Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 121 to 136 of 136
  1. #121
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Quote Originally Posted by pan0z View Post
    βασικα δεν νομιζω να υπαρχει εκτοενδομορφος εφοσον τα χαρακτηριστικα τους ειναι εντελως αντιθετα.
    Θα μας πει ο Κωστας ,εγω εχω καταλαβει οτι πρεπει να υπαρχει χαρακτηρισμος και για αυτη τη κατηγορια.

  2. #122
    Junior Bodybuilder convicted's Avatar
    Join Date
    06-11-10
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by l3onid4s View Post
    Συμφωνώ σε όλα εκτός απο

    Θυμάμαι που όταν είχα βάλει σκοπό στην επόμενη προπόνηση άρσεων να πήγαινα σε τριψήφιο νούμερο, το σκεφτόμουν για μία ολόκληρη βδομάδα, όλες τις επαναλήψεις, πως θα είναι το σώμα μου, ακόμη και πως θα νιώθει η λαβή μου και τον πόνο στις καντίλες στα χέρια μου.Βγήκαν πολύ πιο άνετα απο ότι νόμιζα.
    δεν διαφωνω , και εγω στις βασικες που εχω standard κιλα απο το προγραμμα του wendler βαζω ενα μινιμουμ στοχο επαναληψεων απο πριν , αλλα χωρις υπερβολες γιατι παλια που εβαζα στοχους στα squat που με δυσκολευουν παρα πολυ και θυμαμαι οτι την μερα που τα ειχα απο το πρωι τα σκεφτομουν και τα ειχα το βραδυ και εφτανε το βραδυ και ημουν με το αγχος αν θα βγουν αυτα που πρεπει και στο τελος εκανα και μετρια lifts οποτε λεω δε γ@%ται οτι βγει απο επαναληψεις στην τελικη ερασιτεχνης ειμαι και το κανω για την τρελα μου αυτο ελειπε λεω να αγχονωμαι και για το squat

  3. #123
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    Ας πω και εγω την γνωμη μου( οχι πως εχει μεγαλη βαρυτητα αλλα δε γαμηςς)

    Θεωρω πως υπαρχει μια συγχηση οταν χρησιμοποιειται ορος κατηγορια στην προκειμενη περιπτωση! Οταν λεμε πως καποιο αντικειμενο ανηκει σε μια κατηγορια, πρεπει να ειναι απολυτο. Ας παρουμε παραδειγμα μια ποδοσφαιρικη ομαδα. Αυτη θα αγωνιζεται στην πρωτη κατηγορια, στην δευτερη κατηγορια, στη τριτη, σε ερασιτεχνικο κ.ο.κ. Δεν μπορει να αγωνιζεται ΚΑΙ στην πρωτη, ΚΑΙ στην δευτερη κατηγορια, ουτε πχ να παιζει 45% στο ερασιτεχνικο, και το υπολοιπο 55% στη Γ εθνικη.
    Αλλο παραδειγμα. Αν χωρισουμε τους ανθρωπους σε κατηγοριες αναλογα με το υψοςοπως: κοντους( >1,70), σε μεσαιου υψους (1,70 εως 1,85) και σε ψηλους( <1,85). Δεν μπορουμε να πουμε καποιος οτι ειναι 40% ψηλος, 25% μεσαιου υψους, και 35% κοντος!!
    Και αν δεν κανω λαθος, ο φιλος Κος316 ειχε πει στο ημερολογιο του Σταματη(ας με διορθωσει αν κανω λαθος) οτι υπαρχουν χιλιαδες κατηγοριες. Αν ισχυε αυτο, τοτε δεν θα πρεπει να μιλησουμε για τις 3-5-10 κατηγοριες-υποκατηγοριες, αλλα για την καθεμια απο τις χιλιαδες "κατηγοριες" ξεχωριστα. Παλι λοιπον ειναι ατοπο να μιλαμε για κατηγοριες!
    Το ολο αυτο μου θυμιζουν τα ζωδια που επειδη ο Ερμης ειναι αναδρομος, πρεπει να ειμαι δυστηχησμενος, ή να πετυχω μια επαγγελματικη συμφωνια, ή να βρω γκομενα, οπως το ΙΔΙΟ πραγμα πρεπει να συμβει σε εκατομμυρια αλλους ανθρωπους που γεννηθηκαν μαζι με εμενα, και εχουμε το ιδιο ζωδιο( αρα ανηκουμε σε μια κατηγορια παλι)

    Κατα τα αλλα συμφωνω με Παυλιδης και Σταματη.

  4. #124
    Pumping Iron Kos316's Avatar
    Join Date
    02-05-11
    Location
    Χαλανδρι Αττικης
    Posts
    509

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Σου ξανάπα ότι δέχομαι ότι υπάρχουν αυτές οι περιπτώσεις (το δε παίρνει γραμμάριο προφανώς είναι υπερβολή). Δε δέχομαι ότι φταίει η πυκνότητα του σκελετού, ο καρπός και η κλείδα. Δηλαδή ο zafalex που είναι κομμένος και θηρίο, φταίει η κλείδα του και ο καρπός του; Κάνει τα πάντα με οργάνωση, η διατροφή του είναι φοβερή και προφανώς και η δουλειά στο γυμναστήριο, ε αν έχεις τόσο μυαλό και τόσα κιλά @@ να τα κάνεις όλα έτσι, τα αποτελέσματα είναι τέτοια γιατί ήσουν αφοσιωμένος και εργατικός, ούτε κλείδες, ούτε καρποί, ούτε ψυχολόγοι.

    Το ότι οι στόχοι μου δεν είναι να ποζάρω δε με κάνουν άσχετο. Τα μέσα που χρησιμοποιούμε είναι κοινά, οι στόχοι διαφέρουν. Α και μάντεψε ποιος ήταν άσχετος από BB! Ο ψυχολόγος που εφηύρε τους σωματότυπους που αναφέρεις.
    Βρες μου ενα σημειο οπου αναφερω αυτο που λες,εστω ενα

    Μην κολλας στα ονοματα ρε αδερφε(ο ψυχολογος που τους ανεφερε μπλα μπλα μπλα κτλ) πες τους οπως θες,το θεμα ειναι οτι υπαρχουν

    Στο ξαναλεω εισαι ασχετος με θεματα BB

    ΥΓ Νικο υπαρχουν 3 βασικες κατηγοριες κ χιλιαδες υποκατηγοριες που εχουν να κανουν με τα ποσοστα που αποτελουν καθ'ενα απο τους 2 συνδιασμους που αναφερω.
    Ειπα αλλωστε οτι εγω κρινω τον εαυτο μου ως περισσοτερο Ενδομορφο(το οτι κατεληξα κ ειπα οτι ειμαι γυρω στο 65% Ενδο κ 35% Μεσο το λεω περισσοτερο ενδεικτικα ως παραδειγμα για να σας δειξω οτι υπαρχουν ανθρωποι που τεινουν περισσοτερο προς την μια η την αλλη κατηγορια του συνδιασμου τους)
    Δεν παυει ομως να αποτελω ενα συνδιασμο Ενδομορφου(εαν κολλας κ εσυ στα ονοματα πες τον τυπου του χοντρουλη,του τυπου με τα χερουλια η δεν ξερω κ εγω τι) αρα προπονουμαι κ τρωω με βαση τον Ενδομορφο τυπο(λιγους υδατανθρακες κτλ κτλ) ενω εαν αποτελουσα σε μεγαλυτερο ποσοστο Εκτομορφικο τυπο αντιστροφα θα ετρωγα περισσοτερους υδατανθρακες κτλ κτλ τα αναφερω παραπανω μην γινομαι κουραστικος.

    Δωσε μια ευκαιρια σε αυτα που γραφω,βρες τον σωματοτυπο σου κ ακολουθησε 2-3 συμβουλες(εκτος κ αν φοβασαι οτι θα δημιουργηθει προβλημα με την τ3 σου οπως ανεφερε καποιος..) κ υστερα ελα παλι να πεις οτι θες

    ΥΓ Να απαντησω στο φιλο που ρωτησε περι % Ειναι απλο οσο περισσοτερο Μεσομορφο εχεις μεσα σου τοσο περισσοτερο ευκολα ειναι τα πραγματα,εαν πχ εχανα λιπος ευκολοτερα κ επαιρνα λιπος δυσκολοτερα τοτε αντιστοιχα θα υποστηριζα οτι εχω σε περισσοτερο ποσοστο Μεσομορφο μεσα μου,αλλα κ παλι το ποσοστο δεν υπαρχει καποιος κανονες που να σου λεει πως να το προσδιορισεις παρα μονο εσυ ο ιδιος.
    Last edited by Kos316; 19-06-11 at 04:38.
    ..addicted to that Rush

  5. #125
    New Member Papakilo's Avatar
    Join Date
    29-04-11
    Location
    Far away
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by Kos316 View Post
    υπαρχουν 3 βασικες κατηγοριες κ χιλιαδες υποκατηγοριες
    Κωστα,

    Έχοντας διαβάσει όλο το thread, αυτή σου η έκφραση πιστεύω πως είναι η ουσία αυτών που θέλεις να πεις . Αν κάνω λάθος πες μου.

    Η άποψη σου, από ότι κατάλαβα, έχει πρακτικές βασεις..δηλαδη είναι μια διαπίστωση βασιζόμενη στην εμπειρία και στον χρόνο που φαντάζομαι έχεις ξοδέψει. Αυτό για εμένα όχι μόνο δεν την θέτει υπο αμφισβήτηση αλλά το αντίθετο, είναι εντέλει μια σεβαστή άποψη.

    Γενικοτερα ομως..Μήπως χάνουμε την μπάλα με την ανάλυση? Και αυτό δεν απευθύνεται αποκλειστικά σε εσένα. Μήπως ξοδεύουμε πολύ χρόνο στο πόσο λάδι, πόσο ξύδι ?

    Εγώ που πιστεύω πως αν προπονείσαι στο 100%, τότε σίγουρα θα δεις αποτέλεσμα δεν πάει να τρως 5-10 λιγότερα γραμμάρια από αυτό που θεωρείται σωστό, δεν πάει να είσαι εσο/μεσο/εκτο/εκτο-μεσο κτλ, δεν πάει να έχεις γονίδιο ελέφαντα η κουνουπιού ξέρω γω.. είμαι λάθος?

    Μήπως τελικά αυτή η τόσο λεπτομερής ανάλυση και καταγραφή αφορούν (έχουν ουσία) σε ένα ελάχιστο ποσοστό από εμάς, αυτούς δηλαδή που βρίσκονται σε ένα παρα πολύ υψηλό επίπεδο, άρα τσαμπα παραμυθιαζομαστε και μπαίνουμε στο τριπ οι υπόλοιποι?

  6. #126
    Pumping Iron beefmeup's Avatar
    Join Date
    22-03-11
    Location
    Ghost Box
    Posts
    439

    Default

    μιας κ η κουβεντα τραβαει,εχει κανεις υποψιν του οτι αυτα περι σωματωτυπων μεχρι σημερα,δεν εχουν αποδειχθει απο πουθενα επιστημονικα?
    θεωριες ειναι,κ μαλιστα για πολλους ξεπερασμενες..
    απορω γιατι πρεπει σωνει κ καλα να ισχυουν?

    μπορει καποιος,περαν των απλων αναφορων σε βιβλια(που κ εκει αναφορες γινονται βασισμενες σε υποψιες),να παραθεσει κατι που να το στηριζει με εμπεριστατωμενο τροπο αυτο?
    αυτος που το ξεκινησε το παραμυθακι αυτο κ βασιστηκαν ολοι οι αλλοι πανω του,ψυχολογος ηταν ο ανθρωπος..καμια μα καμια σχεση δεν ειχε με το αθλημα..
    αυτο γιατι δεν το αναφερει κανεις πουθενα για να εχει ο κοσμος μια σφαιρικη αποψη για του τι μιλαμε?

    γιατι μεχρι στιγμης απτην αρχη του αρθρου μονο γνωμες διαβαζουμε..οι οποιες μπορει να ειναι βασιμες(σεβαστες ειναι σιγουρα),αλλα μπορει κ οχι..
    κ αν ειναι,ποιος το λεει δλδ με τοση σιγουρια??
    Last edited by beefmeup; 19-06-11 at 11:03.
    :satisfaction is the death of desire:

  7. #127
    Pumping Iron
    Join Date
    09-04-11
    Location
    Αθηνα -Χανια
    Posts
    288

    Default

    Συγνωμη αλλα θα ηθελα να ρωτησω κατι που νομιζω οτι ειναι σχετικο με την ολη συζητηση?
    Μηπως ολοι αυτοι οι τυποι που αναφερεις kos316 ειναι φαινοτυποι που εχουμε δει ολοι μας?
    Μπορει αυτοι οι φαινοτυποι να ειναι αποτελεσμα πρωτον των γονιδιων του καθενα μας και δευτερον
    την καταστασης στην οποια ειμαστε ανα περιοδο της ζωης μας?Με την εκφραση κατασταση
    εννοω το μεταβολισμο που εχουμε εκεινη την περιοδο και τους διαφορους παραγοντες που τον επηρρεαζουν.
    Ακομα απο οτι γνωριζω ψαχνονται για το θεμα του μεταβολισμου.Τωρα απο οτι ξερω πιστευουν οτι το σπλαχνικο
    λιπος και οι αμεσες επιπτωσεις του στην λειτουργεια του παγκρεας>συκωτι>καρδια>γενικη λειτουργεια οργανισμου
    ειναι ο βασικος παραγοντας που επηρρεαζει την παραγωγη κορτιζολης και δηλαδη του βασικου μεταβολισμου
    (οχι μονο την αναπτυξη μυων αλλα και τον καταβολισμο ή οχι των λιπων κ.α).Μηπως απλα οι υποκατηγοριες
    στις οποιες αναφερεσαι ειναι ουσιαστικα μικροδιαφορες στον μεταβολισμο που εξαρτωνται οχι μονο απο τα γονιδια
    αλλα ΚΑΙ την μεταβολικη περιοδο που περναει ο καθενας μας εκεινη την περιοδο(γιαυτο και ατομα μπορουν και αλλαζουν
    κατηγοριες αναμεσα σε αυτους τους φαινοτυπους κατα την διαρκεια της ζωης τους)?Αυτα χωρις καμια απολυτως
    διαθεση αντιπαραθεσης.

  8. #128
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    εγω παντως παιδια προτιμω να στηριζω την προπονηση/διατροφη μου πανω σε αποψεις που εχουν δοκιμαστει και ειναι εμπειρικοι παρα απο ερευνες,αναφορες βιβλιων και μπλα μπλα μπλα που ειναι ολα απροσωπα και γενικα..

  9. #129
    Pumping Iron Kos316's Avatar
    Join Date
    02-05-11
    Location
    Χαλανδρι Αττικης
    Posts
    509

    Default

    Quote Originally Posted by Papakilo View Post
    Κωστα,

    Έχοντας διαβάσει όλο το thread, αυτή σου η έκφραση πιστεύω πως είναι η ουσία αυτών που θέλεις να πεις . Αν κάνω λάθος πες μου.

    Η άποψη σου, από ότι κατάλαβα, έχει πρακτικές βασεις..δηλαδη είναι μια διαπίστωση βασιζόμενη στην εμπειρία και στον χρόνο που φαντάζομαι έχεις ξοδέψει. Αυτό για εμένα όχι μόνο δεν την θέτει υπο αμφισβήτηση αλλά το αντίθετο, είναι εντέλει μια σεβαστή άποψη.

    Γενικοτερα ομως..Μήπως χάνουμε την μπάλα με την ανάλυση? Και αυτό δεν απευθύνεται αποκλειστικά σε εσένα. Μήπως ξοδεύουμε πολύ χρόνο στο πόσο λάδι, πόσο ξύδι ?

    Εγώ που πιστεύω πως αν προπονείσαι στο 100%, τότε σίγουρα θα δεις αποτέλεσμα δεν πάει να τρως 5-10 λιγότερα γραμμάρια από αυτό που θεωρείται σωστό, δεν πάει να είσαι εσο/μεσο/εκτο/εκτο-μεσο κτλ, δεν πάει να έχεις γονίδιο ελέφαντα η κουνουπιού ξέρω γω.. είμαι λάθος?

    Μήπως τελικά αυτή η τόσο λεπτομερής ανάλυση και καταγραφή αφορούν (έχουν ουσία) σε ένα ελάχιστο ποσοστό από εμάς, αυτούς δηλαδή που βρίσκονται σε ένα παρα πολύ υψηλό επίπεδο, άρα τσαμπα παραμυθιαζομαστε και μπαίνουμε στο τριπ οι υπόλοιποι?
    Οταν ξερεις ποια λαθη να αποφυγεις με βαση το προφιλ σου(παιδες μην το κουραζετε,η ευαισθησια στον υδατανθρακα κ η ταση να παιρνουν κ να κρατουν καποιοι ευκολα κιλα δεν αλλαζει κ ας γυμναζεσαι σαν τον Πυρρο,πως τους λεω εγω αυτους?Εσυ πες τους οπως θες,υπαρχουν ομως σαν κατηγορια,σαν ομαδα,πιστευω εγινα αντιληπτος δεν μπορω αλλο εξπλειν) δεν φτανεις γρηγοροτερα στον σκοπο σου?
    Γιατι να φας τσαμπα χρονο κ χρημα,ποσοι απο'μας αραγε δεν εχουν βιωσει αυτο το συναισθημα?
    Ποσοι ειδικοι ειναι αυτοι που μας ειπαν - "Μην τρως υδατανθρακες πριν την προπονηση,2 σκουπς πρωτεινης ειναι οτι χρειαζεσαι,ετσι θα καψεις λιπος.." Ναι.. Το αλλο με τον Τοτο το ξερετε?

    Αυτο που σου σημειωσα με bold χαρακτηρες στο κειμενο σου ξερεις τι σημαινει?
    Καταρχην συμφωνω αλλα κοιτα πως παει.. Γυμναζεσαι 100% εισαι συγκεντρωμενος 100% κ πολυ πιθανο να πετυχεις,ξερεις γιατι ομως?
    Γιατι αφου διαθετεις αυτα τα δυο τοτε μεσα απο την σοβαρη προπονηση κ διατροφη σου θα καταλαβεις ποια ειναι τα λαθη σου,θα αλλαξεις κατι,παλι θα δεις οτι κατι δεν παει καλα επειδη ομως εισαι 100% συγκεντωμενος στο στοχο σου θα αλλαξεις κατι αλλο,τοτε θα δεις βελτιωση,θα παρεις κουραγιο,θα συνεχισεις κ παει λεγοντας..Με αλλα λογια tell me about my story..(κ παρα παρα πολλων πολλων αλλων)

    ΥΓ Παιδες οτι αλλο θελετε με πμ,ειμαι παντα ανοιχτος Νομιζω κουρασε το θεμα της αντιπαραθεσης κ δεν θα παρω αλλο μερος,οπως ειπα οποιο παιδι θελει να τα πουμε μην διστασει να μου στειλει μην
    Last edited by Kos316; 19-06-11 at 14:49.
    ..addicted to that Rush

  10. #130
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Quote Originally Posted by jimbliz View Post
    εγω παντως παιδια προτιμω να στηριζω την προπονηση/διατροφη μου πανω σε αποψεις που εχουν δοκιμαστει και ειναι εμπειρικοι παρα απο ερευνες,αναφορες βιβλιων και μπλα μπλα μπλα που ειναι ολα απροσωπα και γενικα..
    Jimbliz, εκεί είναι το νόημα. Οι έρευνες πρέπει να είναι απρόσωπες και αντικειμενικές. Οι προσωπικές εμπειρίες εμπεριέχουν το ενδεχόμενο σφάλματος λόγω προκατάληψης και υποκειμενισμού.
    Hypertrophy for the win!

  11. #131
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    εγω με πιο πολυ ασφαλεια θα ακολουθησω μια συμβουλη του Γιωργου,Κωστα,Σταυρου,Σεργιου,του savage κτλ κτλ παρα το αποτελεσμα μιας ερευνας που δεν γνωριζω ουτε το δειγμα ουτε τους λογους που εγινε η ερευνα..και μην μου πει κανεις πως δεν κρυβονται συμφεροντα(οικονομικα ή τελος παντων κατι αλλο) πισω απο μια ερευνα καθως δεν το πιστευω..το 99% των ερευνων ειναι χρηματοδοτουμενες και στοχεουν καπου..τεσπα μην βγουμε off topic..απλα λεω την γνωμη μου η οποια μπορει να ειναι και λανθασμενη..

    Υ.Γ. προφανως διαβαζω οποια ερευνα αφορα το θεμα που ψαχνω αλλα κραταω πολλες επιφυλαξεις και προσπαθω να κρατησω αυτα που πιστευω οτι αξιζουν..
    Last edited by jimbliz; 19-06-11 at 16:55.

  12. #132

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Παιδες τα καλυτερα σωματα που εχετε δει, ειναι φτιαγμενα επειδη αυτοι που τα εχουν γυμναζονται με βαση τις ερευνες; Μην τρελαθουμε... τα καλυτερα σωματα τα εχουν αυτοι που εχουν δοκιμασει πολλα πραγματα, εχουν τουλαχιστον βασικες γνωσεις σε διατροφη-προπονηση, ξερουν τι δουλευει πανω τους (αυτο συνδεεται με το παρον τοπικ) και το εφαρμοζουν επι χρονια. Απο κει και περα υπαρχουν βεβαιως εξαιρεσεις με ατομα προικισμενα που θα φτασουν μεχρι ενα επιπεδο οτι και να κανουν (ακομα και λαθη)...αλλα μετα απο καποιο σημειο θα πρεπει να τα κανεις ολα σωστα για να προχωρησεις. Το νοημα του τοπικ για μενα ειναι μαθε το σωμα σου και προπονησου-φαε με βαση αυτο για να εχεις προοδο στο οποιο προσωπικα συμφωνω απολυτα.

  13. #133
    Bodybuilding Competitor
    Join Date
    28-03-10
    Posts
    595

    Default

    το τοπικ εχει γινει μπουρδ#$0. το παρακολουθω τοσες μερες,εχουν ειπωθει ενδιαφεροντα πραγματα αλλα εχουν χαθει σε εναν κυκεωνα προσωπικων αντιπαραθεσεων. ανεξαρτητως του ποια απο απο τις 2 πλευρες εχει δικιο η αδικο(εγω νομιζω οτι η αληθεια ειναι οπως παντα καπου στη μεση) ,ειναι τρομερα εκνευριστικο για εναν ουδετερο αναγνωστη να βλεπει ατομα να προσπαθουν να επιβαλλουν στους αλλους ως σωστο αυτο που εφαρμοζουν εκεινοι και νομιζουν οτι ειναι το σουπερ προγραμμα,η σουπερ διατροφη, η σουπερ ασκηση, η σουπερ προπονηση η τελος παντων η σουπερ αποψη κτλ.
    αυτο το πραγμα να προσπαθουν να παρουν καποιοι την επιβεβαιωση (για αυτο που πιστευουν) μεσω του να προσπαθουν να προσυλητισουν κοσμο με το ζορι ειναι απο τα πιο εκνευριστικα και ταυτοχρονα αστεια πραγματα στα φορουμ. πειτε την αποψη σας μια φορα,αντε 2 και τελος.αυτοι που πρεπει να καταλαβουν θα καταλαβουν. οι υπολοιποι δεν προκειται γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ!!!! θελουν να πιστευουν το δικο τους και δεν αλλαζουν.
    ας μη χαλαμε τα τοπικ. και δε βγαζω την ουρα μου απ'εξω απο αυτο. καποιες φορες ειδικα στο παρελθον ειχα επιμεινει υπερ του δεοντος πολυ και γω για καποια πραγματα χωρις λογο.οπως ειπα και πριν αυτοι που πρεπει να καταλαβουν θα καταλαβουν.οι υπολοιποι οχι.
    Last edited by savage; 19-06-11 at 17:01.

  14. #134
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Quote Originally Posted by jimbliz View Post
    εγω με πιο πολυ ασφαλεια θα ακολουθησω μια συμβουλη του Γιωργου,Κωστα,Σταυρου,Σεργιου,του savage κτλ κτλ παρα το αποτελεσμα μιας ερευνας που δεν γνωριζω ουτε το δειγμα ουτε τους λογους που εγινε η ερευνα..και μην μου πει κανεις πως δεν κρυβονται συμφεροντα(οικονομικα ή τελος παντων κατι αλλο) πισω απο μια ερευνα καθως δεν το πιστευω..το 99% των ερευνων ειναι χρηματοδοτουμενες και στοχεουν καπου..τεσπα μην βγουμε off topic..απλα λεω την γνωμη μου η οποια μπορει να ειναι και λανθασμενη..

    Υ.Γ. προφανως διαβαζω οποια ερευνα αφορα το θεμα που ψαχνω αλλα κραταω πολλες επιφυλαξεις και προσπαθω να κρατησω αυτα που πιστευω οτι αξιζουν..

    Τελευταίο off. Jimbliz, και οι διάφοροι προπονητές που λένε τα δικά τους δεν το κάνουν από οικονομικό συμφέρον;; Δεν αναφέρομαι σε μέλη του φόρουμ εννοείται. Οι έρευνες έχουν αντικειμενικότητα και φυσικά αναφέρομαι για όσες δημοσιεύονται σε περιοδικά με κύρος
    Hypertrophy for the win!

  15. #135
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Quote Originally Posted by stamthedrum View Post
    Τελευταίο off. Jimbliz, και οι διάφοροι προπονητές που λένε τα δικά τους δεν το κάνουν από οικονομικό συμφέρον;; Δεν αναφέρομαι σε μέλη του φόρουμ εννοείται. Οι έρευνες έχουν αντικειμενικότητα και φυσικά αναφέρομαι για όσες δημοσιεύονται σε περιοδικά με κύρος
    Μα ρε Σταματη δε σου μιλησε για προπονητες αλλα για ανθρωπους με σωματα απο εδω...Εγω ας πουμε οσο το πηγαινα με θερμιδες το θεμα το εχανα τελειως,σε εμμενα δουλευει η απολυτη πειθαρχεια ,δοκιμασα αρκετα πραγματα και κατεληξα εκει ,και αυτο γιατι ειχα και τη βοηθεια αυτων που λεει ο Δημητρης εδω.
    Last edited by veggeto; 19-06-11 at 17:38.

  16. #136
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Quote Originally Posted by veggeto View Post
    Μα ρε Σταματη δε σου μιλησε για προπονητες αλλα για ανθρωπους με σωματα απο εδω...Εγω ας πουμε οσο το πηγαινα με θερμιδες το θεμα το εχανα τελειως,σε εμμενα δουλευει η απολυτη πειθαρχεια ,δοκιμασα αρκετα πραγματα και κατεληξα εκει ,και αυτο γιατι ειχα και τη βοηθεια αυτων που λεει ο Δημητρης εδω.
    Άμα βρίσκεις ότι σε βολεύει αυτό, πάω πάσο.
    Hypertrophy for the win!


 
Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Wheat Germ Τύπος Άρτου
    By kooup in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 17
    Last Post: 02-09-13, 10:40
  2. Άρθρο: Εκτομεσομορφικός & Ενδομεσομορφικός Τύπος Σωματος: Προπόνηση & Διατροφή
    By Kos316 in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 2
    Last Post: 16-06-11, 23:57
  3. τυπος σωματος!
    By Iron_angel in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 24
    Last Post: 07-05-08, 05:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •