Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Exclamation Γεια σας,χρειάζομαι βοήθεια.

    Είμαι 16 χρονών και ασχολούμαι με βάρη,συγκεκριμένα με πολυμηχάνημα αλλά έχω και βαράκια.Κάνω Δευτέρα,Τετάρτη,Παρασκευή με το πολυμηχάνημα και τα βαράκια όπου γυμνάζω 7 μυικές ομάδες. πήχη,στήθος,πλάτη,ώμους,δικέφαλο,τρικέφαλο και τραπεζοειδή.. όμως κάνω 1 άσκηση για το καθένα 3 φορές την εβδομάδα όπως είπα πριν.Το μπράτσο μου είναι πρησμένο δηλαδή όταν το αφήνω χαλαρό είναι φουσκωμένο και όταν το σφίγγω μεγαλώνει πάρα πολύ λίγο ...Η ερώτηση μου είναι η εξής:επειδή είναι πρησμένο να συνεχίσω να κάνω βάρη ? η να τα αφήσω π.χ για 1 εβδομάδα η λιγότερο η περισσότερο,και μετά να ξανακάνω βάρη...Ευχαριστώ πολύ. Παρεμπιπτόντως,όταν κάνω πήχη κάνω με βαράκι 7kg και όταν κάνω δικέφαλο κάνω 8kg.

  2. #2
    Advanced Bodybuilder chris23_32's Avatar
    Join Date
    18-05-11
    Location
    London, UK
    Posts
    846

    Default

    Γιατί ξεκίνησες καινούργιο thread με ακριβώς την ίδια ερώτηση? Κάποιος θα σου απαντήσει όταν μπορεί...

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαταρχήν δε χρειάζεται να ανοίγεις νέα τόπικ ρωτώντας το ίδιο πράγμα.

    Κατά δεύτερον, αυτό που κάνεις είναι ας πούμε κάτι σαν κυκλική προπόνηση, δηλαδή γυμνάζεις κάθε φορά όλες τις μυικές ομάδες.

    Το ότι έχει "πρηστεί" ο δικέφαλός σου (=μπράτσο) είναι επακόλουθο της πρόπόνησής σου. Δεν χρειάζεται να σταματήσεις να γυμνάζεσαι. Αυτό που σου λείπει είναι οι γνώσεις.
    Κάτσε και διάβασε στην ενότητα με τους αρχάριους και θα μάθεις αρκετά πράγματα, μετά εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε.

    Τι ακριβώς ασκήσεις κάνεις; Σου έχει δείξει κάποιος να τις εκτελείς σωστά;

  4. #4

    Default

    ξεκινάω με τον πήχη,μετά κάνω πεκ τεκ,μετά http://www.youtube.com/watch?v=nhLwUdqjRNI , μετά καμψεις αυτοσυγκεντρωσης , μετά http://www.youtube.com/watch?v=IqXXM...layer_embedded , μετά κάθομαι στο κάθισμα και σπρώχνω 2 σίδερα για τρικέφαλο και για ώμους,αυτα.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Χρειαζομαι βοηθεια!!!!
    By asteraki00 in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 8
    Last Post: 04-05-11, 22:36
  2. Χρειάζομαι βοήθεια!
    By sok in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 14
    Last Post: 03-01-09, 06:32
  3. Γειά σας...Καινούργιος και Χρειάζομαι βοήθεια...
    By iron4 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 10
    Last Post: 26-05-08, 01:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •