Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4

Threaded View

  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    08-07-11
    Posts
    10

    Default Ερωτησεις για το γυμναστηριο και την διατροφη μου

    Γεια σας και καλως σας βρηκα παιδια ! Με λενε Μιλτο....
    Ηλικια:16
    Υψος:1,84
    Βαρος:74


    Ολο τον χειμωνα λογω υποχρεωσεων δεν μπορουσα να γυμναστω καθολου,σε διαστημα 5 μηνων εχασα 15 κιλα (αρχικα ημουν 90) και εδω και 3 μηνε΅ς τα διατηρω χωρι΅ς προβλημα....

    Ας μπουμε στο "ψητο", ειμαι τελειως απογοητευμενος απο το σωμα μου και κυριως στο σημειο των γοφων και στα μπουτια, για ενα διαστημα υπεστησα ισως την ποιο δυσκολη διαιτα της ζωης μου (1 μπολ δημητριακα και 1 πακετο τσιχλες ολη την ημερα....) γιατι ηλπιζα οτι θα εχανα απο τα ποδια μου και απο τους γοφους μου...Ματαιη προσπαθεια οσο διαιτα ακι αν κανω δεν χανω εκει που θελω....

    Ηρθε καλοκαιρι, περιμενα πως και πως να ερθει για αν ξεκινησω γυμναστηριο, πηγαινω 6 φορες την εβδομαδα, Δευτερα-Τεταρτη-Παρασκευη κανω kick box (ξεκινω 8 η ωρα τελιωνω 9 και μετα καθομαι αλλα 45 λεπτα κανοντας steper,οτι οργανο εχει για να ποδια και αν αντεχω λιγα βαρη....)τι΅ς υπολοιπες ημερες παω για 1΄¨30 ωρες κατα τις 8 παλι και κανω οτι εχει το γυμναστηριο παλι δινοντας ιδαιτερη βαρυτητα στο steper....

    Η διατροφη μου...
    κατα τις 11 πινω πρωτα ενα ποτηρι νερο με ενα φυσικο λεμονι, και τρωω ενα μπολ δημητριακα fiteness με γλα 1,5 %λιπαρα, μεσημεριανο οτι εχουμε με 1 λεπτη φετα ψωμι, δεν τρψψ ποτε τηγανητα (εχω να φαω 1 μηνα) και απο τοτε που ξεκινησα γυμναστηριο προσπαθω να ελλατωσω το λιπαρα, *στις χτυπιτες τροφες γιατι δεν τα ξερψ καλα οπως η πετσα απο το κοτοπουλο κ.τ.λ) και στην συνεχεια την βγαζω με στιχλες.....μετα την προπονηση δεν νιωθω πεινασμενος αλλα τρωωω ενα αγγουρι χωρις αλατι και λαδι.Καταναλωνω γυρω στα 5 λίτρα νερο τηυν ημερα ! δεν μπορω να ακολουθησω πιστα ειδικη διατροφη λογω οικογενειας !

    Συνοψιζοντας θελω την βοηθεια σας για οσο γινεται γρηγοροτερη απωλιεα/σφηξιμο των ποδιων και των γοφων !
    Και ζητω απο τους εμπειρους εδω να μου πειτε τις αποψεις σας για το θεμα μου, τι να ακνω ?
    Last edited by Μιλτος; 08-07-11 at 11:39.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ερωτησεις για την διατροφη
    By jimakos73 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 07-10-08, 03:20
  2. Ερωτήσεις για διατροφή
    By ppkstat in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 30-07-06, 08:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •