Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Pumping Iron xaris110's Avatar
    Join Date
    23-05-08
    Location
    athens, dafni, Greece.
    Posts
    390

    Default Την γνωμη σου για την προσπάθεια μου

    Καλησπέρα Παρασκευά και συγχαρητηρια για την προσπάθειά σου

    Είμαι 26 χρονών, 1.86 και 87.5 κιλά

    Στόχος μου να πέσω μέχρι τον Αυγουστο (τελη Αυγούστου) στα 80 κιλά

    Η ρουτίνα της προπόνησης μου είναι

    Στηθος-δικεφαλα

    Ξεκούραση

    Πλάτη - τρικέφαλα

    Ξεκούραση

    Ώμοι- πόδια

    Ξεκούραση

    Αεροβική (Μπάσκετ- Ποδόσφαιρο)

    Απο διατροφή είμαι ως εξης

    Πρωινο
    30 γρ κουακερ - 4 ασπράδια - 1 κρόκος

    Προπόνηση

    Μεταπροπονητικό
    1μιση scoop whey + φρουτο (μπανανα, μηλο, ροδακινο ή φραουλες)

    2 ωρες μετά
    1 τοστ ολικής με 3 φετες γαλοπούλα βραστη και dirollo

    Μεσημεριανό
    200 γρ ψαρι ή 150 γρ κοτόπουλο ή μοσχαρι με 50 γρ πατάτα ή ρύζι , λαχανικά και ελαιόλαδο

    Απογευματινό
    150 γρ γιαούρτι 2%, 1 scoop whey και 1 φρούτο

    Βραδινο
    ότι το μεησμέρι χωρίς υδατανθρακα

    πριν τον υπνο
    γιαούρτι ή cottage

    τις ημερες ξεκούραση μεσημεριανό και βραδινο εχω φακόριζο ή ρεβύθια με αναποφλοίωτο ρύζι και ελαιόλαδο και δεν εχω βεβαια το μεταπροπονητικό


    Συγγνώμη αν κούρασα

  2. #2
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    όσων αφορά την προπόνηση αν γίνεται με αρκετή ένταση συνέχισέ την αλλά μην ξεχνάς να κάνεις συνεχεις αλλαγές. από αερόβια καλό θα ήταν να κάνεις διαλειμματική μετά την προπόνηση προκειμένου να μεγιστοποιήσεις την κάυση λίπους. το ποδόσφαιρο και το μπάσκετ συνέχισέ τα κανονικά. Μετά την προπόνηση βάλε μπανάνα μόνο όχι άλλα φρούτα. 2 ώρες μετά την προπόνηση βάλε το μεσημεριανό καλύτερα και μετά το τόστ στο οποίο καλό είναι να προσθέσεις 2-3 φέτες γαλοπούλα ακόμα. στο απογευματινό βγάλε το φρούτο. Στο μεσημεριανό βάλε λίγο παραπάνω υδατάνθρακα και βγάλε το λάδι το οποίο θα το βάλεις σε μεγαλύτερη ποσότητα το βράδυ και σε λίγους ξηρούς καρπούς με το κότατζ πριν κοιμηθείς. Τις ημέρες τις ξεκούρασης μείωσε λίγο τον υδατάνθρακα και να τρώς μεσημέρι και βράδυ ζωική πρωτείνη. Συνέχισε την καλή προσπάθεια που κάνεις. Ό,τι άλλο χρειαστείς μου στέλνεις. Να είσαι καλά φίλε μου!
    Last edited by bodyledge; 26-06-11 at 14:54.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  3. #3
    Pumping Iron xaris110's Avatar
    Join Date
    23-05-08
    Location
    athens, dafni, Greece.
    Posts
    390

    Default

    σε ευχαριστω πολυ παρασκευα

  4. #4
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    καλησπερα παρασκευα θελω την αποψη σου για την διατροφη μου δεν λεω την γνωμησου γιατι ξερω οτι ειναι ληψη!απλως οι περισσοτεροι ειναι γνωστο θα κανουν ενα μηνα βαρια δυο μηνες σωστη διατροφη μετα τα παραταν τελειως γιατι κουραζονται απτην διαδικασια!!επειδη δεν θελω να καταληξω ετσι στο δεν κανω τιποτα μονο γυμναστικη!το προγραμμα το κραταω σε καθημερινη βαση απο το καλοκαιρι!ειναι η εξης το πρωι ενα ροφημα mass ογκου στις 11 5 φετες γαλοπουλα και μια πιτα αραβικη.στις μιαμιση ενα τονο και 150γρ ρυζι και πολυβιταμινη στις 15,30 200 γρ κοτοπουλο η ψαρι με ρυζι η μακαρονια ολικης η πατατα βραστη.μετα παμε στις 21,00 10 ασπραδια αυγου και 22,00 προπονηση και after προπονησης πρωτεινη mass.επισης πριν προπονησης και μετα παιρνω και bcca. απ το ολοτελα καλη δεν ειναι??ειμαι 73κιλα 1,80 καιρο τωρα οπως βλεπεις στο [προφιλ μου φοτο[ θα σου στειλω και καποιες φοτο να μου πεις τα συν και τα πλην
    Last edited by lary2332; 23-10-11 at 13:28.

  5. #5
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    καλησπερα παρασκευα θελω την αποψη σου για την διατροφη μου δεν λεω την γνωμησου γιατι ξερω οτι ειναι ληψη!απλως οι περισσοτεροι ειναι γνωστο θα κανουν ενα μηνα βαρια δυο μηνες σωστη διατροφη μετα τα παραταν τελειως γιατι κουραζονται απτην διαδικασια!!επειδη δεν θελω να καταληξω ετσι στο δεν κανω τιποτα μονο γυμναστικη!το προγραμμα το κραταω σε καθημερινη βαση απο το καλοκαιρι!ειναι η εξης το πρωι ενα ροφημα mass ογκου στις 11 5 φετες γαλοπουλα και μια πιτα αραβικη.στις μιαμιση ενα τονο και 150γρ ρυζι και πολυβιταμινη στις 15,30 200 γρ κοτοπουλο η ψαρι με ρυζι η μακαρονια ολικης η πατατα βραστη.μετα παμε στις 21,00 10 ασπραδια αυγου και 22,00 προπονηση και after προπονησης πρωτεινη mass.επισης πριν προπονησης και μετα παιρνω και bcca. απ το ολοτελα καλη δεν ειναι??ειμαι 73κιλα 1,80 καιρο τωρα οπως βλεπεις στο [προφιλ μου φοτο[ θα σου στειλω και καποιες φοτο να μου πεις τα συν και τα πλην
    φίλε μου όπως θα γνωρίζεις είμαι υπέρ της λειτουργικής διατροφής όλο το χρόνο καθώς και να παραμένει κάποιος 2-3 κιλά περίπου από το ιδανικό γι' αυτόν λίπος. Με αυτόν τον τρόπο μπορεί κάποιος να κρατάει την διατροφή του όλο το χρόνο χωρίς στερήσεις. όπως μου περιγράφεις την διατροφή σου κάνει αρκετά ποιοτικά γεύματα αλλά θα προτιμούσα να έκανες λίγο πιο ποιοτικές επιλογές στην διατροφή σου. Για παράδειγμα η αραβική πίτα είναι από λευκό αλεύρι και έχει πολύ υψηλό γλυκαιμικό δείκτη, όπως και η πατάτα, προτίμησε γλυκοπατάτα. Οι φέτες γαλοπούλα είναι μεν μία καλή επιλογή για πρωτείνη αλλά περιέχει πολλά συντηριτικά και Ε. Προσπάθησε οι τροφές που καταναλώνεις να είναι όσο το δυνατό λιγότερο επεξεργασμένες. Επίσης θα σου πρότεινα στο πρωινό σου να βάλεις αυγά ολόκληρα και βρώμη, άσε το shake για κάποια ώρα μέσα στην ημέρα που δεν θα προλάβεις να φάς γεύμα. Επιπλέον θα μου άρεσε να έχεις μέσα στην διατροφή σου κάποιο γαλακτοκομικό όπως γιαούρτι ή κότατζ, για γάλα δεν θα σου πρότεινα γιατί ενδέχεται να έχεις δυσανεξία στην λακτόζη. Δεν μου ανέφερες καθόλου για φρούτα και λαχανικά. τέλος μην φοβάσαι τα λιπαρά, χρησιμοποίησε ελαιόλαδο, σησαμέλαιο, ταχίνι, καρύδια, αμύγδαλα ακόμα και mct. Να είσαι καλά και να κρατάς την διατροφή όλο το χρόνο.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  6. #6
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    ευχαριστω για τα φωτα σου!!αντι για γαλοπουλα που τρωω καθε μερα ωρα 11 τι να τρωω?απλως παω στο σουπερ και ειναι μπαμ μπαμ επιλογη επισης οντως δεν τρωω φρουτα και γιαυτο παιρνω πολυβιταμινες δυο φορες την ημερα!να αντικαταστησω αντι για καθε ημερα γαλοπουλα δυο γιαουρτακια?

  7. #7
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    ευχαριστω για τα φωτα σου!!αντι για γαλοπουλα που τρωω καθε μερα ωρα 11 τι να τρωω?απλως παω στο σουπερ και ειναι μπαμ μπαμ επιλογη επισης οντως δεν τρωω φρουτα και γιαυτο παιρνω πολυβιταμινες δυο φορες την ημερα!να αντικαταστησω αντι για καθε ημερα γαλοπουλα δυο γιαουρτακια?
    θα μπορούσες να βάλεις κότατζ 2,2%. να είσαι καλά!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Η προσπάθειά μου για πρόγραμμα γράμμωσης
    By xaris110 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 10-06-11, 16:38
  2. Προσπάθεια γράμμωσης 2009
    By bigben in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 10
    Last Post: 26-06-09, 07:11
  3. Information_leak πριν την προσπάθεια γράμμωσης.
    By information_leak in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 78
    Last Post: 27-06-08, 07:40
  4. photos μετα απο προσπαθεια γραμμωσης
    By bigben in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 774
    Last Post: 14-06-07, 17:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •