Καλησπερα και απο εμενα.Κανω καιρο γυμναστικη,αεροβια κυριως.Το προγραμμα διατροφης που ακολουθω εδω και 1,5 χρονο ειναι το ακολουθο:
Πρωι: 1 Ποτηρι Γαλα 1.5% λιπαρα (το πρασινο)
1 Μουστοκουλουρο (φτιαγμενα απο την μανα μου)
10:00: 1 κουλουρι Θεσσαλονικης
Μεσημερι(14.00):Μεσημεριανο (αν ειναι κρεας βαζω και σε ενα μπολ κομμενο αγγουρι και καροτο).Αν ειναι οσπριο-λαδερο τρωω 2x φετες ψωμι και 1 κομματι φετα
Φρουτο για επιδορπιο
Απογευμα(17.00):Φρουτο(συνηθως μια μπανανα)
Βραδυ: κουλουρι Θεσσαλονικης

Γενικα ακολουθω μια διαιτα 1600 θερμιδων και αρκετες φορες πεφτω και λιγο πιο κατω(200-250 θερμιδες λιγοτερες)
Ειμαι 1,83 και ζυγηζω 74-75kg.
Γυμναζομαι καθημερινα και ακολουθω το ακολουθω προγραμμα: (ξεκινω στις 12.00 και τελειωνω στις 14.00)
Δευτερα-Τεταρτη-Παρασκευη:15min διαδρομος σε λειτουργια hill
4 x 10 μπαρα
4 x 15 peck deck
4 x 15 ενα οργανο που πιανει πιο ψηλα στο στηθος
4 x 10 μπαρα για στηθος (στο ψηλο σημειο)
350 κοιλιακους και 110 ραχαιους
4 x 15 αρσεις αλτηρων 8kg
15-20min διαδρομος ή step
Τριτη-Πεμπτη: 15min διαδρομος σε λειτουργια hill
4 x 15 πιεσεις για ωμους
4 x 15 πιεσεις για ωμους(ενα μηχανημα που πιεζεις στα πλαγια ειναι)
3 x 4x15 ασκησεις για πλατη
350 κοιλιακους-110 ραχαιους
4 x 10 βυθισεις(για τρικεφαλους)
15-20min διαδρομος ή step
Σαββατο: τρεξιμο Υμηττου (γυρω στα 40-45min αποσταση περιπου 10km)
σχοινακι 4 x 3min
ενδιαμεσα στα διαλλειματα στο σχοινακι 4 x 20 κοιλιακοι (συνολο 80)

Αναμεσα σε καθε σετ κανω 1.30min διαλλειμα και στο σχοινακι κανω 2min.

Θα επιθυμουσα να μου προσθεσετε σχολια πανω στο προγραμμα διατροφης αλλα και γυμναστικης.Ειμαι πολυ γραμμωμενος
στους κοιλιακους μιας και απο μικρος ειχα κολλημα μαζι τους αλλα στα χερια δεν ειμαι τοσο.Στο στηθος προσπαθω να γραμμωσω
και το ψηλοτερο σημειο καθως ηταν το μοναδικο σημειο που δεν γυμναζοταν τοσο απο τα push ups.Χερια δεν εχω τοσο γυμνασμενα καθως
μου φαινονται πολυ αδυνατα.Μηπως να ανεβασω καμια φωτογραφια να με κρινετε εσεις;

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!!

Το κειμενο αυτο το εχω γραψει και εδω:http://www.bodybuilders.gr/forum/sho...t=17194&page=6 αλλα δεν μου ειχε απαντησει κανεις οποτε σκεφτηκα να ανοιξω νεο θεμα.