Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-08-12
    Posts
    6

    Default Help needed για επιλογή της κατάλληλης πρωτεϊνης, καρνιτίνης και λιποδιαλυτών!

    Καλημέρα!
    Θα ήθελα σας παρακαλώ πολύ τη βοήθειά σας σχετικά με ένα θέμα που με απασχολεί και για το οποίο παίρνω διαρκώς διαφορετικές και αντικρουόμενες απόψεις! Θέλω να χάσω 10 κιλά. Ξεκινώ πρόγραμμα διατροφής και άσκησης (περίπου μιάμιση ώρα στο γυμναστήριο, 4 φορές την εβδομάδα).Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό προϊόν λιποδιάλυσης και ένα καλό πρωτεϊνούχο συμπλήρωμα για γρήγορα αποτελέσματα σε απώλεια λίπους και γράμμωση. Σε sites που κοίταξα, είχα καταλήξει προσωρινά στο Iso 100 και το Viper (και τα δυο της Dymatize), επίσης αγόρασα την Met-rx L-Carnitine από κατάστημα με αθλητικά είδη, για την οποία κατόπιν εορτής έμαθα πως δεν είναι και η καλύτερη που υπάρχει. Θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως αν με βοηθούσατε να καταλήξω κάπου και για να έχω τα σωστά αποτελέσματα και, φυσικά, να μην παίξω με την υγεία μου...
    Σας ευχαριστώ πολύ!

  2. #2
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    λιποδυαλητες δεν σου χρειαζονται εκτος αν εισαι 8% λιπος και θες να πεσεις 6% ...!!

    καρνιτινη απλα πετας τα λεφτα σου...5 χρονια την χρησιμοποιουσα στο ποδοσφαιρο απλα επειδει μας την εδειναν...nothing special...

    για πρωτεινη υπαρχουν απειρες συζητησεις στην καταλληλη ενοτητα...διαλεξε μια καθαρη και αναγνωρισμενης μαρκας...

    τι ηλικια εχεις?
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-08-12
    Posts
    6

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    λιποδυαλητες δεν σου χρειαζονται εκτος αν εισαι 8% λιπος και θες να πεσεις 6% ...!!

    καρνιτινη απλα πετας τα λεφτα σου...5 χρονια την χρησιμοποιουσα στο ποδοσφαιρο απλα επειδει μας την εδειναν...nothing special...

    για πρωτεινη υπαρχουν απειρες συζητησεις στην καταλληλη ενοτητα...διαλεξε μια καθαρη και αναγνωρισμενης μαρκας...

    τι ηλικια εχεις?
    34 ετών!

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-08-12
    Posts
    6

    Default

    Απλά θέλω να τονίσω πως δεν θέλω να "φουσκώσουν" οι μύες, δε με απασχολεί τόσο ο όγκος όσο η γράμμωση και η απώλεια λίπους. Όλο ακούω για προϊόντα μαϊμού κ ας αναγράφεται πάνω στην ετικέτα η ίδια εταιρεία κ το ίδιο προϊόν με το original και δεν ξέρω από που να επιλέξω για να μην καταλήξω να αγοράσω κάποιο που τελικά θα φέρει τ' αντίθετα από τα επιθυμητά αποτελέσματα.

  5. #5
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    ^^^^^^αν ηταν να φουσκωνουν ετσι ευκολα οι μυες φιλε μου....δεν θα μας χωραγε το φορουμ!!! και για να γραμμωσεις...πρεπει να υπαρχουν οι μυες...αν δεν υπαρχουν τοτε τι να γραμμωσεις??

    για ριξε ενα διαβασμα στο φορουμ...θα μαθεις πολλα!!!


    καλη αρχη!
    Last edited by Leo 11; 09-08-12 at 12:24.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-08-12
    Posts
    6

    Default

    Σ'ευχαριστώ πολύ! :-)

  7. #7

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δεν χρειαζεσαι τπτ απο αυτα που γραφεις, πεταμενα λεφτα. Περιεγραψε την διατροφη σου στο καταλληλο σημειο του φορουμ, εκει θελεις την βοηθεια.

  8. #8
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Καλη αρχή και από εμένα! Το καλύτερο συμπλήρωμα και ο καλύτερος λιποδιαλύτης είναι η διατροφή!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-08-12
    Posts
    6

    Default

    Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας! Είμαι και νέο μέλος και δεν ήξερα που ν' απευθυνθώ και πως!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Επιλογή Πρωτείνης
    By geo199788 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 18-07-12, 00:39
  2. Επιλογή κατάλληλης πρωτεινης
    By mtoylios in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 15-04-08, 14:52
  3. Επιλογή Πρωτεινης
    By ttourt in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 24-02-06, 21:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •