Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Member
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    11

    Default Ασκησεις με μονοζυγο

    ..συζητουσα με ενα φιλο χθες για γυμναστiκη ...θα ηθελα να μαθω κατα ποσο εφικτο να γινει ενα προγραμμα αποκλειστικα και μονο με ασκησεις στο μονοζυγο ...μπορει να ακολουθηθει πιστα για ενα χρονο ..επισης τις γινεται με τις περιοδους ογκου και γραμμωσης? περα δηλαδη απο τα ποδια οπου εκει θα βαλεις πχ μπαρα ποιος εχει κανει κατι αναλογο? tnx

  2. #2
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Εγω μπορω να σου πω με σιγουρια οτι με μονοζυγο,βυθισεις,καμψεις και τζογκιν εχω δει απιστευτα κορμια ,εχω γινει γραφικος γιατι το εχω αναφερει ουκ ολιγες φορες ,απο προσωπικη εμπειρια θα σου πω οτι με αυτες τις ασκησεις κρατησα αρκετες μαζες στο στρατο και χωρις ιδιαιτερη διατροφη ,για ποδια προβολες και prison squat ειναι μια χαρα ,αν εχεις και μια μπαρα για να φορτωνεις κιλα εισαι οκ.Με τον ογκο και τη γραμμωση μη τρελενεσαι ,φτιαξε μια καλη διατροφη και βλεπεις μετα απο καιρο τι θες.

    ενα ωραιο προγραμματακι για να κανεις μερα παρα μερα ειναι το παρακατω:

    -Μονοζυγο
    ανοιχτη λαβη 3 σετ
    αναποδη λαβη 3 σετ
    κλειστη λαβη 3 σετ

    -Βυθισεις
    3 σετ με κλειστα τα χερια
    3 σετ με ανοιχτα τα χερια

    -καμψεις
    5 σετ με κανονικο ανοιγμα χεριων

    -5 σετ προβολες ή βαθεια καθισματα.

    30-40 λεπτα τζοκινγκ
    Last edited by veggeto; 15-07-11 at 11:57.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    11

    Default

    Ευχαριστω πολυ veggeto ! :) ...σκεφτομαι πολυ σοβαρα να ξεκινησω απο Σεπτεμβρη ;)

  4. #4
    New Member
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    11

    Default

    ..αυτο που σκεφτομουν χθες ηταν αν εβγαζα τις οπισθολεμβιες και να εβαζα αντι για καμψεις ελξεις στο μονοζυγο για στηθος ...επισης λεω να βαλω και τρεις 12αρες δυζιγο (μονο) οπως και ελξεις στο μονοζυγο για δικεφαλα ....το συγκεκριμενο προγραμματακι που μου ειπες veggeto ειναι πολυ ''Μπαμ'' το δοκιμασα χθες με τον ''καυσωνα'' και τουμπανιασα να φανταστεις πηγα 8 στην σχολη και εβραζε ..αλλα ειδα αποτελεσματα ..
    Last edited by Krisos; 18-07-11 at 10:40.

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-01-11
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by veggeto View Post
    Εγω μπορω να σου πω με σιγουρια οτι με μονοζυγο,βυθισεις,καμψεις και τζογκιν εχω δει απιστευτα κορμια ,εχω γινει γραφικος γιατι το εχω αναφερει ουκ ολιγες φορες ,απο προσωπικη εμπειρια θα σου πω οτι με αυτες τις ασκησεις κρατησα αρκετες μαζες στο στρατο και χωρις ιδιαιτερη διατροφη ,για ποδια προβολες και prison squat ειναι μια χαρα ,αν εχεις και μια μπαρα για να φορτωνεις κιλα εισαι οκ.Με τον ογκο και τη γραμμωση μη τρελενεσαι ,φτιαξε μια καλη διατροφη και βλεπεις μετα απο καιρο τι θες.

    ενα ωραιο προγραμματακι για να κανεις μερα παρα μερα ειναι το παρακατω:

    -Μονοζυγο
    ανοιχτη λαβη 3 σετ
    αναποδη λαβη 3 σετ
    κλειστη λαβη 3 σετ

    -Βυθισεις
    3 σετ με κλειστα τα χερια
    3 σετ με ανοιχτα τα χερια

    -καμψεις
    5 σετ με κανονικο ανοιγμα χεριων

    -5 σετ προβολες ή βαθεια καθισματα.

    30-40 λεπτα τζοκινγκ

    ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΒΑΓΓΕΤΟ!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΑΤΡΗΣ ΤΩΝ ''ΦΥΛΑΚΟΒΙΩΝ''ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ!!ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΔΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΝΟΖΥΓΟ-ΚΑΜΨΕΙΣ-ΣΚΟΥΟΤ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ''ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ''ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ!ΑΝ ΘΕΣ ΣΤΕΙΛΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ!(ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ)

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    12-08-11
    Location
    Κατερινη
    Posts
    23

    Default

    +1 Καλημερα! Πολυ καλο το προγραμμα που εγραψες veggeto! Αν και αρχαριος παντα μου αρεσαν οι ασκησεις αυτου του ειδους. Εαν ξερεις και αλλες ασκησεις θα ηθελα να τις δω αναρτημενες σε καποιο topic :)))


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μονοζυγο
    By elohim in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 14-01-09, 08:32
  2. Μονόζυγο
    By Mafiozos_16 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 3
    Last Post: 11-12-08, 08:25
  3. Μονοζυγο
    By tribal in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 1
    Last Post: 22-11-08, 04:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •