Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-06-11
    Posts
    25

    Default Είμαι καινούργιος και έχω μια απορία..!

    καλησπερα σε ολα τα μελη του bodybuilders.gr....λοιπον ειμαι 15 χρονων, εχω υψος 1.74 και ειμαι 69 κιλα.Τον τελευταιο μηνα εχω αρχισει να κανω διαφορες ασκησεις στηθους με βαρη στο σπιτι, κοιλιακους,push ups,ραχαιους κλπ.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν το ανεβοκατεβασμα στισ σκαλες της πολυκατοικιας (το οποιο κανω καθημερινα,ειναι αεροβια ασκηση??και αν δεν ειναι,θελω να μου προτεινετε μια αεροβια ασκηση που γινετε στο σπιτι χωρις εξοπλισμο???)ευχαριστω πολυ

  2. #2
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Κατά την άποψη μου είναι και αυτό μια είδους αερόβιας.Εγώ σου προτείνω ή να τρέχεις το τετράγωνο μισή ώρα ξέρω γω ή να πάρεις έναν σάκο του μποξ,γαντάκια και να αρχίσεις γροφιές με κίνηση και διάφορες ασκήσεις πάνω σε αυτόν.

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-06-11
    Posts
    25

    Default

    σε ευχαριστω φιλε για την γρηγορη απαντηση σου!!θα το σκεφτω αυτο που μου προτεινες δηλαδη να τρεχω στο τετραγωνο!!!επισης θα ηθελα να σε ρωτησω κατι αλλο.μηπως γνωριζεις αν στην ηλικια μου μπορω να παρω λιποδιαλυτες για εχω πολυ λιπος στην περιοχη της κοιλιας!!

  4. #4
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    8α ηταν μια πολυ καλη αεροβια αν διαρκουσε πανω απο 20λεπτο ξερω γω..

    Αεροβια στο σπιτι χωρις εξοπλισμο, απλο ταπεινο σκοινακι.. :)

  5. #5
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    χα0χα0χ0α...και εγώ 15 είμαι...πια ηλικία ?:P ...τίποτα δεν χρειάζεται...νορμαλ διατροφή απλά να τρως υγιεινά και ΌΧΙ σαβούρες.1-2(-3) :P φορές την εβδομάδα ελεύθερα αυτό που τραβάει ο οργανισμός σου.Τώρα που είμαστε μικροί μπορούμε να φκιάξουμε σώμα τέλειο δεν χρειάζονται τέτοια που λες.Με διατροφή,άσκηση και οπλισμένος με υπομονή και επιμονή αυτό ήταν...θα γίνεις φέτες...θα σε πουλάμε και στα σουπερ μαρκετ :P

  6. #6
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by juniorjack View Post
    8α ηταν μια πολυ καλη αεροβια αν διαρκουσε πανω απο 20λεπτο ξερω γω..

    Αεροβια στο σπιτι χωρις εξοπλισμο, απλο ταπεινο σκοινακι.. :)

    Συμφωνώ!!!

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-06-11
    Posts
    25

    Default

    σε ευχαριστω juniorjack για την απαντηση σου!!!οσο για το ανεβοκατεβασμα στις σκαλες διαρκει περιπου 10-15 λεπτα αλλα μαλλον θα αρχισω σκοινακι!!!kick_boxer συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!απλα μου ειχε μπει η ιδεα για λιποδιαλυτες!!με υπομονη και επιμονη λοιπον!!!!

  8. #8
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Λιποδιαλύτες για μένα ξέχνα το.Άρχισε σκοινάκι όπως είπε ο τζακ και κάνε το γύρω του σπιτιού σου.Εγώ όταν πρωτοξεκίνησα γυμ. σπίτι έκανα βαράκια και τρέξιμο από εδώ μέχρι το λιμάνι.Τώρα πάω γήπεδο/γυμναστήριο/kickboxing .Σιγά σιγά βάλε και εσύ στο πρόγραμμα σου το γυμναστήριο για να είσαι οργανωμένος (αν ήδη δεν είσαι σπίτι).Από μένα καλή επιτυχία στους στόχους σου(τους οποίους θα πετύχεις 100% ) και κουράγιο.Εγώ 1.5 χρόνο γυμνάζομαι τώρα βλέπω αλλαγή.Μην απογοητευτείς στο τέλος θα δεις το σώμα σου να αλλάζει δραματικά :D

  9. #9
    Senior Bodybuilder alexgi's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Πάτρα,Κόρινθος
    Posts
    1,888

    Default

    συμφωνω με οσα σου ειπαν τα παιδια...απο πανω!δεν χρειαζεσαι ουτε λιποδιαλυτες ουτε τιποτα....αρχισε να τρως πολυ και καθαρα...αν εχεις δυνατοτητα γραψου και σε ενα γυμναστηριο...για να γυμνασεις ολοκληρωμενα και σωστα το σωμα σου...και να σε σιγουρος οτι θα δεις μακροπροθεσμα θαυματα στο σωμα σου!
    Know your limits, never accept them.

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-06-11
    Posts
    25

    Default

    Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας!!!Γυμναστηριο θα αρχισω απο τον σεπτεμβρη σιγουρα γιατι σε 1 βδομαδα ακριβως φευγω για διακοπες και θα γυρισω σεπτεμβρη!!!!οσο θα ειμαι διακοπες λεω να κανω ποδηλατο δηλαδη να διανυω μεγαλες αποστασεις για να κρατιεμε σε φορμα,και να κανω και κλασικα push ups,κυλιακους και ραχαιους!!!!σας ευχαριστω ολους παρα πολυ και καληνυχτα!!!

  11. #11
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Και καλημέρα γιατί είμαστε πρωινοί τύποι.Καλές διακοπές...:)

  12. #12
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-06-11
    Posts
    25

    Default

    ευχαριστω πολυ kick_boxer!!!;)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ειμαι καινουργιος και μπερδεμενος!!
    By geo_gio in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 27-08-09, 00:02
  2. Γεια σας είμαι καινούργιος
    By dlar2 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 0
    Last Post: 02-12-06, 17:39

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •