Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 16 of 16
  1. #1

    Default 17 ετών δίαιτα και γυμναστική

    είμαι 17 ετών... είμαι 110 κιλά .. ξέρω το άφησα έχω αρχίσει δίαιτα(5 γεύματα) ... πριν από κάτι μέρες... κάνω διάδρομο(έχω στο σπίτι) τι άλλη γυμναστική μπορώ να κάνω στο σπίτι (γυμναστήριο δεν μπορώ να πάω)

    περιμένω σοβαρές ιδέες και όχι ρατσιστικές

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    μπραβο σου που πηρες την αποφαση να κανεις διαιτα, για πιο λογο δν μπορεις να πας γυμναστηριο αν επιτρεπετε?... εαν τελως παντων δν μπορεις με τπτ προσπαθησε να εισαι οσο πιο Active μπορεις, Διαδρομο/κολυμπι/Μπασκετ η οτιδηποτε αλλο σου καλει την προσοχη.
    σπιτι τωρα θα μπορουσες να κανεις Ασκησεις σωματος ( pushups k.a ) αλλα δν ξερω κατα ποσο θα σε βοηθουσαν αυτη τη στιγμη να κανεις κοιλιακους κλπ
    Παντως να εισαι οσο μπορεις αυστηρος με τη διατροφη σου και ολα θα γινουν, εγω σε καταλαβαινω.. στα 15 ημουν 130 κιλα και πηγα 100 μεχρι τα 17 και μεχρι και 93 λιγο καιρο αργοτερα χωρις να ασχοληθω ιδιαιτερα με διατροφες κλπ, ουτε γυμναστηριο πηγαινα.
    Last edited by stathis23; 03-07-11 at 11:15.

  3. #3
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Quote Originally Posted by Greek-Body View Post
    περιμένω σοβαρές ιδέες και όχι ρατσιστικές
    Welcome, λιγο αστοχο το σχολιο για ρατσιστικες ιδεες..
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  4. #4
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    καλώς ήρθες!!!:)...μπορείς να πάρεις αλτήρες στο σπίτι,πάγκο,μπάρα,σκοινάκι,ακόμα και σάκο του μποξ και να ξεκινήσεις ό,τι τραβάει η καρδιά σου :P...στο σπίτι πιστεύω θα βαρεθείς λίγο...στο γυμναστήριο γνωρίζεις και νέα άτομα,πιστεύω είναι καλύτερα!!!

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Nastya View Post
    Welcome, λιγο αστοχο το σχολιο για ρατσιστικες ιδεες..
    επειδή σας βλέπω όλους σωματαραδες εδώ μέσα γιαυτό το είπα :)

    όσο για τους φίλους που είπαν γιατί δεν πάω στο γυμναστήριο είναι ότι είναι λίγο ξενερωμα να πάω μόνος σε έναν σε εαν χρορο άγνωστο και να γυμνάζομαι και αλλιως να είμαι με παρέα... (γνώμη μου λίγο επιπόλαιη άλλα τέλος πάντων)

  6. #6
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Quote Originally Posted by Greek-Body View Post
    επειδή σας βλέπω όλους σωματαραδες εδώ μέσα γιαυτό το είπα :)
    κανεις δεν γεννηθηκε σωματαρας =) ολοι απο καπου ξεκινησαν. Καλη επιτυχια στον στοχο σου
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  7. #7
    Senior Bodybuilder alexgi's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Πάτρα,Κόρινθος
    Posts
    1,888

    Default

    καλως ηρθες φιλε μου...επιμονη και υπομονη...να χεις και θα τα καταφερεις.....!!!!!!!!
    Know your limits, never accept them.

  8. #8

    Default

    να σε καλά... αυτό προσπαθώ να κάνω άντε περιμένω ιδέες σας ή και κάποια δίαιτα που σας βοήθησε να χάσετε βάρος και δεν το πήρατε μετά ..

  9. #9

    Join Date
    02-06-11
    Posts
    5,351

    Default

    καλως ηρθες στην παρεα μας
    ειμαι σιγουρη πως αν βαλεις στοχους
    θα τους πετυχεις!
    καλη αρχη λοιπον...

  10. #10
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    Quote Originally Posted by Greek-Body View Post
    να σε καλά... αυτό προσπαθώ να κάνω άντε περιμένω ιδέες σας ή και κάποια δίαιτα που σας βοήθησε να χάσετε βάρος και δεν το πήρατε μετά ..
    Φίλε συγχαρτητήρια που το πήρες απόφαση...προσπάθησε να βρείς τις θερμίδες συντήρησης μπορείσ να το κάνεισ και απο ένα πρόγραμμα που έφτιαξα εγώ στην ίδια κατηγορία με τίτλο πρόγραμμα υπολογισμού σωματικού λίπουσ , ΔΜΣ κτλ.....θα πρέπει να τρώς περίπου 300-400 θερμίδες κάτω απο τις θερμίδες συντήρησής σου....φάε λαχανικά για να ενεργοποιηθεί ο μεταβολισμός σου και κανε διαλλλειματική αερόβια (HIT).....θα μάθεις εδω μέσα τι είναι...υπάρχει αντίστοιχο άρθρο στην κατηγορία προγράμματα και ασκήσεις.. μπορείς αν θές και να τρέχεις σε πολύ χαμηλή ανηφόρα γιατι βοηθάει ιδιαίτερα στο να ενεργοποιηθεί ο μεταβολισμός... Πρόσεχε πολύ την διατροφή και κάνε 5 φορές αυστηρά αερόβια... Τέλος βάλε στόχο που θές να φτάσεις και μηνα-μήνα να ΓΡΑΦΕΙΣ τα αποτελέσματα σε ένα χαρτί...

  11. #11
    Bodybuilding Newbie vgls38's Avatar
    Join Date
    05-04-12
    Posts
    9

    Default

    Φιλε μου και εγω μονος μου πηγα γυμναστηριο,και εκανα καλες παρεες και φιλους,δοκιμασε το.Μετα απο λιγες μερες γυμναστικης θα αισθανεσαι αλλος ανθρωπος.

  12. #12
    Pumping Iron rax87's Avatar
    Join Date
    26-01-12
    Posts
    385

    Default

    Καλη αρχη στην προσπαθεια σου!Οσο για το οτι δεν μπορεις να πας μονος σου γυμναστηριο θα ελεγα να το σκεφτεις καλυτερα..Εμενα ολη μου η παρεα παει στο ιδιο γυμν και μετα απο τοσα χρονια εκει μεσα τους γνωριζω και ολους.Οταν ομως τυχει να παω ωρες που δεν βρισκεται κανεις τους εκει αποδιδω και συγκεντρωνομαι καλυτερα.Και επειδη αναφερθηκες και σε ρατσιστικες συμπεριφορες κτλ μου δινεις λιγο την εντυπωση οτι δεν θες να πας γυμναστηριο επειδη σκεφτεσαι πως ολοι θα ειναι οι τουμπανοι εκει μεσα και εσυ οχι.Πιστεψε με δεν υπαρχει γυμναστηριο που να ειναι ετσι!Προσπαθησε να το ξεκινησεις,εχοντας διπλα σου καποιον ειδικο θα εχεις καλυτερα αποτελεσματα.
    no pain...no gain!!

  13. #13
    Pumping Iron
    Join Date
    02-01-11
    Posts
    362

    Default

    Ψαξε εδω http://scoobysworkshop.com/ για γυμναστικη στο σπιτι θα βρεις πολλα πραγματα που μπορεις να κανεις ακομα και για διατροφη θα βρεις εδω

  14. #14
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Παντος η αληθεια παιδια ειναι οτι αν ο φιλος μας δεν εχει βρει τι του ταιριαζει απο περσι των Ιουλιο ....μαλλον δε θα το βρει ποτε !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  15. #15
    Junior Bodybuilder nikos nikos's Avatar
    Join Date
    26-07-11
    Posts
    159

    Default

    Πηγαίνα γυμναστήριο 3 χρόνια σπαστά όταν ήμουν φοιτητής και δεν είχα γνωρίσει κανέναν,μια μέρα αποφάσισα να πώ ένα "γεια" σε μερικούς και μετά απο λίγο κάναμε μαζί προπονήσεις.Κάνε εσύ το πρώτο βήμα και θα γνωρίσεις όλο το γυμναστήριο.

    Αλλά παρολαύτα,το γυμναστήριο δεν μου ταιριάζε ,εγώ γυμνάζομαι 1,5 χρόνο σπίτι μου(300+προπονήσεις) με το p90x και p90x2,και δεν έχω κανένα λόγο να ξαναπάω γυμναστήριο..τώρα σκεφτομαι να αγοράσω μερικές μπάρες και 20κιλους δίσκους και να παίξω σε πιο πολλά κιλά!!!Αλλά για αρχή,αυτο που χρειάζεσαι είναι 2 σετ βαράκια(ελαφριά-βαριά) και μονόζυγο,βάζεις το βιντεάκι της κάθε μέρας και κάνεις ,ότι κάνουν.

    Ψάξτο και αμα σε ενδιαφέρει,μπορώ να σου στείλω λινκ σε μήνυμα

  16. #16
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλά ρε σεις, δε βλέπετε ότι το τόπικ είναι παλιό ?? :)

    Topic Locked
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. BBer... ετών 5!
    By flou in forum Off Topic
    Replies: 18
    Last Post: 25-11-09, 20:51
  2. Δίαιτα γυναίκας 22-23 ετών !
    By GuRu in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 0
    Last Post: 29-09-06, 22:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •