Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 30 of 73
  1. #1
    fanis72's Avatar
    Join Date
    13-11-08
    Location
    ΚΙΑΤΟ, Greece.
    Posts
    509

    Lightbulb Κορμί Για Παραλία

    Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τη σημερινή μου εμπειρία που με έβαλε και στη διαδικασία να το αναλύσω περαιτέρω και να σας το εκφράσω, δεν ξέρω αν είναι για γέλια η για κλάματα κρίνετε το εσείς.
    Στις χιλιάδες ερώτησες που δέχομαι καθημερινά έχω φτάσει στο σημείο να αναρωτιέμαι αν αυτοί που ασχολούνται με το άθλημα όπως λενε!! τους ενδιαφέρει πραγματικά το bodybilding η αν είναι απλώς όπως τους έχω ονομάσει mr ξαπλώστρες, και γιατί το λέω αυτό θα σας εξηγήσω παρακάτω:

    Έρχονται στο γυμναστήριο διάφοροι απίθανοι τύποι και ερωτούν
    Πρώτον:"θα ήθελα να πάρω κάτι να βγάλω κοιλιακούς σε ένα μήνα"
    Δεύτερον: "θέλω να πάρω κάτι για να βγω στη θάλασσα κορμάρα"
    Τρίτον: "θέλω το Νοέμβριο να κατεβώ για αγώνες άλλα το καλοκαίρι θέλω να είμαι στεγνός μπορώ;"
    Τέταρτον: "Δεν με ενδιαφέρει να βάλω κιλά άπλα θέλω να γράμμωση αυτά που έχω" (180 ύψος, 68 κιλά)
    Για να μην γίνω παραπάνω κουραστικός στο συνειρμό της σκέψης μου καταλαβαίνετε περίπου τι ερώτησεις δέχομαι στις εκατοντάδες τον ατόμων
    Τώρα δίνω τις αμέτρητες και επαναλαμβανόμενες εξηγήσεις μου σε αυτό το θέμα και εύχομαι να ακούστουν.
    (τα παρακάτω δεν ισχύουν για άτομα που ασχολούνται με το "άθλημα" της σωματοδιαπλασης σοβαρά και άπλα γυμνάζονται για φυσική κατάσταση)

    Αθλητής θεωρείται αυτός που έχει διάρκεια και ανοδική εξέλιξη και όχι οι κομήτες, δηλαδή δεν γίνεται κάποιος που γυμνάζεται 2-3 μήνες το χρόνο πριν το καλοκαίρι να έχει απαιτήσει να βρίσκεται στα ίδια επίπεδα με κάποιον ο οποίος δεν χάνει προπόνηση όλο το χρόνο δεν χαλάει τη διατροφή του και γενικά είναι πειθαρχημένος στους στόχους του.

    Τρελαίνομαι όταν ακούω θα πάρω αυτό και αυτό και σε δυο μήνες θα είμαι τούμπανο η ακριβείς ορολογία που χρησιμοποιούν, ενώ όλο το χρόνο κάθονται γίνονται ένα ματσό χάλια και περιμένουν σε δυο μήνες όχι μονό να γίνει το θαύμα άλλα να είναι και οι καλύτεροι ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ!!
    Και όταν ερωτώνται "γιατί δεν γυμνάζεστε όλο το χρόνο για να είστε σε κάποιο Α επίπεδο; η απάντηση είναι η έξης:
    "Όταν δεν περνώ τίποτα νιώθω αδύναμος δεν έχω ψυχολογία δεν μπορώ να κάνω κιλά δεν μπορώ να πρηστώ κτλ.
    Η διάφορες δυστυχώς είναι τεράστιες από έναν αθλητή bodybuilding και έναν mr ξαπλώστρα και εννοώ οπτικά
    Από προσωπική εμπειρία στα τόσα χρόνια που γυμνάζομαι 25 σχεδόν έχω διαπιστώσει ένα πράγμα το πραγματικά γυμνασμένο σώμα είναι μονίμως σκληρό με κόντρες και ομοιόμορφους σχηματισμούς. Αυτό γίνεται μονό από σκληρή ολοχρονίς δουλειά και με άξονα πρωτεύον τη γυμναστική, σε αντίθεση με αυτό που περιέγραψα πιο πάνω Χωρίς δουλειά πείνα, πείσμα, γνώσεις, υπομονή, επιμονή πειθαρχεία και πάνω από όλα αγάπη και σεβασμό προς το άθλημα μαθαίνεις να κυριεύεις το άθλημα και όχι να σε κυριεύει.
    Κακά τα ψέματα κύριοι δεν υπάρχει μαγικό χάπι να το πίνεις και να ξυπνάς διαφορετικός, ας το καταλάβουν μερικοί που νομίζουν ότι μονό με τη χημεία θα δουν αποτέλεσμα, για mr ξαπλώστρες και για να βγάλουν καμια γκόμενα το καλοκαίρι η 2 μήνες καλοί είναι άλλα μέχρι εκεί

    Οι εντυπώσεις δικές σας εγώ έχω βγάλει τα συμπεράσματα μου
    Σας ευχαριστώ!!!
    Last edited by fanis72; 19-06-11 at 17:54.

  2. #2
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Χα!
    Πολύ ωραίο ποστ αλλά και επίκαιρο μιας και το 70% των νέων thread αυτό τον καιρό ζητάνε απεγνωσμένη εμφάνιση κοιλιακών και ας είναι 20 κιλά κάτω απο το ύψος τους!
    Όλοι έχουμε παρόμοιες εμπειρίες από τέτοιες ιδεολογίες, στο γυμναστήριο, στη δουλειά, στη σχολή κ.ο.κ
    Έχω ακούσει ακόμη και το θεικό ¨μην γυμνάζεσαι όλο τον χρόνο, τσάμπα κουράζεσαι, ξεκίνα 3 μήνες πριν το καλοκαίρι και θα βγεις γαμάτος στην παραλία¨ , ή το κλασικό ¨αν έπαιρνα ό,τι παίρνεις, αν γυμναζόμουν όσο γυμνάζεσαι, αν έτρωγα ό,τι τρως, αν, αν, αν¨ ή ¨αν σταμτήσεις τη γυμναστική, μέσα σε 2-3 μήνες θα κρεμάσεις, τσάμπα ο κόπος σου¨ (από άτομα που βαριούνται τη ζωή τους και ψάχνουν τρόπους για το πως θα μειώσουν τους άλλους ώστε να αισθανθούν αυτοί καλύτερα.)
    Heavy squats will... Put muscles in places you didn't know they existed... Put hair on your scrotum... Cause any nearby women to conceive a child.

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    ή αλλιώς τα κινητά φαρμακεία του καλοκαιριού...

    Φάνη συμφωνώ άπειρα με αυτά που γράφεις, τα ίδια βλέπω/ με ρωτάνε....

    Δυστυχώς είναι η κατάρα των γυμναστών να ακούνε τέτοια μόλις βγει ο ήλιος...

  4. #4
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    συμφωνώ φίλε Φάνη...αυτοί νομίζουν με ένα συμπλήρωμα θα χτίσουν σώμα και μάλιστα σε ένα τόσο μικρό διάστημα...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    13-06-11
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    157

    Default

    +1000 και στους 3....με καλύψατε πλήρως...ακριβός αυτο συμβαίνει ..δυστηχώς ή ευτυχως...
    δεν λεω και μενα με ενδιαφέρει η εμφανισή μου αλλα σε γενικη παράμετρο...με ενδιαφέρει το χειμωνα να ειμαι καθός πρεπει ντυμένος , να μην μυρίζω
    να προσέχω τα μαλλιά μου κτλ , οπως και το καλοκαίρι με ενδιαφέρει πάλι το ντυσιμο αλλα να εχω και μία αξιοπρεπή εμφανιση ...οχι για τους αλλους...
    για εμενα τον ιδιο..ποτε δεν ζητησα -απαιτησα απο τον εαυτο μου να ειμαι καπως...με τον καιρό που κανω γυμναστική οι κοιλιακοι το στηθος οι πλατες τα χερια
    ηρθαν μόνα τους.....ειπαμε να εχεις στόχους..αλλα αν κανεις κάτι για το αποτέλεσμα και μόνο και αν δεν σε ευχαριστεί οντως τότε 0 εις το πηλίκον !!!

  6. #6
    Advanced Bodybuilder chris23_32's Avatar
    Join Date
    18-05-11
    Location
    London, UK
    Posts
    846

    Default

    Πολύ σωστό το πόστ και πολύ μεγάλη αλήθεια αυτή που περιγράφεις.

    Νομίζω είναι γενικό το φαινόμενο απο μή γνώστες κάποιου αντικειμένου να προσπαθούν να βρούν την γρήγορη, εύκολη λύση ώστε να καταφέρουν εξωπραγματικά αποτελέσματα που στην πραγματικότητα απαιτούν γνώσεις, πειθαρχεία και μεγάλη προσπάθεια και χρόνο! Και πιστεύω ότι αυτό γίνετε και εκτός του bodybuilding σχεδόν σε οποιοδήποτε τομέα. πχ στον δικό μου τομέα (μέρος της δουλείας μου είναι ο προγραμματισμός) με ρωτάνε δίαφοροι πως μπορούν γρήγορα και εύκολα να φτιάξουν ενα website από το μηδέν το οποίο θα έχει τα απίστευτα γραφικά, θα μπορεί να χειρίστει άπειρους ταυτόχρονους χρήστες, κλπ ... το πιάσατε το νόημα. Η γρήγορη απάντηση έιναι... δε γίνεται... αλλιώς ολοι θα το κάνανε!!!

  7. #7
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    δεν θελω να γινω τερας ..θελω απλως να φαινομαι γυμνασμενος κομματια για να βγω στην παραλια!! χαχα

  8. #8
    Pumping Iron Kos316's Avatar
    Join Date
    02-05-11
    Location
    Χαλανδρι Αττικης
    Posts
    509

    Default

    Quote Originally Posted by pao34 View Post
    δεν θελω να γινω τερας ..θελω απλως να φαινομαι γυμνασμενος κομματια για να βγω στην παραλια!! χαχα
    Xαχαχα

    Και βεβαια μην ξεχναμε κ τους διαφορους τυπους που η απαντηση τους σε αυτη την ερωτηση ειναι - "Μεγαλε θα σου δωσω κατι..σσσ..που θα παθεις πλακα,θα σε κοψει κ θα σε κανει φετες,φετες σου λεω.."
    - Αυτοι θελουν το πιο πολυ ξυλο
    ..addicted to that Rush

  9. #9
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Καποιοι τους αρεσει να ζουν με τα ψεματα ,ας ζησουν εκει λοιπον γιατι η υπερβαση μαλλονν τους φοβιζει.

  10. #10
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Θέλω ένα πρόγραμμα μπράτσα, στήθος, κοιλιακούς. Μη τυχόν μου βάλεις πόδια, είχα χτυπήσει μια φορά μικρός στην τσουλήθρα και δε κάνει να τα κουράζω.

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    25-03-08
    Location
    .
    Posts
    46

    Default

    κακα τα ψεματα τ0 80% αυτων π0υ πανε γυμαστηρι0 ισως και παραπανω τ0 καν0υν για να μ0στραρ0υν στις ξαπλωστρες
    Δεν απ0τελω εξαιρεση χωρις 0μως να περιμενω θαυματα χωρις θυσιες!

  12. #12
    Senior Bodybuilder alexgi's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Πάτρα,Κόρινθος
    Posts
    1,888

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Θέλω ένα πρόγραμμα μπράτσα, στήθος, κοιλιακούς. Μη τυχόν μου βάλεις πόδια, είχα χτυπήσει μια φορά μικρός στην τσουλήθρα και δε κάνει να τα κουράζω.
    οχι ρε συ....ποδια δεν κανουν γιατι επαιζαν μπαλα....απο μικροι και ειναι μια χαρα...ολοι ηταν ποδοσφαιριστες..λολ
    δυστυχως ετσι ειναι...η πραγματικοτητα...γεμιζουν τα γυμναστηρια....το καλοκαιρι και περιμενουν να γινουν υπερτεραστιοι.....γενικοτερα αυτο ειναι μια νοοτροπια...που ευδοκιμει στην ελληνικη κοινωνια γενικοτερα....η νοοτροπια του βολεματος....να κανω αυτο αρκει φυσικα ποτε να μην κουραστω!!!
    Know your limits, never accept them.

  13. #13

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Οταν καποιος σε ρωταει πως εγινες ετσι στην ουσια δεν θελει να μαθει την αληθεια γιατι ξερει οτι δεν μπορει να "αντεξει" την πραγματικοτητα. Δηλαδη οτι πρεπει να του βγει η παναγια στην προπονηση, να μιζεριασει στην διατροφη, να γινει αντικοινωνικος την ωρα που οι φιλοι του πινουν τα ατελειωτα κοκτεηλ στην παραλια μετα απο 3 γυρους μπυρες κοκ. Εκεινη την ωρα ουσιαστικα ελπιζει στην απαντηση "Φιλε ασε πηρα το ταδε και με εχει κανει κομματια σε ενα μηνα". Εγω καθε φορα που ακουω στην ιδια προταση γραμμωση και παραλια φευγω μακρια. Αντε να το δικαιολογησω στους 18-20 που νομιζουν οτι με το τρομερο σωμα τους ολες οι γυναικες της παραλιας θα τους παρακαλανε να τους δωσουν το τηλεφωνο τους. Προφανως ενα ωραιο σωμα προκαλει θετικα βλεμματα και σχολια αλλα στο τελος αλλα θα μετρησουν. Αυτο το καταλαβαινεις μαλλον λιγο αργοτερα στην ζωη.

    Απο την αλλη 1 χρονο στρογγυλοκαθοντουσαν στον καναπε τρωγοντας πιτογυρα και τωρα σε ενα μηνα πρεπει να χαθει ολο το λιπος. Τωρα το απογευμα ηταν μια παρεα 5 κοριτσια στο σολαριουμ, κατασπρες και οι 5 και 2 καμμενες κιολας απο το χτεσινο μπανιο. Τσακωνοντουσαν με τον ιδιοκτητη οτι επειδη το επομενο Σαββατο εχουν να πανε σε γαμο πρεπει να ειναι μαυρες και δειχνανε εμενα οτι θελουν να παρουν τετοιο χρωμα. Βεβαιως εκεινη την ωρα δεν θελανε να ρωτησουν ποσο καιρο κανω για να εχω τετοιο χρωμα και τι αλλα πραγματα γενικως. Τελοσπαντων... ο αμοιρος ιδιοκτητης προσπαθουσε να τους εξηγησει οτι θα καουν και δεν γινετε σε 5 μερες ....κλπ

    Οποιος δεν εχει βασεις οτι και να παρει το αποτελεσμα θα ειναι εξαιρετικα προσωρινο. Το εχουμε δει ολοι πολλες φορες. Αλλοι βιαζονται να παρουν και μετα δεν μπορουν να προπονηθουν φυσικοι γιατι νιωθουν οτι ειναι ματαια προσπαθεια.

  14. #14
    Advanced Bodybuilder chris23_32's Avatar
    Join Date
    18-05-11
    Location
    London, UK
    Posts
    846

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Οταν καποιος σε ρωταει πως εγινες ετσι στην ουσια δεν θελει να μαθει την αληθεια γιατι ξερει οτι δεν μπορει να "αντεξει" την πραγματικοτητα. Δηλαδη οτι πρεπει να του βγει η παναγια στην προπονηση, να μιζεριασει στην διατροφη, να γινει αντικοινωνικος την ωρα που οι φιλοι του πινουν τα ατελειωτα κοκτεηλ στην παραλια μετα απο 3 γυρους μπυρες κοκ. Εκεινη την ωρα ουσιαστικα ελπιζει στην απαντηση "Φιλε ασε πηρα το ταδε και με εχει κανει κομματια σε ενα μηνα". Εγω καθε φορα που ακουω στην ιδια προταση γραμμωση και παραλια φευγω μακρια. Αντε να το δικαιολογησω στους 18-20 που νομιζουν οτι με το τρομερο σωμα τους ολες οι γυναικες της παραλιας θα τους παρακαλανε να τους δωσουν το τηλεφωνο τους. Προφανως ενα ωραιο σωμα προκαλει θετικα βλεμματα και σχολια αλλα στο τελος αλλα θα μετρησουν. Αυτο το καταλαβαινεις μαλλον λιγο αργοτερα στην ζωη.

    Απο την αλλη 1 χρονο στρογγυλοκαθοντουσαν στον καναπε τρωγοντας πιτογυρα και τωρα σε ενα μηνα πρεπει να χαθει ολο το λιπος. Τωρα το απογευμα ηταν μια παρεα 5 κοριτσια στο σολαριουμ, κατασπρες και οι 5 και 2 καμμενες κιολας απο το χτεσινο μπανιο. Τσακωνοντουσαν με τον ιδιοκτητη οτι επειδη το επομενο Σαββατο εχουν να πανε σε γαμο πρεπει να ειναι μαυρες και δειχνανε εμενα οτι θελουν να παρουν τετοιο χρωμα. Βεβαιως εκεινη την ωρα δεν θελανε να ρωτησουν ποσο καιρο κανω για να εχω τετοιο χρωμα και τι αλλα πραγματα γενικως. Τελοσπαντων... ο αμοιρος ιδιοκτητης προσπαθουσε να τους εξηγησει οτι θα καουν και δεν γινετε σε 5 μερες ....κλπ

    Οποιος δεν εχει βασεις οτι και να παρει το αποτελεσμα θα ειναι εξαιρετικα προσωρινο. Το εχουμε δει ολοι πολλες φορες. Αλλοι βιαζονται να παρουν και μετα δεν μπορουν να προπονηθουν φυσικοι γιατι νιωθουν οτι ειναι ματαια προσπαθεια.
    +1000!!! Νομίζω με κάλυψες πλήρως!

  15. #15
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Οταν καποιος σε ρωταει πως εγινες ετσι στην ουσια δεν θελει να μαθει την αληθεια γιατι ξερει οτι δεν μπορει να "αντεξει" την πραγματικοτητα. Δηλαδη οτι πρεπει να του βγει η παναγια στην προπονηση, να μιζεριασει στην διατροφη, να γινει αντικοινωνικος την ωρα που οι φιλοι του πινουν τα ατελειωτα κοκτεηλ στην παραλια μετα απο 3 γυρους μπυρες κοκ. Εκεινη την ωρα ουσιαστικα ελπιζει στην απαντηση "Φιλε ασε πηρα το ταδε και με εχει κανει κομματια σε ενα μηνα". Εγω καθε φορα που ακουω στην ιδια προταση γραμμωση και παραλια φευγω μακρια. Αντε να το δικαιολογησω στους 18-20 που νομιζουν οτι με το τρομερο σωμα τους ολες οι γυναικες της παραλιας θα τους παρακαλανε να τους δωσουν το τηλεφωνο τους. Προφανως ενα ωραιο σωμα προκαλει θετικα βλεμματα και σχολια αλλα στο τελος αλλα θα μετρησουν. Αυτο το καταλαβαινεις μαλλον λιγο αργοτερα στην ζωη.

    Απο την αλλη 1 χρονο στρογγυλοκαθοντουσαν στον καναπε τρωγοντας πιτογυρα και τωρα σε ενα μηνα πρεπει να χαθει ολο το λιπος. Τωρα το απογευμα ηταν μια παρεα 5 κοριτσια στο σολαριουμ, κατασπρες και οι 5 και 2 καμμενες κιολας απο το χτεσινο μπανιο. Τσακωνοντουσαν με τον ιδιοκτητη οτι επειδη το επομενο Σαββατο εχουν να πανε σε γαμο πρεπει να ειναι μαυρες και δειχνανε εμενα οτι θελουν να παρουν τετοιο χρωμα. Βεβαιως εκεινη την ωρα δεν θελανε να ρωτησουν ποσο καιρο κανω για να εχω τετοιο χρωμα και τι αλλα πραγματα γενικως. Τελοσπαντων... ο αμοιρος ιδιοκτητης προσπαθουσε να τους εξηγησει οτι θα καουν και δεν γινετε σε 5 μερες ....κλπ

    Οποιος δεν εχει βασεις οτι και να παρει το αποτελεσμα θα ειναι εξαιρετικα προσωρινο. Το εχουμε δει ολοι πολλες φορες. Αλλοι βιαζονται να παρουν και μετα δεν μπορουν να προπονηθουν φυσικοι γιατι νιωθουν οτι ειναι ματαια προσπαθεια.
    ολοι στο δικο μου γυμναστηριο σε ενα μηνα γινονται σουπερ τουμπανα παντως.! Αμα φυσικα αρχισουν γτ ποτε δεν αρχιζουν..! ΧΑΧΑΧΑ!
    Αμα κανω θα σε περασω ρε συ σε ενα μηνα!! μην πω σε καμια βδομαδα γτ ο μηνας ειναι πολυς!! χαχαχ

  16. #16
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by alexgi View Post
    οχι ρε συ....ποδια δεν κανουν γιατι επαιζαν μπαλα....απο μικροι και ειναι μια χαρα...ολοι ηταν ποδοσφαιριστες..λολ
    Ασε που κάνουν διάδρομο και γυμνάζονται από εκεί.

  17. #17
    Pumping Iron ThomasT's Avatar
    Join Date
    31-05-10
    Location
    Void
    Posts
    417

    Default

    κάτι πρόσφατο που μου έτυχε..πηγα κινηματογράφο να δω το thor και σε μια φάση ένας τυπας βλέποντας το σώμα του πρωταγωνιστή που ήταν τουμπανιασμενο λέει σε 5 φιλαράκια "εχω έναν φιλο που θα μου δώσει κρεατινη και σε 2 βδομάδες θα γίνω τέρας"... τι να πεις τώρα... Η απειρία στο μεγαλείο της..
    I will believe what others have doubted.
    -Kai Greene

  18. #18

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Η πιο τραγική καλοκαιρινή ερώτηση:

    Φίλε, πόσους ΜΗΝΕΣ κάνεις;

  19. #19
    Advanced Bodybuilder msdmn's Avatar
    Join Date
    08-07-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    1,019

    Default

    Quote Originally Posted by K72 View Post
    Η πιο τραγική καλοκαιρινή ερώτηση:

    Φίλε, πόσους ΜΗΝΕΣ κάνεις;
    και για να τους κουφάνεις:

    χθες ξεκίνησα! χαχαχα

  20. #20
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    Quote Originally Posted by K72 View Post
    Η πιο τραγική καλοκαιρινή ερώτηση:

    Φίλε, πόσους ΜΗΝΕΣ κάνεις;
    χαχαχααχαχαχαχαχαχαχχααχαχχααχαχχααχαχαχαχαχχαα ΧΛΡ ΥΣΧΙΕΙ!ααχαχαχαχααχαχ
    Whatever which way they go, They know they gonna owe. They soul to the road they choose. It don't matter if you win or lose.You still gotta pay them dues.

  21. #21
    Advanced Bodybuilder Mystical's Avatar
    Join Date
    23-10-10
    Posts
    744

    Default

    ωραιο ποστ...παντως για εμενα κακο δεν ειναι να θελεις να εχεις ενα γυμνασμενο σωμα ακομα και για ποζεριασμα στην παραλια...ειδικα οταν εισαι νεος εχει ενα ποιντ. Το θεμα ειναι ομως ολοι αυτοι οι καγκουρες να μαθουν οτι θελει χρονο και να ασχοληθεις και οχι 1-2 μηνες μονο.

  22. #22
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Quote Originally Posted by K72 View Post
    Η πιο τραγική καλοκαιρινή ερώτηση:

    Φίλε, πόσους ΜΗΝΕΣ κάνεις;
    Εχω παρει απ τον πατερα μου, κληρονομικο ειναι.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  23. #23
    Bodybuilding Competitor
    Join Date
    28-03-10
    Posts
    595

    Default

    φανη αυτα που συναντας τα συναντω και γω καθε 3 και λιγο.απευθυνονται συχνα πυκνα σε μενα ατομα ζητωντας τη βοηθεια μου και ολοι λενε "σε ποσο καιρο θα δω αποτελεσματα/θα εχω κοιλιακους/θα βαλω 10 κιλα?" κτλ. και ταυτοχρονα σχεδον ολοι λενε "τι να παρω?". και δεν εννοουν απαραιτητα φαρμακα οπως αφησες εσυ να εννοηθει αλλα ακομα και συμπληρωματα(ακομα κι αν δε τα χρειαζονται) ισα ισα να ικανοποιηθει το placebo instict τους.κανενας δε ρωταει "τι να φαω?" η "πως να προπονηθω?κανω σωστα τις ασκησεις?"
    παντως κατ'εμε ειναι απλο το θεμα πολυ απλο.δεν ειναι θεμα ουτε mr παραλιας ουτε mr ξαπλωστρας ουτε ειναι τιποτα.
    ειναι 1ον θεμα τεμπελιας(που ειδικα στην ελλαδα ευδοκιμει) και που ολοι ψαχνουν την ευκολη λυση,ειτε αυτο λεγεται συμπληρωμα το οποιο εχουν θεοποιησει και νομιζουν ειμαι μια μαγικη σκονη/χαπι/υγρο που θα τους μεταμορφωσει ειτε αυτο λεγεται αναβολικο,ειτε λεγεται προιον του τελεμαρκετινγκ ειτε λεγεται χορταρεας/λιτσα πατερα/μεντιουμ/γκουρου/αστρολογος κτλ για να το παω και παραπερα το θεμα και να το αναγω σε κοινωνικο.
    ολοι ψαχνουν ενα μεσσια,ειτε σε μορφη χαπιου,ειτε ενεσης,ειτε σε ανθρωπινη μορφη,ειτε σε αντικειμενο ειτε οτιδηποτε αλλο. ο κοσμος θελει να πιστεψει σε μπουρδες.γουσταρει τις ευκολες λυσεις,δε γουσταρει να βασανιζει ουτε το μυαλο του ουτε το σωμα του(για να ερθω παλι στην δικη μας περιπτωση).οποτε δεν ειναι προνομιο μονο των γυμναστηριων η των mr παραλιων το ολο φαινομενο. ειναι δυστυχως γενικοτερο.
    τοσοι και τοσοι τσαρλατανοι εχουν πλουτισει πουλωντας μαγικες διαιτες(της πλακας φυσικα) σε ανιδεους και ευκολοπιστους μεσηλικες(και οχι μονο) που δεν εχουν χρονο/ορεξη να αθληθουν και καταφευγουν στην ευκολη λυση.
    τοσα και τοσα διατροφικα προιοντα δηθεν διαιτης κυκλοφορησαν και το μαρκετινγκ φροντισε να τα προμοταρει οσο καλυτερα μπορει, και εκαναν εκατομμυρια πωλησεις χωρις ομως κανενας απο τους επιδοξους αγοραστες αυτων που ηλπιζαν σε ενα πιο καλλιγραμμο σωμα,να πετυχει καποια σπουδιαια αλλαγη.
    κακα τα ψεμματα ειναι στην ανθρωπινη φυση να ψαχνει την ευκολη λυση(ειδικα στη χωρα μας) σε ολα τα επιπεδα.ειμαστε τεμπεληδες ,let's face the truth.

    και 2ον το φαινομενο που περιγραφεις φιλε φανη για να το εξειδικευσουμε στο δικο μας χωρο,ειναι θεμα καθαρα ναρκισιστικο.δυστυχως το θεμα "γυμναστηριο/bodybuilding( η οπως αλλιως θελετε πειτε το)" ειναι το πλεον ναρκισιστικο σπορ/αθλημα/hobby επειδη ασχολειται αποκλειστικα με το φαινεσθαι. ειναι το μονο σπορ/αθλημα/hobby οπου ερασιτεχνες/χομπιστες/θαμωνες των γυμναστηριων καταφευγουν στην ευκολη λυση της χρησης αναβολικων χωρις να εχουν καν αγωνιστικους/επαγγελματικους στοχους.

    αν προσπαθησετε να σκεφτειτε ενα αντιστοιχο ερασιτεχνη ασκουμενο που αντι για βαρη εχει ως χομπι πχ το τζοκιν(υπαρχουν απειροι τετοιοι) η το ποδοσφαιρο (παιζοντας 5χ5 πχ) η να παιζει κανα μπασκετακι στον αγιο κοσμα η στο τροκαντερο, ο οποιος να παιρνει φαρμακα για να κανει καλυτερο τζοκιν η για να παιζει καλυτερα στο 5χ5 η για να παιζει καλυτερο στα μονακια στον αγιο κοσμα δε θα βρειτε Κ-Α-Ν-Ε-Ν-Α-Ν.

    οταν λοιπον παντρευονται αυτα τα 2 πραγματα(τεμπελια και ναρκισισμος) τοτε αυτο φερνει τα παραπανω αποτελεσματα

  24. #24
    Pumping Iron wolfpi's Avatar
    Join Date
    27-06-08
    Location
    Greece.
    Posts
    669

    Default

    Εχω μπουχτισει και εγω προσωπικα με φιλους ή απλά γνωστούς που "ρωτάνε" αυτά που είπε ο Φάνης.Το αγαπημένο μου ειναι οταν μου λένε "θελω να γραμμωσω" και ειναι 1.80 και 70 κιλά...Πλέον δεν μπαινω στη διαδικασια να εξηγω στο καθενα τι ειναι μποντιμπιλντινγκ, οποιος εχει "αγνο" εδνδιαφερον το καταλαβαινω και μονο τοτε κανω συζητηση και ανάλυση.
    Για εμένα τα τρια παρακάτω ειναι τελειως διαφορετικα -
    1)Ανωτατη Τουμπανική
    2)Ανωτατη Παραλιακή
    3)μποντιπμιλντινγκ
    σε λεπτομερειες δεν μπαινω....αλλα με τους πνευματικα ανεπαρκεις ανθρώπους,
    που ασχολουντε με τα δυο πρωτα και βγαζουν τα κομπλεξ τους σε οσους ασχολουντε με το τριτο, πλεον δεν δινω καμια σημασια.Δεν καταναλωνω ουτε δευτερολεπτο,μερικοι ανθρωποι ειναι καταδικασμενοι να οδηγουντε ολη τους τη ζωη απο τα κομπλεξ τους και τα συμπλεγματα τους.Εχω ενα καρο ελλατωματα αλλα οχι αυτο,και δεν εχω υπομονη για οποιον το εχει.!!

  25. #25
    Pumping Iron wolfpi's Avatar
    Join Date
    27-06-08
    Location
    Greece.
    Posts
    669

    Default

    Quote Originally Posted by K72 View Post
    Η πιο τραγική καλοκαιρινή ερώτηση:

    Φίλε, πόσους ΜΗΝΕΣ κάνεις;
    το αορατο χερι θελεις εκει!!!!!!!!!!!!!!και...........ΦΑΠ!!!!!!!!!

  26. #26

    Default

    Εμενα μου αρεσει η αλλη κλασσικη ερωτηση, "εσυ πρεπει να κανεις βαρη εεε? ποσα κιλα σηκωνεις?"... !!
    Μεγάλες Εκπτώσεις Συμπληρωμάτων Διατροφής <==== Πατήστε Εδώ!

    --------------------------------------------------
    - M.Sc.
    - ISSA BODYBUILDING Specialist
    - NSCA Certified Personal Trainer
    - NASM Certified Nutrition Coach


    "Να θυμάστε ότι αυτό που κάνετε είναι κάτι που ελάχιστοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν τη δύναμη της θέλησης ή την αποφασιστικότητα να πραγματοποιήσουν. Χρειάζεται κάτι πολύ περισσότερο από τη σωματική μας δύναμη για να χτίσουμε και να σμιλέψουμε το σώμα μας. Χρειάζεται και μια τεράστια ποσότητα πνευματικής δύναμης, και αυτό είναι που οι υπόλοιποι άνθρωποι πραγματικά ζηλεύουν. Πάρτε το ως κοπλιμέντο, διότι ξεχωρίζετε μέσα σε ένα πλήθος ατόμων που μόνο ξέρουν να είναι ακόλουθοι."

    "Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

    "You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period."
    ~ Chris Gardner

  27. #27
    Pumping Iron wolfpi's Avatar
    Join Date
    27-06-08
    Location
    Greece.
    Posts
    669

    Default

    εγω εχω και ενα φιλο( με ""full extra"" ο φιλος και τεραστιος..) που κανουμε καμια φορα μαζι προπονηση....και πανταο ιδιος διαλογος μετα απο εντονο σετ...

    -(Αυτος..) ΑΑχχχχχχ...........τι κανουμε ρε μα@@@α για αυτη τη παραλια εε?????
    -(εγω) Μιλα για τον εαυτο σου μα@@α.....

  28. #28
    Banned
    Join Date
    13-06-11
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    157

    Default

    χαχαχαχχα τελειο αρθρο !! με ρωτανε συννεχεια και ειδικα φετος στην παραλία...φιλε γυμνάζεσαι , ??? (απαντηση) 1-2 φορε τη βδομαδα τζοκινκ
    2η ερωτηση απο καπως σχετικους κυρίος κοπέλες ( πω....ζηλευω το σωμα σου αλλα σε λυπαμαι...μονο σαλατες τρως ε? το λάδι ουτε που το σκεφτεσαι ε? κριμα παντος..στερεισαι πολλα γι ενα σωμα... ( εκει σκαω στα γελια )
    3η) εε καλος εισαι μωρε , να κανα εγω τη γυμναστικη που κανεις και θα σου λεγα...
    4η) εε με πρωτεινη και γω ξερω...αν παρω εγω σε 1 μηνα κομμάτια θα γίνω...
    5η) κι οταν με ρωτάνε το κορυφαίο...πωωω φιλε ποσους κοιλιακους κανεις τι μερα? (απαντηση ..εε οχι πολους...1000-1500 το πολυ) αχαααα

  29. #29
    Pumping Iron Arnoldone's Avatar
    Join Date
    31-03-08
    Location
    Behind You
    Posts
    439

    Default

    ...τους απαντάω σε όλους αυτούς που περιμένουν μονολεκτικά τη λύση του σώματος superman : μπειτε στο www.bodybuilders.gr και διαβάστε ...εκεί τελειώνει η ενόχληση ! :)
    I m not a human being , I can t understand human behavior , I have a target now to change a Future humans can t do themselves!
    It's Up to You, Get a Better Life..from Now and On ...The Changing Begins NOW not later...!!!

  30. #30
    Pumping Iron gli's Avatar
    Join Date
    23-08-09
    Location
    .Thessaloniki
    Posts
    521

    Default

    Χα χα χα..παιδια απο αυριο ολοι κρεατινη!


 
Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές Για Γυναίκες Πριν Την Παραλία
    By fanis72 in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 16
    Last Post: 10-02-13, 01:20
  2. Nectar™ και παραλία
    By ggeorge in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 11
    Last Post: 25-06-11, 20:49
  3. Ασκήσεις στην παραλία....
    By GuRu in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 03-07-05, 20:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •