Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 35 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 121 to 150 of 1026
  1. #121
    Pumping Iron
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    292

    Default

    ασε και κραταω λογαριασμο...μεχρι στιγμης την φετινη σεζον(που δεν αρχισε καλα καλα) ειμαι μειων 35 ευρω..

    πρεπει οπωςδηποτε ΑΥΡΙΟ να ρεφαρουμε....

  2. #122
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Να βλέπεις Σάββα, αυτό είναι κάτι που δεν πρέπει να κάνεις στον τζόγο γενικότερα, όχι στο στοίχημα: να υπολογίζεις πόσα έχεις χάσει. Κι αυτό γιατί μετά υποσυνείδητα δεν έχεις την ηρεμία να παίξεις, αλλά κοιτάζεις να ρεφάρεις τα χαμένα σου.

    Γι' αυτό έχω μιλήσει από την αρχή για μπάνκα. Έχεις τόσα κάθε φορά διαθέσιμα;! Ναι, ΟΚ τότε, κάνεις τα κουμάντα σου και παίζεις. Δεν έχεις τόσα, αλλά λιγότερα που μπορείς όμως να τα διαθέσεις;! Φτιάχνεις το δελτίο σου και ποντάρεις. Μάλιστα τότε είναι λίγο πιο εύκολο να κυνηγήσεις αποδόσεις ή εκπλήξεις που δε τους έβαζες πολλά χρήματα. Δεν έχεις τη μπάνκα σου διαθέσιμη;! Τότε κάθεσαι και δεν ποντάρεις, γιατί αλλιώς θα βάζεις, θα βάζεις, μετά θα βάζεις περισσότερα, μετά ακόμη περισσότερα, για να ρεφάρεις και θα απλά θα συνεχίσεις να χάνεις...

    Τέσπα, μελετάω τώρα να δω τι σημεία μπορώ να διαλέξω.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #123
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    χαχαχαχαχα!!!! εγώ θα κάνω το τελευταίο που είπες!!!! θα κάτσω και δεν θα ποντάρω!!!! αρχίζει το κυνήγι βλέπεις την Κυριακή (άλλη μεγάλη μου αγάπη) και προηγούνται άλλα έξοδα!!!!!!!! (βενζίνη, φυσίγγια, φαγητά, ποτά υπολόγιζε κανένα 100αρη δεν το γλυτώνω!!! ) καλή τύχη σε σας παιδιά και εγώ θα επανέλθω από βδομάδας με ευρωπαϊκά και ΑΠΟΕΛΑΡΑ!!!!!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  4. #124
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Καλά θα κάνεις Λεώ!!! Εγώ θα δώσω μερικά σημεία με ψηλή απόδοση, για το Σάββατο και τη Κυριακή. Θα τα παίξω κι εγώ, αλλά δε πρόκειτε να ποντάρω πάνω από 2,40 ευρώ.

    Έχουμε και λέμε λοιπόν:

    137: Γκάμπα Οσάκα - Καβασάκι, 1 στο 1,85.
    245: Χόρσενς - Κοπεγχάγη, 1Χ στο 1,76.
    273: Κολόμπους - Φιλαδέλφια, 1 στο 1,90.
    363: Μπαΐα - Σάντος, 2 στο 2,50.

    Απόδοση 15,46. Με 2,40 μου δίνει κάτι παραπάνω από 37 ευρώ.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #125
    Pumping Iron
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    292

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Να βλέπεις Σάββα, αυτό είναι κάτι που δεν πρέπει να κάνεις στον τζόγο γενικότερα, όχι στο στοίχημα: να υπολογίζεις πόσα έχεις χάσει. Κι αυτό γιατί μετά υποσυνείδητα δεν έχεις την ηρεμία να παίξεις, αλλά κοιτάζεις να ρεφάρεις τα χαμένα σου.

    Γι' αυτό έχω μιλήσει από την αρχή για μπάνκα. Έχεις τόσα κάθε φορά διαθέσιμα;! Ναι, ΟΚ τότε, κάνεις τα κουμάντα σου και παίζεις. Δεν έχεις τόσα, αλλά λιγότερα που μπορείς όμως να τα διαθέσεις;! Φτιάχνεις το δελτίο σου και ποντάρεις. Μάλιστα τότε είναι λίγο πιο εύκολο να κυνηγήσεις αποδόσεις ή εκπλήξεις που δε τους έβαζες πολλά χρήματα. Δεν έχεις τη μπάνκα σου διαθέσιμη;! Τότε κάθεσαι και δεν ποντάρεις, γιατί αλλιώς θα βάζεις, θα βάζεις, μετά θα βάζεις περισσότερα, μετά ακόμη περισσότερα, για να ρεφάρεις και θα απλά θα συνεχίσεις να χάνεις...

    Τέσπα, μελετάω τώρα να δω τι σημεία μπορώ να διαλέξω.
    αντιθετως προς την αποψη σου καθετα Σταυρο..

    για μενα το βασικο για ενα ατομο που σεβεται τον εαυτο του και το πορτοφολι του, πρεπει να κραταει πανω κατω ενα λογαριασμο τι γινεται με το κερδος η τη ζημια του. να δει αν ειναι αποδοτικος σε αυτο που κανει η αν ειναι ασχετος.

    για το κεφαλαιο ειπαμε, δεν υπαρχει πιθανοτητα να χασω αγωνιστικη, εκτος και αν τυχει κατι, και οσα χρηματα βρω, κειμενονται απο 2 με 6 ευρω, αλλες φορες βρισκω αναλογως.
    εγω παντως δεν το σκεφτομαι με πιεση προς τον εαυτο μου, για το τι κερδος πρεπει να παρω για να μηδενισω την ζημια, οσα παρω να τα παρω και σιγα σιγα πεφτει το χρεος, μεχρι να παμε θετικα... αλλα μεχρι στιγμης δεν λεει το μομεντουμ..χεχεχε

  6. #126
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Δε ξέρω Σάββα... εγώ τους βλέπω στις μπαρμπουτιέρες να παίζουν πόκερ με τα μπλοκάκια για να βγάλουν το επόμενο ποντάρισμα... ακόμη και σε ΚΙΝΟ το έχω δει...

    Τώρα, να σημειώσω εγώ, ότι αφού είδα τις 8 απουσίες της Άρσεναλ με τη Λίβερπουλο, κι αφού το διπλό έχει 2,70, λέω να το προσθέσω στην αυριανή 4άδα και κομμάτια να γίνει!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  7. #127
    Pumping Iron
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    292

    Default

    μα 8 απουσιες η αρσεναλ>?? ποιοι ρε φιλε εκτος του τζερβινιο, φαμπρεγας?? ακουσα ο νασρι θα παιξει, για λεγε.. ευκαιρια ειναι!

  8. #128
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ο Νασρί πήγε στη Σίτι, ενώ τραυματίες είναι οι Γουίλσιρ, Ντιαμπί, Γκιμπς και Τζουρού και τιμωριμένοι οι Σονγκ και Σερβίνιο...

    Από την άλλη βέβαια θα λείπει ο Γκλεν Τζόνσον και ο Τζέραρντ... έχει να κερδίσει 11 ολόκληρα χρόνια η Λίβερπουλ μέσα στο Λονδίνο!!!

    Οπότε ή πας με τη παράδοση και παίζεις Χ στο 3,10, ή πας να σπάσεις τη παράδοση αφού δίνεται η ευκαιρία, και παίζεις διπλό στο 2,70...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #129
    Pumping Iron
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    292

    Default

    σιγα ρε φιλε , εγω δεν μασαω απο παραδοσεις, αν ηρθε η ωρα του διπλου μες το λονδινο τωρα ειναι η ωρα.. και ειναι η ωρα για ταμειο!!χεχεχε

    ολα τα προηγουμενα 11 χρονια η λιβερπουλ ηταν σε στυλ μπουρδελου, τωρα αλλαξαν τα δεδομενα, τωρα ειναι η ωρα που το χει το ματς... αρα απο παραδοση και μονο ειναι ψηλα η τιμη της

  10. #130
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Καλημέρα παιδιά!!!

    Λοιπόν, με τη ψυχή στο στόμα παρά το 6-3, βγήκε ο άσος της Γκάμπα Οσάκα. Προηγήθηκε 2-0, αλλά η Καβασάκι ισοφάρισε και μάλιστα προηγήθηκε με 2-3. Όμως στα μέσα του 2ου ημιχρόνου η Οσάκα ισοφάρισε με πέναλτυ και αφού αποβλήθηκε ένας παίκτης της Καβασάκι με δεύτερη κίτρινη. Από εκεί και πέρα τέλειωσε η υπόθεση.

    Πάμε στα επόμενα τώρα, με αρκετή δόση αισιοδοξίας.

    Όσοι θέλουν να παρακαλουθήσουν ματς γενικά, αλλά τώρα το Άρσεναλ - Λίβερπουλ, μπορεί να το δει κι απ' το http://www.sportlemon.tv/ μιας και το myp2p δε δουλεύει. Ο Νασρί παίζει τελικά, αλλά έχει μεγάλα προβλήματα στην ανάπτυξή της η Άρσεναλ. Η Λίβερπουλ πιέζει ψηλά και σοβαρή ευκαιρία έχει κάνει μόνο μια με τον Νασρί. Ο Φαν Πέρσι δυστηχώς μέτριος...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  11. #131
    Pumping Iron
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    292

    Default

    καλα ρε φιλε δεν εβαλες την λιβερπουλ??/ παντως ειδες οτι εβαλε νασρι, αλλα μια απο τα ιδια.

    αν δεν ηταν η αποβολη του φριμπογκ με τα κυαλια εβλεπε νικη στο εμιρειτς η λιβερπουλ, επαιξε φουλ αμυντικα

    τεσπα στο 2.70 το πηρα το διπλο της και τωρα περιμενω ντερμπι καουντι και αστον βιλλα

  12. #132
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Σάββα αν έπαιξες μόνο αυτά, καλοφάγωτα φίλε!!! Άντε να παίρνουμε κι εμείς σειρά για ταμείο!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  13. #133
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    προσωπικα μακρια απο τετοιου ειδους παιχνιδια, εχει καταστραφει οικονομικα η οικογενεια μ, οχι απο στοιχημα αλλα ολα στον ιδιο κουβα τα βαζω, ειναι πολυ σπανιο να βγεις κερδισμενος, αν και ειναι μερικα ατομα που το εχουν μελετησει ασχημα ( για το στοιχημα αναφερομαι ) και βγαζουν καλα κερδη, αλλα δεν ειναι πολλοι

  14. #134
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Στάθη έχω ξανακάνει αναφορά. Εμείς εδώ, τα παιδιά που γράφουμε στο topic παίζουμε μόνο Στοίχημα.

    Το Στοίχημα είναι κάτι για το οποίο εγώ προσωπικά έχω περιγράψει το τρόπο που παίζω: πάντα με μπάνκα που δεν περνάει ποτέ τα 5 ευρώ την εβδομάδα, όταν δεν την έχω δε παίζω, πάντα "διαβασμένος" με προσεκτικά επιλεγμένα σημεία και ποτέ, μα ποτέ, δε παίζω από τα κέρδη μου.

    Σίγουρα περιπτώσεις τζογαδόρων και άρρωστων με τον τζόγο ξέρω άπειρες. Από poker, από "αλογομούρηδες", από μπαρμπουτιέριδες, από ζάρια, από καμένους των καζίνο, από παράνομο στοίχημα που μπαίνεις μόνο αμα ποντάρεις πάνω από 500άρικο ακόμη και σε αγώνες περιφερειακού, μέχρι και άτομα που παίζουν σε κυνοδρομίες.

    Τώρα αν κάποιος έχει παθολογική αρρωστιά και ψυχολογικό πρόβλημα με τον τζόγο, δεν είναι δικό μου ή αν θέλεις δικό "μας" θέμα. Αν κάποιος φτάνει στο σημείο να καταστρέφει την οικογένειά του από τον τζόγο, τότε κάτι άλλο φταίει... αν κάποιος φτάνει στο σημείο να παίξει το στεγαστικό του ή το μηνιάτικό του, κακώς. Λαγός τη φτέρη κούναγε, κακό της κεφαλής του!!!

    Δε θα θεωρήσω το στοίχημα αθώο καθώς υπάρχουν άτομα που στοιχηματίζουν σε μονά αποδεκτά 1000 και 10000 ευρώ. Αυτοί όμως τα έχουν και τα παίζουν και σίγουρα δε το κάνουν για τη δική τους ευχαρίστηση, αλλά για να τζογάρουν. Αν δε τα έδιναν στο στοίχημα πολύ πιθανόν να τα άφηναν σε κάποιο τραπέζι poker ή σε κάποιον "Αστραχάν" στον ιππόδρομο. Οπότε το να "νουθετείς" εμάς εδώ, που όλοι έχουμε δώσει μια ιδέα του πως παίζουμε (πχ. ο Λεώ δε έπαιξε γιατί ανοίγει το κυνήγι και θα ασχοληθεί εκεί με τα χρήματά του) είναι λίγο ανούσιο...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  15. #135
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    δεν σας τη λεω ρε συ, βασικα δεν εχω διαβασει ολο το τοπικ και δεν ηξερα πως παιζατε, απλως τα λεω.. τελως παντων ειναι μεγαλη κουβεντα αυτη του τζογου αλλα αφου κρατιεστε καλα κανετε

  16. #136
    Pumping Iron
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    292

    Default

    ελα ρε φιλε και εσυ, το πιο αθωο παιχνιδι του τζογου παιζουμε αν με καταλαβαινεις... οχι μονο γιατι ριχνουμε πολυ χαμηλα ποσα, αλλα γιατι το κανουμε για την ευχαριστηση μας , αφου ετσι κι αλλιως μας αρεσει η μπαλα και αυτο βαζει ενδιαφερον στο ποδοσφαιρο(ασχετο αν καταστρεφει το ποδοσφαιρο λογω καποιων επιτηδιων σε Ελλαδα, Κυπρο, Ιταλια κτλ.)

    ναι Σταυρο πηγαμε ταμειο, με 3.30 στο πονταρισμα σου ειπα οτι οπωςδηποτε το χω... στα 25 η εισπραξη, οχι και ασχημα, αντε παμε αυριο να του το γυρισουμε!

  17. #137
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Έπαιξα πόσα ματς, το Κολόμπους με έστειλε κουβά... πήγε κι έφαγε γκολ στο 87'... Αναλυτικά η γκαντεμιά μου αργότερα με edit...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  18. #138
    Pumping Iron
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    292

    Default

    οφφ τοπικ. καλα μιλαμε ρε φιλε εισαι θηριο!! υψος και κιλα?? αυτο το κορμι θελω να κανω στο μελλον(καλα μιλαμε μελλον το οποιο διαγραφεται μεσα στα επομενα 5 χρονια..χαχαχα)


    ον τοπικ.

    μη ξεχναμε στοιχηματικη μερα και η σημερινη και δεν εμεινα πισω. με την εισπραξη επαιξα και ενα κουπονι με την ελπιδα οτι θα κανω 2 συνεχομενα, που θυμαμαι οτι το χω ξανακανει την περσινη σεζον... ας δουμε αν θα μας χαμογελασει η τυχη

    μπολτον-μαν σιτι 2

    οι πολιτες ειναι μισητη ομαδα για μενα αλλα με ενα τετοιο αγουερο και γενικα μια τετοια ομαδα, μπορει να ισοπεδωσει οποιαδηποτε μπολτον, εστω και αν κερδισε 4-0 στην πρεμιερα. το διπλο στο 1.75 να μου το θυμηθειτε οτι δεν θα παιρνουμε τετοιες τιμες εκτος εδρας για την σιτι στο μελλον... ευκαιρια εστω και αν δεν τα καταφερει

    σαλζμπουργκ-στουρμ γκραζ Χ2

    οι ταυροι κτυπηθηκαν απο γαστρεντεριτιδα με 8 παιχτες να μενουν εκτος της σημερινης αναμετρησης, αναμεσα τους και βασικοτατοι οπως τον λειτγκεμπ. οι στουρμ βεβαια απασχολειτα απο το παιχνιδι της ερχομενης τεταρτης και δεν ξερουμε αν θα κατεβασει εντεκαδα αξιοπρεπη ωστοσο ειναι ψηλη η τιμη του διπλου, παιρνω την διπλη πιθανοτητα για καλυψη λογω της μεγαλης τιμης. το βρηκα στο 1.84, οχι και ασχημα

    τρομσο-φρεντρικσταντ 1

    η τρομσο αποφασισμενη φετος και ισχυρη ομαδα, μπαινει σφηνα και θα την εμπιστευτω.. στο 1.65 ο ασσος που ειναι λιγο χαμηλος

  19. #139
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Στο avatar είμαι 73 κιλά. Ύψος 1,80.

    Σάββα ωραία σημεία. Αν το ήξερα αυτό για τη Σάλτσμπουργκ θα το δοκίμαζα, μιας και μου έχουν μείνει 90 λεπτά να τα παίξω.

    Βρήκα την υγειά μου με το sportlemon!!! Ήθελα να κοιμηθώ λιγάκι, αλλά βλέπω Γουέστ Χαμ - Λιντς τώρα. Τι λες για τη Γουέστ Χαμ Σάββα. Όταν είναι εντός έδρας μπορεί να προστατέψει την εστία της και να παίρνει καλά αποτελέσματα.

    Να ορίστε, αυτό ήθελα να πω εχτές του Στάθη: το στοίχημα είναι κι άλλα πράγματα, όχι μόνο τζόγος. Βλέπω ένα ματς και αξιολογώ την επίδοση και το πως παίζει η ομάδα αυτή. Έτσι αποφασίζω καλύτερα αν μπορώ να βάλω τα λεφτά μου πάνω της.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  20. #140
    Pumping Iron
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    292

    Default

    κοιταξε το ματς που λες το εβαλα στα τελευταια του λεπτα και μπορω να πω οτι επιβεβαιωθηκε η επιδοση της λιντς εκτος εδρας... αλλα βεβαια ειχε τεραστια δοση τυχης στο γκολ της που μπηκε στο 90+.. με την μπαλα να βρισκει 2 φορες το δοκαρι και να επιστρεφει πισω για να μπει μεσα τελικα!

    φαβορι ηταν και ειναι η γουεστ χαμ για ανοδο απλα καλα καναμε που δεν την εμπιστευτηκαμε σημερα, αφου φαινεται να εχει παρει τον τιτλο του φαβορι και επαναπαυεται σε αυτο.

    παντως αυτοι οι ποντοι που παιρνει η λιντς εκτος εδρας την βοηθουν και φαινεται οτι θα μπει ξανα για ανοδο.

    ενα αλλο παιχνιδι που εβλεπα λογω ενδιαφεροντος, αλλα και λογω προπο( κλασσικο με 50 λεπτα οπου κυνηγουσα το 6αρι σημερα αλλα ατυχησα)... το ματς νοριτς-στοουκ που ηρθε ισοπαλια με γκολ της στοουκ στο 93... ξενερωσα γιατι εκλεινα την πρωτη 6αδα απο τα 7 παιχνιδια και θα ειχα κερδος αν ερχοταν ο ασσος που σημαδεψα, της νοριτς.. επαιξε ενα ημιχρονο με παιχτη λιγοτερο η νοριτς, φαινεται οτι δεν παει πουθενα, η εδρα της ειναι η βαση της και δεν θα πετα συνεχεια τους βαθμους της.

  21. #141
    Pumping Iron
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    292

    Default

    επιστρεψα και τωρα φιλε Σταυρο... μου φαινεται με θελει και λιγακι, πηρα 2 κολλητα κουπονια χτες και σημερα

    με 3.50 ευρω δεν ειναι και ασχημα τα 19 ευρω που θα εισπραξω. και μιας και θα παω αυριο ταμειο, λεω να παιξω και κανενα κουπονακι αν και δεν υπαρχουν πολλες επιλογες, αλλα ετσι για το καλο της επιστροφης στις επιτυχιες!

    βλεπω αυριο γιουναιτεντ να εχει δυσκολο εργο με τοτεναμ, αρα ισως να το παω στο more αφου αυτο θα μας καλυψει καλυτερα. αμυντικες απουσιες εχει η μαντσεστερ ενω και η τοτεναμ δεν ειναι ομαδα που χαριζεται, και αυριο ειναι η πρεμιερα για αυτην και δεν ξερουμε πως θα συμπεριφερθει

    ντερμπι και στην δευτερη κατηγορια γερμανιας αυριο αφου θα συγκρουστουν οι αριστεροι της σαν παουλι με την ντουιςμπουργκ. δινονται ως φαβορι αλλα θα μελετησω πριν βαλω σημειο

    ναντη-γκιγκαμπ, και αυτο πρεπει να ειναι πολυπλοκο παιχνιδι, επισης σε ωρα αναγκης εχουμε για στηριξη παιχνιδια σε σουηδια(πολυ καλες ευκαιριες ειδα) αλλα και σε νορβηγια.

    οφφ.τοπικ
    φιλε εγω νομιζα με τετοιο υψος να ησουν 80 κιλα!! εσυ απο πλευρας εμπειριας, ποτε νομιζεις οτι ενα ατομο πρεπει να ξεκινησει ογκο? για π.χ. εγω ειμαι 1.73 και 87 κιλα και συνεχιζω την διαιτα για να φυγουν ολα τα λιπη για να αρχισει η επιχειρηση... νομιζεις οτι πρεπει να πεσω πανω απο 15 κιλα ακομα για να αρχισω ογκο?

    ειπες οτι στο αβαταρ εισαι 73 κιλα, γιατι τι εκανες ρε φιλε?? δεν διατηρηθηκες? το ξαναπηγες ογκο? εγω παντως αν ειχα τετοιο κορμι θα εβλεπα να το κρατησω με χερια και με δοντια, βεβαια οι αποφασεις ειναι πανω σου στο οτι κανεις και γιατι το κανεις...:)

  22. #142
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Κι εμένα Σάββα με πάει να κοντράρω Γιουνάιτεντ. θα ρίξω όμως Σαν Πάουλι και Ίντερ Τούρκου.

    Άλλο ένα σημείο πρέπει να βρω για να κλείσω τη τριάδα μου.

    Υ.Γ. Ένα άτομο πρέπει να ξεκινάει με βάση το πως δείχνει. Αν είσαι χοντρούλης σίγουρα πρέπει να χάσεις κιλά και αργότερα όταν το σώμα σου θα έρθει σε κιλά φυσιολογικά σε συνάρτηση με το ύψος σου αποφασίζεις για το τι θα κάνεις. Εγώ πρώτα έχασα κιλά (-27) αν και είχα κάποιο όγκο, και μετά άρχισα να δουλεύω με πιο πολύ σοβαρότητα και πειθαρχία το σώμα μου.

    Στο αβαταρ είμαι 73 ναι, στον όγκο ήμουν 80. Τι περίμενες;! Αυτό που βλέπεις είναι η ψευδαίσθηση της γράμμωσης: δείχνεις μεγάλος ενώ δεν είσαι. Επειδή όμως δε κατάλαβα τι είπες, σου λέω ότι γι' αυτό συνεχώς προσέχω αυστηρά τι κάνω και πως τρώω και δε κάνω όγκο με πίτσες και σουβλάκια. Άσε δε που αμα αφήσω τον εαυτό μου ελέυθερο θα ξαναπάω 500 κιλά όπως πριν, γιατί μ' αρέσει το πολύ και καλό φαγητό.

    Πάμε πάλι όμως on topic... βρες μου ένα σημείο να κλείσω τριάδα!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  23. #143
    Pumping Iron
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    292

    Default

    δεν βαζω το χερι στην φωτια απο σημερα Σταυρο ξηγιεμαι σωστα.... σου ειπα να το μελετησω, μπορει να περιμενει το κουπονι σου ακομα λιγο, αν και δεν θα σε συμβουλευα να κοντραρεις την γιουναιτεντ... στο τελος παντα φαινεται οτι ηταν κακη ιδεα το κοντραρισμα της γιουναιτετ εξαλλου και με μια τοτεναμ που δεν εχουμε ουτε καν δειγμα της, φαντασου να μπει και να αλωσει ενα ολοκληρο ολντ τραφφορτ...
    οπως λεμε και μεις στην Κυπρο κραταμε μια πισινη και βλεπουμε.. δεν μπορω να μαι σιγουρος για τιποτε αν και τα σημεια που ειπες μου ειχαν κανει αισθηση και μενα... θα δω αν θα πραξω αναλογως, αν και μου αρεσε και η μολντε η νορβηγικη.

    υ.γ. σου εννοω φιλε αν θελεις να μεγαλωσεις, να γινεις πιο ογκοδης κανονικα για αγωνες κτλ. αν και οπως σου ειπα και πριν δεν θελεις να γινεις πιο ογκωδης αφου εχεις πολλα καλα σημεια... απο χερι μεχρι ωμους για μενα που βλεπω τωρα ειναι τα πιο δυνατα σου σημεια. βαλε και τους κοιλιακους που δεν ειναι και ευκολη υποθεση. ακομα και το στηθος μπορω να σου πω για 73 κιλα ειναι φαινομενο!! οι τραπεζοειδης σου ειναι σε εκεινο το σημειο που μου αρεσουν και εμενα. καθολου υπερβολικοι... συνεχισε την καλη δουλεια!!
    συνεχιζω την διαιτα δυστυχως! κοιταξε αν με βλεπες στον δρομο δεν θα με λεγες χοντρουλη.. θα με ελεγε πιο πολυ αθλητικο χοντρουλη αφου δεν εχω την τεραστια κοιλια(101 ποντοι περιφερεια δεν ειναι λιγοι φυσικα) αν και τα ποδια μου ειναι πιο ογκοδη.. θα ελεγα οτι γινεται μια δικαιη κατανομη του λιπους στο σωμα μου αν και δεν θα ελεγα το ιδιο για τα ποδια μου και τους γοφους... μολις φαω κατι δεν μπαινει παντελονι, απλα!
    εγω νομιζω να γινω τουλαχιστον 77 κιλα να κανω λιπομετρηση και αν ειναι κανενα 15% να αρχισω.. αλλα και παλι θα λιωσω στην γραμμωση αν δεν κανω σωστα υπολογισμους...

    αλλη μια ερωτηση για σενα μια και σε βρηκα εδω τωρα. εισαι τοσα κιλα ας πουμε και παιρνεις 5-6 ποιοτικα κιλα... ποτε πρεπει να σταματησεις για να τα γραμμωσεις αυτα τα κιλα??μιλαμε παντα με γνωμονα ενα κορμι σαν το δικο σου

  24. #144
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    ρε παιδιά είδα τις συζητήσεις σας και πραγματικά έμεινα άφωνος...τι τζόγο?? εδώ εμείς λέμε τι γνώμες μας για τα ματς και ποντάρουμε από 2 - 5 ευρώ έτσι για να είναι πιο ωραία και η αίσθηση του να βλέπεις κάποιο ματς live και να ανυπομονείς να κερδίσει η ομάδα που πόνταρες...απέχουμε 1000000 μιλια μακριά από τον τζόγο και κυρίως από τα λεγόμενα του mazda 6 που το παιδί πάντα παίζει 2-3 ευρώ για να κερδίσει καμιά 20αρια, αυτό σημαίνει πως απλά παίζουμε κανα στοιχηματακι και συζητάμε εδώ μιας και όλοι αγαπάμε το ποδόσφαιρο...Θα μελετήσω τα ευρωπαϊκά και θα πω προγνωστικά αν και από ότι είδαμε τις προηγούμενες εβδομάδες μας βλέπω στον κουβά όπως λέει και ο Σταύρος
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  25. #145
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Σάββα για να πάρεις 5-6 ποιοτικά κιλά θες πολλά χρόνια. Τόσα καθαρά μυικά κιλά δε βάζουν ούτε οι φαρμακωμένοι. Εσύόταν λες "ποιοτικά" δε καταλαβαίνω τι εννοείς, εγώ ποιοτικά κιλά λέω αυτό το ένα ή το ενάμιση που θα κερδίσει κάποιος σε ένα χρόνο από γράμμωση σε γράμμωση. Τέλος πάντων, εγώ θα σε συμβούλευα να συνεχίσεις το χάσιμο κιλών, να πέσεις πολύ χαμηλά, κοντά στα 72, ώστε να έρθει σε συνάρτηση με το ύψος σου, και μετά να αλλάξεις τη διατροφή σου σε ισοθερμιδική για να μπορέσεις να γυμνάζεσαι και να αρχίζει να χτίζεται το σώμα σου. Εκείνη η περίοδος θα είναι σα να κάνεις μια "ερώτηση" στο σώμα σου και θα πρέπει να περιμένεις την "απάντηση". Από εκεί και πέρα μέχρι τότε ο δρόμος είναι ένας: διατροφή, αερόβια και βάρη.

    Μάλλον πως θα κολλήσω κι ένα under στη τριάδα να τη φτιάξω και να παίξω. Β Ολλανδίας Ντόρνντρεχτ - Βίλεμ... θα δείξει... έχω καιρό έως το απόγευμα για να αποφασίσω.
    Last edited by Mazda 6; 22-08-11 at 11:35.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  26. #146
    Pumping Iron
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    292

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Σάββα για να πάρεις 5-6 ποιοτικά κιλά θες πολλά χρόνια. Τόσα καθαρά μυικά κιλά δε βάζουν ούτε οι φαρμακωμένοι. Εσύόταν λες "ποιοτικά" δε καταλαβαίνω τι εννοείς, εγώ ποιοτικά κιλά λέω αυτό το ένα ή το ενάμιση που θα κερδίσει κάποιος σε ένα χρόνο από γράμμωση σε γράμμωση. Τέλος πάντων, εγώ θα σε συμβούλευα να συνεχίσεις το χάσιμο κιλών, να πέσεις πολύ χαμηλά, κοντά στα 72, ώστε να έρθει σε συνάρτηση με το ύψος σου, και μετά να αλλάξεις τη διατροφή σου σε ισοθερμιδική για να μπορέσεις να γυμνάζεσαι και να αρχίζει να χτίζεται το σώμα σου. Εκείνη η περίοδος θα είναι σα να κάνεις μια "ερώτηση" στο σώμα σου και θα πρέπει να περιμένεις την "απάντηση". Από εκεί και πέρα μέχρι τότε ο δρόμος είναι ένας: διατροφή, αερόβια και βάρη.

    Μάλλον πως θα κολλήσω κι ένα under στη τριάδα να τη φτιάξω και να παίξω. Β Ολλανδίας Ντόρνντρεχτ - Βίλεμ... θα δείξει... έχω καιρό έως το απόγευμα για να αποφασίσω.
    μα εγω νομιζα οτι για να παρεις ποιοτικα κιλα(εννοω καθαρα και επι των πλειστων μυικα-αλιπα) πρεπει να κανεις ογκο.... οταν καποιος ειναι σε διατροφη ογκου δηλαδη δεν τον βοηθα επιπλεον να παρει μυικα κιλα???

    εγω θα συνεχισω να χανω κιλα μεχρι να φτασω εκει που μου ειπες γιατι απλα χρειαζομουν ενα νουμερο( στην περιπτωση μας 72). απο εκει και περα δηλαδη θα σταματησω αεροβια και θα αρχισω βαρη με ισοθερμιδικη διατροφη?(δηλ. δεν θα παρω κιλα για να γινω πιο μυωδης?)

    ε τοτε ποτε κανουμε διατροφη ογκου?? οταν ειμαστε κοκαλιαρηδες?


    ΟΝ ΤΟΠΙΚ ( αν και περιμενω τις αποψεις σου)

    στοιχημα εχει και σημερα βεβαια και εγω ειπα να το ριξω λιγο εξω.. γενικα πιστευω ρισκαρα αρκετα και ειναι δυσκολα τα ματς παρα τις τιμες τους

    Ιντερ τουρκου- ΤΠΣ τουρκου 1 στο 1.70

    αηττητη στην εδρα της η τουρκου και με καλη παραδοση απεναντι στην τπς.. θα περιμενω τον ασσο για επιβεβαιωση

    Μαντσεστερ-Τοττεναμ 1 στο 1.60

    χαμηλη η τιμη του ασσου σε συναρτηση τις δυσκολιες του αγωνα, αλλα το προτιμουσα απο το more που δινοταν στην ιδια τιμη, γιατι προτιμω να παιζεται ο αγωνας και να περιμενω ομαδα παρα γκολ... γιατι στην πρεμιερ καποτε μας ξεγελουν οι ομαδες και το ματς μας ξεφευγει

    Ναντη-Γκιγκαμπ less στο 1.50

    η ναντη ειναι χαμηλα στην βαθμολογια χωρις να σκοραρει ουτε ενα γκολ! ολα τα παιχνιδια της γκιγκαμπ μεχρι στιγμης πηγανε στο less...θελουμε κατι παραπανω για να πονταρουμε σε μια αγωνιστικη με λιγα ματς??

    Χαμαρμπι-Κβιντιγκ 1 στο 1.40

    η κβιντιγκ κατα πασα πιθανοτητα ειναι ηδη στις ερασιτεχνικες κατηγοριες, η χαμαρμπι καλα θα κανει να σωσει το τομαρι της και να μην μπει στην διαδικασια των πλει-αουτ. αυτο το παιχνιδι ειναι καθαρα για λογους στηριγματος για να μας βγουν τα λεφτα.

    εκανα και υπερβαση σημερα με τα αλεπαλληλα ταμεια και το παιξα 3 ευρω... καλη σας τυχη αν δοκιμασετε να παιξετε σημερα... ελπιζω να σε βοηθησα Σταυρο

  27. #147
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Σάββα όταν κάνεις όγκο και παίρνεις κιλά, δε βάζεις μόνο μυς, μόνο κρέας. Θα βάλεις και νερά, θα βάλεις και λίπος. Τα καθαρά μυικά κιλά τα καταλαβαίνεις όταν σε μια γράμμωση είσαι βαρύτερος από τη προηγούμενη, ή η μεζούρα σε δείχνει μεγαλύτερο κι ας δείχνει η ζυγαριά τα ίδια κιλά (τότε θα είσαι ακόμη πιο γραμμωμένος δηλαδή, γιατί θα είσαι ίδια κιλά με λιγότερο λίπος), απ' ότι στη προηγούμενή σου γράμμωση. Για τη δικιά σου περίπτωση κάτσε πρώτα να φτάσεις με το καλό στα 72 και θα δεις τότε τι θα κάνεις. Τώρα άλλο πράγμα πρέπει να σε απασχολεί.

    Γράμμωση ή όγκο κάνουμε όταν μας το "λέει" το σώμα μας. Κάθε σώμα είναι διαφορετικό, οπότε δε μπορώ να σου δώσω μια απάντηση. Μπορεί να χάσεις 15 κιλά και να είσαι 72 κιλά, αλλά επειδή γυμνάζεσαι να φαίνεσαι 78... μπορεί ακόμη και με ισοθερμιδική διατροφή να αλλάζει το σώμα σου και να βελτιώνεται και να μη θες να κάνεις όγκο... μπορεί να χάσεις 72 αλλά τελικά να πρέπει να χάσεις ακόμη 4. 1000 μπορεί... οπότε πρέπει να περιμένεις...

    Εγώ δε θα παίξω σήμερα γιατί δε μου αρέσει κάτι για να συμπληρώσω τριάδα. Αφήνω τη μπάνκα μου για άλλη μέρα.
    Last edited by Mazda 6; 22-08-11 at 16:26.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  28. #148
    Pumping Iron
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    292

    Default

    http://www.youtube.com/watch?v=f7SqbbiervQ

    καλα μιλαμε για κορυφαιο!!!!

  29. #149
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Πω Σάββα γέλιο που έκανα!!! ΝΑΙ ΜΩΡΗ ΑΛΜΠΙΝΟΛΕΦΕ!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  30. #150
    Pumping Iron
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    292

    Default

    μιλαμε ειναι η πιο τελεια φαρσα που εχω ακουσει, κατι χρονια την ξερω και ομως οποτε την ακουσω δεν μπορω να μη γελασω!!

    απο το στοιχημα τωρα φιλε, δεν πηγε και τοσο καλα, αφου η ναντη ξεσπασε με ενα εμφατικο σκορ(4-0) και η ιντερ τουρκου δεν καταφερε να σκοραρει... ετσι μενουμε σημερα στον κουβα μας που τοσο πολυ εχουμε συνηθισει και επανερχομαστε αργοτερα... μαλλον δεν θα παιξω γιατι δεν με εμπνεει και τοσο η ευρωπη αυτο το τριημερο αφου τα μισα παιχνιδια ειναι τετελεσμενα...αν πηγαινα π.χ. αυριο θα εριχνα κατι ψιλα στο αποελ(που στην περιπτωση μας ειναι σε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΧΑΜΗΛΗ ΤΙΜΗ του 1.80 ενω εγω το περιμενα τουλαχιστον 2.40) και θα συμπληρωνα με καρλινκ καπ...

    ισως να επανελθω την παρασκευη μιας και μου πανε παραπανω τα μικρα πρωταθληματα και αγωνιστικες μεμονομενες... εννοειται παντα το Σ/Κ. τωρα που θα μπουμε και στην νεα σεζον ρε γμτ δεν θα μπορουμε να πηγαινουμε οποτε θελουμε... μαλλον μονο το Σ/Κ θα εχουμε ευκαιρια για κανα στοιχηματακι και τοτε θα χαθουμε, και δεν θα ποσταρουμε στο θεμα καθημερινα... αχ καταραμενα σχολεια!


    υ.γ. να σου πω επισης οτι καιρο κανω διατροφη γραμμωσης και δεν πειναω συχνα, κατακριβειαν δεν πειναω καθολου... θα πρεπε?


 
Page 5 of 35 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Chocolate Brownies η αλλιως κεικ σοκολατας!
    By Steroid in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 01-11-11, 18:02
  2. Stretching ή αλλιώς διατάσεις
    By nick in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 25
    Last Post: 28-01-11, 01:52
  3. Ραντεβού σε ένα χρόνο
    By REA in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 13
    Last Post: 03-07-09, 20:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •