Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    12-07-11
    Location
    Αχαΐα
    Posts
    27

    Default Όταν ιδρώνουμε, χάνουμε περισσότερες θερμίδες?

    Ο τίτλος πιστεύω πως είναι αρκετά διευκρινιστικός. Ας πάρουμε δυο περιπτώσεις.

    • Κάνω 40 λέπτά διάδρομο σε συγκεκριμένη ένταση με κλιματισμό. Τελειώνω και δεν έχω ιδρώσει και πολύ.
    • Κάνω 40 λεπτά διάδρομο στην ίδια ένταση χωρίς κλιματισμό, μεσημεριάτικα στους 35 βαθμούς. Τελειώνω και είμαι καταϊδρωμένος.


    Έχω κάψει τις ίδιες θερμίδες?
    "Συνεχίζοντας την προσπάθεια δε χάνεις την ενέργεια, την ΑΥΞΑΝΕΙΣ!....." by Johnnie Walker

    KEEP WALKING!!!


    ΥΓ. Δε θα παχύνουμε ποτέ, ΚΟΥΦΑΛΑ διαιτολόγε!!!

  2. #2
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Ναι, τις ιδιες καις.
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    292

    Default

    απαραδεκτοι γυμναστες μας προτεινουν να τυλιγουμε τους μηρους μας με σελοφαν, να φοραμε μακρια παντελονια και κολαν μεσα στο κατακαλοκαιρο για να ιδρωνουμε περισσοτερο, διοτι θα χανναμε περισσοτερα..χαχαχα

    ευτυχως που δεν πιστεψα..

  4. #4
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Πραγματικα ποτε δε μπορεσα να καταλαβω τι νοημα εχει μεσα στο καταμεσημερο να κανει καποιος αεροβια! ! ! !Σημερα γυρισα απο τις καλοκαιρινες μου διακοπες και εβλεπα μεσα στη μεσημεριανη καψα να τρεχουν με φορμες ολοσωμες, ελεος δηλαδη δε ξερω αν υπαρχει καποιο κερδος απο ολο αυτο και αν οι θερμιδες ειναι περισσοτερες αλλα νομιζω πως ολοι αυτοι παιζουν με την υγεια τους.....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  5. #5
    Bodybuilding Newbie kostas_med13's Avatar
    Join Date
    22-07-11
    Location
    Πατρα
    Posts
    47

    Default

    τις ιδιες θερμιδες καις! το θεμα ειναι οτι η δευτερη περιπτωση ειναι επικινδυνη για τον οργανισμο λογω της απωλειας μεγαλης ποσοτητας υγρων που μπορει να οδηγησει και σε θερμοπληξια, γιαυτο μην ακουτε τις λαλακιες του καθενος
    Το μυστικό δεν είναι να κάνεις στη ζωή ό τι αγαπάς, αλλά να αγαπάς ό τι κάνεις.

  6. #6
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Σιγά την απώλεια υγρών, αν ενυδατώνεσαι καλά γενικά δε πρόκειται να σε αφυδατώσει ο ιδρώτας. Αν είσαι ήδη κομμένος, ο αυξημένος ιδρώτας μπορεί να σε δείξει πιο κομμένο για τις επόμενες ώρες, αλλά τίποτα ουσιαστικό. Σε λίγες ώρες θα είναι σαν να έκανες την ίδια αερόβια με το aircondition στο full.

  7. #7
    New Member dhalsim's Avatar
    Join Date
    17-04-11
    Location
    Corfu, Greece
    Posts
    72

    Default

    Εγω ειτε στον ηλιο ειτε στον ισκιο, ειτε με φορμα - φουτερ κλπ δεν ιδρωνω με τπτ !!!
    Ξερω μεγαλο bodybuilder οπου το καλοκαιρι κοιμοταν με κουβερτα, ετσι ελεγε.. αληθεια - ψεματα

  8. #8
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by dhalsim View Post
    Εγω ειτε στον ηλιο ειτε στον ισκιο, ειτε με φορμα - φουτερ κλπ δεν ιδρωνω με τπτ !!!
    Eυτυχισμενος ανθρωπος

    Quote Originally Posted by dhalsim View Post
    Ξερω μεγαλο bodybuilder οπου το καλοκαιρι κοιμοταν με κουβερτα, ετσι ελεγε.. αληθεια - ψεματα
    Μαλλον αληθεια. Ειναι κιαυτο μια παρενεργεια.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πως να φαω περισσοτερες πρωτεινες?
    By giannakis in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 26-03-05, 03:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •