα θα ξεμπλεξεις. Δεν ειναι χαζοι για να πουλανε παραμυθι, κοροιδα ψαχνουν.
    Καλη υπομονη!!

  12. #12
    Pumping Iron ggeorge's Avatar
    Join Date
    16-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    442

    Default

    οχι βρε .... δεν υπαρχει τετοια περιπτωση...

  13. #13
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-09
    Location
    .
    Posts
    24

    Default

    φάση πυραμίδα είναι η herbalife, και αυτά που πουλάνε είναι overpriced σίγουρα και μάλλον κακής ποιότητας

  14. #14
    Pumping Iron ggeorge's Avatar
    Join Date
    16-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    442

    Default

    λοιπον πηγα ....
    Δεν ηταν και τοσο τραγικά οπως πιστευα... εννοώ δε γελασα τοσο πολυ...

    Μου ξαναεκαναν λιπομέτρηση...
    Με βρήκαν στο 10,5% λίπος
    63,9 % νερό
    εσωτερικό λίπος 3.
    φυσική κατασταση ισορροπημένη σωματική διάπλαση
    οστική μάζα 2,9
    μεταβολισμός 1683
    και μεταβολική ηλίκία (ποσο καλα διατηρουμαι απόσο καταλαβα) 20. Σαν 20 χρονος είμαι (35 αρης κανονικά)

    Ολα λεει φυσιολογικά...
    Μετα με αρχισαν στο μαθημα τι κανει η πρωτεινη κλπ. Και μου προτειναν να κανω 12 μαθηματα για να μου μαθουν διαφορα και φυσικά μετα να παρω και τα προιόντα τους...

    Τους ειπα οτι αφου είμαι στα φυσιολογικά όρια σε όλα για ποιο λόγο να τα παρω και κολλησαν...

    Μαλιστα ο ενας (ο αρχηγος απότι καταλαβα ήταν και ο πιο άσχετος)
    Οπως είδατε στο εσωτερικό λοίπος εγραψα 3.
    Τον ρωταω λοιπον τι είναι αυτο το 3; Κιλά ή %;
    Φυσικά δεν ήξερε και η απαντηση ήταν ... μονάδες...
    Ε τι μοναδες ; Κιλά δηλαδή;
    Ε... μοναδες ... του μηχανηματος...

    Μεσα ήταν 15 γυναίκες περίπου 60φευγα... και 3 αντρες... Εγω και αλλοι δυο. Ο ενας ήρθε απο ευγένεια και τους πηρε χαμπαρι γρήγορα... Οταν ρωτησα για το τι είναι το 3 στο τελος μου λεει... καλα δεν ξερουν τι τους γίνεται... Και ηταν γυρω στα 70 ο ανθρωπος...

    Στο τελος οταν είπα σε αυτον που με βρηκε και μου εδωσε την προσκληση ότι δεν θα ερθω και οτι ετσι και αλλιως παιρνω πρωτείνη... με ρωτησε
    Πρωτείνη γυμναστηρίου; Μακρυα
    Επαιρνα και εγω και είχα γινει 115 κιλά...

    Πρεπει να είμαι πολυ αποτυχημενος γιατί εγω 2-3 κιλά θελω και δε μπορω να τα παρω με τίποτα...

    Ασε που με το ιδιο "ροφημα" αδυνατίζεις και παχαινεις ... Οτι θες ... Του το λες και αυτο ενεργεί...

    Υπηρχαν φυσικά και 2-3 δικοί τους που χειροκροταγαν οταν έπρεπε...

    Παιδια αν σας τυχει κατι τετοιο καλό είναι να πατε αν εχετε χρόνο ... Καλα θα περασετε...

    ΥΓ Ξεχασα... Αν πατε παρτε και παρεα μαζί... Θα εχετε και φοβερα δωρακια... Κατι σπρεϊ που δε θυμαμαι τι κανουν...
    Last edited by ggeorge; 05-06-11 at 19:22.

  15. #15
    Bodybuilding Newbie psilos 7's Avatar
    Join Date
    08-03-11
    Posts
    11

    Default

    εχω παει κ γω σε τετοιο "σεμιναριο" αλλα για να γινω πλουσιος οπως αυτοι προσπαθουσαν να μας πεισουν.χωρις να μας πουν τον τροπο τελικα υστερα απο 1-1,5 ωρα.στο τελος λενε παρτε το πακετο μας που κανει 100- 150ευρο δεν θυμαμαι ακριβως,κ τα εχει ολα μεσα πως θα βγαλετε λεφτα.εφυγα κ δεν ξανα πατησα.απατη κατ'εμε.

  16. #16
    New Bodybuilder
    Join Date
    20-07-11
    Posts
    1

    Default

    δν ειναι περιεργο, το λυπος δν παει με τον ογκο. το σ υγκεκριμενο μηχανιμα λογικα εκανε καποιες μαθηματικες πραξεις που υπαρχουν για να βρεις το λυπος σου κ κατα συνεπεια το το ενεργο σου βαρος, απλα μπορει να εχει αμεση επαφη με το σωμα.. για πιο εγκυρα αποτελεσματα δν γνωριζω... το ενεργο βαρος ειναι το βαρος στο οποιο καιμε εν ηρεμια 30 θερμιδες την ωρα. δλδ αν διαιρεσουμε τα κιλα μας με το υψος μας στο τετραγωνο [κιλα/ (υψος * υψος)] βρισκουμε το λυπος μας, αφαιροντας το λυπος μας απο το συνολικο μας βαρος (κιλα) βρισκουμε το ενεργο βαρος. αυτο το ενεργο βαρος νομιζω εχει αμεση σχεση με το δειχτη μαζας σωματος. εν συντομια ενεργο βαρος επι 30 θερμιδες ανα ωρα μας δινει τι θερμιδες καιμε μεσα στη μερα. εμεις αν θελουμε να βαλουμε βαρος η να χαζουμε βαρος συνεπως προσθετουμε ή αφαιρουμε θερμιδες απο το συνολο αυτο. πχ αν καιω εν ηρεμια 1200 θερμιδες τη μερα θα πρεπει να αφαιρεσω 500 απο το διαιτολογιο μ για να αρχισω να χανω κιλα. φυσικα παιζει ρολο η ασκηση. παντος μπορει ενας πολυ αδυνατος ανθρωπος να εχει περισσοτερο λυπος στον οργανισμο του ΟΧΙ απο εναν παχυ , αλλα σε σχεση με τη μυικη του μαζα.

  17. #17
    New Bodybuilder
    Join Date
    31-08-11
    Posts
    1

    Default

    Συμφωνία που θα της αποφέρει πολλά εκατομμύρια ευρώ μέσα στα επόμενα τρία χρόνια υπέγραψε η Μπαρτσελόνα με την εταιρία διατροφικών αγαθών Herbalife. Αυτή θα είναι κι ένας βασικός σπόνσορας των Καταλανών σε κάθε βήμα που κάνουν από εδώ και πέρα.

    Ξεχωριστή συμφωνία με την εταιρία υπέγραψε και ο Λίο Μέσι, ο οποίος ασφαλώς και εξαργυρώνει τη δημοφιλία του. «Είμαι χαρούμενος πυο συνεργάζομαι με μια τόσο μεγάλη, καθιερωμένη διατροφική εταιρία, όπως η Herbalife που είναι γνωστή σε όλο τον κόσμο. Μαζί μπορούμε να διαδώσουμε την ιδέα της υγειούς διατροφής για τους αθλητές, ενώ παράλληλα, να δουλέψουμε μαζί σε πλάνο που στοχεύει στο να γλτιώσει τα παιδιά από κινδύνους», δήλωσε ο Αργεντινός που βρίσκεται στη Νότια Αφρική με την εθνική της Αρεντινής, αλλά βρήκε λίγο χρόνο για να μοιραστεί μία δήλωση με το χορηγό του.
    Οι άνθωποι της εταιρίας σημείωσαν το αυτονόητο. «Η Μπαρτσελόνα είναι μία από τις κορυφαίες ομάδες, με εξαιρετικούς παίκτες οι οποίοι αντικατοπρτίζουν τη φιλοσοφία μας, δηλαδή την υγιή ζωή. Οι αντιπροσωποί μας σε όλο τον κόσμο είναι εκστασιασμένοι που η Μπαρτσελόνα θα προωθεί τα προϊόντα μας, καθώς δύο πρωτοπόροι στο χώρο τους ενώνουν τις δυνάμεις τους», ανέφερε ο Μάικλ Τζόνσον, πρόεδρος της Herbalife.
    Η συγκεκριμένη εταιρία σπονσοράρει παράλληλα κι άλλες γνωστές ομάδες, όπως την πρωταθλήτρια Ευρώπης Ίντερ, τη Βαλένθια, τη Σάλκε, τη μεξικανική Πούμας και τη βραζιλιάνικη Σάντος.
    ποσο χαλια μπορει να ειναι μια εταιρια που ασχολειτε αποκλειστικα με την διατροφη του νουμερο 1 ποδοσφαιριστη αυτη τη στιγμη στον κοσμο??

    σορρυ που δε μπορω να ποσταρω το λινκ αλλα πρεπει να εχω 50ποστς.

  18. #18
    Pumping Iron santos br's Avatar
    Join Date
    01-12-10
    Location
    Vouliagmeni-Ano-Voula
    Posts
    491

    Default

    καλα δεν τρελενομαστε κιολας για την εταιρεια αυτη.σε λοσιον σαμπουαν και κρεμες ειναι μια χαρα σεβαστη.σε πρωτεινες και πολυβιταμινες λυπαμαι δεν τοχει.......τα προιοντα τις δεν ειναι για b.b ειναι για απλο κοσμο που θελει μια απλη πολυβιταμινη και μια προτεινη σογιας,η οποια ειναι και πανακριβη+τις αλλες.το οτι εκλεισε συμφωνια δεν μου λεει τιποτα.συμφωνιες εμπορικες κλεινονται καθε λεπτο στον πλανητη.και τελειωνοντας αλλο ποδοσφαιριστης και αλλο body builder.αθλητες και οι δυο...αλλα με αλλες απαιτησεις.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 24-08-09, 08:54
  2. έπεσε πολύ γέλιο
    By anastop1 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 21-01-08, 16:28
  3. Terminator parody πολύ γέλιο!!!
    By Nickola in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 14-10-06, 03:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •