Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Bodybuilder m_ariel19's Avatar
    Join Date
    05-11-04
    Location
    Liverpool, United Kingdom.
    Posts
    157

    Default Συνταγή Κουάκερ

    Χτες αγόρασα από το σούπερμάρκετ ένα πακετάκι κουάκερ δοκιμαστικά, αφού το ακούω συνέχεια να το λέτε εδώ πέρα...
    όμως δεν ξέρω ακριβώς μια συνταγή καλή(και φυσικά εύγεστη), ούτε και τις σωστές αναλογίες που χρειάζονται, ώστε να έχω ένα ευχάριστο πρωινό!!
    Θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας...(Θα προτιμούσα βέβαια να μην μου αναφέρεται συμπληρώματα και τέτοια,γιατί απλά δεν χρησιμοποιώ)
    Ευχαριστώ πολύ!
    Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...
    Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...
    Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

    George Bernard Shaw

  2. #2
    Junior Bodybuilder mchamil's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    ΣΗΤΕΙΑ ΚΡΗΤΗ
    Posts
    117

    Default

    80 γρ κουακερ, 220 μλ γα λα 1,5%, 1 κ.γλ. μέλι, 1κ.γλ. λιναρόσπορο αλεσμενο.
    απλα φανταστικο
    τωρα, εσυ κανονιζεις τις ποσοτητες, απλα να νη σου γινει νερουλο και να το αφησεις 10΄για να φουσκωσει

  3. #3
    Pumping Iron xaris110's Avatar
    Join Date
    23-05-08
    Location
    athens, dafni, Greece.
    Posts
    390

    Default

    100 γρ κουακερ, 4 ασπραδια, 1 αυγο, τοματα ψιλοκομμενη, τυρι ψιλοκομμενο, αλατοπιπερο, θυμαρι ---> ολα ενα μιγμα κ ψηστο στο φουρνο σε φορμα

  4. #4
    Junior Bodybuilder kamina's Avatar
    Join Date
    29-06-11
    Posts
    139

    Default

    μολις μου ηρθε μια ιδεα για το πρωινο με την βρωμη ....πιο πολυ απο αυτα π εχω ακουσει αλλα δεν το ειχα σκεφτει!!!!
    βασικα για αρχη βαζουμε την βρωμη στον μουλτη και την αλεθουμε μετα περνουμε βραζουμε αυγα και τα ριχνουμε και αυτα μαζι με την βρωμη στον μουλτη (επειδη τρωω και ενα ξυνομηλο στο πρωινο μου το ριχνουμε και αυτο μεσα) και απο εκει και περα...στο μιγμα προσθετουμε λιγο λιγο γαλα....αναλογα πως το θελει ο καθενας!!! τι λετε καλο θα βγει???

  5. #5
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Φανταζομαι οτι απο το 2004 μεχρι τωρα, ε θα'χει βρει καποιον τροπο να τη φαει..

  6. #6
    Junior Bodybuilder kamina's Avatar
    Join Date
    29-06-11
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by kamina View Post
    μολις μου ηρθε μια ιδεα για το πρωινο με την βρωμη ....πιο πολυ απο αυτα π εχω ακουσει αλλα δεν το ειχα σκεφτει!!!!
    βασικα για αρχη βαζουμε την βρωμη στον μουλτη και την αλεθουμε μετα περνουμε βραζουμε αυγα και τα ριχνουμε και αυτα μαζι με την βρωμη στον μουλτη (επειδη τρωω και ενα ξυνομηλο στο πρωινο μου το ριχνουμε και αυτο μεσα) και απο εκει και περα...στο μιγμα προσθετουμε λιγο λιγο γαλα....αναλογα πως το θελει ο καθενας!!! τι λετε καλο θα βγει???

    μην το δοκιμασει κανεισ!!!!!!ειναι αθλιο........

  7. #7
    Pumping Iron billcl's Avatar
    Join Date
    26-11-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    379

    Default

    Quote Originally Posted by juniorjack View Post
    Φανταζομαι οτι απο το 2004 μεχρι τωρα, ε θα'χει βρει καποιον τροπο να τη φαει..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •